User
Pass
2FA
 
 

Whats your game?
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2394
GhiciCine

[Creep]



Status: Offline
(since 02-02-2018 14:18)
Joined: 07 Dec 2010
Posts: 551, Topics: 49
Location: Rm.Valcea

Reputation: 220.8
Votes: 20

 
Post Posted: 22-06-2013, 11:02:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

(sticky if you find it intriguing)
Din cauza unui baiat nedumerit - care facuse acum cateva zile un topic nestiind ce clasa sa joace pe WoW am decis si eu totusi sa fac un topic pe tema asta oarecum. Mai exact cu ce clasa a-ti inceput sa jucati WoW si daca inca jucati aceeasi clasa de ce credeti ca acea clasa respectiva e pentru voi, ce anume va atrage la ea??

Prin urmare nu vad de ce nu as incepe eu...Cam acum 8 ani cand am descoperit WoW-ul pentru prima oara mi-a sarit in ochi Warriorul. Am jucat warr-ul sa zic jumatate de an pe vanilla fun times pvp in burning steppes pve ca tank. Eventual desii nu mai tin minte deoarece a trecut foarte mult timp de atuncea am sarit la Hunter, cum zicea si Froster trebuie ceva care sa se potriveasca personalitatii tale. Eu am preferat Hunterul deoarece imi place ideea sa stau sa "bombardez" de la distanta , nu m-a atras ideea sa fiu in mijlocul "conflictului"- ca sa zic asa. In plus asa ca un coup pot spune ca sunt un animal person , petul completeaza Hunterul.



http://eu.battle.net/wow/en/character/magtheridon/Ghicicine/simple
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&n=Gc
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-06-2013, 11:04:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nseries wrote:
Eu am inceput warlock pe tbc O_o. Era bazat rau. Dupa 303 am bagat frost dk si cand se strangea de un raid cu guilda imi urlau aia "BA ESTI FROST TRECI TANK!!", si tot ce faceam apasam pe toate butoanele posibile pe tastatura si era super ok.
Dupa pe 3.3.5 am bagat iar warlocku in forta si m-am facut full lk gear(fara bloodsurge, jucam cu rigomortis). Pe 406 mi-am facut dudu pe care inca il am. A inceput feral dps, dupa boomkin dps si la final resto


Mi lene sa scriu iar, dau quote de acolo.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Marvelouz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-04-2014 11:28)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 371, Topics: 38
Location: Cluj-Napoca

Reputation: -527.1
Votes: 21

 
Post Posted: 22-06-2013, 11:09:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe mine m-au impins niste tovarasi din liceu, acum vreo 3-4 ani cred, pe 3.2.2 parca - . Mi-a zis unul din ei ca magu ii cel mai smecher si de atunci joc mage -. Am mai avut tangete si cu disc priestu pe 4.0.6 si feral pe 3.3.5 pe care nu l-am inteles nicicum si nici nu o sa il inteleg [ ca si celalalte clase melle ], in orice caz, tot la mage ma intorc indiferent daca ma plictisesc de el o perioada..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brilanth

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-06-2023 13:24)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 290, Topics: 48
Location: Romania

Reputation: 236.3
Votes: 19

 
Post Posted: 22-06-2013, 11:23:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput pe 2.4.3 cu mage frost, am jucat cam pana la lvl 50 pe rata x1 si m-am lasat de mag, m-am apucat de hpala , iar de atunci hpala joc. (au trecut cam 4 ani jumate). De pe 3.3.5 am inceput si rogue si mage.
Dupa parerea mea, clasa care este pentru tine nu te v-a plictisi niciodata - .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 22-06-2013, 12:31:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rogue, pe Rivera WoW(s-a inchis demult, era cu plata/luna si l-au bagat la inchisoare pe owner) si am inceput cu shaman, dar foarte putin, 2-3 saptamani. Dupa am ajuns pe TBC(2.4.3) pe xwow, unde am jucat rogue si o mica tangenta(doar la lvling cu warrior, cand am vazut heroic strike am crezut ca e ambush - ). Apoi am avansat pe xwow si am reusit sa fac 4/5 brutal+shoulders vengeful(2k rating, era ceva la vremea aia...) . Dupa aceea a aparut rowow, nu mi-a placut, asa ca m-am dus pe un server instant lvl 80, unde am jucat warrior cateva luni bune(era destul de misto serveru, ceva gen ATR la vremea aia).
Apoi m-am dus pe ultimate, unde am inceput mage... si de atunci tot joc aceasta clasa si nu o s-o las niciodata.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Antofel
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-10-2013 18:40)
Joined: 07 May 2013
Posts: 553, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: -100.7
Votes: 10

