User
Pass
2FA
 
 

[RO] Shaman Restoration PvE Guide 4.3.4
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message45503
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 07-06-2013, 19:11:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Sincer, da, sunt unele combinatii care iti permit acest lucru, in care nu se ia mult damage dupa mana void. Sunt unele situatii in care healing rainul tine raidul la un procent decent de HP si iti da suficient timp sa castezi 5 bolturi care iti dau in jurul a 20k mana, daca nu mai mult, in functie de crit. In alte combinatii mai nasoale, un mythical mana potion este folositor sau mana tide.


esti cam simplutz asa tu de felul tau nu?

eu nu te-am intrebat ce alte combinatii poti sa gasesti, ca stiu ca sunt si combinatii usoare, eu ti-am dat o combinatie anume de care pur si simplu NU POTI SA TRECI, in afara de red yellow blacku de care iti era asa frica, ce-i asa greu de inteles



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-06-2013, 19:17:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poti sa treci de ea de 3 ori la rand.. chiar daca este aproape imposibil sa o nimeresti de 3 ori la rand

Mana tide -> Mythical -> Iar mana tide..

Asta fara sa includem spirit link.
Dar banuiesc ca iti era greu sa te gandesti ce cooldown are mana tideul



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 07-06-2013, 19:23:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu ti-am zis ce se intampla cand iti vine prima serie de ooze blue+black+red, mai ales tu, care nu joci cu foarte mult spirit, nu o sa poti sa treci nici macar de prima dand heal singur, cu tot cu mana tideul si cu potiunea de mana nu o sa faci fata la heal ca sa treci de faza asta


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hmaryus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2021 17:35)
Joined: 31 Oct 2011
Posts: 266, Topics: 8
Location: Cluj Napoca

Reputation: 365.3
Votes: 15

 
Post Posted: 07-06-2013, 19:24:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun tutorial pentru ce-i care vor sa invete shaman.
PS : Roshkatul, cam are dreptate HrN aici, stie ce vorbeste, nu poti sa stai sa castezi bolturi cand aia mor pe capete pentru niste mana (la primu blue pui totem, la al doilea dai potiune + trinket Maloriak daca ai si deja la al 3lea pui ori Mana tide ori Spirit link). De aia el ii in HKP (ENS) si tu esti in Blue World.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-06-2013, 19:32:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN nu joaca la telluric currents, nu stie nici macar cata mana iti regenereaza un lightning bolt crit. Mai mult decat trinket de la maloriak.

Si de asemenea nu stie cand ai timp sa dai lightning bolt.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sharmi

[Tank Commander]



Status: Offline
(since 22-06-2016 23:31)
Joined: 16 May 2012
Posts: 362, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 122.3
Votes: 6

 
Post Posted: 07-06-2013, 19:37:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E foarte bun Telluric current ....La yor sahj spamezi lightning bolt la fazele dintre oaze iar la hagara ,cand are feedback ....Foarte util skill .




Demoralize the enemy from within by surprise, terror, sabotage, assassination. This is the war of the future.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 07-06-2013, 20:03:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

roshkatule, eu spre deosebire de tine sunt destul de inteligent incat sa incerc toate variantele posibile inainte sa ma hotarasc care e modul de joc in care ma descurc cel mai bine si dau cel mai mult randament, stiu ce face telluric currents, cata mana da, si cand ai timp sa il castezi dinainte sa sti tu ce e ala lightning bolt sau care e culoarea specifica shamanului

si chiar daca prin vreo minune as fi fost atat de incuiat incat sa imi dau cu parerea despre acel talent inainte sa il incerc, soulkreep spre deosebire de tine cand mi-a explicat de ce prefera sa joace cu el a venit si cu argumente, cu ss-uri si cu calcule despre cata mana regenereaza un light bolt, deci oricum as fi stiut toate astea pana acum

in alta ordine de idei, am inteles ce nivel de jucator esti, eu ti-am prezentat o situatie din care nu ai scapare, soulkreep, care se vede ca intelege talentul ala si utilitatea sa mult mai mult decat tine, si-a dat seama ca in momentul ala nu te poate ajuta, tu, pentru ca doar apesi pe butoane neavand habar ce se intampla pe ecranul tau si de unde apar cifrele alea verzi, preferi sa schimbi subiectul cand nu mai ai nici un argument, in loc sa imi dai dreptate


