User
Pass
2FA
 
 

[Season 2][21.10.2013->1.12.2013] Vengeful Gladiator [Ended]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events
Author Message51250
Redlz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 14-12-2013 16:05)
Joined: 05 May 2013
Posts: 129, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: -190.7
Votes: 13

 
Post Posted: 30-10-2013, 00:08:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Raster wrote:

[*]Fara double class teams la turneu (gen double rogue sau double mage etc).


Nu ar fi mai usor sa zici fara triple dps ? Sa iti dau un exemplu: acum vre-o 2 ani cred cam asa, la nu mai stiu ce event pe retail s-a jucat wlock / enha / rsham, in schimb triple dps a fost "banat" . Sunt comp-uri bizare si care nu au un impact asa mare. In schimb triple dps debalanseaza jocul mai mult decat se asteapta unii. (check ret / rogue / hunt videos @ youtube )



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 30-10-2013, 00:27:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Not really, triple DPS is fine for me.
Double rogue is just too much, if you're not careful enough you're going to get wiped in 5 seconds and I had the perfect proof for this on sunday.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bordy

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 24-06-2017 15:28)
Joined: 23 Nov 2011
Posts: 217, Topics: 44
Location: Not Romania

Reputation: 95
Votes: 22

 
Post Posted: 30-10-2013, 01:18:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

There was an issue with last tournament. A lot of people on server didn't even know there was one, until they saw those server broadcasts about match results. Maybe you could think of some fix.

Also this has been discussed before, but can we have a custom NPC with rewards requiring 3v3 rating (starting at ~1.6k) and honor/conquest points? Best placed close to spectator NPC for everyone to see. The first and last reward you get from 3v3 right now is at 2.2k rating which doesn't sound very motivating for many.

Thanks for holding the tourny btw, was fun and little disappointing that some people just didn't show up (even if they could).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Meano

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-05-2017 16:18)
Joined: 21 Nov 2011
Posts: 104, Topics: 20
Location: United States

Reputation: 154.4
Votes: 7

 
Post Posted: 30-10-2013, 07:09:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Raster, next time you wipe the teams for 3s, make sure u announce it and let people now what is going on, that the discussion and all the stuff about 3s season is moved on the forum under whatever topic.

I was waiting on some announcements and updates after u wiped the teams. I am not frequently on the forum to know what s going on here.

Btw, i was qualified to play in the first 8 teams. I didn't know u were going for the games on this past Sunday. unless i checked the forum.. anyways I couldn't make it though..

Next time you might want to let people know where to go and watch for updates and info after u wipe the teams and the season is over.


"Make Love not Warcraft"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 30-10-2013, 09:53:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I noticed this when I talked with them Saturday but then it was too late for me to do something about this.
We made an announce on the main page (wow.freakz.ro) when the tournament started and there was an ingame server announce put in place aswell with a link to wow.freakz.ro/pvpevent which gets you to the last forum post about the event where you could've find all the needed information (need to update this now).

I'm going to enter the game daily on Exodus now and spam some messages about it and maybe answer some questions on global so more people will be aware.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 30-10-2013, 12:07:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

david33 wrote:
Raster wrote:
Rinsemachine wrote:
P.S. Would also be great if you allow only english in such topics,it is kinda annoying to read 90% of the posts in romanian and understand nothing..


I try to answer in English what is important for you to know, if the rest are just random romanian bullshit, there's no need for you to understand it.

Posturi unite automat, 29-10-2013, 14:46:39

rikymaru94 wrote:
Raster wrote:

LE: Pay attention to this new rule -> You aren't allowed to play with double classes at the tourney (like double rogue or double mage).

Rly?? de ce>?


Too much sweg and double the RNG.

Da..foarte blizzlike,stiu ca speqt avea combo suprem dar ,,to much sweg''? combo ca si combo..nu vreau sa dau in offtopicuri dar de ce ati dat rematch?[turbokill cu speqt] (eu am iesit la ora aia)


Nu a fost niciun rematch.Noi am fost castigatorii loser's bracketului, iar ei au fost loserii finalei din winner's bracket.
Daca nu stii nimic despre event si nu iti pasa nu veni sa vorbesti aiurea



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rikymaru94

[:: A leGenD AlivE::]



Status: Offline
(since 10-12-2019 12:35)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 662, Topics: 125
Location: FoCsAnI Geles

Reputation: 485.3
Votes: 69

Post Posted: 30-10-2013, 15:34:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trebuia de la inceput sa explice ce sistem de eliminare se foloseste , nu cand toti se asteptau ca finala sa fie intre sappolyfear si facepediva tu se ne spui ca mai avem meciuri de jucat,care a mai fost scopu http://binarybeast.com/xWoW1310240 daca in final toata lumea juca cu toata lumea.Normal ar fi fost ca ON your knee sa joace pt locu 3, iar invingatori pt locu 1 respectiv 2.In fine ce a fost a fost iar chestia cu noua regula Fara double class teams la turneu (gen double rogue sau double mage etc). m-i se pare doar o metoda sa protejam pe gladiatori,sper sa nu vina inca o regula gen fara combo Mage ,rogue(reason -prea mare damagi).


