User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie [*** degeaba]
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints
Author Message4268
Tune Squad |^ virus

[Anime freak]



Status: Offline
(since 15-07-2012 19:10)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 32, Topics: 8
Location: Pff.. Bucuresti

Reputation: 95.9
Votes: 7

Post Posted: 26-08-2010, 22:51:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Numele tau: rds.link la momentul respectiv
- Numele adminului reclamat: initial am crezut ca este logOn, insa se pare ca desi el a facut cel mai mult gat exact in momentul in care am luat ***`ul, mi s`a spus ca nu el e cel care l`a dat. Reclamatia ramane totusi si este pe numele celui care mi`a dat ***`ul, pentru ca cineva tot l`a dat ... nu mi l`am dat singur -
- Harta, ora si data faptei reclamate: de_kabul // ~22:10 // 26 aug
- Motivul / Regula incalcata: Mi`a dat *** degeaba, iar cand l`am intrebat de ce si daca are dovada, singurul raspuns care l`am primit inainte de a primi quit sau destroy [ m`a dat afara din CS -- nu cunosc toate comenzile de pe server, insa cred ca ati inteles la ce ma refer ], a fost "hai pa" ...
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola: A fost nesimtire pe fata. Dupa ce mi`a dat ***, mi`a dat repede quit sa nu pot face poza la consola sa am dovada pt reclamatie ... insa bafta mea e ca era si frate`miu pe server si mi`a facut el print:
http://img821.imageshack.us/img821/8705/dovrecl.png

Din cate vad eu in print, domnul "<3 xD!." spune ca are un demo cu mine, iar logOn este convins ca aveam aim.

Se poate face ceva in legatura cu adminii de genu` care dau banuri la cererea playerilor fara sa se uite deloc pe cel care il baneaza? Nu de alta, da` pierdeti jucatori [ nu ma refer la mine -- eu unu sunt mai atasat de comunitatea freakz si revin, desi e a doua oara cand mi se intampla sa iau ban pe war4 pentru ca s`a ofticat un player mai vechi care are ID`ul unui admin ]



Lelouch vi Britannia commands you: Watch Code Geass ffs!


Last edited by Tune Squad |^ virus on 26-08-2010, 23:03:48; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlaCkMinD

[Be productive.]



Status: Offline
(since 13-06-2022 12:04)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 4455, Topics: 234
Location: Targoviste

Reputation: 302.3
Votes: 60

             
Post Posted: 26-08-2010, 22:56:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuzati ca ma bag dar logOn nu are admin pe war4 din cate stiu Raised eyebrow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Tune Squad |^ virus

[Anime freak]



Status: Offline
(since 15-07-2012 19:10)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 32, Topics: 8
Location: Pff.. Bucuresti

Reputation: 95.9
Votes: 7

Post Posted: 26-08-2010, 23:00:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum spuneam, nu obisnuiesc sa ma uit cine e admin [ de bagat in seama nu ma bag cu nimeni -- stau in banca mea ... si nici nu am ceva de ascuns sa trebuiasca sa stiu numele adminilor de pe server ] si nu am avut ocazia sa verific dupa ce am luat ***`ul pentru ca am primit quit sau destroy -- imi cer scuze ca n`am nimerit`o cu logOn, insa cineva tot mi`a dat *** degeaba si catre acel cineva este directionata reclamatia [ fie ca recunoaste sau daca nu are curajul sa`si recunoasca greseala -- sa se verifice in loguri cine a dat ]

Mersi totusi pentru lamurire. Voi edita postul initial



Lelouch vi Britannia commands you: Watch Code Geass ffs!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Adytzza

[i'm in vacation :)]



Status: Offline
(since 25-08-2015 17:24)
Joined: 06 May 2010
Posts: 1933, Topics: 63
Location: Ploiesti

