User
Pass
2FA
 
 

bafta :p
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message44087
Stigmata

[I like trains]



Status: Offline
(since 27-04-2020 19:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2972, Topics: 8
Location: the 90s

Reputation: 669.4
Votes: 28

 
Post Posted: 08-07-2011, 22:18:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e chiar asa greu cum pare, atat timp cat vrei cu adevarat sa inveti. Si eu am copiat la bac, si eu am iesit din liceu fara sa stiu o boaba de matematica, la fel ca multi altii. Si am invatat tot ce era nevoie in facultate .. fie de nevoie , fie pentru a intelege lucruri mai complexe. Turned out easy
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zmili

[Creep]



Status: Offline
(since 20-01-2020 07:13)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 580, Topics: 40
Location: Baia Mare

Reputation: 234.5
Votes: 7

 
Post Posted: 08-07-2011, 22:24:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stigmata wrote:
Nu e chiar asa greu cum pare, atat timp cat vrei cu adevarat sa inveti


de acord. Dar nu poti zice ca profesorii nu au si ei o parte din vina. Cand intrebi de ce e asa si primesti raspuns gen: "scrieti asa ca asa e bine", nu cred ca iti iei bacu decat cu ore platite tot anul. Iar cum multi, printre care si eu, nu isi permit ore platite = bacu de anu asta. Cum am mai zis vina e si a noastra dar si a lor, de la profesori la minister. Cu o placere iti preda matematica cand primeste 1500 ron si cu alta cand ia 700 ron.
eu cu matematica am o mica "problema". Oricum cand la romana am luat 9.10, bio 8.50 si mate 2.70, tind sa cred ca nu a fost numai a mea vina


Intubația reprezintã manevra medicalã de țãviure a unui pacient


Last edited by zmili on 08-07-2011, 22:34:09; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Belakor

[the BAWS ! ~]



Status: Offline
(since 19-01-2018 12:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 369, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 61.6
Votes: 27

 
Post Posted: 08-07-2011, 22:32:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-am treaba cu subiectul, dar vreau doar sa spun ca eu am invatat pentru BAC in ultimele 2 saptamani, si am luat media generala 9.20 . Drept este ca am dat la istorie + geogra.. nu mate si bio/chimie/info or w/e...





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jupiterestru

[uat da fac ?]



Status: Offline
(since 31-01-2012 15:22)
Joined: 10 Feb 2010
Posts: 402, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 33.8
Votes: 19

Post Posted: 08-07-2011, 22:34:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Belakor tu chiar simti nevoia sa te lauzi sau vrei sa fi si tu apreciat ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Belakor

[the BAWS ! ~]



Status: Offline
(since 19-01-2018 12:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 369, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 61.6
Votes: 27

 
Post Posted: 08-07-2011, 22:37:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

jupiterestru wrote:
Belakor tu chiar simti nevoia sa te lauzi sau vrei sa fi si tu apreciat ?



vreu nijte atentie da -.






0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 08-07-2011, 23:23:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Belakor wrote:
jupiterestru wrote:
Belakor tu chiar simti nevoia sa te lauzi sau vrei sa fi si tu apreciat ?



vreu nijte atentie da -.




Stii cine mai vor atentie ? Oamenii aia de participa in fiecare an la "marsul diversitatii" daca intelegi ce vreau sa spun.


@ Zmili

Quote:
Oricum cand la romana am luat 9.10, bio 8.50 si mate 2.70, tind sa cred ca nu a fost numai a mea vina


Aici tind sa iti dau dreptate , daca ai luat note bune la 2 materii si 2,70 la mate atunci ceva e in neregula cu sistemul. Poate nu stia profa voastra de mate sa va predea ( in 90 % din cazuri asta e problema , suplinitorii ).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkinezul

[The Exploiter]



Status: Offline
(since 20-01-2014 18:46)
Joined: 09 May 2010
Posts: 938, Topics: 85
Location: Society Gates

Reputation: 46.4
Votes: 37

 
Post Posted: 08-07-2011, 23:24:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Belakor wrote:
jupiterestru wrote:
Belakor tu chiar simti nevoia sa te lauzi sau vrei sa fi si tu apreciat ?



vreu nijte atentie da -.


ok sunt oripilat



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Belakor

[the BAWS ! ~]



Status: Offline
(since 19-01-2018 12:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 369, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 61.6
Votes: 27

 
Post Posted: 08-07-2011, 23:31:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

padule nu mi le mai ZICE asa grav ca ma demoralizez - dar tine-ti hazu' bine ca-ti scapa pe jos


Salam help us all !

