User
Pass
2FA
 
 

Cerere ban Csrx

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1451
iT06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2011 17:55)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 18, Topics: 3
Location: Portugal

Reputation: 60.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 15:22:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele suspectului: Csrx
Data/ora: 15.08.2011/16:12
Detalii: N-am crezut niciodata ca exista chiar si intr-un joc asemenea oameni. Nu stiu cum se pot numi asemenea oameni, tepari e putin spus! Am vorbit cu numitul Csrx ( se poate observa si in arhiva serverului, tipa de zor ca vinde Blood Queen's Crimson Choker ). L-am intrebat cat cere si mi-a spus 50k gold. Ce-i drept, pretul era destul de mic in comparatie cu pretul de la AH. Am fost de acord intr-un final, m-a invitat in group, mi-a dat trade, am pus banii si cand am dat trade m-am trezit cu Runed Crimson Spinel. M-am luat de el cerandu-i sa-mi dea banii inapoi sau sa-mi dea neck-ul si m-am trezit cu ignore.
Realm: Genesis
Screenshot: N-am ce screenshot sa fac, trebuie sa existe in arhiva serverului conversatia, sau momentul trade-ului sau ceva.
Martor poate fi si playerul Grandbull care era sa o pateasca si el, respectivul Csrx incercand sa-l tepuiasca si pe el.
Imi pare rau ca naivitatea mea m-a adus aici, e greseala mea ca nu am fost atent dar postul e facut pentru ca sunt convins ca "neatenti" si naivi ca mine mai exista si acesti nenorociti care incearca sa tepuiasca trebuiesc adusi in atentia tuturor playerilor de buna credita de pe server pentru a-i avea in lista de ignore. Va multumesc !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pyrelannia

[Twilight]



Status: Offline
(since 04-01-2016 15:40)
Joined: 13 May 2011
Posts: 823, Topics: 65
Location: localhost

Reputation: 188
Votes: 34

   
Post Posted: 15-08-2011, 17:20:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

este inutil acest post daca nai pus dovezi poze video cv doar ca scri nu te ajuta cu minic aduci poze/video si poate o sa fii ajutat

Maxim o semnatura si un userbar
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
iT06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2011 17:55)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 18, Topics: 3
Location: Portugal

Reputation: 60.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 17:31:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum adica nu pot fi ajutat? Pai stai putin! Adica ce trebuia sa fac? Sa fac print screen la fereastra cu trade? Pai de unde sa stiu eu ca exista si asemenea animale in joc? Nu joc de foarte mult timp acest joc (4-5 luni), de unde ar trebui sa stiu ca sunt nevoit sa fac print screen la fiecare trade pe care il fac? De profesie sunt enchanter. Asta ce inseamna? Ca de fiecare data cand pun un enchant, respectivul trebuie sa faca print screen sau eu trebuie sa fac lucrul asta? Daca in cazul asta dovezile de gen poze/video (repet, NUMAI IN CAZUL ASTA - cand se face trade) sunt singurele masuri de siguranta, si nu exista o arhiva ( spun arhiva fiindca nu stiu modul in care funtioneaza serverul ) inseamna ca exista o mare problema. Vreau insa sa cred ca exista ceva care sa reglementeze si astfel de actiuni si in baza acestui "ceva" sa se poata lua masurile corespunzatoare. Va multumesc inca o data !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pyrelannia

[Twilight]



Status: Offline
(since 04-01-2016 15:40)
Joined: 13 May 2011
Posts: 823, Topics: 65
Location: localhost

Reputation: 188
Votes: 34

   
Post Posted: 15-08-2011, 17:35:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

iT06 wrote:
Cum adica nu pot fi ajutat? Pai stai putin! Adica ce trebuia sa fac? Sa fac print screen la fereastra cu trade? Pai de unde sa stiu eu ca exista si asemenea animale in joc? Nu joc de foarte mult timp acest joc (4-5 luni), de unde ar trebui sa stiu ca sunt nevoit sa fac print screen la fiecare trade pe care il fac? De profesie sunt enchanter. Asta ce inseamna? Ca de fiecare data cand pun un enchant, respectivul trebuie sa faca print screen sau eu trebuie sa fac lucrul asta? Daca in cazul asta dovezile de gen poze/video (repet, NUMAI IN CAZUL ASTA - cand se face trade) sunt singurele masuri de siguranta, si nu exista o arhiva ( spun arhiva fiindca nu stiu modul in care funtioneaza serverul ) inseamna ca exista o mare problema. Vreau insa sa cred ca exista ceva care sa reglementeze si astfel de actiuni si in baza acestui "ceva" sa se poata lua masurile corespunzatoare. Va multumesc inca o data !


