User
Pass
2FA
 
 

Report a Gamemaster
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 62, 63, 64  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message144118
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 13-02-2013, 18:10:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume ingame : Waaga
Ora aproximativa : 17:30
GM implicat : nu cunosc, dar as vrea.
Dovada itemelor :

Eram intr-un bg, si a trebuit sa ma duc pana la baie .. ca tot omu .. iar dupa aia nu am mai apucat sa ajung la pc ... deoarece m-a rugat tata sa il ajut cu ceva. Nu asta e important si nu aici vreau sa ajung ... Cand am ajuns la pc pe la 17:45 aproximativ ... luasem disconnect, iar cand am intrat nu mai avea chest-u si manusile Ruthless care le luasem inainte de acel bg. Am ramas afk, 10 minute e ok ... luam deserter, sau kick ... daca asta vreti sa fiti siguri ca nu aveam afk bot sau cine stie ce ... dar de ce sa imi stergeti itemele ???

Si zic asta pentru ca a fost mana unui GM ... disconnect nu am luat nici ca a picat servaru nici din cauza internetului meu ... a fost kick dat de un GM ... acum as vrea sa stiu de ce mi-au fost sterse itemele ??? aveam follow pe vre-un player in BG sa zicem ... so What ??? ce am facut pentru a mi se sterge itemele ... nu abuzati de drepturile pe care le aveti ... va rog frumos ... si imi vreau itemele inapoi ... in plus nu se da ban si nu se face absolut nimic unui player care e afk in bg ... inafara de a lua deserter si a sta pe tusa 15 min.

Cu ce drept mi-ati sters itemele ??? As vrea sa vad dovezi ... ca am gresit cu ceva ... sau am facut ceva ilegal si atunci nu voi mai spune nimic. Va multumesc !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 14-02-2013, 20:54:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si nu ai deserter 7d?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 14-02-2013, 22:45:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am avut absolut deloc deserter si absolut deloc altceva (gen avertisment) m-am gasit deconectat, iar cand am intrat nu mai aveam itemele si am facut ticket in care mi s-a raspuns ca itemele nu pot disparea decat daca farmez Honor ... (ceea ce nu am facut) si am raspuns cum se cuvine ca am fost afk intr-un bg si am luat kick si am ramas si fara iteme fara alt motiv ... dupa care am primit un raspuns in sictir as putea spune ca si pentru afk in bg se sterg itemele.

Sa ma scuzati dar pentru afk in bg nu se sterge nici un item nu se da kick si nu se face absolut nimic ... din cate stiu eu ... intr-un bg puterea de decizie o au playeri care ma pot reporta AFK si ma pot da afara, ramanand cu deserter pentru 15 min in care nu mai pot face bg-uri.

Daca nu am dreptate va rog sa ma corectati. Dar nu mi se pare corect sa mi se stearga 2 iteme care le-am luat prin munca in 2 zile diferite doar pentru ca am fost intr-o zi afk in bg de un GM (pe motiv ca farmez Honor) sunt sute de playeri care stau afk in bg-uri si folosesc hack-uri sa nu fie dati afara din bg-uri pentru a farma Honor ... si nu cred ca 10% din ei au ramas fara iteme .

As dori sa verificati ce s-a intamplat si sa nu faca abuz cei ce au drepturi de gm, pentru ca nu e corect ... mai ales ca nu este un echilibru in bg-uri in momentul de fata plus ca s-a scazut rata . Va pot dovedi prin orice mijloace ca am dreptate si as dori daca se poate sa imi recuperez itemele disparute. Va Multumesc !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shebulba

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2019 08:44)
Joined: 09 May 2011
Posts: 61, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 161.7
Votes: 3

 
Post Posted: 15-02-2013, 06:34:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

s3by2007 wrote:
Nu am avut absolut deloc deserter si absolut deloc altceva (gen avertisment) m-am gasit deconectat, iar cand am intrat nu mai aveam itemele si am facut ticket in care mi s-a raspuns ca itemele nu pot disparea decat daca farmez Honor ... (ceea ce nu am facut) si am raspuns cum se cuvine ca am fost afk intr-un bg si am luat kick si am ramas si fara iteme fara alt motiv ... dupa care am primit un raspuns in sictir as putea spune ca si pentru afk in bg se sterg itemele.

Sa ma scuzati dar pentru afk in bg nu se sterge nici un item nu se da kick si nu se face absolut nimic ... din cate stiu eu ... intr-un bg puterea de decizie o au playeri care ma pot reporta AFK si ma pot da afara, ramanand cu deserter pentru 15 min in care nu mai pot face bg-uri.

Daca nu am dreptate va rog sa ma corectati. Dar nu mi se pare corect sa mi se stearga 2 iteme care le-am luat prin munca in 2 zile diferite doar pentru ca am fost intr-o zi afk in bg de un GM (pe motiv ca farmez Honor) sunt sute de playeri care stau afk in bg-uri si folosesc hack-uri sa nu fie dati afara din bg-uri pentru a farma Honor ... si nu cred ca 10% din ei au ramas fara iteme .