DA DA DA DA SISTEMU IE DA VINA ! DA DA DA








Last edited by Belakor on 08-07-2011, 23:34:12; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cypyy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2011 15:01)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 971, Topics: 18
Location: Sibiu

Reputation: 106.8
Votes: 29

 
Post Posted: 08-07-2011, 23:32:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zmili wrote:
Stigmata wrote:
Nu e chiar asa greu cum pare, atat timp cat vrei cu adevarat sa inveti


de acord. Dar nu poti zice ca profesorii nu au si ei o parte din vina. Cand intrebi de ce e asa si primesti raspuns gen: "scrieti asa ca asa e bine", nu cred ca iti iei bacu decat cu ore platite tot anul. Iar cum multi, printre care si eu, nu isi permit ore platite = bacu de anu asta. Cum am mai zis vina e si a noastra dar si a lor, de la profesori la minister. Cu o placere iti preda matematica cand primeste 1500 ron si cu alta cand ia 700 ron.
eu cu matematica am o mica "problema". Oricum cand la romana am luat 9.10, bio 8.50 si mate 2.70, tind sa cred ca nu a fost numai a mea vina


am avut o profesoara de genu in a 9-a la mate
dupa ce a lasat corigenti pe vara 16 elevi din 30 (mandru spun ca n`am facut parte din cei 16 =) ) iar restul cu greu au obtinut medii intre 5 si 7 au venit parintii la scoala si au facut gura la diriginta iar in a 10-a a schimbat`o
memories -


http://www.youtube.com/user/cypyy2 <- o hy

http://www.freakz.ro/forum/Cel-mai-shaman-imba-t96651.html - win.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zmili

[Creep]



Status: Offline
(since 20-01-2020 07:13)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 580, Topics: 40
Location: Baia Mare

Reputation: 234.5
Votes: 7

 
Post Posted: 09-07-2011, 00:26:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ padu , era titulara... - da' nu se agita -
@ cypy ,nu e neaparat sa fie severa ca sa retii materia, e vorba desspre cum isi organizeaza ora


Intubația reprezintã manevra medicalã de țãviure a unui pacient
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotflow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-08-2011 08:45)
Joined: 14 Sep 2010
Posts: 615, Topics: 33
Location: Germany

Reputation: 29.4
Votes: 31

Post Posted: 09-07-2011, 01:24:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca venea cineva si va dadea toata materia la inceputul anului si restul timpului il petrcea scobindu-se in nas, tot trebuia sa luati bacu.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 09-07-2011, 01:54:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gotflow wrote:
Daca venea cineva si va dadea toata materia la inceputul anului si restul timpului il petrcea scobindu-se in nas, tot trebuia sa luati bacu.


Te tot vad de cateva pagini. Ai luat bacu? Cand si cu ce note si in ce conditii.
Daca nu le vad, iti dau warn pentru wannabe trolling.

Ontopic: Bai, sa fim seriosi, subiectele la matematica nu au fost grele. Mare parte a plangerilor sunt aiurea si nefondate din cauza unei mari probleme in sistemul de invatamant romanesc pe care am intalnit-o de prea multe ori, cel mai evident la capacitate. La noi notele sunt relative. Cel mai bun ia 10, cel mai prost ia 2. Chiar daca cel mai bun ar trebui sa ia 5 si cel mai prost sa ia 1. Si asa se nasc controversele de genul
"Dar, dar, dar, FATA MEA, PRETIOASA, a picat la romana si tot liceul a avut numai 9 la romana."
"Putem vorbi cu fata dvs.?"
"Da"
"AAAAAAA, Buna, eu sunt Derpina Herpderp."
"Cat ai luat la romana"
"Nuj, vro 3.20 ca martalogii astia si comunistii ajtia au pus in subiecte d-alea cum le zice, intrebari d-alea la shto. Adica de unde era eu sa stiu ca Ultima noapte de hau hau, prima noapte de pac pac nu-i sanchi text dramatic, ii drama in el, mai ceva ca la mine pe matasari. Frate, ie cu razboaie ji pitzipoance, man-tzeleji?"
"Da, bine."

Dau exemplul clasei mele si capacitatea:
Timp de 4 ani de gimnaziu mi s-a spus ca n-am sa trec capacitatea nici batut, nici nimic de catre o profa de romana distrusa de viata care prefera ca o ora sa imi tina mie morala ca de ce nu ma imbrac ca ceilalti si am parul mai lung ca sunt un elev praf si lala si altii-i suflau in c*r si luau note mari.
Vine capacitatea, fratie, trece capacitatea, apar rezultatele, surprize mari: Dintre domnisoare de la noi, erau vreo 10, au trecut vreo 6 si cea care lua 10 constant a luat 7.10 si inainte si dupa contestatie la romana. Dintre baieti, tot vreo 10 eram, poate mai multi, am memoria slaba, am trecut doi. Nu cu note surprinzatoare, nu ma dau belakor p-aici. Dar am trecut si am intrat la liceu pe cand ailalti dupa tura a doua au prins Scolile de arte si meserii si mare parte din ei n-au terminat liceul, sau daca l-au terminat, l-au terminat degeaba.

