User
Pass
2FA
 
 

Rating Limit - la itemele de set Malevolent
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message22544
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 29-06-2015, 20:31:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1007 wrote:
Amnezx wrote:
1007 wrote:
bossutai wrote:
headu e la 2.2k si umerii 1950.
Is 2k umerii.

50 rate, 2 arene wow... mare diferenta
Da e mare, la cate buguri lag si abuseri sunt la high rate nu poti sa stai la 2k.

Intelegeti odata ca nu mai suntem pe WotlK suntem pe MoP, nu mai aberati cu ratingul la 2s, a ramas istorie.

Sa-l scoata odata si sa faca lumea gear, m-am saturat sa vad in bgs oameni in pve, lasai dracu sa faca toti full malevolent sa fim toti egali... aia care stau in arene la high rate nici nu intra in bgs, sunt niste jucatori useless.

Cu ratingul asta pus aiurea ati promovat doar scarbele ce stau la high rate, lumea este demoralizata si nu trece de 1700.

Ce folos ca eu am facut 2k si am tot setul, daca ceilatlti sunt blue, nu poti fi 1 man army.

Developerii de pe blizz nu is prosti, stiau bine ca nu isi mai are rostul acel rating requirement.
Dar aici vad ca inca se practica prostia.

De fapt. Pve items>pvp, asta ca sa stii si tu. Te pisi pe el de pvp power cand ai 1k strength in plus. Pe blizz erau useless pve items pt ca se facea downscale la itemele pve. Nu mai incerca sa faci pe drama queen, ca nu e ok. Eu de cateori intru in bgs sunt jucatoricu gear decent. Chiar si cel heroic luat din inatante. Si la urma urmei, cu ce ai vrea sa intre in bgs, daca nu doresti sa intre cu bluea din instante? Cu cataclysmic? Itemele alea pve sunt mai bune decat contender



0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wizhero

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-02-2019 07:27)
Joined: 04 May 2014
Posts: 325, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 109.2
Votes: 15

 
Post Posted: 01-07-2015, 15:38:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1007 wrote:
Amnezx wrote:
1007 wrote:
bossutai wrote:
headu e la 2.2k si umerii 1950.
Is 2k umerii.

50 rate, 2 arene wow... mare diferenta
Da e mare, la cate buguri lag si abuseri sunt la high rate nu poti sa stai la 2k.

Intelegeti odata ca nu mai suntem pe WotlK suntem pe MoP, nu mai aberati cu ratingul la 2s, a ramas istorie.

Sa-l scoata odata si sa faca lumea gear, m-am saturat sa vad in bgs oameni in pve, lasai dracu sa faca toti full malevolent sa fim toti egali... aia care stau in arene la high rate nici nu intra in bgs, sunt niste jucatori useless.

Cu ratingul asta pus aiurea ati promovat doar scarbele ce stau la high rate, lumea este demoralizata si nu trece de 1700.

Ce folos ca eu am facut 2k si am tot setul, daca ceilatlti sunt blue, nu poti fi 1 man army.

Developerii de pe blizz nu is prosti, stiau bine ca nu isi mai are rostul acel rating requirement.
Dar aici vad ca inca se practica prostia.


Da mai da-te-n mm PVE hero daca nu esti capabil sa faci 2k da-te-n rasa ma-ti si numai juca pvp ramai la dragoni tai.


 
Staff message (Shpace):
 
+1 warn, limbaj


1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-07-2015, 16:09:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wizhero wrote:
1007 wrote:
Amnezx wrote:
1007 wrote:
bossutai wrote:
headu e la 2.2k si umerii 1950.
Is 2k umerii.

50 rate, 2 arene wow... mare diferenta
Da e mare, la cate buguri lag si abuseri sunt la high rate nu poti sa stai la 2k.

Intelegeti odata ca nu mai suntem pe WotlK suntem pe MoP, nu mai aberati cu ratingul la 2s, a ramas istorie.

Sa-l scoata odata si sa faca lumea gear, m-am saturat sa vad in bgs oameni in pve, lasai dracu sa faca toti full malevolent sa fim toti egali... aia care stau in arene la high rate nici nu intra in bgs, sunt niste jucatori useless.

