User
Pass
2FA
 
 

Heliosdb - Proaspat tepuit

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1232
sparkdb

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2011 16:44)
Joined: 26 May 2011
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.2
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2011, 17:49:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare!
Astazi , 26 mai 2011 , tocmai am fost tepuit de un anume "Stinkyfish".
Imediat dupa ce am terminat de facut Mechano-hog-ul , am si scris pe global ca doresc sa il vand , am avut o oferta de 40k ( 40.000 ) din partea player-ului "Stinkyfish".
Deoarece aceasta a fost cea mai mare oferta, am hotarat sa il vand lui.
Ne-am intalnit la banca din Orgrimmar, acolo a avut loc tranzactia ( nu a decurs conform celor spuse ), am dat "/trade" , am pus item-u' , el gold-ul , dar, cu foarte putin timp inainte de a da trade , a schimbat suma de 40k gold (40.000) in 4k ( 4.000 ) , trade amandoi si cam asta a fost.
Dupa acesta tranzactie nefericita ( pentru mine ) , i-am spus sa imi dea mechano-hog-ul inapoi , eu cei 4k , si plecam amandoi fericiti , ca si cum nimic nu s-a intamplat. ( incercam sa evit acest post in speranta ca exista oameni ci nu "oameni" pe acest server ).
Am facut cateva print-uri , nu am putut sa fac unul fix in momentul tranzactiei pentru ca nici prin gand nu imi trecea ca exista si oameni ca el ( Stinkyfish , cred ca numele spune totul ).


Acesta este link-u' cu toate imaginile, va rog vizualizati-le pe toate:

http://imageshack.us/g/10/wowscrnshot052611181242.jpg/

PS: Puteti verifica log-ul server-ului daca aveti dubii.

Va multumesc , astept raspunsul dvs.

PS: Server-u' este Genesis.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kisame

[belive , love , hate]



Status: Offline
(since 24-03-2014 22:58)
Joined: 04 Feb 2011
Posts: 106, Topics: 24
Location: intre 2 nuci de cocos

Reputation: 133.2
Votes: 6

 
Post Posted: 26-05-2011, 18:40:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai si tu de ce nu esti atent? daca punea 2 golzi tu dadeai ok? fi mai atent data viitoare si nu te mai grabi.

Did you see me lay down the law? I am the LAWGIVA!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
radup1khv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-05-2012 14:11)
Joined: 13 Mar 2011
Posts: 14, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 93.5
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2011, 18:44:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut sunt eu stinkyfish cel cu care ai facut tradeul si vreau sa te intreb ce nu tia convenit tie la mine de imi faci un astfel de post?Eu tiam dat tie goldul respectiv dupa care cine stie ce ai facut tu cu el lai trimis pe altchar si acum incerci sa imi scoti un ban(nu stiu de ce)se vede clar in prima poza inainte de trade aveai 10.9k gold si in ultima poza in care am terminat noi de vorbit(asta dupa ce tias fi dat teapa) ca tot 10.9k gold ai.Jalnic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sparkdb

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2011 16:44)
Joined: 26 May 2011
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.2
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2011, 18:51:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kisame wrote:
pai si tu de ce nu esti atent? daca punea 2 golzi tu dadeai ok? fi mai atent data viitoare si nu te mai grabi.


Presupun ca tu esti acel "Stinkyfish" sau o cunostinta de-a lui.
"Fi mai atent data viitoare"?!
Domnule Kisame, daca nu ti s-a intamplat pana acum , ca atunci cand indrepti sageata catre butonul de Trade (imediat sa apesi), el/ea sa schimbe goldul ( in general ) , cu itemele mai greu, te rog nu te mai baga.

Merci si astept raspunsul unui GM , pana atunci , va rog nu va mai bagati !

Posturi unite automat, 26-05-2011, 19:51:27

radup1khv wrote:
Salut sunt eu stinkyfish cel cu care ai facut tradeul si vreau sa te intreb ce nu tia convenit tie la mine de imi faci un astfel de post?Eu tiam dat tie goldul respectiv dupa care cine stie ce ai facut tu cu el lai trimis pe altchar si acum incerci sa imi scoti un ban(nu stiu de ce)se vede clar in prima poza inainte de trade aveai 10.9k gold si in ultima poza in care am terminat noi de vorbit(asta dupa ce tias fi dat teapa) ca tot 10.9k gold ai.Jalnic.


Sa-ti raspuns si tie , screen-urile sunt facute dupa tranzactie , scroll up in chat si Print .
Mai mult nu am ce vorbi cu tine , fie ca cel care minte sa ia ban perm.
Log-u' nu minte niciodata , apropo , mai treci pe la scoala!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kisame

[belive , love , hate]



Status: Offline
(since 24-03-2014 22:58)
Joined: 04 Feb 2011
Posts: 106, Topics: 24
Location: intre 2 nuci de cocos

