User
Pass
2FA
 
 

Rating Limit - la itemele de set Malevolent
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message22514
christyanho

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-02-2017 23:43)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 89, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 119.8
Votes: 5

 
Post Posted: 11-09-2015, 09:16:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

3v3 este mai ok decat 2v2 deoarece din Cataclysm sau WotLK, Blizzard au inceput sa balanseze clasele in jurul la 3v3/5v5 din punct de vedere PvP.
In legatura cu cerinta de rating la iteme, trebuie sa va ganditi la jucatorii care vad serverul "blizzlike" pe site-urile acelea de top (printre care si PvP-isti) si se gandesc sa-l incerce... numai ca fac level 90, fac cateva conquest points si realizeaza ca nu-i atat de blizzlike precum a fost anuntat.

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
lockyd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-04-2016 19:27)
Joined: 10 Mar 2015
Posts: 11, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 28.4
Votes: 5

 
Post Posted: 10-10-2015, 13:09:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu ca voi fi probabil injurat dupa ce o sa imi spun parerea, dar ceea ce nu vedeti voi e ca majoritatea de pe server nu sunt de acord cu aceasta idee, iar cei care o tot sustin sunt cativa si aceiasi playeri. Sincer dupa toata perioada asta cu rating pe iteme nu am vazut nici o imbunatatire, din contra...parca totul e mai aiurea si rezultatul a prost: hai sa jucam toti dk si warr, ca faci usor rat...iti iei un heal si aia e. Din 20 de arene jucate, in 12 am fost cu warr/heal, 5 dk/heal, si restul ce s-a mai nimerit. Asa ca dorinta voastra de a forta lumea in a juca arene s-a transformat in a face toata lumea sa joace anumite clase. Sa fim seriosi. Nu mai e nici fun nici nimic. O gramada din playeri deja s-au lasat de PVP. Ce sa zic, chiar i-ati facut sa joace pvp. Altii deja au plecat de pe server.
Concluzia e ca nu ajuta la nimic, doar s-a apucat toata lumea de dk si warr.
Daca nu vreti sa intelegeti ca nu e bine ce se intampla, nu e problema...Jucati doar voi la rat mare ca tot va doriti asta...intre voi...pana nu mai puteti...ca nu e problema...eventual toti sa fiti warr/ dk...si astia cativa de mai jucati cate o alta clasa.

A si FREAKZ, vedeti sa nu patiti ce a patit si blizz in wod dupa ce a bagat gear pe rate....au pierdut 3mil de playeri...de ce? deoarece clasele erau si sunt total debalansate, iar pentru unii...lock, fire mage etc, era imposibil sa faca rate peste 2k....sau daca nu imposobil nu mai avea nimeni chef sa se zbata dupa atata frustrare...

Oare pe freakz nu e cam la fel aku?...Clasele merg si nu prea cum ar trebui. Dar nu e problema...sa bagam rate pe iteme? Cati fire mage, demo locks, retri, shadow, shamys ati vazut voi peste 2k?...E usor sa zici cine nu e in stare sa nu aiba iteme cand esti DK...


Faceti ce vreti....oricum numai eu stiu cel putin 20 playeri care deja nu mai joaca sau fac doar PVE....Chiar functioneaza....FELICITARI!!!!

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 10-10-2015, 14:18:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Vorbesti doar prostii.
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 10-10-2015, 15:06:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lockyd wrote:
Stiu ca voi fi probabil injurat dupa ce o sa imi spun parerea, dar ceea ce nu vedeti voi e ca majoritatea de pe server nu sunt de acord cu aceasta idee, iar cei care o tot sustin sunt cativa si aceiasi playeri. Sincer dupa toata perioada asta cu rating pe iteme nu am vazut nici o imbunatatire, din contra...parca totul e mai aiurea si rezultatul a prost: hai sa jucam toti dk si warr, ca faci usor rat...iti iei un heal si aia e. Din 20 de arene jucate, in 12 am fost cu warr/heal, 5 dk/heal, si restul ce s-a mai nimerit. Asa ca dorinta voastra de a forta lumea in a juca arene s-a transformat in a face toata lumea sa joace anumite clase. Sa fim seriosi. Nu mai e nici fun nici nimic. O gramada din playeri deja s-au lasat de PVP. Ce sa zic, chiar i-ati facut sa joace pvp. Altii deja au plecat de pe server.
Concluzia e ca nu ajuta la nimic, doar s-a apucat toata lumea de dk si warr.
Daca nu vreti sa intelegeti ca nu e bine ce se intampla, nu e problema...Jucati doar voi la rat mare ca tot va doriti asta...intre voi...pana nu mai puteti...ca nu e problema...eventual toti sa fiti warr/ dk...si astia cativa de mai jucati cate o alta clasa.

