User
Pass
2FA
 
 

@ aspect macros

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2558
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 30-08-2012, 23:12:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

brilanth wrote:
Salut, vreau sa cer ajutorul in legatura cu 3 macros:
#showtooltip Steady Shot
/cast !Aspect of the Fox
/cast Steady Shot

#showtooltip Aimed Shot
/cast !Aspect of the Hawk
/cast Aimed Shot

#showtooltip Chimera Shot
/cast !Aspect of the Hawk
/cast Chimera Shot

Cand de exemplu dau de 2 ori aimed shot, de 2 ori activeaza aspect of hawk sau ...daca dau de 2 ori steady shot cu acest macro, de 2 ori activeaza fox. nu se poate gasi sau face un macro ... in care daca dau cu steady shot spre exemplu sa activeze prima data fox dupa sa dau steady si daca mai dau pe macro sa nu imi mai activeze fox, decat cand sc eu aspect??
Este stresant cand vad acolo ca activeaza hawk sau fox de fiecare data ...


Azwraithz wrote:
E a N' oara cand explic...ca macrourile cu dmg spells + aspects sunt useless,si nu sunt singuru care o zic,sunt N topics pe blizz pe tema asta,in legatura cu intrebari despre respectivu lucru;nu e loc de 3 binds in + si trebuiesc bagate dmg spells in aspects sau cum?...aspects ar trebui sa ramana la treaba lor cu macrouri in gen /cast !aspect of the fox,s.a.m.d. pentru a nu cauza gcd la aspects + a nu pierde din dps.E pacat ca juma de server inca continua sa faca prostia asta,nestiind unde sunt pierderile.


Daca vrei sa folosesti pana la urma un macro care sa casteze sa zicem Aspect of the Fox si Steady Shot, sau Aspect of the Hawk si Aimed shot/Arcane Shot/Chimera Shot, fa-o asa:

Code:
#showtooltip Steady shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the Fox, null
/use Steady Shot


sau

Code:
#showtooltip Chimera Shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the hawk, null
/use Chimera shot



Asa nu se mai casteaza Aspect of theHawk/Fox daca este deja prezent.

Hope this helped.


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paul !?

[Maniac]



Status: Offline
(since 31-03-2020 22:01)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 1269, Topics: 104
Location: Calarasi

Reputation: 62.2
Votes: 49

Post Posted: 30-08-2012, 23:15:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Phixelzilla wrote:
brilanth wrote:
Salut, vreau sa cer ajutorul in legatura cu 3 macros:
#showtooltip Steady Shot
/cast !Aspect of the Fox
/cast Steady Shot

#showtooltip Aimed Shot
/cast !Aspect of the Hawk
/cast Aimed Shot

#showtooltip Chimera Shot
/cast !Aspect of the Hawk
/cast Chimera Shot

Cand de exemplu dau de 2 ori aimed shot, de 2 ori activeaza aspect of hawk sau ...daca dau de 2 ori steady shot cu acest macro, de 2 ori activeaza fox. nu se poate gasi sau face un macro ... in care daca dau cu steady shot spre exemplu sa activeze prima data fox dupa sa dau steady si daca mai dau pe macro sa nu imi mai activeze fox, decat cand sc eu aspect??
Este stresant cand vad acolo ca activeaza hawk sau fox de fiecare data ...


Azwraithz wrote:
E a N' oara cand explic...ca macrourile cu dmg spells + aspects sunt useless,si nu sunt singuru care o zic,sunt N topics pe blizz pe tema asta,in legatura cu intrebari despre respectivu lucru;nu e loc de 3 binds in + si trebuiesc bagate dmg spells in aspects sau cum?...aspects ar trebui sa ramana la treaba lor cu macrouri in gen /cast !aspect of the fox,s.a.m.d. pentru a nu cauza gcd la aspects + a nu pierde din dps.E pacat ca juma de server inca continua sa faca prostia asta,nestiind unde sunt pierderile.


Daca vrei sa folosesti pana la urma un macro care sa casteze sa zicem Aspect of the Fox si Steady Shot, sau Aspect of the Hawk si Aimed shot/Arcane Shot/Chimera Shot, fa-o asa:

Code:
#showtooltip Steady shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the Fox, null
/use Steady Shot


sau

Code:
#showtooltip Chimera Shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the hawk, null
/use Chimera shot



Asa nu se mai casteaza Aspect of theHawk/Fox daca este deja prezent.

Hope this helped.


Nu mai invata playerii prost - nu e viabil sa folosesti macro-uri cu schimbat aspect la spells niciodata mai bine puneti-va binds pe aspecte si ati terminat treaba

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 30-08-2012, 23:17:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si de ce nu e viabil? Majoritatea mai pierd o secunda in plus ca sa dea cu clicku pe aspect inaite sa dea pe shot.

cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paul !?

