User
Pass
2FA
 
 

Unban Haarp
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message5748
HaarpZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-12-2012 18:30)
Joined: 09 Jul 2012
Posts: 75, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 55.9
Votes: 4

Post Posted: 27-08-2012, 12:45:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick-ul: Haarp
Data + ora: 26.08.2012 ; 21:30
Harta: de_alexandra
Admini online: rth, freshtrack, mastermind.
Adminul: rth
Motivu: neprezentare ss.
Dovada: -
Ip-ul: ip dinamic.


1. rth. la amiza cand mi-a facut freshtrack poze . el a facut format .bmp iar alea au aparut. Tu le-ai facut format .tga
2. nu folosesc cod
3. am vorbit cu General Stanculescu si m-a ajutat sa gasesc pozele. Tin sa precizez ca ieri nu am fost la mine acasa. Am gasit 4 poze format .tga dar primele 3 poze nu sunt de pe harta pe care mi s-au facut pozele (alt server , alta data..) iar ultima e de pe de_alexandra cand mi-a facut rth poze.. nu stiu ce setari are pc-u la care am fost ieri dar mi s-a zis ca nu se salveaza in continuare (daca se gasesc deja poze 00 01 02 .. nu merge mai departe cu 05 06 07.. si cum erau deja 3 poze .tga in folder nu a reusit decat sa se salveze a 4-a poza, asta mi s-a zis. asta zic.
4. vreau raspuns de la adminii care erau On aseara + verdictul final.


<16> "MonSTerKiLL": BUZZ
<16> "MonSTerKiLL": Am ramas 2
<16> "MonSTerKiLL": hehe
<16> "MonSTerKiLL": Perversule
<16> "MonSTerKiLL": Normal
<16> "MonSTerKiLL": Nu-ti dau
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IoanDutu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-05-2016 15:18)
Joined: 19 Jun 2012
Posts: 420, Topics: 22
Location: Bucuresti

Reputation: 371
Votes: 11

Post Posted: 27-08-2012, 13:06:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gata, ai reusit sa iei ban -? Pana nu gasesti pozele man...Eu sunt convins ca nu ai nimic, dar totusi macar pozele trebuie puse.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mastermind

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 12-09-2020 16:56)
Joined: 26 Jun 2009
Posts: 2612, Topics: 116
Location: Bucuresti

Reputation: 962.1
Votes: 47

Post Posted: 27-08-2012, 13:11:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai zis ca ai o poza din 4, incarc-o si mai cauta si celelelte poze.. Nu ai cum sa primesti unban fara ele..


Looking back..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
teLOVEsc

[Criminal]



Status: Offline
(since 16-09-2018 14:52)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 5349, Topics: 193
Location: Congo

Reputation: 324
Votes: 216

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Ce e ala  
Post Posted: 27-08-2012, 13:18:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gresesti. Pozele se salveaza in continuare de la 4 .. Asa ca lasa povestile de adormit copii si posteaza pozele "daca le gasesti" -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 27-08-2012, 13:56:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate tu nu folosesti cod mereu, doar uneori - stiu ca ai "la buton". In alta ordine de idei am stat pe tine ieri si am facut 2 demo . In unul din demo (cel de pe dust2) , stai nemiscat pe lung la porti si te uiti prin smoku' ala de toata jena prin crapatura portilor , tu nu ai greturi , stii ca nu e nimeni . Si prefire te da de gol, tu stii mereu unde sunt toti. Asta este doar una dintre faze , si crede-ma ca te-au dat de gol multe altele dar am zis ca ma insel . Tot spui ca nu gasesti pozele , ca jucai de la un prieten , ca bla bla bla . Ti s-a salvat doar aia fara wall . De aceea ai intrat cu alt nick dupa 2 harti "praaH" si ai fost banat din nou.
Rog un owner sa ia o decizie .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MonSterKiLL

[AddicteD! ]



Status: Offline
(since 10-03-2017 18:45)
Joined: 20 May 2012
Posts: 1048, Topics: 30
Location: Sebes

Reputation: 51
Votes: 56

 
Post Posted: 27-08-2012, 14:06:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Off: Super semnatura Haarp -
On : Cum au zis si cei de sus , trebuie sa postezi pozele . Daca nu le postezi , nu pot primi UNBAN . - Bafta!-
P.S. : Cum a zis si dutu, si eu sunt convins ca esti curat -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Gabriell B

[cetãþeanul turmentat]



Status: Offline
(since 06-01-2020 19:31)
Joined: 27 Sep 2010
Posts: 2856, Topics: 75
Location: [ pe strada ]