A si FREAKZ, vedeti sa nu patiti ce a patit si blizz in wod dupa ce a bagat gear pe rate....au pierdut 3mil de playeri...de ce? deoarece clasele erau si sunt total debalansate, iar pentru unii...lock, fire mage etc, era imposibil sa faca rate peste 2k....sau daca nu imposobil nu mai avea nimeni chef sa se zbata dupa atata frustrare...

Oare pe freakz nu e cam la fel aku?...Clasele merg si nu prea cum ar trebui. Dar nu e problema...sa bagam rate pe iteme? Cati fire mage, demo locks, retri, shadow, shamys ati vazut voi peste 2k?...E usor sa zici cine nu e in stare sa nu aiba iteme cand esti DK...


Faceti ce vreti....oricum numai eu stiu cel putin 20 playeri care deja nu mai joaca sau fac doar PVE....Chiar functioneaza....FELICITARI!!!!

vorbesti prostii. @masti e aici si poate sa`ti confirme ca se poate face rate cu lock, fire mage e ok, retri da bine si heal si damage, shaman resto si elemental sunt foarte ok. daca nu stii sa joci, asta e alta treaba, poti incerca skill-capped pt guides & chestii.
edit: clasele merg destul de bine, cel putin merg mai bine fata de celelalte servere



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 10-10-2015, 16:14:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu clasele reprezinta problema.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 10-10-2015, 16:24:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Privind situatia de ansamblu, am ajuns la concluzia ca ce discutati voi aici, e o problema fara raspuns.

1. Unii nu joaca arena deoarece considera ca nu se merita bataia de cap, ca sa faci 2.2k pentru head, "ca ar trebui sa fie free gearul".
2. Altii, dimpotriva, joaca ca nebunii pana ce reusesc intr-un final sa faca 2.2k, si dupa o lasa mult mai moale, daca nu se opresc de tot.

Ce concluzie se poate trage de aici? Ca sunteti oameni.
Toti oamenii sunt diferiti intre ei, asa si parerile lor si viziunea asupra jocului.

Raspunsul pe care il cautati, nu e aici, puteti dezbate problema gearului cu rate sau fara rate pana va plictisiti, si tot nu veti gasi rezolvarea.

Raspunsul vostru, este in jucatorii plecati pe alte servere.
Sistemul e bun, dar trebuie alimentat cu jucatori, acei jucatori PvP pe care Freakzu i-a pierdut.

Acolo va e raspunsul, faceti reclama, chemati-va prietenii inapoi, chemati-va cunostiintele inapoi, prietenii prietenilor, si asa mai departe.

Avem nevoie de populatie PvP.
Lumea trebuie sa stie ca Freakz a crescut enorm pe planul PvP in ultimul timp, si ca e timpul sa se intoarca.


LE:
Totodata, as vrea sa atrag atentia asupra proiectului legat de PvP la care lucrez:
https://forum.wow-freakz.com/Proiect-Revitalizare-PvP-t387459.html

Va rog aruncati o privire (atenta pe cat posibil) peste ce este scris acolo si incercati pe cat posibil sa contribuiti cu like sau cu sugestii.
Mersi, numai bine!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-10-2015, 16:46:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Edited.
Quote:
Reclamele de orice fel NU sunt permise, nici link-urile cu referer.



Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lockyd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-04-2016 19:27)
Joined: 10 Mar 2015
Posts: 11, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 28.4
Votes: 5

 
Post Posted: 11-10-2015, 16:49:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate ca spun doar prostii...si nu ai inteles ce am spus eu...nu am spus ca e imposibil...dar majoritatea s-au apucat sa joace altce clase ca sa faca rate ala usor. Nu toata lumea sta sa bage arene pana le crapa capul ca sa faca rate. Eu nu am spus ca nu se poate face rate. Si tu vb de masty. Poi e singurul care joaca la rate lock, si e affli. Dar ati vazut voi demo la 2,2k? Da stiu...o sa sariti toti cu gura, joaca affli, destro. Ceea ce se intampla de fapt e ca lumea se simta fortata sa joace o clasa sau un spec doar ca sa aiba o sansa. Multi dintre cei pe care ii cunosc dupa ce si-au spart nervii ca sa faca cu o anumita clasa/spec 2k si-au bagat .......* in el serv si s-au lasat/ apucat de alta clasa.