Asta-i prima parte a problemei.
In liceu nu am dat pe la orele de romana fiindca n-aveam ce invata fiindca n-avea cine sa-mi predea ceva demn de mentionat (liceu tehniiiiiiiiiccc), am dat bacu la romana si-am luat 7, la matematica am luat 8 si ceva, la materia de specialitate (care a se nota, nu mi-a fost predata niciodata fiindca se facea intr-a 11-a cand eu aveam un cu totul alt profil) am luat 7.
Da, m-am descurcat, dar ca sa ma descurc am facut meditatii tot anul la ro si la matematica si-am copiat oricum la amandoua si la materia de profil am copiat de la un cap la celalalt chiar daca dup-aia am invatat-o fiindca mi s-a parut ca-mi va folosi in viata si imi foloseste din plin.

tl;dr: Da ba, a fost crima, oroare si teroare dar de-o nota de trecere trebuia sa faceti si mai apoi oricum nu conteaza ca mare parte din facultatile cu inscriere pe dosar se iau dupa nota din cei 4 ani de liceu. E vina profesorilor ca va dau note relative fata de nivelul clasei, dar e si vina voastra ca nu va uitati sa va verificati adevaratul nivel. La mine-n facultate nota se da non-relativ si generatia asta de v-a fost inainte nu a sesizat acest detaliu, motiv pentru care la un profesor super-ingaduitor au picat 142 din 156 de studenti anul asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VAMOSALAPLAyA
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-08-2011 00:35)
Joined: 05 Jul 2011
Posts: 23, Topics: None
Location: Spain

Reputation: 39.1
Votes: 4

 
Post Posted: 09-07-2011, 02:16:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gotflow wrote:
Daca venea cineva si va dadea toata materia la inceputul anului si restul timpului il petrcea scobindu-se in nas, tot trebuia sa luati bacu.


Pls someone, ban this retard


 
Staff message (Levier):
 
Fara atitudini ostileeee. +1 warn.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotflow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-08-2011 08:45)
Joined: 14 Sep 2010
Posts: 615, Topics: 33
Location: Germany

Reputation: 29.4
Votes: 31

Post Posted: 09-07-2011, 03:37:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
Te tot vad de cateva pagini. Ai luat bacu? Cand si cu ce note si in ce conditii.
Daca nu le vad, iti dau warn pentru wannabe trolling.

Hai du-te cu trollingul tau de aici ca vorbesc la subiect

Ce legatura are bacul meu cu scuzele de prin topicul asta? Daca iti spun ca eu cand am dat erau orale si sport imi sari in cap ca era mai usor. Ok primeai nota mai mare la oral si sport si aceste note iti ridica media dar cand toata lumea era avantajata in egala masura, competitia era exact aceeasi pentru facultate. Si nota la sport nu te prea ajuta daca picai la romana.

Cand vad scuze gen : profesorii, sistemul, camerele etc mi se scoala parul de pe spate. S-a corectat mai sever ca in alti ani, corect, dar sever inseamna note mici de 5-6-7 si nu 2-3-4. Asuma-ti ca nu te-ai pregatit si aia e, cu cat faci asta mai repede cu atat ai mai mult timpi sa realizez ca ce trebuie tu defapt sa faci e sa ignori tot ce se petrece in jur si sa te pregatesti serios pentru sesiunea din toamna pt ca in bac norocul ti-l faci cu mana ta.

Vina profesorilor e ca dau in unele scoli note mult prea mari in clasele 9-12 si s-au trezit toti ca de la media 9-10 la romana acum la bac nu o scot de un 5 si nu inteleg cum e posibil asa ceva. Dar si pe de alta parte e nasol sa ai 4 ani medii mici la liceu pentru ca sunt profesori severi si sa iti ia locul la facultate, unul care in satul X a avut 10 pe linie.


oricum, ce a fost a fost numai conteaza, nu va mai bateti joc si faceti ceva macar la sesiunea din toamna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 09-07-2011, 05:31:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gotflow wrote:
Levier wrote:
Te tot vad de cateva pagini. Ai luat bacu? Cand si cu ce note si in ce conditii.
Daca nu le vad, iti dau warn pentru wannabe trolling.