Reputation: 133.2
Votes: 6

 
Post Posted: 26-05-2011, 18:54:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu-s nici o cunostinta a nimanui. si cu atat mai mult nu-s el. doar ti-am zis sa fi mai atent. te-a deranjat asa ceva? te-am injurat? ti-am dat un sfat prietenesc. daca tu esti frustrat ca ai pierdut bani ca nu ai fost atent si apesi pe butoane ca orbu, E TREABA TA. - acum ca ma gandesc mai bine si am vazut ce fel esti, ma bucur de ce ti s-a intamplat. -

ps: multi au incercat sa ma scameze asa. ba puneau altceva imediat si dupa apasau rapid trade, ba schimbau goldul. dar ce sa vezi, eu am fost atent si n-am fost scamat. tu? ti-ai luat-o ca trofeu.
ps2: citeste ps3
ps3: citeste ps1


Did you see me lay down the law? I am the LAWGIVA!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
radup1khv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-05-2012 14:11)
Joined: 13 Mar 2011
Posts: 14, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 93.5
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2011, 18:55:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da ma desteptule dar se vede clar in inventory ca nu sa modificat deloc goldul dupa tranzactie(presupusa teapa).Cred ca se poate inchide.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sparkdb

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2011 16:44)
Joined: 26 May 2011
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.2
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2011, 18:58:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kisame wrote:
nu-s nici o cunostinta a nimanui. si cu atat mai mult nu-s el. doar ti-am zis sa fi mai atent. te-a deranjat asa ceva? te-am injurat? ti-am dat un sfat prietenesc. daca tu esti frustrat ca ai pierdut bani ca nu ai fost atent si apesi pe butoane ca orbu, E TREABA TA. - acum ca ma gandesc mai bine si am vazut ce fel esti, ma bucur de ce ti s-a intamplat. -

ps: multi au incercat sa ma scameze asa. ba puneau altceva imediat si dupa apasau rapid trade, ba schimbau goldul. dar ce sa vezi, eu am fost atent si n-am fost scamat. tu? ti-ai luat-o ca trofeu.
ps2: citeste ps3
ps3: citeste ps1


Ok cautatorule de atentie.
Citeste topicul "AI O PROBLEMA? CITESTE AICI! / GOT A PROBLEM? READ THIS! ", mai exact la "Vei fi ajutat daca:"
Din moment ce nu esti GM, nu vad rostul tau pe aici.
Merci si daca ai ceva personal cu mine , PM.

Posturi unite automat, 26-05-2011, 19:58:45

radup1khv wrote:
Da ma desteptule dar se vede clar in inventory ca nu sa modificat deloc goldul dupa tranzactie(presupusa teapa).Cred ca se poate inchide.


Pari extrem de rational , din moment ce am spus ca print-urile sunt facute DUPA tranzactie , e normal ca atunci cand fac print-urile sa nu se modifice gold-u'.
Merci si asteapta verdictul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
radup1khv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-05-2012 14:11)
Joined: 13 Mar 2011
Posts: 14, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 93.5
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2011, 19:05:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prima e facuta inainte de tranzactie.Era abia dupa ce tiam facut oferta.Bafta
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 26-05-2011, 19:09:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

radup1khv wrote:
Prima e facuta inainte de tranzactie.Era abia dupa ce tiam facut oferta.Bafta

S-a inventat scroll up @ chat smartass.

Din ce vad eu aici cauti tot felu de scuze penibile. Stii vorba aia, cin' se scuza se acuza.

// Si nu, nu sunt prieten cu thread op-u.





Last edited by Rizwan on 26-05-2011, 19:11:08; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sparkdb

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2011 16:44)
Joined: 26 May 2011
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.2
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2011, 19:15:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

radup1khv wrote:
Prima e facuta inainte de tranzactie.Era abia dupa ce tiam facut oferta.Bafta


Raspuns: Google traducere ---> "scroll up" din Engleza in Romana.
Concluzia : Pune mana pe abecedar , dupa care pe manualul de engleza.

Te salut! Acesta a fost ultimul meu raspuns la raspunsurile tale.

Posturi unite automat, 26-05-2011, 20:15:38

vrazvan wrote:
radup1khv wrote:
Prima e facuta inainte de tranzactie.Era abia dupa ce tiam facut oferta.Bafta

S-a inventat scroll up @ chat smartass.

Din ce vad eu aici cauti tot felu de scuze penibile. Stii vorba aia, cin' se scuza se acuza.

// Si nu, nu sunt prieten cu thread op-u.


Merci vrazvan, nici pana maine nu reuseam sa-l lamuresc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 26-05-2011, 20:13:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu este nevoie sã se uite aici: http://forum.wow-freakz.com/AI-O-PROBLEMA-CITESTE-AICI-GOT-A-PROBLEM-READ-THIS-t55875.html

Ãsta e topicul pe care îl cautã: http://forum.wow-freakz.com/Cum-sa-nu-fi-fraierit-Tutorial-t71842-0.html

sparkdb, sã te lãmuresc puþin, sã nu-þi închid topicul în nas.
Nu ºtiu cum reuºesc aceºti ub3r clickeri sã modifice suma aia atât de repede cã eu am încercat ºi pur-ºi-simplu nu merge. Odatã ce suma e modificatã fereastra nu mai rãmâne verde.
ªi ca sã încheiem aici: Nu el este cel care þi-a dat click pe [Trade], tu ai fost cel care ai dat. Trebuia sã fii mai atent.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by myt42xxx, 26 May 2011 18:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 06-10-2024, 12:46:32
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x