Dar nu ma bagati in seama. Nu ma ascultati si dati-ma d....* ca e k. Faceti ce vreti. Bagati 2,7k rat...ma doare in cot. Eu am vb pnt aia multi care se lasa de clase ca sa poata juca. E foarte frumos sa ai conq si sa nu poti cumpara cu el ca ai 1,9k rat, sau 2k, sau 1k nici nu conteaza. Un motiv pnt care lumea joaca e sa si faca gear. Cand nu poate isi baga....* si pleaca. Si asta se intampla deja, dar voi nu vreti sa vedeti sau nu va pasa ca sunteti mult prea ingamfati si plini de voi.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Abis
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2015 08:19)
Joined: 30 Jul 2015
Posts: 1405, Topics: 34
Location: Clinica de reabilitare psihiatrica

Reputation: 87.4
Votes: 93

Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-10-2015, 17:59:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

david33 wrote:
GabyD wrote:
Mi se pare total aiurea, eu cred ca este altul motivul pentru care s-a facut acest "custom", in nici un caz ca playerii sa faca arene, pentru ca oricum facem arene...dar cu limita asta e foarte nasol, pentru ca nu toti avem timp sa jucam zeci de meciuri pentru a face rating, unii intra doar sa faca maxim si gata...

-> Ideea era sa stimuleze 3s punand gearul acolo.
-> Le-au pus la 2s pe degeaba.


poate sa le puna si la 5v5.eu unul nu mai fac arene pana cand nu baga setul pridefull.joc degeaba mai ales ca , clasele nu sunt inca ok ( stiu ca se fac fixuri zilnice )

Posturi unite automat, 11-10-2015, 18:59:59

Spoiler:


bine mai spui



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 11-10-2015, 19:17:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Haideti fratilor ca sunt si spriesti si enha care au facut 2.2k. Fiti seriosi acum... chiar poti face headul cu toate clasele.


0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Abis
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2015 08:19)
Joined: 30 Jul 2015
Posts: 1405, Topics: 34
Location: Clinica de reabilitare psihiatrica

Reputation: 87.4
Votes: 93

Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-10-2015, 21:25:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pentru ce sa facem daca in decembrie baga urmatorul set?
pentru ce sa facem daca nu suntem in ultimul phase?

de fun ? da
de performanta? nu
pentru set ? nu

asta e parerea mea si prea putin conteaza



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
rockhard

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-06-2023 16:15)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 199, Topics: 53
Location: Oradea

Reputation: 366.7
Votes: 22

 
Post Posted: 11-10-2015, 22:28:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ar fi interesant sa vedem ceva stats despre arene de pe mop vs arene din cata. sa vedem daca rahatul asta a avut vreun efect, daca a stimulat arenele. poate shocker?

cred si din cauza rahatului asta a fost migrarea multor playeri de la horde la ally ce a cauzat dezechilibrul urias din bg-uri. dar asta numai speculatia mea...

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Abis
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2015 08:19)
Joined: 30 Jul 2015
Posts: 1405, Topics: 34
Location: Clinica de reabilitare psihiatrica

Reputation: 87.4
Votes: 93

Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-10-2015, 22:35:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rockhard wrote:
ar fi interesant sa vedem ceva stats despre arene de pe mop vs arene din cata. sa vedem daca rahatul asta a avut vreun efect, daca a stimulat arenele. poate shocker?

cred si din cauza rahatului asta a fost migrarea multor playeri de la horde la ally ce a cauzat dezechilibrul urias din bg-uri. dar asta numai speculatia mea...


nu speculezi deloc.multi s-au mutat si inca o sa se mai mute daca nu se intampla ceva important in pvp section.ai dreptate cu ce ai scris mai sus.
eu sunt de parere ca nu trebuia sa se schimbe acea parte in care trebuia sa alegi unde vrei sa joci.ally sau horde si fara posibilitatea sa iti faci caractere in ambele parti.astfel se pastra un echilibru si in pve si pvp ( parerea mea )



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 11-10-2015, 23:51:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Abis wrote:
pentru ce sa facem daca in decembrie baga urmatorul set?
pentru ce sa facem daca nu suntem in ultimul phase?

de fun ? da
de performanta? nu
pentru set ? nu

asta e parerea mea si prea putin conteaza


tu joci acelasi MMO ca noi?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Evydence, 03 March 2016 11:35



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12    


The time now is 17-05-2024, 02:37:56
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x