User
Pass
2FA
 
 

Mana burn
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4398
fetil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2011 10:35)
Joined: 13 Apr 2011
Posts: 14, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 51.3
Votes: 2

 
Post Posted: 22-04-2011, 19:16:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut!
Am si eu niste probleme cu priesti:
Disc:In primu rand mana burn ... sunt niste priesti la 1850+ care pur si simplu nu ai cum sa scapi de ei fac los dar imi moare partereu imi dau .. dau heal imi dau mana burn, fear si tricku de a sacrifice nu merge la fear..
Shadow:Astea dau un dmg de ma seaca, silence, fear si de obicei fac arene cu rogue care imi tine waru in slow si chiar daca nu am cc tot tot nu fac fata la heal cu taote dots si 5 deadly.Desigur mai bat unii dar unii joaca impecabil si nush cum sa ii fac.

Aveti va rog niste sfaturi cum sa ii bat??




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 23-04-2011, 16:39:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vs disci priest (si probabil rogue/feral):

-Invata-ti warru sa intrerupa mana burn-urile, iar daca nu poate, dai freedom>intervene pe tine si faceti los amandoi. Ii dai heal si o iei de la capat.

-Fa los cat mai mult, pune divine sacrifice pt a reduce dmg-ul luat, fii atent intotdeauna la buff-urile warr-ului pt ca orice priest la rating mare ii da dispel la sacred shield si la tot ce se poate. Iar daca nu esti atent o sa ia burst mare si te complici mult.

-Fii atent cand dai divine plea. O sa-ti dea dispel la el, incearca sa-l dai numai cand esti in los. Majoritatea o sa dea Mass Dispel care costa destula mana. Iti convine.

-Cand te tine in mana burn si nu poti casta un heal, fa LOS, spamezi cleanse si joci doar in shock si instant flash.

-Pune-ti warru sa tina slow constant pe priest ca sa previi fear>mana burn. Daca e slowed o sa poti usor sa fugi de el. Daca reusesti sa tii healu si sa eviti cat mai multe mana burn-uri o sa ramana fara mana intr-un final.

-Cand scoate shadowfiendul, jucativa cu el tenis. Daca se duce pe warr, ii dai tu taunt si vine pe tine. Inainte sa ajunga langa tine, ii da taunt warru. Altfel previi sa faca priestul mana. Daca nu, macar da un stun pe el si fugi de el ca de dracu.

-Daca faci toate astea, o sa vina rogu/druidu pe tine si o sa te tina in slow+dispel si mana burn. Ai grija, spameaza intotdeauna cleanse pt a scoate slow-urile si fugi ca de dracu. Daca e feral n-ar trebui sa ai probleme cu slow-ul. Daca e rogue, n-o sa iei dmg mare, si warru o sa-si permita sa stea pe priest ca sa previna mana burn-urile.

Vs shadow priest-rogue:

CC-urile lor sunt:


-Blind : Tu trebuie intotdeauna sa stai max range fata de warr. Ca sa-ti dea rogu blind trebuie sa se apropie putin. Ai 2-3 secunde sa dai Hand of Sacrifice/Divine Sacrifice. Daca ai cd, fugi de el in los.

-Silence : Cand stii ca ai de castat mai multe healuri, sau un heal mare, pune Aura Mastery. Daca ti-l da cand nu castezi n-ar trebui sa fie o problema.

-Fear : Daca warru tine slow pe priest, n-o sa te prinda niciodata sa-ti dea fear.

-Disarm (+stun) : Np. Asta o sa il iei si nu e indicat sa dai trinket aici ca nu tine mult.

-Kick : Rogi warru sa tina slow pe rogue. In general majoritatea dau Speed si in secunda doi e langa tine asteptand sa castezi ca sa dea Kick. Pacaleste-l, fa fake cast, sau fugi de el (sa ai judgement of justice pe rogue, intotdeauna). Si tocmai a pierdut cateva secunde degeaba. Good for you.

-Sap cand nu esti in combat : Daca nu iei fear.. si parezi mai toate cc-urile, n-o sa iesi niciodata din combat. Deci ar trebui s nu se ajunga aici.

-Pastreaza intotdeauna distanta fata de priest/rog. Daca ii strici rotatia iar warrul stie sa joace defensiv, n-ar trebui sa ai probleme.
Sper ca te-ajuta, bafta.