Reputation: 253.5
Votes: 22

Post Posted: 26-08-2010, 23:15:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlaCkMinD wrote:
Scuzati ca ma bag dar logOn nu are admin pe war4 din cate stiu Raised eyebrow


logOn e twister snk - scuze k ma bag -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 26-08-2010, 23:28:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tune Squad |^ virus wrote:
- Numele tau: rds.link la momentul respectiv
- Numele adminului reclamat: initial am crezut ca este logOn, insa se pare ca desi el a facut cel mai mult gat exact in momentul in care am luat ***`ul, mi s`a spus ca nu el e cel care l`a dat. Reclamatia ramane totusi si este pe numele celui care mi`a dat ***`ul, pentru ca cineva tot l`a dat ... nu mi l`am dat singur -
- Harta, ora si data faptei reclamate: de_kabul // ~22:10 // 26 aug
- Motivul / Regula incalcata: Mi`a dat *** degeaba, iar cand l`am intrebat de ce si daca are dovada, singurul raspuns care l`am primit inainte de a primi quit sau destroy [ m`a dat afara din CS -- nu cunosc toate comenzile de pe server, insa cred ca ati inteles la ce ma refer ], a fost "hai pa" ...
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola: A fost nesimtire pe fata. Dupa ce mi`a dat ***, mi`a dat repede quit sa nu pot face poza la consola sa am dovada pt reclamatie ... insa bafta mea e ca era si frate`miu pe server si mi`a facut el print:
http://img821.imageshack.us/img821/8705/dovrecl.png

Din cate vad eu in print, domnul "<3 xD!." spune ca are un demo cu mine, iar logOn este convins ca aveam aim.

Se poate face ceva in legatura cu adminii de genu` care dau banuri la cererea playerilor fara sa se uite deloc pe cel care il baneaza? Nu de alta, da` pierdeti jucatori [ nu ma refer la mine -- eu unu sunt mai atasat de comunitatea freakz si revin, desi e a doua oara cand mi se intampla sa iau ban pe war4 pentru ca s`a ofticat un player mai vechi care are ID`ul unui admin ]





Nu esti in lista lui xd de codati deci nu are cum sa fie el de vina(Nu esti pana acum)! Ai primit ban de la Twister pe motiv de aim scrie si in conversatie daca nu ai citit !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xD!.

[●●●]



Status: Offline
(since 08-03-2019 14:31)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 2767, Topics: 131
Location: Hounslow

Reputation: 842.1
Votes: 44

     
Post Posted: 27-08-2010, 08:40:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Mi`a dat *** degeaba, iar cand l`am intrebat de ce si daca are dovada


-uite si un mic demo !

http://www.fileshare.ro/9648132960.5/rds.link.dem

-"prostia" mea a fost k nu am facut aces demo mai lung - , Oricum s`a uitat pe tn si cel care ti`a dat *** ! , Asa k nu ai luat ban degeaba -
-odata ce un owner ia o decizie - , nu poti fi contra lui -, macar atata sa stii si u -


aDwar3 - Casuta vocala


Last edited by xD!. on 27-08-2010, 10:00:45; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 27-08-2010, 10:00:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

edit :voi pune dovada aici.




Last edited by TwisTer on 27-08-2010, 21:10:32; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xD!.

[●●●]



Status: Offline
(since 08-03-2019 14:31)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 2767, Topics: 131
Location: Hounslow

Reputation: 842.1
Votes: 44

     
Post Posted: 27-08-2010, 12:28:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chrys a zis
-
Quote:
Nu esti in lista lui xd de codati deci nu are cum sa fie el de vina(Nu esti pana acum)


- N`a fost in lista mea de codati , deoarece eu am l`am bagat dupa ce am iesit de pe sv !

http://forum.wow-freakz.com/Codatii-lui-xD-t43581.html


aDwar3 - Casuta vocala
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 27-08-2010, 12:35:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TwisTer wrote:
eu ti-am dat ban.
nu am stat sa iti fac demo..ai avut aim ,bye bye.
cand dai 8 hs unu dupa altu in prima runda si...cand stau sa ma uit pe tine nu faci frag...
apoi cand intru la joc iara dai 4 hs unu dupa altu ...
ai rds oricum ...ma gandesc ca nu avem ce sa iti facem..poti juca cu orice nume la orice ora..

