User
Pass
2FA
 
 

WoW Freakz Recent Events + Review
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4780
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 03-11-2012, 00:09:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Personalizare Freakz.ro (Link)

Consideri tricourile cu sigla aliantei sau a hoardei tricouri misto? Stai sa vezi ce isi propune freakzul sa ne pregateasca...

Daca esti fan freakz pana in maduva madularului, chiar ca iti vine sa iti bagi **** la vestea asta... in sensul cel mai bun al expresiei.

Sa fim seriosi, cati dintre playerii adevarati de wow care joaca pe freakz... OK, dupa cum spuneam, sa fim seriosi, cati playeri adevarati de wow care joaca pe freakz, in afara de mine, nu au o semnatura cu numele caracterului, al guildei, un text care se vrea a fi scurt si inteligent dar fara logica si un fundal cu o imagine dementiala care sa-i reprezinte?

Si toata ideea asta nu se rezuma doar la achizitionarea unui tricou cu sigla freakz si o semnatura demna de forum pe el prin care sa facem reclama babelor din piata care vand replici iphone la pret de guma mestecata calcata in picioare de rinoceri sau gaborilor care fug dupa noi cand depasim limita vitezei legale la baut suc de hamei cu paiul. Pe langa tricouri, putem achizitiona geci, hanoraci, sepci, fulare, pantaloni, caciuli. Eu unul as vrea si o pereche de boxeri cu sigla freakz in spate si scris frumos in fata "Stati sa vedeti cand se scoala hoarda!".

Si acum dupa ce ne-am delectat cu moda anului 2013, aflam ca freakzul doreste sa isi puna amprenta nu doar pe textilele noastre, ci si pe mouse paduri si masini (wtf? inca o data).
Ideea cu mouse padul o consider degeaba, avand in vedere ca majoritatea dintre noi am evoluat pe planul tehnologiei si folosim manualele scolare pe post de mouse pad.
Despre ideea cu tunatul masinii nu stiu ce sa zic, eu unul consider cool masinile desenate, dar sincer sa fiu mi-ar placea mai mult un cap de mort pe capota decat un link la site. Depinde de preferinte, si chiar daca depinde nu prea cred ca vor fi multi clienti in zona asta.

Si acum sa revenim la realitate, nu ca pana acum nu am fi fost... dar, stiti cum e, cand e vorba de bani dintr-o data devenim toti seriosi. Si in zona asta vestile sunt bune, produsele care ne sunt oferite nu au un pret exagerat, ci mai degraba decent, cel putin in zona textilelor. Nu stim inca sigur cat vor costa, dar raspunsul venit dupa postarea topicului cu siguranta ne multumeste. Eu unul prefer sa dau 100 RON pe un tricou cu cu warriorul meu aproape BiS rupand gnomi in arene (chiar daca nu fac arene) si cu sigla freakz in loc de cap decat sa dau 20 de euro pe un tricou cu emblema hoardei pe el.

Din cate se pare, livrarea se face prin comanda la domiciliu ceea ce e un mare + pentru cei care vor sa achizitioneze un produs... ar fi fost chiar culmea sa se deschida un magazin -.

Me gusta ideea asta si daca va gusta si pe voi cautati topicul si dati un + inainte ca aceasta idee sa nu fie pusa in practica dintr-o eventuala lipsa de pareri clientelare pozitive.




2. Interviuri cu GMi si playeri suferinzi.
(Link)


O alta idee care ma incanta. Probabil ati vazut si voi tot felul de inteviuri Q&A si la Blizzard, chiar daca majoritatea din ele au ca scop sa ne delecteze creierul de maimuta cu ce rahaturi de idei mai vor ei sa puna in practica peste 3 expansionuri. Nu vad de ce nu s-a gandit cineva mai repede la ideea asta... m-am gandit eu, dar sa fim sinceri... cine mi-ar baga tocmai mie in seama o propunere de genul asta, si ce virgin ar fi in stare sa puna in practica o asemenea idee si sa rezulte ceva bun si demn de vizionat?

Si la intrebarea asta raspunsul e solutia banala, Froster. E cam singura persoana matura cu imaginatie infantila care stie ce inseamna sa combini sarcasmul cu realismul si sa obtii un rezultat demn de +rep. Deci din start vom avea siguranta ca aceste interviuri nu se vor rezuma doar la "Cum te cheama?", "Cati ani ai?", "Cate vile ti-ai facut din banii de donatii?" (A, Shocker nu va da interviu...) ci mai degraba la un "Cati ani are sora-ta?".