Last edited by MorphinG on 23-04-2011, 16:51:14; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fetil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2011 10:35)
Joined: 13 Apr 2011
Posts: 14, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 51.3
Votes: 2

 
Post Posted: 23-04-2011, 16:50:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc mult , a fost de mare ajutor!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jokerica

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2012 08:02)
Joined: 19 Sep 2010
Posts: 78, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 92.3
Votes: 5

 
Post Posted: 23-04-2011, 19:23:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+rep , foarte frumos spus.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 11-05-2011, 09:51:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

din pacate aici nu merge taunt in pvp la peti...shadowfiend foarte simplu se rezolva cu un fear de war...daca priestu are ceva IQ si are macro de fearward the pet atunci waru charge+hamtring pet..kite easy...ofc daca priestu nu e complet retardat si stie cand/cum sa dea shadowfiend 1-2 ticks tot prinde,daca il pune pe war din prima freedom him war howl and kite/intervene,un judgment of justice ajuta
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 11-05-2011, 12:24:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

logodeste-te cu pillarul -

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 11-05-2011, 19:40:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asa setemotion invata playerii sa faca exploit -)))))))))
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 11-05-2011, 19:42:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce exploit :/? faci los => eviti mana burn-ul.

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 11-05-2011, 19:56:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

credeam ca vb de pet -))))
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Odys

[PvP Legionnaire]



Status: Offline
(since 04-06-2014 13:09)
Joined: 28 May 2010
Posts: 78, Topics: 11
Location: Boston City

Reputation: 45.9
Votes: 7

 
Post Posted: 19-05-2011, 14:19:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

focus pe priest si hard dmg pe rogue incat sa fortezi preistul sa intre in defensive sa nu apuce el mana burn -. eu cand pic cu preist si rogue in nagrand arena ma bucur nespus ca imi pun partenerul sa tina rogul intre cei doi pilari de la intrare astfel incat eu sa nu fiu nevoit sa fug pana la pilar cand e sa primesc mana burn doar m-am miscat putin si are loss de mine si spam de holy shock + flash iar cand se apropie priestul de tine fii sigur ca o sa priemsti fear iar daca se intampla asta dupa e recomandat un sacrifice pentru ca va urma si un blind dupa

Drcox wrote:
asa setemotion invata playerii sa faca exploit -)))))))))

exploit? de ce sa fie exploit daca eu imbratisez pilarul doar pentru a scapa de mana burn sau de dmg pe care il face un dk cu gargoyl+gnowl nu sa il bag in loss.... e din vina serverului ca nu merge bine lossul la pet si intra in perete. poate fi misto dar si frustrant ca daca ai un partener dk si adversarii fac asta pentru a evita dmg de la peti




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chimie

[scumbag till 103]



Status: Offline
(since 17-03-2012 14:57)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 368, Topics: 23
Location: Italy

Reputation: 125.7
Votes: 21

Post Posted: 20-05-2011, 06:49:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
shadowfiend foarte simplu se rezolva cu un fear de war...


contra hpala-war, mi s-a intamplat odata ca priestul meu sa puna fear ward pe shadowfiend, iar imediat warriorul sa dea shield slam > fear pe pet. dar acel war nu era de pe freakz, normal. aici 90% din playeri nici nu baga-n seama totems, hunter / lock pets, shadowfiends, etc


I Roc-a-Fella like Shawn Carter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
syckness
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-08-2011 22:57)
Joined: 19 Feb 2011
Posts: 259, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 11
Votes: 11

Post Posted: 20-05-2011, 16:55:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chimie wrote:
Drcox wrote:
shadowfiend foarte simplu se rezolva cu un fear de war...


contra hpala-war, mi s-a intamplat odata ca priestul meu sa puna fear ward pe shadowfiend, iar imediat warriorul sa dea shield slam > fear pe pet. dar acel war nu era de pe freakz, normal. aici 90% din playeri nici nu baga-n seama totems, hunter / lock pets, shadowfiends, etc


sunt playeri si playeri, desigur, nici eu nu am observat vreun warr smart enough incat sa-mi dea shield slam la pet sa-i scoata wardu, decat qq. de aceea mai pun si un renew si un mendingu daca nu am cd (oricum zboara pe alt target)

on: cat mai multe switchuri intre rogue/disci pt a face priest-ul sa-si consume mana cat mai repede, astfel nu mai are timp nici de mana burn, you win.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Etomsoc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2015 00:14)
Joined: 19 Sep 2010
Posts: 135, Topics: 16
Location: Galati

Reputation: 164.5
Votes: 4

Post Posted: 18-06-2011, 14:19:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LOS kill Mana Burn


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Flashmoo

[Skill Capped]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:25)
Joined: 15 May 2011
Posts: 2046, Topics: 394
Location: 127.0.0.1

Reputation: 705.3
Votes: 140

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-06-2011, 10:39:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si totusi .. un pala ret. vs un priest disci .. daca spameaza mana burn .. si dispel .. ce sa ii mai faci ? -

(sry daca e off topic )

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Etomsoc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2015 00:14)
Joined: 19 Sep 2010
Posts: 135, Topics: 16
Location: Galati

Reputation: 164.5
Votes: 4

Post Posted: 21-06-2011, 18:57:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai folosesti Divine Plea la CD .. te asiguri ca nu da dispel ( sap / stun ). SI daca chiar ramai fara mana nu fol nimic altcv inafara de jugd' sa faci cv mana.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 08-05-2024, 21:39:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x