As dori sa verificati ce s-a intamplat si sa nu faca abuz cei ce au drepturi de gm, pentru ca nu e corect ... mai ales ca nu este un echilibru in bg-uri in momentul de fata plus ca s-a scazut rata . Va pot dovedi prin orice mijloace ca am dreptate si as dori daca se poate sa imi recuperez itemele disparute. Va Multumesc !!!




http://forum.wow-freakz.com/Report-Battleground-Bots-AFK-Evade-t170281.html === deserter 7d+delete items.

din 10 bg, in 9 e mereu cate un istet ca tine cu bg bot, nu ai stat afk pur si simplu pt ca in momentul in care dupa 1-2 min esti away serverul te scoate automat si ai deserter 15 min ; insa baietii destepti isi baga bg bot , nu au 100 kills dar sunt full ruthless. din partea celor care isi fac gear pvp corect, va uram tuturor bg botilor la cat mai multe deserter si delete.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
WIse

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-09-2013 22:12)
Joined: 30 Sep 2010
Posts: 21, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 41.1
Votes: 5

Post Posted: 15-02-2013, 08:15:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"Unbanned, m-am uitat mai atent la screenshot.

Invata sa scrii fara sa faci crap wall of text si poate o sa citesc ceva din ce ai scris. Mersi ca mi-ai reamintit de cazul asta anyway, aveam niste dubii."

http://forum.wow-freakz.com/Ban-dat-pe-0-dovezi-t204781.html

Domnule gm Alexander0810, ne spui si noua muritorilor astora de rand cu poate de 2 ori mai multa scoala decat tine, de unde pana unde ai fitele astea de vedeta si figurile astea de superioritate ? Ca sa iti traduc, poate nu stii ce ai scris " rahat de perete de text" (fara sa fie vorba de asa ceva ci doar niste argumente bine expuse) si te mai dai si ca stiai despre ce este vorba si ca aveai dubii dupa ce ai fost facut de jena. Nu era nici un rahat de perete de text iar dumneata habar nu aveai cu atat mai putin dubii. Cu toate astea atarna fitele si aerele de superioritate inexistenta pe dumneata mai rau ca plumbul. Chestia asta e doar un exemplu din zeci, poate ar fi cazul sa vorbesti putin cu el Shocker, in afara de harfe si banuri aiurea si selfimportance de ceva vreme cred ca poate spune orice user de pe wow freakz, nu prea prezinta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 15-02-2013, 08:18:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti-a dat unban si tot tu comentezi? Daca stam sa citim fiecare wall-of-text de 5 minute al fiecarui player, la 100 de playeri deja pierdem 8 ore jumate. Ti se pare normal? Noua nu, asa ca nu de cele mai multe ori nu citim wall-of-texts. Inveti sa scrii scurt si la obiect ce vrei pe forumu asta.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
WIse

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-09-2013 22:12)
Joined: 30 Sep 2010
Posts: 21, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 41.1
Votes: 5

Post Posted: 15-02-2013, 08:42:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Ti-a dat unban si tot tu comentezi? Daca stam sa citim fiecare wall-of-text de 5 minute al fiecarui player, la 100 de playeri deja pierdem 8 ore jumate. Ti se pare normal? Noua nu, asa ca nu de cele mai multe ori nu citim wall-of-texts. Inveti sa scrii scurt si la obiect ce vrei pe forumu asta.


Nu mi-a dat mie unban si nu tot eu comentez. Este doar ceva ce au observat majoritatea playerilor de pe freakz la domnul Alexander. O sa ma abtin sa fac o referire la calculul dvs si la estimarea timpului necesar citirii a 10 randuri. Btw http://www.urbandictionary.com/define.php?term=wall%20of%20text hope it helps for future misuse.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 15-02-2013, 12:09:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tot nu inteleg unde vreti sa ajunteti ... dar eu nu am avut deserter nici macar 15 min... Ce 7 zile ??? nu am avut deloc deserter. Si itemele mi-au fost sterse ca aveam follow pe unu in bg ... cat timp am fost afk. Deci pana la urma unde ajungem? si ce vreti sa imi demonstrati? Vreau sa va demonstrez eu ca am dreptate si sa imi primesc itemele inapoi. (Si nu am nici un full ruthless nimic sunt primele iteme care le luasem pvp). Poate sunt noob nu stiu sa joc ... de ce e vorba de killuri ??? In bg se fura killuri ... Si chiar daca as fi avut BOT , as dori o dovada cum ca nu am dreptate si e ok ce s-a intamplat.