Hai du-te cu trollingul tau de aici ca vorbesc la subiect

Ce legatura are bacul meu cu scuzele de prin topicul asta? Daca iti spun ca eu cand am dat erau orale si sport imi sari in cap ca era mai usor. Ok primeai nota mai mare la oral si sport si aceste note iti ridica media dar cand toata lumea era avantajata in egala masura, competitia era exact aceeasi pentru facultate. Si nota la sport nu te prea ajuta daca picai la romana.

Cand vad scuze gen : profesorii, sistemul, camerele etc mi se scoala parul de pe spate. S-a corectat mai sever ca in alti ani, corect, dar sever inseamna note mici de 5-6-7 si nu 2-3-4. Asuma-ti ca nu te-ai pregatit si aia e, cu cat faci asta mai repede cu atat ai mai mult timpi sa realizez ca ce trebuie tu defapt sa faci e sa ignori tot ce se petrece in jur si sa te pregatesti serios pentru sesiunea din toamna pt ca in bac norocul ti-l faci cu mana ta.

Vina profesorilor e ca dau in unele scoli note mult prea mari in clasele 9-12 si s-au trezit toti ca de la media 9-10 la romana acum la bac nu o scot de un 5 si nu inteleg cum e posibil asa ceva. Dar si pe de alta parte e nasol sa ai 4 ani medii mici la liceu pentru ca sunt profesori severi si sa iti ia locul la facultate, unul care in satul X a avut 10 pe linie.


oricum, ce a fost a fost numai conteaza, nu va mai bateti joc si faceti ceva macar la sesiunea din toamna.


Bai, daca dadeai anu' asta-ti tremura curu' ca piftia in tundra siberiana.
Vezi ca avem noi romanii o vorba: Dupa razboi, multi curajosi s-arata.

Da ma, si eu stiam sa rezolv subiectele de anu' asta. Dar daca n-ai citit, eu am facut meditatii la greu cu profesori universitari inainte de bac. Ce te astepti sa iasa ma din elevii astia, cum te astepti sa ia nota de trecere cand colegii mei in ultimul an au trecut la matematica venind la liceu si rezolvand ecuatii de gradul 2 iar eu fiindca eram cel rebel care nu-si arata mecla pe la liceu am luat 4 pe primul semestru (pentru asta rezolvand 3 table de integrale) si 9 pe al doilea fiindca m-am folosit de o chichita a sistemului, m-am dat lovit medical si veneam numai la teste si teze?

Bai, in liceele bune, daca au fost oameni de-au picat, cretini au fost, in liceele ce poarta nume de tehnic sau grup scolar industrial, nu se face carte.
Oh, stai, daca le dadea materia la inceputu' anului trebuiau sa o stie. Bine ca ai rezolvat-o, hai sa dam afara profii ca-s degeaba. Ce vrei sa-ti mai spun despre sistemul asta? Eu am ramas in urma cu matematica in clasa a 7-a si am trecut pe bafta si noroc pana in ultimul an cand am dat de dementa iterata mai sus si oricum invatam pentru bac. Si nu fiindca sunt eu prost de fel am ramas in urma, ca monsher, inainte de bac am rezolvat singurel toate variantele la matematica, deci pot. Dar n-am avut cine sa-mi explice ce si cum merge.

Si vrei sa-ti spun cu ce m-a ajutat pe mine bacalaureatul si liceul in general?
Fix nimic. Absolut si indubitabil n-i-m-i-c.
Sunt tehnician mecanic de intretinere si reparatii, n-am sa-mi folosesc niciodata acea diploma intr-un cadru profesional, ci ma ajuta asa, cand ma plictisesc si repar diverse.
Am fost olimpic de engleza, scoala nu mi-a adus nimic nou in acest domeniu, sunt auto-educat in domeniu, fac facultatea in limba engleza, e intr-un domeniu umanist si singurul dar absolut singurul avantaj sau ma rog, folos al liceului este ca la un singur curs, de statistica, am inteles mai usor formulele decat colegii mei veniti pe filiera umanista.

In liceul pe care l-am facut eu am intalnit profesori foarte capabili dar mare parte din ei de o jegosenie feroce. Daca ma duceam la bac cu ce m-a invatat liceul, maturam cu gratie trotuaru' de vizavi la ora asta a diminetii.

Reiterez intrebarile mele, de data asta si mai apasat: 1. Ai luat bacul?
2. In ce an?
3. Ai copiat?
Astept un raspuns pana ma trezesc, daca nu-l am in clar, iti dau warn pentru incitare la flame.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next    


The time now is 09-09-2024, 12:57:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x