@sharmi, de ce ti se pare atat de impresionant la yor sahj? oricum in cel putin 75% din cazuri o sa ai mana void dupa fiecare faza in care iti regenerezi mana cu TC si nu conteaza cat ti-ai regenerat ca tot 100% mana iti da inapoi voidul, cat timp mana voidul o sa fie buguit pe freakz si o sa iti dea 100% din total mana inapoi in loc sa iti dea 100% din mana absorbed la bossul ala nimeni nu va avea probleme cu mana, si TC o sa fie util doar atunci cand nu ai blue in combinatia urmatoare.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sharmi

[Tank Commander]



Status: Offline
(since 22-06-2016 23:31)
Joined: 16 May 2012
Posts: 362, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 122.3
Votes: 6

 
Post Posted: 07-06-2013, 20:58:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN,am observat ca tot timpul trebuie sa ai tu ultimul cuvant .Asa e ?




Demoralize the enemy from within by surprise, terror, sabotage, assassination. This is the war of the future.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-06-2013, 21:17:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vroiam sa iti trimit un mesaj lung HrN, dar din pacate am primit crash la chrome asa ca o sa fac un rezumat:

NU TE BAGA LA CE NU CUNOSTI! Continui sa spui lucruri false, chiar ajungand sa zici ca din 5 lightning bolturi iti regenerezi 10k mana, nu stiu care este logica ta, dar daca tu vezi ca un shaman da mai bine ca tine/face altceva fata de ce faci tu si are rezultate bune, in opinia ta trebuie sa existe tot timpul un motiv. Am healing done bun pe recount? Este guilda cu healeri "paleta" cu Roxi care nu avea nici specul bun (acum cateva luni de zile) si alte chestii, insinuezi niste chestii complet aiurea, te iei de guilda mea, te iei de stilul meu de joc, probabil daca as merge la un raid ca tine si as da mai mult heal ca mine, vei gasi un motiv pentru care tu nu ai ajuns ssa dai cat mine.

Adevarul este ca tu nu cunosti decat un singur spec, pe care il aperi tragand cu dintii, si cand e vorba de celelalte 2 specuri (restoration si enhancement) reusesti tu sa gasesti un motiv pentru care shamanii enhancement dau mai bine decat elemental sau pentru care shamanii restoration dau mai mult decat hpriest/pala. Tie nu iti convine nimic, deoarece nu cunosti shamanul.. Asta este ok, sunt multi jucatori in jumatatea de jos a comunitatii care nu cunosc shamanul, dar ei nu ies la iveala cum iesi tu domnule HrN, insultand si jignind in stanga si in dreapta.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 08-06-2013, 00:31:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu nu insult si nu jignesc, eu spun adevarul, daca asta jigneste nu este vina mea, shamanul nu da mai mult decat hpala, decat daca ai hpala incompetent in raid, asa era si pe retail, si asa e si pe freakz

eu nu apar nimic tragand cu dintii, joc specul elemental pentru ca imi face placere, chiar daca nu da un randament prea mare pe freakz fata de alte specuri, specul resto il joc de pe tbc, de cand mi-am facut primul shaman, cand tu probabil te chinuiai sa treci clasa a 7-a si habar n-aveai ce e ala wow, si imi permit sa iti judec stilul de joc din simplul motiv ca joc atat wow, cat si shaman cu mult dinaintea ta si stiu cu ce se mananca clasa asta pe orice spec mai mult decat sti tu pe main specu ala cu care te lauzi atata, si daca nu-ti convin argumentele astea imi permit sa iti judec stilul de joc pentru ca asa vreau eu si n-ai ce sa faci decat sa te obisnuiesti cu situatia, faptul ca te ataci atat de mult imi face doar placere, sper ca sti asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 08-06-2013, 13:57:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hmaryus wrote:
De aia el ii in HKP (ENS) si tu esti in Blue World.