[Maniac]



Status: Offline
(since 31-03-2020 22:01)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 1269, Topics: 104
Location: Calarasi

Reputation: 62.2
Votes: 49

Post Posted: 30-08-2012, 23:24:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

D'aia am si spus sa pui bind de ce nu e viabil ? ca iti mai adauga un gcd cateodata
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aavicii
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-12-2012 11:07)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 193, Topics: 9
Location: Tomorrowland

Reputation: -100.4
Votes: 15

 
Post Posted: 30-08-2012, 23:26:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Phixelzilla wrote:
Si de ce nu e viabil? Majoritatea mai pierd o secunda in plus ca sa dea cu clicku pe aspect inaite sa dea pe shot.


Daca nu cunosti clasa si vrei doar sa faci spam de topic's pentru cat mai multe posturi pentru profilul tau te rog sa incetezi cu prostiile astea.S-a enumerat in o gramada de topicuri de ce nu e bine sa faci asa ceva, pentru asa ceva se foloseste asta si DOAR asta :

#showtooltip
/cast !Aspect of the Hawk

#showtooltip
/cast !Aspect of the Cheetah

#showtooltip
/cast !Aspect of the Fox

Sper ca am clarificat toata treaba leagata de prostiile astea.


Impossible is nothing



Survival Hunter PvE Guide for 4.3.4

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 30-08-2012, 23:28:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aavicii, esti total pe langa.

Ce macro am postat eu IGNORA randul cu /cast AotH / AotF daca ai aspectul pe tine. Si nu mi s-a intamplat niciodata sa iau gcd de la asa ceva.


Le: vezi ca dupa showtooltip mai vine ceva -


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aavicii
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-12-2012 11:07)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 193, Topics: 9
Location: Tomorrowland

Reputation: -100.4
Votes: 15

 
Post Posted: 30-08-2012, 23:36:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Phixelzilla wrote:
Aavicii, esti total pe langa.

Ce macro am postat eu IGNORA randul cu /cast AotH / AotF daca ai aspectul pe tine. Si nu mi s-a intamplat niciodata sa iau gcd de la asa ceva.


Le: vezi ca dupa showtooltip mai vine ceva -


De fapt nu mai urmeaza nimic, asta e scopul acestui macro.Doh nici macar nu stii despre ce vorbesti, cum spunea si gladys inveti lumea gresit.Crede-ma ca trebuie sa fii putin stricat la cap sa folosesti ceea ce ai dat tu mai sus.


Impossible is nothing



Survival Hunter PvE Guide for 4.3.4

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 30-08-2012, 23:39:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa showtooltip, omule, dupa showtooltip.

Ceva in genul #showtootip Aspect of the Fox

Nu stiu care din noi e nubul aici -

Eu am adus un macro cu care rezolvi problema omului: el vrea macro de aspect + abilitate si se plange ca ii casteaza aspectul de fiecare data cand il apasa. Eu i-am adus un macro pe care daca il spamezi iti foloseste aspect doar 1 data, iar tu il inveti sa faca /cast !aspect.

Serios, cine e pe langa? Cred ca tu.


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sarkzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-05-2013 15:37)
Joined: 25 Aug 2012
Posts: 12, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.3
Votes: 3

Post Posted: 31-08-2012, 03:29:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paul !? wrote:
Phixelzilla wrote:
brilanth wrote:
Salut, vreau sa cer ajutorul in legatura cu 3 macros:
#showtooltip Steady Shot
/cast !Aspect of the Fox
/cast Steady Shot

#showtooltip Aimed Shot
/cast !Aspect of the Hawk
/cast Aimed Shot

#showtooltip Chimera Shot
/cast !Aspect of the Hawk
/cast Chimera Shot

Cand de exemplu dau de 2 ori aimed shot, de 2 ori activeaza aspect of hawk sau ...daca dau de 2 ori steady shot cu acest macro, de 2 ori activeaza fox. nu se poate gasi sau face un macro ... in care daca dau cu steady shot spre exemplu sa activeze prima data fox dupa sa dau steady si daca mai dau pe macro sa nu imi mai activeze fox, decat cand sc eu aspect??
Este stresant cand vad acolo ca activeaza hawk sau fox de fiecare data ...


Azwraithz wrote:
E a N' oara cand explic...ca macrourile cu dmg spells + aspects sunt useless,si nu sunt singuru care o zic,sunt N topics pe blizz pe tema asta,in legatura cu intrebari despre respectivu lucru;nu e loc de 3 binds in + si trebuiesc bagate dmg spells in aspects sau cum?...aspects ar trebui sa ramana la treaba lor cu macrouri in gen /cast !aspect of the fox,s.a.m.d. pentru a nu cauza gcd la aspects + a nu pierde din dps.E pacat ca juma de server inca continua sa faca prostia asta,nestiind unde sunt pierderile.