Cu ratingul asta pus aiurea ati promovat doar scarbele ce stau la high rate, lumea este demoralizata si nu trece de 1700.

Ce folos ca eu am facut 2k si am tot setul, daca ceilatlti sunt blue, nu poti fi 1 man army.

Developerii de pe blizz nu is prosti, stiau bine ca nu isi mai are rostul acel rating requirement.
Dar aici vad ca inca se practica prostia.


Da mai da-te-n mm PVE hero daca nu esti capabil sa faci 2k da-te-n rasa ma-ti si numai juca pvp ramai la dragoni tai.

Ai o bere.
Zohl ne e dor de tine unde esti?!


 
Staff message (Shpace):
 
Nu mai da quoturi asa lungi, faci piramide.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 01-07-2015, 16:15:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wizhero wrote:
Da mai da-te-n mm PVE hero daca nu esti capabil sa faci 2k da-te-n rasa ma-ti si numai juca pvp ramai la dragoni tai.


-)) Salut vere



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 01-07-2015, 16:19:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Wizhero wrote:
Da mai da-te-n mm PVE hero daca nu esti capabil sa faci 2k da-te-n rasa ma-ti si numai juca pvp ramai la dragoni tai.


-)) Salut vere

Bine asa!!



0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 01-07-2015, 16:50:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wizhero wrote:
Da mai da-te-n mm PVE hero daca nu esti capabil sa faci 2k da-te-n rasa ma-ti si numai juca pvp ramai la dragoni tai.

Iar s-a rasturnat caru' cu prosti? De unde tot apar?



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 01-07-2015, 16:51:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1, scoateti acest rating de pe malevolent la 2v2!
Nu isi are rostul in acest Patch, nu ajuta cu nimic.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-07-2015, 17:21:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rep107 wrote:
+1, scoateti acest rating de pe malevolent la 2v2!
Nu isi are rostul in acest Patch, nu ajuta cu nimic.

Tu ai citit ce s-a discutat aici sau postezi doar de +1?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
GabyD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2019 09:25)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 32, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 198.1
Votes: 6

 
Post Posted: 01-07-2015, 17:27:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:
1007 wrote:
Amnezx wrote:
1007 wrote:
bossutai wrote:
headu e la 2.2k si umerii 1950.
Is 2k umerii.

50 rate, 2 arene wow... mare diferenta
Da e mare, la cate buguri lag si abuseri sunt la high rate nu poti sa stai la 2k.

Intelegeti odata ca nu mai suntem pe WotlK suntem pe MoP, nu mai aberati cu ratingul la 2s, a ramas istorie.

Sa-l scoata odata si sa faca lumea gear, m-am saturat sa vad in bgs oameni in pve, lasai dracu sa faca toti full malevolent sa fim toti egali... aia care stau in arene la high rate nici nu intra in bgs, sunt niste jucatori useless.

Cu ratingul asta pus aiurea ati promovat doar scarbele ce stau la high rate, lumea este demoralizata si nu trece de 1700.

Ce folos ca eu am facut 2k si am tot setul, daca ceilatlti sunt blue, nu poti fi 1 man army.

Developerii de pe blizz nu is prosti, stiau bine ca nu isi mai are rostul acel rating requirement.
Dar aici vad ca inca se practica prostia.

De fapt. Pve items>pvp, asta ca sa stii si tu. Te pisi pe el de pvp power cand ai 1k strength in plus. Pe blizz erau useless pve items pt ca se facea downscale la itemele pve. Nu mai incerca sa faci pe drama queen, ca nu e ok. Eu de cateori intru in bgs sunt jucatoricu gear decent. Chiar si cel heroic luat din inatante. Si la urma urmei, cu ce ai vrea sa intre in bgs, daca nu doresti sa intre cu bluea din instante? Cu cataclysmic? Itemele alea pve sunt mai bune decat contender


Nu este adevarat, itemele pvp si pvp power sunt mult mai utile in pvp decat cele pve...deci numai vorbiti prostii..statusurile sunt identice in raport cu ilvl itemelor,chiar daca itemele malevolent au 483 in raport cu itemele de 483 pve stats este acelasi difera pvp power ceea ce este mult mai avantajos...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 01-07-2015, 17:48:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

GabyD wrote:
Amnezx wrote:
1007 wrote:
Amnezx wrote:
1007 wrote:
bossutai wrote:
headu e la 2.2k si umerii 1950.
Is 2k umerii.