Adica... cum adica? Care e problema cu faptul ca Roshkatul e in Blue World si HrN in HKP?
Atata timp cat HKP n-a luat niciun 1st realm pe 4.3, aceasta este la acelasi nivel cu orice alta guida care are full progress, cum e Blue World. De ENS sincer nici n-am auzit, ma rog, probabil din cauza faptului ca vin de pe evolution.
Si stai putin ca nu inteleg. Doar pentru ca esti in HKP/ENS/INL inseamna ca esti imba zeu? Doar pentru ca esti in HKP/ENS/INL inseamna ca esti mai bun decat oricine altcineva din orice alta guilda, si ca tu ai intotdeauna dreptate si ceilalti gresesc?

Doar pentru ca esti din HKP/ENS/INL nu te face cu nimic superior unu membru din Blue World.


HrN, te rog sa nu mai vorbesti de rau membrii guildei noastre atata timp cat nu ai nicio legatura cu noi, nu ai fost aici, nu cunosti oamenii de aici, NU AI NICIUN DREPT sa ii numesti "Underachieveri" sau orice altceva.
Poti sa te certi si sa te injuri oricat vrei cu Roshkatul, el s-a bagat singur in asta, dar te rog nu include alti membri ai guildei care n-au nicio legatura cu discutia.

Nu spun ca Roshkatul are dreptate si ca HrN greseste, cum nu spun nici invers. Nu am venit aici sa-mi sustin o parere cu privire la aceasta discutie, am venit aici pentru ca anuminte persoane au jignit guilda/membrii ai guildei din care fac parte, si e datoria mea sa ii/le iau apararea.
De asemenea nu am venit aici sa jignesc pe nimeni. Am spus ce am avut de spus, sper ca m-am facut inteles. O zi buna.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-06-2013, 14:51:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand era E N S pe sv nu juca nici un membru Blue *** pe freakz.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 08-06-2013, 15:53:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum am spus, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Am tot respectul pentru HKP, ENS si INL. Si intr-adevar, eu nu jucam pe vremea aceea.
Cred totusi ca si guilda noastra merita respectul vostru.


Am facut destul off-topic, imi cer scuze.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-06-2013, 15:56:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand o sa realizati ceva mind-blowing o sa fiti respectati pana atunci munciti mult si demonstrati la urmatorul even sau la urmatorul boss de ce sunteti in stare.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 08-06-2013, 16:00:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tudor1297 wrote:
Cum am spus, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Am tot respectul pentru HKP, ENS si INL. Si intr-adevar, eu nu jucam pe vremea aceea.
Cred totusi ca si guilda noastra merita respectul vostru.


Am facut destul off-topic, imi cer scuze.


Meriti respectul nostru? - Nimeni nu s-a nascut cu acest privilegiu, respectul trebuie dobandit.

Nu aveti nimic notabil pe SERVER nu fac referire la acest patch. Sunteti o guilda ca si restul care farmeaza niste bosi ca de real first nici nu se poate pune in discutie cand bossi sunt bagati ca sa poata astia de testeaza sa ajunga la toate fazele. Iar dupa 2-3 saptamani de cand e bagat bossul apar n fixuri stupide care orice player cu putin IQ peste media sv ar putea observa lipsurile din script dupa 1-2 try`uri.

Data viitoare nu mai adu numele guildei HKP in discutie.




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Orga, 16 May 2015 13:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 27-04-2024, 00:54:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x