User
Pass
2FA
 
 

Sale pending Auction House - Mail

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message822
Sozelo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2011 15:43)
Joined: 08 Jul 2011
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 47.1
Votes: 2

Post Posted: 08-07-2011, 10:36:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare. Dupa ce am parcurs mai multe topicuri in speranta de a gasi un raspuns la problema pe care o am, nu am descoperit sau nu am stiut mai exact ce sa caut, m-am hotarat sa deschis acest topic.
Problema sta in felul urmator:
1. Sunt nou pe server.
2. Am vandut la Auction House diverse etc. etc.
3. Am primit pe mailul din joc ca imi vin banii dar in dreptul fiecarui mail scrie Sale Pending si nu pot sa ridic goldul de la mailul respectiv
4. Am observat ca: desi scrie Sale pending la un moment dat dupa cateva ore pot sa ridic goldul de la unele dintre mailurile respective (asta nu este nicio problema ca ii ridic mai tarziu)
5. Acum intervine marea problema: Aseara aveam o gramada de mailuri care erau cu Sale pending si nu puteam sa le ridic, era foarte tarziu deja, ma hotarasc sa ies din joc in speranta ca de dimineata am sa pot ridica toti banii de la posta. Surpriza mare a fost ca azi de dimineata cand am intrat mailurile disparuresa cu totul.
6. Acum aceasta problema este un "bug" sau ce este? ma poate ajuta cineva cu aceasta chestie? multumesc anticipat

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
muthambals

[Mingonos]



Status: Offline
(since 02-10-2023 13:03)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 9029, Topics: 117
Location: Bucuresti

Reputation: 500.2
Votes: 88

 
Post Posted: 08-07-2011, 10:49:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce anume ai vandut la AH? Sigur nu ai luat mailurile fara sa realizezi?

Incearca sa vezi la Ah / My Bids daca mai sunt acolo ce anume ai pus...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sozelo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2011 15:43)
Joined: 08 Jul 2011
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 47.1
Votes: 2

Post Posted: 08-07-2011, 11:01:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mailurile nu le-am luat sigur si in general am vandut glyph-uri, ceva pietre pt jewelcrafting. Iar in my Bids inca sunt destule care le mai am de ieri. si acum am pe mail unele cu Sale Pending si in loc de gold scrie No Atachments - faza este ca imi apare scris cu galben (exact ca pe Blizz, A buyer has been found for your action of ...) imi apare plicul de mail sus langa minimap ma duc sa verific mailul, apare ca imi vin banii, nu pot sa-i ridic ( evident pe original dura 1H pana iti veneau banii, deci asta nu e o problema), las mailu acolo si revin cand apare scris cu verde 29days (adica in 29 de zile mi se sterge) numai pe acelea pot sa le ridic ca sa zic asa - Dupa cum am zis asteptam ca azi de dimneata sa fie multe dintre ele available pentru a-mi putea lua banii, in schimb ele disparusera pur si simplu - Si prietenii cu care am venit in joc de 2 zile au aceeasi problema ca nu pot sa ridice banii si trebuie sa astepte, acum o sa-i intreb daca si ei au patit acelasi lucru sa le dispara pur si simplu din mail, cand or sa intre online.

pun si o poza sa vedeti cam ce scrie acolo

http://imageshack.us/photo/my-images/38/wowscrnshot070811121608.jpg/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Byzzare
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-10-2011 16:59)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 344, Topics: 15
Location: Targu Mures

Reputation: 188.8
Votes: 17

Post Posted: 08-07-2011, 11:26:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trebuie sa astepti , in jur de o ora-doua , iti ajung si banii



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 9 hours ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 08-07-2011, 11:28:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu cred ca ar trebui sa dai vina pe postas.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sozelo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2011 15:43)
Joined: 08 Jul 2011
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 47.1
Votes: 2

Post Posted: 08-07-2011, 11:31:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Byzzare wrote:
Trebuie sa astepti , in jur de o ora-doua , iti ajung si banii


am vazut ca trebuie sa astept, nu e o problema, numai ca aseara cand am iesit am zis: lasa ca ii iau maine de dimineata de la posta ca poate pana maine de dimineata or sa vina. numai ca azi de dimineata disparusera pur si simplu era mailu gol.

L.E. deci cineva ceva? vreun sfat vreo vorba buna? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andreidom

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2011 19:27)
Joined: 07 Jul 2011
Posts: 10, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 82.3
Votes: 2

 
Post Posted: 09-07-2011, 21:09:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si mie mi sa intamplat tot asa intro seara am zis ca iau a-2a zi. Si am vazut ca nu mai era mesajul, dar aseara inainte sa ies aveam 1000 gold si a-2a zi erau 1200 gold.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 21-05-2024, 03:44:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password