User
Pass
2FA
 
 

unban shadewarrior

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message857
b1cole

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2012 23:56)
Joined: 18 Oct 2010
Posts: 114, Topics: 46
Location: Romania

Reputation: 19.7
Votes: 12

 
Post Posted: 16-06-2011, 13:50:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unban Shadewarrior


As dori un unban la charu shadewarrior consider eu ca am fost banat pe nedrept.


Am primit ban jucand pe un cont pe nume : tallnet1 pass ******* care mi-a fost oferit de playeru pana, am primit ban pentru Flyhack 30 de zile.
Totul ok pana aici .
Am mai primit ban pe ip pentru inca 7 zile . NU zic nu nici la asta desi mi se pare putin exagerata masura (primu act de razbunare a unui admin) .
bun acceptam si masura asta.
Dupa care am primit ban pe contul unde am charul Shadewarrior, pe motiv ca as fi intrat pe acest cont de pe ip-u meu.
Cum adika?? nu inteleg.. ? care e problema dak sa intrat dupa acelasi ip inainte de flyhack pe contu asta??

Motivul mi-a fost explicat de insasi Scrub pe skype exact asa : [3:07:32 PM] Alex says: IP-UL CARE S-A CONNECTAT PE ACCOUNTUL LUI PANA A FOST SI IP-UL CARE S-A CONECTAT PE SHADEWARRIOR, acum vezi?

Pei domnule scrub, nu inteleg unde e legatura??

Nu cred ca am jignit in vreun fel serveru,playeri, admini nu cred ca am folosit vreun hack sa fur parole, sau orice alt hack care sa reiasa ca as fi furat contu, nu cred ca Charul shadewarrior ar avea motiv sa fie implicat in scandalul asta pentru ca nu as vedea unde este legatura...

Scrub pe langa explicatia care am aratat-o mai sus, mi-a mai spus ca am primit ban pe charul shadewarrior pe motivu asta :
[3:04:37 PM] Alex says: ai luat pe ip
[3:04:41 PM] Oly says: nunu
[3:04:43 PM] Oly says: am luat pe contu shadewarrior
[3:04:52 PM] Oly says: sunt la un prieten acasa
[3:04:54 PM] Oly says: si nu pot sa ma loghez
[3:04:56 PM] Alex says: yes
[3:04:57 PM] Oly says: fiindca sunt banat
[3:05:05 PM] Alex says: ti-am dat si pe ala, fiindca am vazut ca ai intrat pe alt acc


M-am dus la un vecin de sub mine care si el la randu lui joaca wow, tin sa nu-i spun numele pentru ca cine stie cum doamne fereste il implica scrub si pe el in scandal si ii da si lui ban. (il cred in stare)
Si nu inteleg ce-am facut rau in asta? ca am intrat pe alt cont de-al meu personal, de la un vecin? vi se pare normal sa fiu banat fiindca am intrat pe un alt cont... iar scrub il stia pentru ca ne cunoastem personal... aparent el are o problema personala cu mine si abuzeaza de rankul oferit de shocker... tin sa spun ca nu Am ocolit banu sau ceva de genu ... ip este banat... nu cred ca Shockeru ar avea ceva sa-mi reproseze din toata problema asta pentru ca, consider eu, m-am purtat exemplar si am primit cu bratele deschise pedeapsa cuvenita...Dar scrub a exagerat Total.
Va pot oferii si printscreenuri care atesta ca "alex" este scrub, totu este scris dupa id lui de skype.
Am facut acest post, la sectiunea unban , pentru ca din cate stiu shocker a facut acest post special ceror care se considera nevinovati de ban, eu nu ma consider nevinovat, ba chiar am primit ban pentru faptele mele adika flyhack pe contul tallnet char pana , am fost banat pe ip, ok .. nu ma mai joc de acasa ma duc la un prieten ... la o ruda ... la o sala de net.... dar NU inteleg Rostul banului pe Shadewarrior pe Cont ... Rog frumos Shockeru, sau un admin care poate sa raspunda in acest caz... sa rezolve aceasta problema. multumesc anticipat
Am facut si un ticket politicos asteptandu-mi randu sa mi se raspunda... fara injuri sau de ajigni pe cineva in vreun fel .. dar Domnul scrub, mi-l tinea la 1 hr si 29 de minute time pana mi se va raspunde.... cum scadea umpic poc il punea la loc... am asteptat 2 ore sa mi se raspunda la Ticket si nu mi sa raspuns.. probabil dak intrati in joc admini vedeti ticketu meu si acum

Acesta este postul care atesta contul pana a fost banat. http://forum.wow-freakz.com/Hack-fly-t84003.html



In regulament scrie asa : (scris de shocker)

Sa joci cu orice tip de hack (ban 30 zile sau 60 daca e folosit in instante/battlegrounds/arene)


http://forum.wow-freakz.com/REGULAMENT-PEDEPSE-RULES-PUNISHMENTS-t58312.html acesta este regulamentu folosit de shockeru, si tin sa spun ca in nici unu din regulile impuse de el, NICI makar nu scrie ca ar trebui sa se dea ban pe ip, dar amite pe un cont care a mai fost conectat de pe acelasi ip. NU imi este de 10 ron 20 ron , cat trebuie sa platesc pentru 6 zile de ban, ca am mai platit, am mai donat CAND AM Gresit, retineti "cand am Gresit" dar mi se pare total abuziv acest ban si tocmai din acest motiv am si postat la sectiunea unban.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lahly
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 22-05-2014 11:26)
Joined: 14 Oct 2010
Posts: 52, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 77.2
Votes: 3

   
Post Posted: 16-06-2011, 15:01:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu mi se pare corect. ce treaba are un cont cu altul ? daca il prindeai pe shadewarrior cu hack da era de nejustificat dar eu daca am 15 caractere pe 15 conturi si 1 ip imi dai ban pe toate conturile doar sa fii sigur sau cum ? explica-ne si noua te rugam frumos ca s-a instalat ceata peste noi -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 16-06-2011, 15:36:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am cenzurat parola.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hunterweapon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-08-2012 21:14)
Joined: 17 Apr 2011
Posts: 15, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 69.3
Votes: 2

 
Post Posted: 16-06-2011, 16:10:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si mie mi se pare aiurea sa iei ban pe mai multe conturi, mai ales ca nu a pagubit pe nimeni cu vreun scam sau hack in arene.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Berserk

[No Self-Control]



Status: Offline
(since 06-09-2015 07:05)
Joined: 20 Sep 2006
Posts: 4536, Topics: 225
Location: Romania

Reputation: 139.3
Votes: 46

 
Post Posted: 16-06-2011, 16:14:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ip-ul de pe shadewarrior, s-a logat pe pana si a bagat fly, sters iteme, si injurat players

shocker a zis sa iti dau ban pe ip, cum tu ai fost bazat sa te duci la altcineva sa ia el ban pe ip si tu nu, ti-am dat pe account 7zile, in loc de 30

nu mai fa pe desteptu, no unban. mai insisti cu topics si iei ban pe forum.



If you enjoy wasting time.. Is that time really wasted?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 16-06-2011, 18:41:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Considerã banul pe IP, ca un ban pe persoanã.

Dacã faci un caracter de lvl 1 ºi faci char trade, iei ban ºi pe caracterul pe care voiai sã-l dai la trade. Logic, nu?


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Berserk, 16 June 2011 14:15



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 19-05-2024, 22:04:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password