Si puteti verifica oricand ca nu am luat deserter absolut deloc, asta s-a intamplat Marti ... si ar fi trebuit sa am si acum deserter daca luam 7 zile -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wymon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-07-2017 10:30)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 70, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 37.5
Votes: 6

 
Post Posted: 15-02-2013, 15:53:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Dekarox
Nume Gamamaster implicat: mayavin
Data si ora abuzului: -
Detalii:Nu inteleg dc am luat ban nu am facut nici un scam !!!
Nu am nici o plangere pe forum nimic el sustine ca ama facut scam , Dovada ca eu am facut scam de pe caracteru Dekarox , am spus ca am un frate si foloseste wirels pt ca are laptop !!! Doar nu ar vrea sa fac 2 abonamente la net ...
http://forum.wow-freakz.com/UnBan-Dekarox-t204848.html

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-02-2013, 21:20:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti-a dat toate explicatiile necesare in cererea de unban pe care ai facut-o. Iar povestea cu fratele am auzit-o de multe ori, vino cu ceva mai inspirat data viitoare


I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wymon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-07-2017 10:30)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 70, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 37.5
Votes: 6

 
Post Posted: 15-02-2013, 22:54:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu nu a explicat nimic vreau sa vad dovada ca eu am dat scam la persoanele respective .Fraza (nu conteaza prin ce mijloace si cum) , poate sai dea Dpz(exemplu de nume "Dpz") 10-20 euro nush cati bani paypal , telefon pt ca sa inventeze toate astea , si cum a zisca e din guilda lui ... nu stiu cu cine ma cert in BG cand ma enervez ..(nu vad guilda si nu sunt atent cine si cum ce guilda are )
Vreau sa vad dovezile ca eu am avut plangeri si ca am dat scam cu contul cu caracterul dekarox !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-02-2013, 16:48:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai parca intrase fratele pe cont ? Ai vazut ca nu iti merge asa si acum incerci sa faci pe victima banata pe nedrept ? Am verificat si eu screenshoturile incarcate de tine atunci cand a luat ban Dpz si am ajuns la concluzia ca Dpz era pe alt caracter cand ai facut tu screenshoturile alea, in jurul orei 17:30 parca. Singura explicatie ar fi fost ca ai tinut tu in whisper tab mai mult timp mesajele, insa nu e plauzibila.

Oricat ai incerca sa faci pe smartass-ul din nou, nu iti va iesi. Decizie finala - Banul ramane! Mentioneaza-ma in acatiste, blesteama-ma, fa ce doresti, unban nu primesti



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wymon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-07-2017 10:30)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 70, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 37.5
Votes: 6

 
Post Posted: 16-02-2013, 17:01:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu intrase pe contul meu , ai inteles tu gresit ! A vazut mayavin ca e acelas ip pe un alt cont si pe contu meu e tot ala ... Asa ca a dat ban si pe contu cu care a facut fratemiu scam si pe contu meu ! Fratemiu nare ce sa caute pe contu meu si nici nu stie parola ... si screenurile alea da el iesise de pe dpz si intrase pe drud + ca Mayavin nu am vazut sa aibe reclamati , screenuri inpotriva Contului cu Caraterul Dekarox ! Reclamati a avut fratemiu pe Contul cu Caracterul Berecy sau Bercy nush cum il cheama ... Dc am luat si eu ban ? Daca el avuse reclamati pe contul respectiv ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
malakay2012

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-07-2014 14:41)
Joined: 02 Aug 2012
Posts: 62, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 185.1
Votes: 6

 
Post Posted: 20-02-2013, 02:57:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume ingame : Taomic
Ora aproximativa : 20 feb 2:25
GM implicat : Dopethrone
Motivul banului a fost capparea unui flag in ab in stealth,in acel ab am avut 2 flag assaults la mine de fiecare data cu cate 1-2 playeri ally ce stateau afk langa acea zona,
nu vreau sa acuz de rea intentie,banuiesc ca decizia a fost luata eronat pe baza fpsului scazut din bg in aceasta perioada.charul pe care eram in acel moment este undead rogue iar aceasta rasa nu se poate folosi de acest bug(bugul ce a ramas in continuare se poate folosi doar de night elfi prin rasiala de shadowmeld).
doresc prezentarea dovezilor sau scoaterea banului,sunt cu inima impacata ca mi s-a trantit acel ban fara motiv(cred ca se poate testa foarte usor ca nici o rasa de la hoarda nu poate capa in stealth flaguri in ab)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 20-02-2013, 04:04:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci la mina te-a ignorat un jucator de la alianta cat timp luai flagul pentru ca era "AFK" iar apoi la stables mai erau doi jucatori "AFK" in tp ce luai flagul desi au sarit 3 sec mai tarziu pe un mage ce venea spre voi. Nu e cam...stii tu...ciudat?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 14 July 2014 11:14



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 62, 63, 64  Next    


The time now is 28-04-2024, 21:46:26
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x