User
Pass
2FA
 
 

[Season 2][21.10.2013->1.12.2013] Vengeful Gladiator [Ended]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events
Author Message51254
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 01-12-2013, 15:11:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

infernous wrote:
Zohlomg wrote:
infernous wrote:
Da se pare ca daca sunt rank 7 si da leave parteneru cu 24 de ore inainte nu mai am dreptul sa particip la turneu,in schimb hai sa bagam rank 12 ca sunt 3 in team right?.voi una ziceti si alta faceti. Asa ca nu ma intereseaza ce faceti, sa apar la brackets cu teamul very last hope si o sa gasesc al 3-lea membru pana la turneu:chiar rogue sa nu ziceti ca va schimb compu.

A da voi sunteti buni ma acum mi-am dat seama ce a-ti facut.Ma plangeam de rank 12 dar acum am observat ca ati bagat si team de 1200 raiting doar ca sunt 3 in team?-) Se vede ca a plecat raster si am zis ca nu mai e nici un gm in stare sa organizeze



Evident. Sau vrei sa participi cu 2 oameni la event? -

Ai grija cu cine faci arene data viitoare. Nu ne pasa cu cate ore inainte a dat leave, cand am verificat bracketurile, aveati 2 oameni in team.



Dar voua nu va pasa de nimic ma frate. Pai sunt eu de vina ala da leave cu 12 ore inainte fara sa zica nimic. Eu unu nici nu am stiut pana sa il vad pe anton ca face rls chiar in seara aia cand au facut si ei 20 de arene si gata teamu. Si in noaptea respectiva pam ss-urile cu 3v3 leader. Cu ce sunt eu de vina ca s-a certat omu cu magu din team. Sa ma duc sa ii dau una in cap IRL ca de ce ai iesit din team? Aici e de vina mentalitatea romanilor normal, dar nu ma scoate din turneu fiind eligibil cu 1 seara inainte pe motiv ca am fost 2 in team cand tot sezonu am fost in top 8 teams. Pana la event o sa apara si al 3-lea om in caz contrat o sa anunt retragerea si lasam teamurile de 1200 rate sa faca ownage la event.
"Ai grija cu cine faci arene data viitoare", yeah right. De parca si ai cu cine sa faci pe freakz, la cata ura si suferinta este intre playeri atm.


Ok, participi cu ceva partener, dar in caz de castig partenerul in "plus" nu o sa ia $$, doar mount si/sau titlu.

E ok asa? Astept raspuns cat mai repede.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
infernous

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-12-2022 15:37)
Joined: 23 Mar 2012
Posts: 127, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 315.8
Votes: 16

 
Post Posted: 01-12-2013, 15:13:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E ok sa nu ia $$
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 01-12-2013, 15:14:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
infernous wrote:
Da se pare ca daca sunt rank 7 si da leave parteneru cu 24 de ore inainte nu mai am dreptul sa particip la turneu,in schimb hai sa bagam rank 12 ca sunt 3 in team right?.voi una ziceti si alta faceti. Asa ca nu ma intereseaza ce faceti, sa apar la brackets cu teamul very last hope si o sa gasesc al 3-lea membru pana la turneu:chiar rogue sa nu ziceti ca va schimb compu.

A da voi sunteti buni ma acum mi-am dat seama ce a-ti facut.Ma plangeam de rank 12 dar acum am observat ca ati bagat si team de 1200 raiting doar ca sunt 3 in team?-) Se vede ca a plecat raster si am zis ca nu mai e nici un gm in stare sa organizeze



Evident. Sau vrei sa participi cu 2 oameni la event? -

Ai grija cu cine faci arene data viitoare. Nu ne pasa cu cate ore inainte a dat leave, cand am verificat bracketurile, aveati 2 oameni in team.

Turbokill1337 wrote:


cred ca glumiti nu? cum sa luati la turneu teamuri de 1.4k cu scor 28-21?? luati teamuri capabile care au fost in top si au ce cauta la turneu chiar daca au doar 2 membri, isi gasesc al 3-lea membru intr-o saptamana.


Unde e problema noastra ca teamurile de mai sus aveau numai 1 sau 2 membri?

bobocvlad wrote:

Say what!?
1.limita era 1800 @genesis
2.limita era 1700 @exodus
3.daca tot nu se respecta regula asta mai bine bagati teamurile care au habar sa fie un event frumos nu team de 1200 300-500 sau mai stiu eu ce scor .
4.teamurile care au cate 2 playeri ca a dat X sau Y leave la team ca s-a certat cu Z merita sa fie in event daca au fost in top8 cel mai bine sa poate baga aceasi clasa in team


Cu limita aia erau si mai putine. Asa nu e bine, asa nu e bine. dnd.

armand2oo2 wrote:
Abea astept, event mai balansat ca asta n`am mai vazut, deja imi rod unghiile cand vad ce playeri participa - Succes tuturor.
P.S. : Turbo ai grija sa nu iei farm de la Kelth, la fel si tu boboc


Nu e problema noastra ca voi (nu vorbesc de tine, ci de playeri in general) nu sunteti in stare sa faceti niste arene.