Reputation: 400
Votes: 14

Post Posted: 27-08-2012, 14:18:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun deci hai sa iti fac un scurt rezumat ca poate nu ai inteles bine cum stau treburile. Ieri ti-am facut prima oara poze pe losttemple_beta2 in format BMP si erau "curate". Apoi ti-am facut un rand de poze TGA pe de_alexandra la cererea tuturor adminilor de pe server. Dupa 2 minute ai spus pe server ca nu gasesti pozele, iar eu ti-am EXPLICAT ca pozele au denumiri de genul halflife00.tga halflife01.tga si sunt niste fisiere (acest lucru se poate verifica in logs, i-am explicat si cu amx_say si tot ce vrea el).
Ai iesit de pe server, adminilor le-ai spus ca nu gasesti pozele si nu ai mai dat nici un semn.
Pe de_aztec ai intrat cu numele praaH (dupa mine inseamna Haarp), iar clasa de ip era aceiasi. Posteaza toate cele 4 POZE in format .tga daca mai vrei sa joci pe server, nu sta pe forum sa "cersesti" unban cand tu nu ai toate dovezile.

O zi placuta iti urez, dom'le -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HaarpZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-12-2012 18:30)
Joined: 09 Jul 2012
Posts: 75, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 55.9
Votes: 4

Post Posted: 27-08-2012, 14:25:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@teLOVEesc: nu toate pozele se salveaza in continuare. de exemplu pozele .bmp care au fost facute la amiza ieri au fost facute in continuare. dar cele .tga se pare ca nu.

@clau88: si nu am voie sa ma uit prin smoke? nu am voie sa trag la intamplare?.. defapt care e problema ta? pe alexandra am tras 1 hit apoi ai facut poze. teoretic ar trebui sa se vada wallu in toate pozele. si nu folosesc cod. in 2 luni de cand joc pe serverul asta s-au facut demouri pe mine in prostie si majoritatea au zis ca nu am wall. vii cu un demo de 3-4 runde si ti se pare ca am wall "la buton". ar trebui sa te lasi de admin, esti mai bun ca jucator.


<16> "MonSTerKiLL": BUZZ
<16> "MonSTerKiLL": Am ramas 2
<16> "MonSTerKiLL": hehe
<16> "MonSTerKiLL": Perversule
<16> "MonSTerKiLL": Normal
<16> "MonSTerKiLL": Nu-ti dau
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DjRed
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-03-2016 11:50)
Joined: 24 Aug 2009
Posts: 1283, Topics: 38
Location: Zalãu

Reputation: 170.6
Votes: 86

Post Posted: 27-08-2012, 14:55:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trebuie sa predai pozele! Verdictul pentru nepredare SS stii bine care este.. nu o mai lungin in povesti.

Iubesc tradarea, dar ii urasc pe tradatori, iubesc minciuna, dar ii urasc pe mincinosi, ma iubesc pe mine si totodata ma urasc pentru ca nu sunt in stare sa scap de ei!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
General Stanculescu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-06-2014 20:28)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 60, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 72.3
Votes: 3

Post Posted: 27-08-2012, 14:58:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da,in legatura cu situatia lui Haarp:

In primul rand nu vreau sa credeti ca ii iau apararea,in general ma cunoasteti ca nu comentez prea mult pe forum,nu ma bag pentru nimeni,nu am interese,nu stau la discutii,glume etc.Eu doar analizez demo-uri atunci cand este cazul.

In legatura cu lipsa partiala de ss/uri si parerile celorlalti admini :

Freshtrack

Stiu,mi-ai zis pe de_alexandra ca te uitai la el de ceva vreme ,si de-aia cand i-ai facut SS si au aparut probleme am cerut id-ul lui sa vad ce s-a intamplat pentru ca si eu l-am urmarit o vreme .(nu intentionat,cand eram mort)
Oricum,tu de la bun inceput trebuia sa ii faci poze tga nu bmp,(nici nu stiu de ce mai exista comanda de BMP pe server)
tocmai ca sa nu mai exite discutii si probleme de genul asta.
Si eu am avut probleme chiar cu clientul de Cs Freakz asta care l-am tras de pe site in care uneori nu-mi apareau unele ss-uri cand era executata genul asta de comanda pe mine repetat pe parcursul unei zile.

rth

Spui ca i-ai facut 2 demo-uri dar nu s-a salvat cel in care se vedea clar,asa poate sa spuna si el ca i s-au facut ss dar nu s-a salvat ce era "clar" .

In concluzie

As vrea si eu sa vad niste demo-uri edificatoare.Sarind peste problema lui cu lipsa a 3 ss-uri,si faptul ca nu era la el acasa etc.Pot sa trag doar 2 concluzii:

1.Ori intr-adevar a fost la altcineva acasa,acel cineva avea cod si a zis si el sa faca 2-3 frage cu cod si cand s-a stiut "prins" a incercat sa o coteasca.