ai citit pana acuma toate regulile de cand joci u wow aici de 4 luni?sa vezi ce trb sa faci k sa fii ajutat?nu cred citestele si ai sa vezi


Maxim o semnatura si un userbar
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
iT06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2011 17:55)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 18, Topics: 3
Location: Portugal

Reputation: 60.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 17:48:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci, in primul rand nu stiu in ce calitate imi vorbesti si in ce masura imi poti da mie sfaturi sau imi poti reprosa tu ceva! Am cerut ajutorul unui moderator al acestui server, nu am nevoie de reprosuri! Daca e vreun repros de facut, mi-l fac singur si dupa cum probabil ai citit mai sus mi-am reprosat faptul ca am fost naiv si neatent. Mai mult de atat cred ca e in masura doar un moderator sa spuna. Cat despre regulamentul serverului iti spun ca l-am citit si am vazut ca scrie clar "Sa faci scam/fraieresti playerii prin trade-uri/mailuri (ban 1-7 zile sau chiar permanent)". Cat despre modalitati de solutionare a acestei probleme nu se specifica nimic si repet nici in cazul asta nu cred ca ai putea tu in vreun fel sa judeci speta in cauza. Astept in continuare un raspuns pertinent de la un moderator cu speranta ca aceasta problema se poate rezolva!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-08-2011, 22:36:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Are dreptate.
Citeºte aici: http://forum.wow-freakz.com/AI-O-PROBLEMA-CITESTE-AICI-GOT-A-PROBLEM-READ-THIS-t55875.html
Trebuie sã ai screenshots care sã dovedeascã ceea ce zici.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
iT06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2011 17:55)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 18, Topics: 3
Location: Portugal

Reputation: 60.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 23:01:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inteleg ca am gresit pentru faptul ca nu am facut print screen, dar ganditi-va logic: un trade dureaza 2 secunde (pui banii dai trade, pune item-ul dai trade si aia e). Cum as fi putut face print screen intr-un interval atat de scurt de timp? Si apoi la ce sa fac print screen? La cum imi scria "Csrx is ignoring you" ? Nu pot sa cred ca pe server nu a ramas stocat moment-ul trade-ului, discutia, orice! Nu e normal ca eu sa fiu nevoit sa-mi iau masuri de siguranta (print screen la fereastra de trade, print screen la bags, etc.) si sa nu existe o alta cale de a solutiona astfel de probleme. Ganditi-va la cati playeri sunt ca mine, care considera ca partenerii de joc sunt de buna credinta si dau trade fara sa-si ia astfel de masuri. Ce facem? Ne batem joc de orele lor de farmat? De golzii castigati in urma acestor ore de farmat? Pentru ce? Pentru niste animale care nu stiu decat sa fure si sa traga tepe? Refuz sa cred ca print screen-ul meu reprezinta singura metoda de solutionare a acestei probleme. Astept in continuare lamuriri. Va multumesc!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-08-2011, 23:03:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum zice în linkul de mai sus:
Quote:
Ai facut trade de iteme/mats cu cineva si ai luat teapa (nu ai primit ce ti s-a promis). Ai nevoie de screenshoturi care arata: ca ati stabilit (pe whisper/say sau alte canale de chat din WoW) ca veti face schimbul, ca ati dat trade (fereastra de trade + bags inainte si dupa trade), ca nu ati primit ce ati stabilit (ai luat ignore, nu raspunde la whispers, nu ai in bags ce trebuia sa primesti, etc)