Cum dracu pe Exodus a 8-a echipa e aia de pe locu 11, si pe Genesis de pe locul 20? Ca nu sunteti in stare sa faceti niste arene impreuna, de aia.

Si dupaia tot pe noi dati vina si veniti cu scuze de tot ***** gen "OMG AM 3K RATING DAR SUNT SINGUR IN ECHIPA, MERIT SA IAU 2 RANDOMI SA PARTICIP CU EI, NU?"


compulsiv wrote:
Raster wrote:
Fiecare sezon o sa dureze patru saptamani, cu reset/wipe la teams luni dimineata la ora 03:30 (GMT +2), cand e flushul la arene

Ok, let's take it slow, first explain please why did u already reset the teams when it was supposed to happen tonight?


Ok this one is weird, Raster/Cyad? Raised eyebrow.



ok lets take this way:
scopul eventului 3v3: promovare 3v3, promoting high quality arena gameplay, incurajarea playerilor sa dea join, puting on a good show
ce se intampla: stim cu toti ca avem o comunitate pvp destul de *** up sorta speak, stiti si voi ce si cum, daca gm's vor avea atitudinea de "we dont care", asta va descuraja si mai mult playerii, not a good move, stim ca nu sunteti obligati, apreciem, but keep the quality high.
Cat despre faza cu teamurilor, ar fi corect sa le permiteti la teamurile din top 10 care au doar 2 membri, oferindu-le o sansa sa-si gaseasca al 3-lea partener, ati putea lua teamuri rezerva [la fel din top] in caz ca unele teams nu se prezinta.
Faza ca nu fac teamurile rate, evident e problema playerilor si doar, probabil ca nu aveti ce sa le faceti, dar trebuie sa le oferiti o sansa, altfel nu o sa se mai prezinte si o sa tot avem eventuri cu 5 teamuri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 01-12-2013, 15:15:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Citeste postul de mai sus.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 01-12-2013, 15:20:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz wrote:
@Restu,nu mai disperati ca ratatii; mai e o saptamana in care se poate schimba oricare greseala facuta,nu mai turbati ca nu va fura nimeni eventu de la gura.Da intradevar,au fost adaugate ~3 teams...de ciudati care nu aveau ce cauta,insa aia vor fii atat de paraleli incat nici nu vor stii ca e event sau etc,si se vor cere ca la fostul event pe global inainte sa inceapa , ca se cauta un team de 3v3 pentru event and stuff; asa ca nu mai sariti de 10 M in sus. Si in legatura cu faza cu requiermentu' , nu mai e valabil din moment ce nu au fost enough teams in range-ul respectiv.


Eat that and wait.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 01-12-2013, 15:27:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce ziceti de sezoane 2v2? nu incepeti ca pe blizz nustiu ce, aici 2v2 e 200x mai activ ca 3v3, cu niste rewards mai simple ca sa atraga lumea, probabil 3 luni un sezon ar fi fine, ar fi bine reseturi din cand in cand, pentru ca eventual cresc toti la mmr colosal si dupa nu mai ai cu cine sa dai join si stai sa cauti alte chare sa poti avea ques.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 01-12-2013, 15:52:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Credeam ca v`ati dat seama ca faza cu seazoanele nu o sa mearga la nesfarsit.. Cand a fost nevoie de "impulsuri" in PvP, ati fost ocupati cu PvE`ul 24/7(nu critic pe nimeni, dar asta e adevarul) si lumea a plecat (vorbesc de Exodus,legat de ghilda Godmode).

Sezonul 1 a fost atat de reusit pentru ca jucatorii nu stiau cat de buni sunt ceilalti jucatori si chiar daca pierdeau 1-2 meciuri, continuau cu que`ul pentru ca sperau sa castige.
In sezonul 2, lumea a vazut ca X si Y sunt buni si gata, 3v3`ul s'a dus dracu, toata lumea ne`a pus la friends si hop cand suntem online toti 3, toata lumea pleaca.