""Îmi cunosc limitele. Dar pur ºi simplu le ignor."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 30-10-2013, 16:26:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a explicat de la inceput sistemul, dar daca nu iti pasa normal ca vii acum si spui ca nu a zis nimeni nimic.
Aia au jucat doar de 3 ori:vs duduferalul 1 si vs noi 2....au piedut 2 din 3 deci de ce sa ia locul 2? Eu am jucat o gramada de meciuri si am pierdut doar 1 cu ei, dupa care am facut 1-1.Deci? De ce sa ia locul 2?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 30-10-2013, 16:33:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rikymaru94 wrote:
Trebuia de la inceput sa explice ce sistem de eliminare se foloseste , nu cand toti se asteptau ca finala sa fie intre sappolyfear si facepediva tu se ne spui ca mai avem meciuri de jucat,care a mai fost scopu http://binarybeast.com/xWoW1310240 daca in final toata lumea juca cu toata lumea.Normal ar fi fost ca ON your knee sa joace pt locu 3, iar invingatori pt locu 1 respectiv 2.In fine ce a fost a fost iar chestia cu noua regula Fara double class teams la turneu (gen double rogue sau double mage etc). m-i se pare doar o metoda sa protejam pe gladiatori,sper sa nu vina inca o regula gen fara combo Mage ,rogue(reason -prea mare damagi).



cred ca nu intelegi cum se joaca un turneu cu loser bracket.
triple dps e la fel de stupid ca double dps class +dps(unless double dps class + healer, care de multe ori e un fail inafara de un comp anume), nu se protejeaza pe nimeni cu aceasta regula, mai degraba se aduce "spectatorilor" o imagine de calitate a unui meci de 3v3 ci nu doar "gogo", 0 CC dar tot castigi ;chiar daca unele meciuri sunt scurte din cauza unui counter ori un peel slab.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rikymaru94

[:: A leGenD AlivE::]



Status: Offline
(since 10-12-2019 12:35)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 662, Topics: 125
Location: FoCsAnI Geles

Reputation: 485.3
Votes: 69

Post Posted: 30-10-2013, 16:35:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Odata ce ai pierdut nu ai dreptu sa te mai bati pt locu 1 tu trebuia sa te bati cu celalalt team care a pierdut contra lu facepediva pt locu 3 respectiv 4 iar invingatorii pt 1,2.


""Îmi cunosc limitele. Dar pur ºi simplu le ignor."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 30-10-2013, 16:57:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Taci ca te faci de rusine.
Am folosit Binary doar pentru a genera meciurile (cine cu cine joaca la inceput), apoi totul s-a generat totul automat, nu am mai avut nevoie de el.
Nu am avut timp sa stau sa ma uit pe la setari ca sa iti apara acolo tot ce ai fi vrut sa vezi, chiar daca se putea sa fac sa apara calumea pe binary.

Am zis cu o saptamana inainte ca jucam cu losers bracket, daca nu ai stiut ce inseamna asta trebuia sa te documentezi. V-am explicat si in-game totul si am explicat si in ultimul post din topicul celalalt. Mai urmeaza sa desenez ca sa pricepeti.

Aa si vad ca nu-ti convine ca ti-am banat comp-ul tau mega smecher press 12345 to win. Daca erati intradevar atat de buni ii bateati de fiecare data si il bateati si pe skrullex care v-a dat 2-0 daca-mi aduc eu bine aminte. Bubble OP or what ?



воронья


Last edited by Raster on 30-10-2013, 17:01:09; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rikymaru94

[:: A leGenD AlivE::]



Status: Offline
(since 10-12-2019 12:35)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 662, Topics: 125
Location: FoCsAnI Geles

Reputation: 485.3
Votes: 69

Post Posted: 30-10-2013, 17:05:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Turbokill1337 wrote:
e se mai aude in aceasta privinta? ca vad ca nu prea se grabeste lumea sa dea join, zici ca joaca de dragul altora nu pentru ei insusi, se mai gasesc si din astia sa zica ca nu are rost sa dea join ca i-au bataie de la teamurile din top, dati join atunci cand nu sunt aia, intr-un final nu asta e rostu? sa fie challenging?? nu sa te plictisesti sa dai one shot la playeri care dau join prima data la arene, va tot plangeti ca rogue e op ca mage e op, iti incurca cineva sa joci si tu cu rog si alte clase op? e op rls/, simplu intri cu 3 dps si dai one shot la healer, dmg pe Freakz e atat de mare incat si playerii medium pot pica healerii buni si sa nu apuce sa reziste la burst,sunt clasele buguite? welcome to private servers, deal with it, nu o sa mearga totul bine ever, joaca cum e.