2.Ori e adevarat si din cauza unei erori a cs-ului +/- a sistemului i s-a intamplat sa nu i se salveze.Si zic asta tinand cont de urmatoarele :

a) el nici nu stia cu ce program se deschid tga-urile,deci nu avea cum sa le deschida sa se uite macar daca printr-un bulan la momentul ss-ului pur si simplu era prea in spate si nu ii apareau inca prin prin perete/cutie etc si sa le predea asa.

b)el mi-a zis ca atunci cand i s-au facut serii de 2-3 ss-uri in aceiasi zi a avut exact genul asta de problema (problema care am avut-o si eu,nu mi s-a dus mai departe cu 05 06 07 si am luat ban de aiurea)

c) Stiu ca au fost cazurile bauer , glob/rango ,etc si nu pot sa folosesc ca argument in favoarea lui asta dar :
asta e un individ care a strans 120 de ore pe server a facut cere de slot etc,chiar se complica el sa joace codat cu admini on ?

P.S ,daca exista vreo nelamurire si vreti sa confirmam pe bune cum sta treaba,eu intru pe teamviewer pe calculatorul lui,intru in C.S ,un admin imi face poze,ies imediat din cs si ma uit daca apar pozele.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ScreamMD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-03-2018 09:08)
Joined: 22 Feb 2010
Posts: 88, Topics: 22
Location: pe mare

Reputation: 381.4
Votes: 8

Post Posted: 27-08-2012, 16:10:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Predai pozele -> sunt curate -> Unban
Nu predai -> Salut si Ban

Eu nu il acuz ca are cod sau nu , dar astea sunt regulile.
Pana la urma , cu ce difera povestea lui cu a unuia ce zice : mi-am reinstalat Win , a jucat fratemeu/vecinu in loc meu etc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 27-08-2012, 16:47:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu ca nu e treaba mea sa comentez pe aici dar cand i-au fost facute poze pe losttemple de catre vodka eu am luat pozele si nu avea nimic (aici juca de la el de acasa , cu siguranta).

Generale, comanda bmp exista pentru simplul fapt ca multi jucatori au calculatoare vechi si care joaca pe software iar daca le faci poze cu TGA pozele se vad in mod pcx care ai vizibilitate egala cu 0.

Problema intampinata de el a mai fost intampinata si de alti deci acum ramane la decizia unui owner ce va face. Nu cred ca si-ar risca munca depusa in 2 luni pentru 10 minute.





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mastermind

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 12-09-2020 16:56)
Joined: 26 Jun 2009
Posts: 2612, Topics: 116
Location: Bucuresti

Reputation: 962.1
Votes: 47

Post Posted: 27-08-2012, 16:52:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe server nu mai are ce cauta pana nu preda TOATE pozele.. Si explicatia pe care o da e de 2 lei.. sa stii ca nu suntem copii mici.. Ori le dai ori iti cauti alt server..


Looking back..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HaarpZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-12-2012 18:30)
Joined: 09 Jul 2012
Posts: 75, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 55.9
Votes: 4

Post Posted: 27-08-2012, 17:54:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am o poza, dar am inteles ca nu valoreaza nimic. Astept decizia lui ion sau al altui owner, daca voi ramane cu banul voi cauta alta comunitate si va salut.

<16> "MonSTerKiLL": BUZZ
<16> "MonSTerKiLL": Am ramas 2
<16> "MonSTerKiLL": hehe
<16> "MonSTerKiLL": Perversule
<16> "MonSTerKiLL": Normal
<16> "MonSTerKiLL": Nu-ti dau
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
teLOVEsc

[Criminal]



Status: Offline
(since 16-09-2018 14:52)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 5349, Topics: 193
Location: Congo

Reputation: 324
Votes: 216

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Ce e ala  
Post Posted: 27-08-2012, 19:18:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HaarpZ wrote:
Am gasit 4 poze format .tga dar primele 3 poze nu sunt de pe harta pe care mi s-au facut pozele (alt server , alta data..) iar ultima e de pe de_alexandra cand mi-a facut rth poze.. nu stiu ce setari are pc-u la care am fost ieri dar mi s-a zis ca nu se salveaza in continuare (daca se gasesc deja poze 00 01 02 .. nu merge mai departe cu 05 06 07.. si cum erau deja 3 poze .tga in folder nu a reusit decat sa se salveze a 4-a poza, asta mi s-a zis. asta zic.


Pai ori s-a salvat doar una ori niciuna ? In primul tau post ai zis ca nu s-a salvat nicio poza , acum s-a salvat una ? O cam dai in balarii grav

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ion.mzk, 28 August 2012 22:49



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 16-05-2024, 15:40:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x