Cum am zis mai devreme, idea cu sezonu pvp e buna pentru a promova PvP`ul la nivel mare si acolo unde nu exista doar 1-2 echipe care domina,iar pe freakz nu sunt echipe destule. Trebuie sa ganditi din alta perspectiva, nu ca " Are sansa sa castige donation points,lasa`l sa isi bata capul". Si in legatura cu ce ai scris tu cu rosu,ca noi suntem orbi si nu putem citii, gandeste`te din perspectiva unui jucator "decent", nu a jucat prea mult 3v3 dar a vazut turneul si a zis "cred ca se poate", dar intra in joc pierde de cateva ori in cateva secunde vs o echipa buna. Da`mi niste motive pentru care acel jucator ar continua sa mai joace 3v3( in momentul de fata, 2.2k in 3s este imposibil deci o motivatie pentru arma nici nu exista, iar alta motivatie nu as vedea pentru ca nu exista.) Promovarea PvP`ului la nivel mic-decent e egal cu 0 si asta trebuie sa intelegeti si sa va conformati in asa fel sa se schimbe ceva.

Pentru noi, echipa de pe locul 1 pe ladder, in ultima luna nu am mai fost motivati sa jucam 3v3 pe freakz pentru ca 25/15/10 donation points au devenit egal cu 0, un turneu la fiecare 4 saptamani a devenit prea monoton, chiar daca acesta este doar al doilea si chiar ne`am pus intrebarea daca mai are rost sa jucam 3v3 in sezonul urmator.

Inainte sa introduceti din nou idea cu sezoanele, am intrebat de cel putin 2 ori ce idee aveti in minte sa aplicati si sa zica comunitatea care sunt avantajele si dezavantajele. Uite aici postul meu:
"Nu cred ca o data fixa este atat de importanta. Ma intereseaza mai mult ce vor sa modifice sau sa adauge ca 3v3ul sa fie mai activ.

Dupa un raspuns ca " Asteptati " , nici sa nu se mire staffu ca lumea incepe sa se planga din nou daca nu se va intampla nimic la 3v3, ca apoi sa ne spuneti " noi am incercat dar voi nu sunteti multumiti niciodata". " ( http://forum.wow-freakz.com/view-post-3422731.html?#3422731 )

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 01-12-2013, 16:00:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E prea monoton eventul? Nu cumva e prea monoton sa stai afk in elwynn/barrens? Nu-si au rostul $$?

Cand intru pe exodus si spamez join 3v3 fugiti toti ca niste curcani obositi (daca printr-o minune prind un meci)...
Daca tot nu vreti 3v3 si gasiti tot felul de motive, ar fi mai bine sa se faca sezoane si la 2v2....macar e competitie acolo.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 01-12-2013, 16:11:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
E prea monoton eventul? Nu cumva e prea monoton sa stai afk in elwynn/barrens? Nu-si au rostul $$?

Cand intru pe exodus si spamez join 3v3 fugiti toti ca niste curcani obositi (daca printr-o minune prind un meci)...
Daca tot nu vreti 3v3 si gasiti tot felul de motive, ar fi mai bine sa se faca sezoane si la 2v2....macar e competitie acolo.


Da, este monoton. Ce am jucat vs voi la inceput de season 2 inainte sa ma mut la alianta si atat. restul meciurilor au fost laba trista la fiecare 5 min de que.
Si stai linistit, nu esti singuru care tipa join 3v3 si nu se intampla nimic. Proof: http://i.imgur.com/RR3AAwn.jpg si nu este prima data cand stam in que atat de mult si apoi vine un ***** de team la 1.1k mmr care face wintrade. Asta nu ti se pare monoton deloc?

Si ce rost au punctele alea? Daca faci macar un raid 10 sau 25 pe saptamana iti iei gearul necesar pentru PvP, nu trebuie sa iti cumperi iteme ilvl 416 sa iti dea inca 500 dmg per hit. Hai fi serios.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dardrayx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-07-2018 21:34)
Joined: 13 Jun 2012
Posts: 468, Topics: 19
Location: IN YOUR MOM

Reputation: 205.4
Votes: 123

Post Posted: 01-12-2013, 16:19:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tournamentele astea nu vor ajuta niciodata pvp-ul pe freakz. Daca zohl asculta si nu facea pe incapatanatul si punea la inceput de patch itemele pe rating cum i-am zis nu se mai chinuia acum sa faca fel si fel de tournamente care nu ajuta cu absolut nimic .. acum ia si chinuiete sa readuci pvp-ul pe freakz.Singura solutie pe care o vad EU e ceva vendor cu Mount/Tabards and shit pe rating(sau altceva) daca ar motiva toti playeri nu doar aia de top care au o sansa de a castiga eventul.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-12-2013, 16:26:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Turbokill1337 wrote:
Ce ziceti de sezoane 2v2? nu incepeti ca pe blizz nustiu ce, aici 2v2 e 200x mai activ ca 3v3, cu niste rewards mai simple ca sa atraga lumea, probabil 3 luni un sezon ar fi fine, ar fi bine reseturi din cand in cand, pentru ca eventual cresc toti la mmr colosal si dupa nu mai ai cu cine sa dai join si stai sa cauti alte chare sa poti avea ques.