Astept cu nerabdare primul interviu sa vad cine cu ce ma va surprinde. Si avand in vedere ca nu este greu de realizat iar ideea a fost deja considerata buna (Captain Obvious) si a trecut de gutcheckul virginilor de pe forumul freakz, chiar daca au fost si pareri negative care nu expira decat o aura de gelozie infantila, am presimtirea ca primul interviu o sa apara mai repede decat Deathwing.

Si ca sa ma injurati putin mai mult pentru parerea mea personala, prima bila extrasa din urna virgineilor de pe Freakz as vrea sa fie Juhziz a.k.a Kassad a.k.a Classbaws. Daca nu stiti cine e... insemna ca chiar nu aveti vreo treaba cu industria serverelor private din Romania. Juhziz asta, pe care il injurati cand va da mute, a fost una dintre primele persoane care au avut un server de wow romanesc decent. Nu imi permit sa fac reclama, deci voi incheia cu acest subiect si va voi cere sa ma credeti pe cuvant cand spun ca merita sa aflati mai multe despre el.





3. New Patch Coming Soon: 4.3.4 (Link)

Ca tot veni vorba de Deathwing... peste cateva luni nu vom mai rade de nubletii care cauta raid la Deathwing, ci le vom cere invite in cel mai politicos mod posibil si daca nu il vom primi vom face ce face tot romanul de pe freakz: "Du-te in.......... cu raidu tau ca-s prea bun pentru voi".

Da, nu e doar o gluma lansata de un troll in cele nspemii de topicuri asemanatoare in care habarnistii intreaba cand trecem la un patch nou ca asta suge asa de tare incat toate clasele pe care nu le joaca ei sunt OP, ci e un anunt oficial. Stati linistiti habarnistilor, inca mai puteti intreba cand se baga patchul cu Fram Ursul Polar.

Dupa ce o doza de suprarealism ne deschide ochii in cel mai crud mod posibil, vom afla ca serverul nu va fi niciodata 100% blizzlike (Captain Obvious), si evident si implicit si deci si ca urmare nu vom avea functionale toate raidurile.

Vestea buna care vine mana in mana cu aceasta schimbare de fundal este aceea ca freakzul cauta scripteri pentru a fi mai rapizi cu scriptarea bossilor. Si am fost placut surprins ca nu e doar o gluma sa ne inchida gura cand zicem ca nu se lucreaza nimic ca sa avem pentru ce dona dat fiind faptul ca aceasta "munca" va fi si platita din bugetul la care am contribuit si noi, sau macar o buna parte din noi. Vestea proasta este ca nu se prea gasesc programatori C++ care sa stie cu se mananca un boss script in WoW si chiar si cu plusul acesta mare pe care il constituie renumeratia muncii prestate tot nu cred ca se vor gasi prea multi "muncitori".

Pregatirile pentru trecerea la noul patch incepem sa le simtim deja, in sens pozitiv. Cei care inca nu au reusit sa "dea jos" toti bosii implementati pana acum o vor putea face mai usor deoarece vor beneficia de bufful acela de 30% pe care l-am avut si in WotlK cand dadeam cu pumnii in tastatura si injuram ore in sir pe TS ca nu suntem in stare sa dam jos LK, ah ce vremuri.

Restul aspectelor au fost foarte bine gandite. Trecerea la noul patch implica si o alta serie de schimbari majore precum Gold Wipe si schimbarea ratei la gold. Eu unul m-am saturat sa vad guilde fantoma pentru depozitarea goldului, sa stau sa trimit 5 mailuri cu gold cap pentru un mount, s.a.m.d. Desigur, bisnitarii nostri cu milioane de gold vor incepe sa urle ca nu e corect ce se intampla, ca au muncit o viata sa faca atata gold, ca ii bate mama cand aude ca si-au distrus viata sociala degeaba... stati asa bajetilor, ca puteti oricand sa cumparati iteme de ei si sa le vindeti dupa wipe la acelasi pret (proportional cu rata).

Legat de treaba cu donatiile, parerea mea va ramane neutra pana voi vedea exact pentru ce perioada de timp este valabila "oferta".

In principiu, chiar daca ne vom trezi fara justice points, conquest points, valor points, honor points, arena teams si mmr, ne vom trezi cu un gust dulce in gura pe care il vom identifica drept "Era si timpul sa trecem la alt patch".