50 rate, 2 arene wow... mare diferenta
Da e mare, la cate buguri lag si abuseri sunt la high rate nu poti sa stai la 2k.

Intelegeti odata ca nu mai suntem pe WotlK suntem pe MoP, nu mai aberati cu ratingul la 2s, a ramas istorie.

Sa-l scoata odata si sa faca lumea gear, m-am saturat sa vad in bgs oameni in pve, lasai dracu sa faca toti full malevolent sa fim toti egali... aia care stau in arene la high rate nici nu intra in bgs, sunt niste jucatori useless.

Cu ratingul asta pus aiurea ati promovat doar scarbele ce stau la high rate, lumea este demoralizata si nu trece de 1700.

Ce folos ca eu am facut 2k si am tot setul, daca ceilatlti sunt blue, nu poti fi 1 man army.

Developerii de pe blizz nu is prosti, stiau bine ca nu isi mai are rostul acel rating requirement.
Dar aici vad ca inca se practica prostia.

De fapt. Pve items>pvp, asta ca sa stii si tu. Te pisi pe el de pvp power cand ai 1k strength in plus. Pe blizz erau useless pve items pt ca se facea downscale la itemele pve. Nu mai incerca sa faci pe drama queen, ca nu e ok. Eu de cateori intru in bgs sunt jucatoricu gear decent. Chiar si cel heroic luat din inatante. Si la urma urmei, cu ce ai vrea sa intre in bgs, daca nu doresti sa intre cu bluea din instante? Cu cataclysmic? Itemele alea pve sunt mai bune decat contender


Nu este adevarat, itemele pvp si pvp power sunt mult mai utile in pvp decat cele pve...deci numai vorbiti prostii..statusurile sunt identice in raport cu ilvl itemelor,chiar daca itemele malevolent au 483 in raport cu itemele de 483 pve stats este acelasi difera pvp power ceea ce este mult mai avantajos...

Nu m am referit la pve items de acelasi ilvl cu cele pvp, ci la heroic gear care este cu mult peste itemele pvp(bonusuri de set+stats). Daca se face downscale la ilvl, da pvp>pve.


 
Staff message (Shpace):
 
Nu mai da quoturi asa lungi, faci piramide




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GabyD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2019 09:25)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 32, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 198.1
Votes: 6

 
Post Posted: 01-07-2015, 18:51:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cei care au heroic gear sunt exclusiv pve, rar o sa vezi oameni in heroic gear sa faca foarte mult pvp,poate for fun sau ceva de genul,oricum am deviat cu mult de la subiect, indiferent ce o sa zicem noi playerii de rand, nu va fi luat in considerare, trebuie sa acceptam ca este un server privat si trebuie sa fim de acord cu regulamentul ce ni se impune, ne convine binw, nu, iarasi bine, dar cred ca aceasta gandire va dauna grav serverului


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 04-07-2015, 11:49:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Legat de gearul PvE, a zis Shockeru ca o sa faca un script de Downscale pentru acel gear sa echivaleze Malevolent gear. (este pe undeva pe aici replyul lui)

Cat despre custom ratingul pentru cele 5 piese, a fost implementat sa evidentieze playerii care se straduiesc si farmeaza arene de casual players implicit sa stimuleze bracketul de 2v2.

Pentru cei ce se plang ca nu a fost implementata chestia asta pentru 3 v 3 : Se plang ca nu fac 2.2k la 2v2, cel mai usor bracket si voi vreti sa ii punem sa faca 3v3? -

Astfel, cine e casual player si face 8 wins / week sa nu aiba pretentia sa fie egal in gear cu unul care farmeaza enspe mii de arene sa faca 2.2k

Apropo, ati deviat mult de la subiect, piramide peste piramide si dupa va plangeti ca vi se inchid topicurile si nu sunteti lasati sa discutati liber.
Vreti lbiertate de exprimare, comportati-va ca atare.