Nu te putem ajuta dacã nu ai screenshots. Pe viitor fii mai vigilent.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
iT06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2011 17:55)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 18, Topics: 3
Location: Portugal

Reputation: 60.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 23:26:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru inceput iti multumesc pentru faptul ca ai acceptat sa redeschizi topicul. Ceea ce vroiam sa adaug este ca nu pot sa inteleg cum nu exista dovezi pe host-ul serverului care sa ateste veridicitatea spuselor mele? Si am sa fiu mai explicit: cum nu exista dovada ca escrocul ala are deodata 50k gold in plus? Cum nu exista dovada ca eu am 50k gold in minus? Cum nu exista dovada ca acel animal vindea neck-ul pe /yell? Cum se face ca eu am Runed Crimson Spinel in bag? Cum as fi putut eu sa dau 50k gold pe Runed Crimson Spinel? Cum se face ca in momentul in care am scris pe /yell "Add Csrx to ignore list!" multe persoane mi-au dat whisper "A incercat sa te escrocheze si pe tine?", "Aaa, il stiu pe ala, stiu ce face", etc. Legat de print screen-uri as mai face niste comentarii aditionale. Daca doi playeri se inteleg sa faca o tranzactie prin "trade" si incep sa faca print screen la momentul in care se inteleg pentru o anumita suma, la fereastra de trade, la bag-uri inainte si dupa eveniment, s.a. tranzactia ar dura o eternitate. Ganditi-va de cate ori ar trebui sa dai print screen, alt+tab, paint, ctrl+v, save as, toate astea cu repetitie in funtie de cate screen shot-uri ai. De aici rezulta faptul ca tranzactiile prin "trade" trebuiesc reglementate altfel (din server) pentru a asigura corectitudinea si rapiditatea acestora. Te rog sa lasi acest topic deschis pana cand Shocker, in masura in care timpul ii permite acest lucru sa-mi dea un raspuns la tot ceea ce eu am semnalat (el fiind detinatorul serverului). Va multumesc anticipat !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-08-2011, 23:42:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred cã e nevoie de rãspunsul lui Shocker.
Tu, ca player trebuia sã ºtii de acel link, respectiv de regulile serverului.

Screenshot poþi face poarte uºor, folosind tasta PrtScn. Imaginile le vei gãsi ulterior în folderul Screenshot, care se aflã în directorul jocului. (ex: D:\Games\World of Warcraft - Wrath of the Lich King\Screenshots).
Logurile despre care vorbeºti tu mai sus nu existã. Serverul nu reþine toate acþiunile pe care voi, playerii, le faceþi în joc. Din motive mai mult sau mai puþin subiective. Ar ocupa prea mult spaþiu ºi doar o micã parte din ele ar fi folosite. Tocmai de asta, voi trebuie sã "fabricaþi" acele loguri.
Dacã mai ai altceva de întrebat, poþi întreba în topicul ãsta, dacã nu îl închid.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
iT06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2011 17:55)
Joined: 15 Aug 2011
Posts: 18, Topics: 3
Location: Portugal

Reputation: 60.1
Votes: 2

Post Posted: 16-08-2011, 00:00:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci sa inteleg ca nici o masura nu va fi luata impotriva "playerului" Csrx. E pacat, ca in aia 50k gold s-au investit ore de farmat, nopti pierdute in fata laptopului, etc. si o asemenea persoana vine si isi bate joc de toate astea. Un avertisment din partea voastra, a moderatorilor pentru ceilalti playeri n-ar strica totusi. Nu dau sfaturi, voi stiti cum puteti avertiza comunitatea freakz, nu numai de personajul asta ci de toti ceilalti care calca in picioare buna credinta a naivilor de pe server. Semnalul se poate da, bunavointa trebuie sa existe. Poti inchide topicul, mersi inca o data! O seara buna in continuare!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 16-08-2011, 16:04:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cei care vã dau þepe ºtiu cã prin regulament sunt pedepsiþi, iar voi, cei þepuiþi trebuie sã ºtiþi cã doar prin screenshoturi puteþi fi ajutaþi.

- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by myt42xxx, 16 August 2011 14:04



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 06-10-2024, 00:52:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x