Post Posted: 22-06-2013, 12:44:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TBC . Am vazut un baiat la un internet cafe care juca wow 2.4.3 pe echonet. juca druid baiatul.Mi-a placut atat de mult cum se transforma in diferite animale , dar era deja aproape de schimbarea de pach si cand am ajuns la lvl 35 cred dupa luuungi ore de wow, bani economisiti de la scoala ca sa pot juca cate 1-2 ore de wow.Apoi am reusit sa dau o teapa de un paladin holy aliance/ Bouncer/ era full lightbringer set holy. Si am jucat si ala vreo cateva saptamani pana sa schimbat pach.




→Fùck ў๏u I'м FαmØuS

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spin

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-12-2014 23:02)
Joined: 30 Oct 2011
Posts: 152, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 67.3
Votes: 19

   
Post Posted: 22-06-2013, 12:54:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prin clasa a 5-6 un coleg mi-a zis sa joc cu el wow si era versiunea pretbc eram prin zul gurub el imi punea iteme eu le dadeam jos si puneam oale si cratite si dupaia numai putea de ras iar ce clasa am avut a fost priest dupa care am schimbat pe druid bookim.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bugghy

[The Pedobear]



Status: Offline
(since 22-11-2019 18:38)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 2025, Topics: 156
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 72
Votes: 26

   
Post Posted: 22-06-2013, 13:59:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai tin minte acu' cati ani am inceput(tin minte ca zul'aman era ultimul raid). incepusem cu un holy pala cu retry items(shokadin..BEST SPEC EVER). dupa ce a crapat serverul din prostia unui gm(*cough*wowscape*cough)((scuze pt reclama dar serverul nu mai exista)), am ajuns sa joc pe toate porcariile de servere unde pvpu' era care da primu auto-attack si pveu' era "full script" cu tank and spank.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-06-2013, 14:19:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput pe 3.1.3 pe ultimate alaturi de un baiat de pe filelist amandoi cu warrior(el mai jucase si pe tbc dar a vrut sa ma ajute pe mine).Dupa 2-3 luni in care am jucat fury pve/pvp cu warriorul am trecut la dk,spriest si feral iar in cele din urma in 3.3.2 sau 3.3.5 am revenit la warrior.De atunci si pana acum (desi am si un mage joc si pe warrior) joc warrior pentru simplul fapt ca imi place sa fiu in mijlocul actiunii, sa fiu cat mai "barbar".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 22-06-2013, 15:51:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uuuuu story time

am inceput in 2.0.12 sa joc wow cu niste colegi de liceu. Eram pe un server cu ODC hub parca, enigma.evolva.ro. Ne-am facut toti 3 bloodelfi, eu paladin, si-am inceput sa batem mobi. Am facut cateva level-uri pe el, dupa ne-am decis sa schimbam serverul. Parca ne-am bagat pe toxic sau pe xwow, nu mai stiu sigur. Acolo mi-am facut un tauren warrior suparat pe viata, cu care spamam rend ca deh, de unde sa stiu eu ce e ala bleed. In fine, s-au schimbat patch-urile, s-a ajuns la 2.1.3, ala cu illidan, am dat reroll in feral. Mi-a placut clasa si am ramas la ea.M-a atras faptul ca poti da si DPS si heal. Eram nub, luam bataie de la oricine in PVP. Dupa ne-am facut un server repack, ne conectam cu hamachi, si dand dueluri pe GM island si facand arene 2v2 am invatat cat de cat sa joc druizel.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 22-06-2013, 15:59:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gazi wrote:
Am inceput pe 3.1.3 pe ultimate alaturi de un baiat de pe filelist amandoi cu warrior(el mai jucase si pe tbc dar a vrut sa ma ajute pe mine).Dupa 2-3 luni in care am jucat fury pve/pvp cu warriorul am trecut la dk,spriest si feral iar in cele din urma in 3.3.2 sau 3.3.5 am revenit la warrior.De atunci si pana acum (desi am si un mage joc si pe warrior) joc warrior pentru simplul fapt ca imi place sa fiu in mijlocul actiunii, sa fiu cat mai "barbar".