Twt, daca nu ai dovada nu ii poti face nimic... Si daca a dat 8 hs ce? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tune Squad |^ virus

[Anime freak]



Status: Offline
(since 15-07-2012 19:10)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 32, Topics: 8
Location: Pff.. Bucuresti

Reputation: 95.9
Votes: 7

Post Posted: 27-08-2010, 18:41:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@twister
In primul rand -- Runda in care am facut ceva mai multe frage [ nu 8 si nu toate HS asa cum exagerezi tu ], a fost a 5-a sau a 6-a de cand am intrat si pana la faza aia ma tineam destul de bine [ deci nu poti spune ca jucam infect si dintr`o data m`am trezit stiind cs .. am avut ceva mai mult noroc runda aia sa dau de mai multi tero decat de obicei, atata tot ]. Pe langa asta, tu n`ai fost spectator deloc atata timp cat eu am jucat pe server ... singurul care a fost spectator a fost "<3 xD!.", iar tu erai la T cat eu eram la CT -- de`aia te`am si intrebat daca ai dovada sau daca ai dat la oftica .. nu puteai sa te oftici daca erai spectator, logic.

In al doilea rand -- Nu fac eu regulile si nici nu sunt eu in masura sa iti reprosez lucrul asta ... insa asa ca idee generala ... este regula de bun simt, avand in vedere ca eu imi pierd ~48 de ore [ sau mai mult ] pe forum, avand ban pe server intre timp, sa iti pierzi si tu macar 10 secunde din timpul tau pretios facand un mic demo sa demonstrezi ceea ce acuzi.

In al treilea rand -- Faptul ca jucam cu numele rds.link nu inseamna ca AM RDS, ca am IP rootabil si ca tu sau oricine altcineva are dreptul sa imi dea ban fara motiv si fara dovada doar ca sa se simta el mai bine crezand ca eu oricum am rootabil si intru la loc ... Am IP static [ 77.36.98.20 ] si puteti verifica lucrul asta si in logurile serverului in momentul in care am luat ban`ul, si pe forum sa vedeti ca postez de pe acelasi IP.


@xD!. - Niciodata n`am contestat decizia unui owner si nu inteleg rostul a ceea ce ai zis tu amintindu`mi lucrul asta. Chiar daca este gresita decizia [ au existat cazuri ], ownerul este owner si are rezervat dreptul de a`si selecta jucatorii care au voie sa joace pe serverul lui indiferent de motiv / dovada -- Mai mult, parerile lui Revox le`am respectat intotdeauna pentru ca stiu ce fel de om e si ce fel de jucator e ... asa ca decizia lui finala este cea cu care voi fi de`acord si eu.


P.S. In cazul in care twister / logon este owner [ repet, imi pare rau .. nu sunt un jucator constant si nu cunosc adminii / ce rang au ], presupun ca toata lumea rade de mine pentru "impertinenta" de a`i face reclamatie si eu voi ramane cu ban .... In cazul in care nu este, as prefera un raspuns de la Revox [ daca ai timp - ].



Lelouch vi Britannia commands you: Watch Code Geass ffs!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 27-08-2010, 18:52:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu mai sunt owner aici. Mi-am spus doar parerea. Nu poti bana pe cineva ca a dat bine in anumite runde. Este mai mult decat ciudat...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ety

[Samurai]



Status: Offline
(since 10-02-2013 22:41)
Joined: 28 Feb 2009
Posts: 581, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 229
Votes: 7

Post Posted: 27-08-2010, 19:05:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

demoul e neconcludent, mi-am pierdut 5 minute din viata urmarind filmulet cu twt cum joaca... de parca nu aveam ceva mai bun de facut -
Intradevar faza respectiva e suspecta si mio aduc aminte, insa daca nu e prinsa pe demo ...
Si dupa cum zicea si revox, daca nu sunt dovezi atunci e nevinovat. Parerea mea. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tune Squad |^ virus

[Anime freak]



Status: Offline
(since 15-07-2012 19:10)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 32, Topics: 8
Location: Pff.. Bucuresti

Reputation: 95.9
Votes: 7

Post Posted: 27-08-2010, 19:42:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiam ca nu mai esti owner .. Abia acum am verificat lista de accesse.