Last edited by Sovereign on 03-11-2012, 01:19:41; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-11-2012, 00:29:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respect Sove....ai o mentalitate extraordinar de buna..si sti ce vorbesti..ti-as da +rep dar esti prea mult pe - -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fowb

[Assasin]



Status: Offline
(since 10-12-2019 13:37)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 3718, Topics: 86
Location: Romania

Reputation: 76.3
Votes: 33

 
Post Posted: 03-11-2012, 00:48:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mi-a placut ce am citit. Eu sunt de acord cu punctul 1, nu te obliga sa cumperi, doar daca vrei. S-a referit la faptul ca cuprinde o foarte larga gama de obiecte personalizate ^_^

btw ai ales bine culoarea scrisului, placut la ochi si usor de urmarit randurile ^^ ti-as da rep dar sunt pe - -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 03-11-2012, 01:08:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc de parerile pozitive, imi iau umbrela si le astept pe cele negative acum.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dazz1

[Falcon Punch]



Status: Offline
(since 04-01-2019 09:23)
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 547, Topics: 211
Location: Romania

Reputation: 175.3
Votes: 16

 
Post Posted: 03-11-2012, 01:39:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Good job Sove, minus dkp.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 03-11-2012, 05:54:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fowb wrote:
btw ai ales bine culoarea scrisului, placut la ochi si usor de urmarit randurile

Doamne ferește.. Poate sunt eu somnoros și nu vãð bine, dar culoarea aia e prea stridentã.

1. Depinde cum aratã tricoul. Dacã are emblema hoardei/alianței pe ea => CLAR, așa ceva NU port. Dacã are emblema freakzului, pare interesant, cu "drãcușorii" ãia 3 - Când mã uit la emblema aia și-mi închipui pe cineva cu acel tricou mi-ar da impresia de "You came in the wrong neighbourhood!"

2. HAI MAI REPEDE CU INTERVIURILE ALEA! nuff said

3. Se cheamã evoluție. Dacã bãga patchul azi, toatã lumea era "Yay!", iar dacã-l bãga mâine toatã lumea era "Hai mã.. serverul X are 4.3.4 bla bla". Momentul ãsta trebuia sã vinã odatã și odatã, iar dacã nu se întâmpla, nu mai aveai tu acum ce scrie la punctul 3.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wolferu

[Creep]



Status: Offline
(since 21-08-2014 14:06)
Joined: 28 Jun 2012
Posts: 504, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 71.3
Votes: 2

 
Post Posted: 03-11-2012, 10:48:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tare, se vede ca e scris de Sove -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 03-11-2012, 11:18:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-a facut placere sa citesc acest post.
Vrem interviu cu Juhziz,stiu ca a fost unul dintre GM-ii de pe ultimate si facea treaba buna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 03-11-2012, 12:19:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adrianad wrote:
Mi-a facut placere sa citesc acest post.
Vrem interviu cu Juhziz,stiu ca a fost unul dintre GM-ii de pe ultimate si facea treaba buna.

Nu ca nu stie sa scrie corect , nu a luat bacu - .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 03-11-2012, 12:24:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Superb post! Sunt 100 % de acord cu tot ce scrie in el! RESPECT!
Faza cu interviul , foarte tare -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bL0ood eLf

[Assasin]



Status: Offline
(since 08-12-2019 13:59)
Joined: 02 Jan 2012
Posts: 4340, Topics: 32
Location: Cluj/Manastur

Reputation: 205.3
Votes: 54

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-11-2012, 12:38:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

imi place ca e facut cu mult umor , au fost unele locuri unde mi-ai provocat un "lol"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 03-11-2012, 12:40:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din commenturi realizez ca nu sunt primu care a pierdut sirul pe la jumate -. Prea lungi frazele. Deci in concluzie sunt nelamurit. Cand nu intelegi ceva, e bine sa aprobi -

Esti pro sau contra freakz? Sprijini faza cu tricourile, o critici sau o propui (n-am vazut inca asa ceva pe forum).

Eu nu am inteles nimic concret din tot ce ai scris. Seamana foarte mult cu o rubrica de pareri subiective din ziar unde nush ce redactor isi varsa off-ul cu privire la pitipoancele de la TV.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nastyblabla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2023 20:12)
Joined: 29 Mar 2012
Posts: 340, Topics: 81
Location: Romania

Reputation: 176.2
Votes: 33

 
Post Posted: 03-11-2012, 13:23:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Misto ideile cu tricouri chestii:))un mouse dragut cu freakz mi-as lua dar un tricou never:DGg pt autoru postului
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
m1RacLe

[The Real Miracle]



Status: Offline
(since 05-01-2024 18:12)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 1046, Topics: 146
Location: Dalaran

Reputation: 480.8
Votes: 32

 
Post Posted: 03-11-2012, 14:25:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ˆˆ copyright Julez.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mahiko
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-03-2013 10:19)
Joined: 26 Apr 2012
Posts: 416, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -188.7
Votes: 14

 
Post Posted: 03-11-2012, 14:28:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wanna-be mircea badea.

poti sa pleci.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by cobrel, 04 November 2012 05:33



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 28-03-2024, 14:41:56
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x