User
Pass
2FA
 
 

[SA:MP]rpg.freakz.ro

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Archive - subdomain requests
Author Message1088
.32
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2017 20:11)
Joined: 25 Sep 2016
Posts: 65, Topics: 23
Location: Bucuresti

Reputation: -160.7
Votes: 7

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-09-2016, 20:43:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Subdomeniu: rpg.freakz.ro
IP: 93.114.82.164:7777
Numar de sloturi: 50.
Mod: RPG.
Hostat la: Gazduirejocuri.
Subforumuri alese: Anunturi / Informatii, Server(Sub: Bug Tracker, Sugestii), Factiuni(Aici va fi nevoie de cate unul la fiecare factiune..), General. Este cam dificil a ma limita la doar 6 subforumuri ca server de SA:MP dar voi incerca sa ma descurc asa..
Moderatori subforum: NeXuS1995, .32.
GameTracker link: http://www.game-state.com/93.114.82.164:7777/
Facebook, Psychostats etc links: N/A



De ce freakz?

Probabil sunt sanse mari ca acest server sa nu fie acceptat in comunitate dar alegerea de a ne alatura freakz a fost facuta dupa ce am revizuit mai multe posibile comunitati, in primul rand la momentul actual Freakz nu mai are nici un server de SA:MP si nu cred ca ar strica diversitatea optiunilor pentru membri Freakz, tin minte ca a fost un server freakz, inca nu stiu motivele de ce s-a inchis dar nu vreau sa intru in amanunte.

Serverul nostru de RPG nu putem spune ca este unul in totalitate unic dar putem spune ca contine multe sisteme unice create de catre echipa de scripting, stim ca exista multe servere de RPG care ruleaza cu cativa playeri si chiar si servere renumite de RPG care ruleaza cu mai multi playeri dar acele servere nu au ce avem noi, iar acele lucruri sunt niste reguli si sisteme bine puse la punct si respectate ca atare de stafful nostru.

Prin acest proiect vreau sa-mi indeplinesc dorinta, iar aceea e de a vedea primul server de SA:MP care nu are administratori corupti ci chiar prietenosi! Echipa de administrare este mereu la dispozitia membrilor si le poti da oricand un mesaj iar acestia iti vor raspunde.
Freakz este una dintre cele mai mari comunitati si ne-am considera mandri sa facem parte dintr-o asa comunitate.



!!! Cred ca m-am cam abatut de la subiect, iar acela este "De ce Freakz?", stiu nu sunt deloc bun la texte lungi dar chiar imi dau silinta pentru acesta, motivul pe scurt este pentru a face parte dintr-o comunitate serioasa si respectata, dorim ca acest server sa fie un succes iar freakz este comunitatea potrivita pentru serverul nostru.



In cele ce urmeaza voi prezenta cateva din regulile dupa care functioneaza serverul nostru:

Cum fuctioneaza sectiunea de pe forum a serverului?
(In primul rand asa ar functiona daca am primi mai mult de 6 subforumuri.)


Anunturi / Informatii - Aceast subforum este folosit pentru a tine la curent membri serverului cu Updates, stiri si tot ceea ce se intampla pe server, daca este nevoie ca ceva sa fie stiut de toti v-a fi gasit aici, de asemenea aici vor fi postate informatiile legate de server precum IP, statusul online sau ofline si alte amanunte.

Server - Acest subforum contine doua alte subforumuri (Bug Tracker si Sugestii), acest subforum este un loc cheie al comunitati, dorim sa facem serverul pe placul playerilor asa ca depindem de sugestiile si ajutorul lor.
.. - Bug Tracker este locul unde fiecare membru al serverului poate raporta o problema aparuta la GameMode.
.. - Sugestii este locul unde fiecare membru al serverului poate sugera implementarea ideii sale.

Factiuni Pasnice - Acest subforum este dedicat factiunilor pasnice de pe server: Paramedici, Taxi, News Reporters, School Instructors - Level 5 Required!
Factiuni Guvernamentale - Acest subforum este dedicat factiunilor guvernamentale: Guvern, Politia, F.B.I, National Guard(Momentan Indisponibil) - Level 7 Required!
Ganguri & Mafii - Acest subforum este dedicat factiunilor periculoase: Hitman Agency, Russian Mafia, Yakuza, Grove Street, Ballas, Los Santos Vagos, Varrioz Los Aztecas, we keep it old style - Level 8 Required!

Events - Zona de pe forum unde se vor anunta evenimentele organizate de Staff.

User & Account Care - In acest subforum isi au locul alte cateva subforumuri (Reclamatii membri, Probleme tehnice, Altele..).
.. - Reclamatii membri - Aici fiecare membru al serverului poate reclama un alt membru care incalca regulile.
.. - Probleme tehnice - Daca un membru are o problema cu contul o v-a putea posta aici.
.. - Altele... - Orice alt lucru legat de Cont care nu isi gaseste locul intr-un subforum deja mentionat.