In fine, mai e o alta chestie pentru care am postat .. anume postul lui xD de la banlist:
xD!. wrote:
name rds.link
ip (nu`l mai gasesc )
Motiv :aim
Dovada : http://www.fileshare.ro/9648132960.5/rds.link.dem
Banat


Am luat si eu demo de curiozitate sa vad ce`i pe el si pe ce motiv am luat ban. Sincer, nu ma mira sa vad cum cu un demo neconcludent si cu absolut nimic suspect pe el, el are tupeul sa posteze banul ca fiind dat pe buna dreptate si sa`l foloseasca pe post de justificare a actiunilor sale / lor luandu`si apararea cu el in aceasta reclamatie -- asa e peste tot de 1-2 ani incoace de cand au inceput sa se dea admine pe ore si redirecte in loc de competenta. Sunt multi admini care in loc sa`si recunoasca greselile [ atunci cand le fac, nu spun ca gresesc mereu .. insa suntem oameni si oamenii mai gresesc din cand in cand ], incearca sa le acopere cu petice ieftine [ demo`ul asta, in cazul nostru ]

Mereu am avut o slabiciune pentru serverele din comunitatea freakz si am revenit pe ele dintr`un motiv ... anume faptul ca sunt facute si intretinute de oameni cu capul pe umeri care nu iau decizii oarbe si unde daca esti nevinovat, nu ti se da in cap degeaba. Sper totusi sa nu se fi schimbat situatia intre timp si sa mai existe o umbra de bun simt si corectitudine pe`aici.



Lelouch vi Britannia commands you: Watch Code Geass ffs!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 27-08-2010, 20:49:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

edit :voi pune dovada si aici.




Last edited by TwisTer on 27-08-2010, 21:10:59; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 27-08-2010, 21:03:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TwisTer wrote:
poti juca linistit ...va aparea si demou care trebuie sa te vad ce zici atunci ...Tune Squad |^ virus.
cat despre figurile care le da revox din el pot sa zic doar atat -
revoxe cand vei invata sa joci mai bine ca mine atunci sa vorbesti...prin asta stii clar la ce ma refer...
de asemenea cand vei avea mai multi codati prinsi ca mine atunci sa vorbesti ...

On:
Eu am tot timpu demo pentru orice codat. Si nu o da in suferinte aiurea. Ai inceput sa fii exact aceasi twister care a fost dat afara dupa war3. Daca esti owner nu insemna ca ii dai afara pe cei buni si ii cataloghezi ca pe codati ca asa vrei tu. (bine.. poti face asta, dar demonstrezi ce fel de mentalitate ai)
Explica-mi si tu mie.. daca esti sa capabil cum spui, de ce ai dat ban fara sa ai un demo calumea!? Care sa demonstreze ceva.
Omu asta vine si face cerere de unban.. iar explicatia ta este :
Code:
eu ti-am dat ban.
nu am stat sa iti fac demo..ai avut aim ,bye bye.
cand dai 8 hs unu dupa altu in prima runda si...cand stau sa ma uit pe tine nu faci frag...
apoi cand intru la joc iara dai 4 hs unu dupa altu ...

Tu daca ai primi explicatia asta pe un server ce ai zice?

Off:
Chiar crezi ca imi pasa ce spui tu !? Daca tu te simti bine spunand ca esti mai bun ca mine.. e fix problema ta. Felicitarile mele iti urez. Dar eu am trecut de perioada in care: "ba, sunt mai bun ca tine la cs" si alte tampenii din astea.
p.s. last post here


L.E. Inceteaza cu suferinta aiurea. Ma cam calci pe nervi... Daca asta iti face reclamatie si tu refuzi sa pui demo (ca nu-l ai sau n-ai tu chef), cum vine asta? Tu crezi ca am nevoie sa imi arati demourile tale? Te inseli. Dar cat timp omu asta a cerut unban este normal sa arati demo si celorlalti sa vada daca are sau nu. Nu dai ban pe nuci si stele verzi ca asa ai tu chef ca ti-a dat 3 hs si ti-a sarit tie "mustaru". In primul rand ca esti owner si creezi un precedent. Daca "x si y" vad pe forum ca twister nu posteaza demo si da ban cui doreste palaria lui , crezi ca vor sta mult pe ganduri sa faca la fel!? Gandeste putin inate sa actionezi.



Last edited by revox on 27-08-2010, 21:19:58; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by dmc24, 03 September 2010 19:18



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 07-05-2024, 20:01:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x