In fine ma cert cu morile de vant, inainte de primu event era ok 3 dps ca de"nu pica turbo asa repede, dar surpriza cum au luat one shot baietii sau razgandit si nu le-a mai convenit sa se joace asa ,nici o problema jucam cum putem si ne este permis.
Shadowy wrote:
triple dps e la fel de stupid ca double dps class +dps(unless double dps class + healer, care de multe ori e un fail inafara de un comp anume), nu se protejeaza pe nimeni cu aceasta regula, mai degraba se aduce "spectatorilor" o imagine de calitate a unui meci de 3v3 ci nu doar "gogo", 0 CC dar tot castigi ;chiar daca unele meciuri sunt scurte din cauza unui counter ori un peel slab.


Posturi unite automat, 30-10-2013, 17:05:43

Raster wrote:
Taci ca te faci de rusine.
Am folosit Binary doar pentru a genera meciurile (cine cu cine joaca la inceput), apoi totul s-a generat dinamic, nu am mai avut nevoie de el.
Nu am avut timp sa stau sa ma uit pe la setari ca sa iti apara acolo tot ce ai fi vrut sa vezi, chiar daca se putea sa fac sa apara calumea pe binary.

Am zis cu o saptamana inainte ca jucam cu losers bracket, daca nu ai stiut ce inseamna asta trebuia sa te documentezi. V-am explicat si in-game totul si am explicat si in ultimul post din topicul celalalt. Mai urmeaza sa desenez ca sa pricepeti.

Aa si vad ca nu-ti convine ca ti-am banat comp-ul tau mega smecher press 12345 to win. Daca erati intradevar atat de buni ii bateati de fiecare data si il bateati si pe skrullex care v-a dat 2-0 daca-mi aduc eu bine aminte. Bubble OP or what ?

Combo 12345 - - - aproape ca esty amuzant.Ai dreptate am pierdut 2-0 cu skulex .Nu stiam ca double rogue mage inseamna win cu oricine si in orice conditii ,ti-e ti-a fost frica sa le zici sa nu se mai foloseasca de exploitu cu statu cu spatele la perete .Desi ai vazut ca rogue nostru, cuzi a picat sub textura printr-un bug abuze te-a durut in peleu,dar asta e ,eu ma fac de rusine cand sunt multi care striga pentru gmi....



""Îmi cunosc limitele. Dar pur ºi simplu le ignor."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 30-10-2013, 17:12:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-a fost frica ? Ask him.
Pana la urma eu sunt luat de prost aici, incerc sa fac ceva si apar indivizi ca tine care normal ca sunt nemultumiti, dar e ceva normal pentru tara asta.
Imi irosesc timpul degeaba cu tine.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 30-10-2013, 17:15:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rikymaru94 wrote:
Odata ce ai pierdut nu ai dreptu sa te mai bati pt locu 1 tu trebuia sa te bati cu celalalt team care a pierdut contra lu facepediva pt locu 3 respectiv 4 iar invingatorii pt 1,2.


de unde le scoti?..
Aici poti sa vezi exact cum arata un turneu de Starcraft2 http://i.imgur.com/elIjP.png este mult mai complex(treci peste partea din stanga) in partea dreapta se vede clar, daca castigi toate meciurile din loser bracket in final vei ajunge sa te bati vs cei care au castigat in winner bracket.

Pe exodus, Raster a gresit si a trecut cu vederea peste un meci,meciu dintre locul 1 din loser bracket vs cei care au pierdut in finala din winner bracket. In acest caz, cei care au castigat in winner bracket final, mergeau in grand final, cei care au pierdut in winner bracket final trebuiau sa joace vs cei de pe locul 1 din loser bracket pentru locul 2 si 3. Cine pierdea in acest meci era desemnat ca fiind locul 3 iar cei care au castigat, mai joaca un meci vs cei care au castigat winner bracket final, acela fiind Grand final.

L`am anuntat pe Raster pe global cand a zis ca se trece direct la grand final fara acest meci.Pe exodus s'a jucat in felul urmator(probabil si pe genesis, nu m`a interesat cine cum pe ce loc e si m`am uitat doar la meciuri), cei care au pierdut in loser bracket final au jucat vs loser din winner bracket ptr locul 3 respectiv 4, iar cei care au castigat winner bracket final si loser bracket final au jucat pentru locurile 1 si 2.

Greseala in tot acest lucru este ca, cei care au pierdut in Loser Bracket final, erau out din tournament si trebuia sa se joace acel meci ptr locul 2 si 3 pe care l`am explicat mai sus.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 30-10-2013, 17:18:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu, pe Genesis am facut cum trebuie.
Echipa tipului astuia nemultumit a pierdut Winners si a jucat vs Winner din Losers Final pentru al doilea loc in finala.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Cyad, 07 December 2013 20:03



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    


The time now is 29-04-2024, 12:53:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x