0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 04-07-2015, 14:00:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wingz wrote:
Pentru cei ce se plang ca nu a fost implementata chestia asta pentru 3 v 3 : Se plang ca nu fac 2.2k la 2v2, cel mai usor bracket si voi vreti sa ii punem sa faca 3v3? -


Evident trebuia puse itemele pana la 1950 cel mai high rated, nu 2.2k head la 3v3 -. Intai luam headu si dupa luam armele elite da-le dreaaaaaaacu -

Oricine face la 3v3 1700-1800... nici nu trebuie sa castigi prea multe meciuri din total...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-07-2015, 14:33:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wingz wrote:
Legat de gearul PvE, a zis Shockeru ca o sa faca un script de Downscale pentru acel gear sa echivaleze Malevolent gear. (este pe undeva pe aici replyul lui)

Cat despre custom ratingul pentru cele 5 piese, a fost implementat sa evidentieze playerii care se straduiesc si farmeaza arene de casual players implicit sa stimuleze bracketul de 2v2.

Pentru cei ce se plang ca nu a fost implementata chestia asta pentru 3 v 3 : Se plang ca nu fac 2.2k la 2v2, cel mai usor bracket si voi vreti sa ii punem sa faca 3v3? -

Astfel, cine e casual player si face 8 wins / week sa nu aiba pretentia sa fie egal in gear cu unul care farmeaza enspe mii de arene sa faca 2.2k

Apropo, ati deviat mult de la subiect, piramide peste piramide si dupa va plangeti ca vi se inchid topicurile si nu sunteti lasati sa discutati liber.
Vreti lbiertate de exprimare, comportati-va ca atare.

Dovada ca n-ai o treaba.
1) Ca sa evidentiezi casual de aia de se ''straduiesc (jk)'' ai un top foarte frumos si eventual titluri.
2) Ii punem sa faca 3v3 pe aia II (te numeri printre ei) ca sa stimulam que la 3v3 ca 3v3 trebuie stimulat nu 2v2. Ideea e sa fie teamuri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
okief

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2015 10:27)
Joined: 27 May 2015
Posts: 15, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 32.5
Votes: 1

Post Posted: 05-07-2015, 08:41:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

inteleg ca e freakz , inteleg ca aveti voi regulile voastre legate de rating , rewards , etc. Dar nu veniti cu povesti de genul ca incurajati playerii care farmeaza , care se dedica - VRAAAAJEEAAAALLAAA , majoritatea dps`ilor din top sunt plate dps ( 75-80 % ) , cu arme donate si joaca healer / plate dps , ma lasi cu incurajatul ? @Wingz , dar vorba aia prost nu-i cine cere , prost e cine da. Scurt si la obiect , mi se pare o aberatie sa sustinem ca 2s e un bracket care merita incurajat , ce sa incurajez amigo ? Ciobaneala ? Nu ma dau eu "destept" ca in viata mea nu-mi imaginam ca o sa postez atata pe un forum la un server privat , dar ma consider un player cat de cat , jucand perfect , nu ai aproape nici-o sansa versus plate dps / healer in 2s ( cu arme donate ) , nu vreau sa fiu hater , bravo lor. Sincer , nu dau ban sa f*t , n-am de gand sa dau bani pe arme , daca asta o sa va fie rezolvarea la ce am postat eu aici, anyway , in 3v3 orice player care nu are arme donate si joaca expansionul asta non-warrior / dk , are o sansa , sa nu mai vorbim ca 3v3 e mai spectaculos si mai intens , ma gandesc ca pana si mama isi da seama ca e mai greu sa sincronizezi 3 oameni decat 2 ( ma refer la skill required pt 2s/3s ).Legat de rewards , pe blizz toate armele sunt la fel nu mai exista T1 , T2 , pentru cei mai buni sunt titluri si mounturi , foarte logic , de ce ala mai bun sa aiba arma mai buna si avantaj asupra robotilor , daca esti bun , ii bati cu gear egal. just sayin`. ( dar fiind server privat , adaos comercial 1-500% .. intelegeti voi )
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Evydence, 03 March 2016 11:35



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 21-05-2024, 04:43:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x