ON:De acord cu 3 luni season-ul..o luna e chiar e putin,in 3 luni ai timp sa rezolvi problemele care apar..intr-o luna e pus totul pe fuga
Off: Suna ridicol dar aici e chiar mai mult 3s ca pe AT,sa nu mai zic ca a scazut populatia serverul(AT)
http://i.imgur.com/1azZWL5.jpg
http://i.imgur.com/7RByrBx.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 01-12-2013, 16:32:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^That...am ajuns eu si la range 4000-0 si tot in q eram...serverul ala e mort.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 01-12-2013, 16:34:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si atunci unde joaca lumea?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 01-12-2013, 16:35:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

noi pe exodus la fel am stat in que si same story ca pe genesis, dupa 2 arene... pauza, nu stiu cand dati voi que@shadowy, ca nu va vedem niciodata la arena, poate ne ziceti si noua o ora aproximativ si o sa incercam sa intram si noi.

@zohl, joaca intre ei acolo cateva teams si cand dau de teams straine care ii bat, cedeaza rapid si btw ar fi ceva daca ati da enable la challenge 2v2 inclusiv si 3v3, macar intre noi sa jucam linistiti daca nu vrea lumea la rated.



Last edited by Turbokill1337 on 01-12-2013, 16:37:36; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 01-12-2013, 16:36:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Credeam ca v`ati dat seama ca faza cu seazoanele nu o sa mearga la nesfarsit.. Cand a fost nevoie de "impulsuri" in PvP, ati fost ocupati cu PvE`ul 24/7(nu critic pe nimeni, dar asta e adevarul) si lumea a plecat (vorbesc de Exodus,legat de ghilda Godmode).

Sezonul 1 a fost atat de reusit pentru ca jucatorii nu stiau cat de buni sunt ceilalti jucatori si chiar daca pierdeau 1-2 meciuri, continuau cu que`ul pentru ca sperau sa castige.
In sezonul 2, lumea a vazut ca X si Y sunt buni si gata, 3v3`ul s'a dus dracu, toata lumea ne`a pus la friends si hop cand suntem online toti 3, toata lumea pleaca.

Cum am zis mai devreme, idea cu sezonu pvp e buna pentru a promova PvP`ul la nivel mare si acolo unde nu exista doar 1-2 echipe care domina,iar pe freakz nu sunt echipe destule. Trebuie sa ganditi din alta perspectiva, nu ca " Are sansa sa castige donation points,lasa`l sa isi bata capul". Si in legatura cu ce ai scris tu cu rosu,ca noi suntem orbi si nu putem citii, gandeste`te din perspectiva unui jucator "decent", nu a jucat prea mult 3v3 dar a vazut turneul si a zis "cred ca se poate", dar intra in joc pierde de cateva ori in cateva secunde vs o echipa buna. Da`mi niste motive pentru care acel jucator ar continua sa mai joace 3v3( in momentul de fata, 2.2k in 3s este imposibil deci o motivatie pentru arma nici nu exista, iar alta motivatie nu as vedea pentru ca nu exista.) Promovarea PvP`ului la nivel mic-decent e egal cu 0 si asta trebuie sa intelegeti si sa va conformati in asa fel sa se schimbe ceva.

Pentru noi, echipa de pe locul 1 pe ladder, in ultima luna nu am mai fost motivati sa jucam 3v3 pe freakz pentru ca 25/15/10 donation points au devenit egal cu 0, un turneu la fiecare 4 saptamani a devenit prea monoton, chiar daca acesta este doar al doilea si chiar ne`am pus intrebarea daca mai are rost sa jucam 3v3 in sezonul urmator.

Inainte sa introduceti din nou idea cu sezoanele, am intrebat de cel putin 2 ori ce idee aveti in minte sa aplicati si sa zica comunitatea care sunt avantajele si dezavantajele. Uite aici postul meu:
"Nu cred ca o data fixa este atat de importanta. Ma intereseaza mai mult ce vor sa modifice sau sa adauge ca 3v3ul sa fie mai activ.

Dupa un raspuns ca " Asteptati " , nici sa nu se mire staffu ca lumea incepe sa se planga din nou daca nu se va intampla nimic la 3v3, ca apoi sa ne spuneti " noi am incercat dar voi nu sunteti multumiti niciodata". " ( http://forum.wow-freakz.com/view-post-3422731.html?#3422731 )


Chiar daca zici ca fugea queue-ul de tine, pe Exodus e mai multa competitie decat e pe Genesis.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Cyad, 07 December 2013 20:03



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    


The time now is 29-04-2024, 15:23:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x