.... Mult mai multe care momentan nu isi au restul, cred ca ati prins idea despre cum este organizat serverul.

Altele... & Disclaimer


Serverul are un sistem administrativ bine pus la punct care este impartit in mai multe departamente: Managing Team(Owner, Co Owner, Lead Admin), Scripting Team(Lead Scripter, Scripters, 3rd party devs), Admin Team(Administrators, Trial Administrators), Helpers.

Un grup de administratori se creaza la 3 administratori, un Lead Admin conduce un grup de administratori.
Lead Admin(noone) -> Admin1(noone), Admin2(noone), Admin3(noone), acesta este un exemplu de grup.

? Fiecare administrator are cate o atributie, exemplu Unban sau administrarea reclamatiilor, forumului etc.


In lucru...:
Momentan se lucreaza la un program in C# pentru Customer Support, v-a contine Bug Tracker, Sugestii, Intrebari si posibilitatea de a te loga si a-ti adauga prieteni.


!Disclaimer!
Chiar daca nu era adaugat in modelul stabilit de la Freakz am simtit nevoia de a mai scrie ceva pe langa modelul completat, lucrurile adaugate sunt doar pentru a da o imagine asupra serverului pentru ca doar un model completat unde sunt doar niste delatii nesemnificative nu va atrage atentia la nimeni, daca ai ajuns sa citesti pana aici iti multumesc de timpul acordat.

!EDIT a fost modificat hostul, a fost o neintelegere.





Last edited by .32 on 26-09-2016, 23:54:29; edited 2 times in total
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AMG

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 09-09-2023 16:07)
Joined: 23 Aug 2011
Posts: 32411, Topics: 621
Location: N/A

Reputation: 5782
Votes: 1014

 
Post Posted: 26-09-2016, 22:12:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NU SE POATE FACE SUBFORUM ÎN SUBFORUM! Dacă ar fi să o iau de la categorie > forum > subforum ar ajunge cât cea de WoW, and no.
Servere "în lucru", cu parola pusă, că îl aştept pe scripterul X să vină să-mi rezolve nu ştiu ce, etc, nu mai bag. Nu are rost, am făcut, mi-am pierdut timpul pentru n'şpe subforumuri, am şters şi dat ban-uri.
Cele 6 subforumuri sunt valabile la CS, evident, cu facţiunile sunt cu mult mai mult de 6, automat iese din discuţie.
Vreau să ştiu dacă serverul are vreun viitor or' ba. Au fost N servere de SA:MP, chiar şi înainte de-a mă ocupa eu, care au dat fail.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NeXuS1995

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-11-2016 17:15)
Joined: 26 Sep 2016
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 16.2
Votes: 2

Post Posted: 26-09-2016, 22:15:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Garantez că va avea un succes deoarece ne vom ocupa de el.
Colegu nu a specificat dar noi când vom lucra la server nu îl vom închide, vom lucra pe un server secundar care este de teste.
Dar îţi garantez că va avea succes.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
.32
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2017 20:11)
Joined: 25 Sep 2016
Posts: 65, Topics: 23
Location: Bucuresti

Reputation: -160.7
Votes: 7

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-09-2016, 22:15:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AMG wrote:
NU SE POATE FACE SUBFORUM ÎN SUBFORUM! Dacã ar fi sã o iau de la categorie > forum > subforum ar ajunge cât cea de WoW, and no.
Servere "în lucru", cu parola pusã, cã îl aºtept pe scripterul X sã vinã sã-mi rezolve nu ºtiu ce, etc, nu mai bag. Nu are rost, am fãcut, mi-am pierdut timpul pentru n'ºpe subforumuri, am ºters ºi dat ban-uri.
Cele 6 subforumuri sunt valabile la CS, evident, cu facþiunile sunt cu mult mai mult de 6, automat iese din discuþie.
Vreau sã ºtiu dacã serverul are vreun viitor or' ba. Au fost N servere de SA:MP, chiar ºi înainte de-a mã ocupa eu, care au dat fail.


Chiar scripterul la server a scris acest post, eu ma ocupt de scriptat si da, are un viitor, nu cred ca m-as fi chinuit degeaba pentru a face acest topic.

Ma chinui cat pot de mult sa implementez lucruri noi si unice, dar este greu sa faci ceva unic daca exista atat de multe servere cu atatea idei deja adaugate.
Din serverul asta incerc sa fac ceva serios nu ca celelalte unde playeri sunt ignorati de staff, sunt nedreptatiti etc.

De aceea si lucrez la un program in C# pentru Customer Support.




EDIT# Serverul este inchis doar pana vineri cat mai facem cateva modificari pentru ca vineri se deschide oficial.



EDIT# 2: Putem primi un raspuns daca se poate pana vineri.. ca sa ne putem aranja pana la deschidere..

AMG



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by AMG, 30 September 2016 16:16



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Archive - subdomain requests  


The time now is 03-05-2024, 22:41:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x