Daca vrei sa folosesti pana la urma un macro care sa casteze sa zicem Aspect of the Fox si Steady Shot, sau Aspect of the Hawk si Aimed shot/Arcane Shot/Chimera Shot, fa-o asa:

Code:
#showtooltip Steady shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the Fox, null
/use Steady Shot


sau

Code:
#showtooltip Chimera Shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the hawk, null
/use Chimera shot



Asa nu se mai casteaza Aspect of theHawk/Fox daca este deja prezent.

Hope this helped.


Nu mai invata playerii prost - nu e viabil sa folosesti macro-uri cu schimbat aspect la spells niciodata mai bine puneti-va binds pe aspecte si ati terminat treaba

Asa ar fi cel mai bine dar majoritatea playerilor care joaca hunt pe sv (90%) au macro la aspecte:|

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aavicii
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-12-2012 11:07)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 193, Topics: 9
Location: Tomorrowland

Reputation: -100.4
Votes: 15

 
Post Posted: 31-08-2012, 08:20:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Phixelzilla wrote:
Dupa showtooltip, omule, dupa showtooltip.

Ceva in genul #showtootip Aspect of the Fox

Nu stiu care din noi e nubul aici -

Eu am adus un macro cu care rezolvi problema omului: el vrea macro de aspect + abilitate si se plange ca ii casteaza aspectul de fiecare data cand il apasa. Eu i-am adus un macro pe care daca il spamezi iti foloseste aspect doar 1 data, iar tu il inveti sa faca /cast !aspect.

Serios, cine e pe langa? Cred ca tu.


https://youtube.com/watch?v=BOLTAV4qWJk:

uita-te de la 1:55, tu crezi ca eu am venit pe aici sa aberez ? Sa intelegi si tu de ce se lasa spatiu dupa #showtootip


Impossible is nothing



Survival Hunter PvE Guide for 4.3.4

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 31-08-2012, 12:05:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aavicii wrote:
Sa intelegi si tu de ce se lasa spatiu dupa #showtootip


Doamne fereste....

Cine a zis ca nu trebuie spatiu dupa showtooltip? Nvm, las-o balta, uit-o, fa-i ce vrei.

Imi dai pvp guide de macros de la braindeadly, rank 2 hunter, care foloseste aspectele separat, eu iti dau macro de la Ruud, care e rank 1 hunter. Fa cu vrei, joaca cum poti, sincer chiar nu imi pasa. Omul ala a vrut un macro si i l-am dat si tu te umfii la o gogoasa.


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 08-09-2012, 22:42:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Phixelzilla wrote:
Dupa showtooltip, omule, dupa showtooltip.

Ceva in genul #showtootip Aspect of the Fox

Nu stiu care din noi e nubul aici -

Eu am adus un macro cu care rezolvi problema omului: el vrea macro de aspect + abilitate si se plange ca ii casteaza aspectul de fiecare data cand il apasa. Eu i-am adus un macro pe care daca il spamezi iti foloseste aspect doar 1 data, iar tu il inveti sa faca /cast !aspect.

Serios, cine e pe langa? Cred ca tu.


Deci tu imi spui ca e mai bine sa am mai multe binduri decat ma putine doar pentru ca X e prea paralel cu wowu sa tina doua spells pe binduri separate?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 09-09-2012, 00:24:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alexander0810 wrote:
Deci tu imi spui ca e mai bine sa am mai multe binduri decat ma putine doar pentru ca X e prea paralel cu wowu sa tina doua spells pe binduri separate?


Fie pentru ca sunt dupa o zi de 18 ore, fie pentru ca sunt prea batut in cap, nu inteleg ce vrei sa zici.

Am luat cazul clasic de player ok? Are nevoie ca intr-un boss fight / arena / bg sa poata si sa dea steady shot cu aspect of the hawk, si cu aspect of the fox, right?

Are doua optiuni:

- optiunea recomandata de micii know-all de mai sus:

Pune pe 1 sa zicem steady shot, pe 2 aspect of the fox, pe 3 aspect of the hawk. Buuun.

Cand trebuie sa foloseasca steady shot in timp ce se misca apasa 3 + 1, 1, 1, 1, etc.
Cand trebuie sa foloseasca steady shot in timp ce sta pe loc apasa 2 + 1, 1, 1, 1, etc

-optiunea cu macro-ul pe care l-am scris:

Pune macro-ul cu aspect of the fox pe 1 sa zicem si unul similar cu aspect of the hawk pe 2.

Cand trebuie sa se miste apasa 1, cand sta pe loc apasa 2.

Macro-ul ala activeaza aspectul doar daca nu e deja activ, deci nu creeaza niciun gcd cu aspecte sau alte nebunii.

What seems to be the problem?


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 09-05-2024, 11:04:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x