*cough care e al meu cough*


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 22-06-2013, 17:18:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi amintesc , eram clasa a 10-a , si un prieten mi-a tot povestit despre acest joc , la informatica imi arata clipuri cu undead rogue (era clasa lui preferata) . Parea destul de interesant si i-am spus ca vreau sa incerc.
Pe vremea aceea era TBC , abia aparuse si jucam pe un server privat Apocalips Romania , nu era o populatie asa mare , dar era o comunitate , ne distram..eram mare clicker , random talents , cand dadeam duel ma puneam fata in fata si doar apasam cu mouse -) era oricum foarte tare. Jucam si eu tot cu undead rogue atuncia , si abia dupa ce s-a deschis Freakz si am inceput sa joc pe el ..m-am mutat pe Warrior pentru ca ... era ceva in neregula .. nu ma simteam bine pe rogue..nu mi se potrivea. Usor , usor am inceput sa imi pun cate 2-3 binduri ... ma uitam la tutoriale la swifty...am inceput cu arene...si tot asa pana in ziua de azi! -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 22-06-2013, 18:19:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Simplu:
1)Am descoperit internetul=>am descoperit wow
2)Feral de pe 2.3.3=>m@r3 skyll mar3.
3)In topicul asta sunt tot felul de povestioare - zici ca-i "Amintiri din copilarie"

Edit: Eu cred ca feralul este potrivit pentru mine pentru ca necesita mult skill si nu are damage si este slab si este cea mai putin jucata clasa din wow si imi place sa fiu un animal.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiy

[asdjafwjkgbbjhlfwbaj]



Status: Offline
(since 12-08-2017 05:09)
Joined: 24 Jan 2011
Posts: 369, Topics: 27
Location: Sibiu,Romania

Reputation: 381.8
Votes: 12

     
Post Posted: 23-06-2013, 10:28:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa ce m-a batut un coleg la cap sa incerc wowul am inceput pe 2.4.3 Last Wow parca ii zicea la server.Dupa ce am facut 70 pe hunter,din cauza unor probleme pe server ne-am mutat pe wotlk,iar dupa ce am ajuns pe freakz chiar daca am facut un hunter de 80, tot nu eram decis ce clasa vreau sa joc asa ca am inceput sa fac o clasa din fiecare,insa tipul asta m-a facut sa dau delete la toate clasele si sa pastrez hunterul.Cu timpul am observat ca hunterul mi se potiveste si incepuse sa imi placa din ce in ce mai mult si de atunci si pana acum hunterul este si va fi main class -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kamikazze

[Maniac]



Status: Offline
(since 05-02-2015 23:45)
Joined: 12 Sep 2010
Posts: 1193, Topics: 57
Location: Timisoara / Deva

Reputation: 488.9
Votes: 28

 
Post Posted: 23-06-2013, 10:39:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput prin 2007 cu Rogue pentru ca si pe Lineage2 aveam tot rogue (treasure hunter) , am jucat pve cu el, pvp nu prea imi placea pe atunci. Dupa in 3.3.3 am inceput sa joc warlock (pve) , iar in 3.3.5 Paladin. De atunci si pana acum paladinul e main-ul meu

Wickedfruit - Sylvanas EU
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 11-05-2024, 09:05:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x