User
Pass
2FA
 
 

Cont banat eroare sau rautate sau nush
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4643
Tornada
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2011 07:29)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 15, Topics: 4
Location: Turkey

Reputation: 60.1
Votes: 3

Post Posted: 19-08-2011, 17:43:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci am intrat de 2 min in joc si am luat disconect cica account suspended, intru pe alt char si toti tampitii ca nu pot sa le zic altfel cand imi zic ca am luat ban pentru farm 3v3 si se bucura cica meritam desi vorbesc in nestiinta de cauza ca n am facut asa cv. deci 1 la mana vreau sa raspunda adminu care mi a banat contu sa arate dovezile pentru care mi a dat ban, 2 la mana sa i fie suspendata functia pentru incompetenta!!!
Vreau sa stiu si eu pe cn am farmat? si btw se numeste wintrade ce vreti voi sa ziceti nu farm, farm inseamna sa farmezi un team de nenumarate ori pt ca e inapt si nu te poate bate, wintrade e atunci cand faci manevre in arena adica blat.

Vreau dovezile neaparat e strigator la cer pentru ca eu chiar nu am facut nimic, cand jucam cu belton si znake am luat umerii, belton e draconian, vreau sa mi arate si mie cel ce mi a dat ban care a fost teamu cu care am facut wintrade cand eu picam mereu cu teamuri diferite si se juca cinstit necunoscandu i, 2 la mana dupa am jucat cu diversi: zetoxical odys, stapane, cu zetoxical am facut 2000 iarasi aveam team todanada zetoxical si belton dupa care asta s a lasat de joc si am bagat pe odys, oricum am facut 2000 de 2 ori la 3v3, nu e o performanta si o pot repeta si demonstra de cate ori vreti, mare branza sa scazi mmr si sa incepi un team nou pana la 2k.... deci vreau sa raspunda gm care a dat banul nu alt player nici un alt player pentru ca nu s in cauza, iar posturile rautacioase cum au fost comenturil de pe global cer sa fie sanctionate cu warn, inteleg ca nu sunt pe placul multora( doar oamenilor fara minte care se ataca ca nu misca intr un duel in fata mea) dar asta nu e un motiv sa nu ma sufere...sau e ca n au minte. anyway astept raspuns de la gm! multumesc..

am uitat sa precizez prima data cand am facut 2k eram cu asghelei si znake, apoi cu belton, pe asghlei juca tot belton pentru ca el joaca pe AT e un paladin f bun iar cel care joaca pe Ashlei este keey si nu prea le are cu holy pala, oricum am facut 2k de 2 ori si o pot face de inca 10 ori cu gm de fata + sa nu uitam aveam stream de multe ori rog playerii care intrau si mi dadeau wisperuri in care aratau aprecierea fata de cum jucam la 3v3 vazandu ma pe stream sa confirme daca vad postul...

nu mi vine sa cred asa ceva nu mi s a mai intamplat...pentru ca mereu am jucat si joc corect.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stigmata

[I like trains]



Status: Offline
(since 27-04-2020 19:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2972, Topics: 8
Location: the 90s

Reputation: 669.4
Votes: 28

 
Post Posted: 19-08-2011, 18:02:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tornada wrote:
deci 1 la mana vreau sa raspunda adminu care mi a banat contu sa arate dovezile pentru care mi a dat ban, 2 la mana sa i fie suspendata functia pentru incompetenta!!!

deci vreau sa raspunda gm care a dat banul nu alt player nici un alt player pentru ca nu s in cauza, iar posturile rautacioase cum au fost comenturil de pe global cer sa fie sanctionate cu warn

Multe mai vrei tu. http://forum.wow-freakz.com/Model-Cerere-Unban-READ-BEFORE-POSTING-t29094.html

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 19-08-2011, 18:07:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pânã unde aveai de gând sã mergi? Cât voiai sã-i "boostezi"?
http://armory.freakz.ro/team-info.xml?r=Genesis&&ts=3&&t=Pufusenii
@ http://forum.wow-freakz.com/cerere-ban-t95945.html
Acele winuri ale lor au fost fãcute contra teamului tãu.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
znake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2012 08:49)
Joined: 10 Mar 2011
Posts: 8, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 27.2
Votes: 3

 
Post Posted: 19-08-2011, 18:09:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

stigmata... get ur facts right

din 3 insi 2 am jucat cu Xfire.... 80% din server face arena farm... "lowering MMR" nu am jucat la 5 dimineata am jucat ziua la 2-3-4 PM.... eu unul nu am mai intrat pe cont de saptamani... un simplu .pinfo should verify do it !

regards,
znake



Last edited by znake on 19-08-2011, 18:19:25; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tornada
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2011 07:29)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 15, Topics: 4
Location: Turkey

Reputation: 60.1
Votes: 3

Post Posted: 19-08-2011, 18:10:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci e primu post de genu imi cer scuze ca n am scris in formatu respectiv o sa reformulez imediat desi nu inteleg prea mult...
Pe de alta parte Stigma cu TOATA stima pentru ca nu te cunosc "Multe mai vrei tu." adica nu inteleg? ai fost umpic ironic? sau mi se pare? multe vreau insemnad ce sa se faca dreptate si + cum e normal oriunde se aplica legea sa i se ia functia de admin celui ce mi a dat ban daca se dovedeste ca a dat gresit? sau macar comanda de ban? nush cum te ai simti sa sti ca ai fost banat pe nedrept:| am facut 2k la 3v3 de o luna sau mai mult in mod corect si iau ban acu pt ce? + ca am facut 2k acu 2 3 zile ... cu alt team alti oameni alt combo... am zis si repet mai scad mmr o data la 1200 cat scazusem si fac live cu gm de fata 2k ... asta nu e o performanta, nu pentru mine care vin de pe un server unde pvp era de 3 ori mai greu ca aici( dar asta nu conteaza).

Character name: Tornada
Account name: Blueskyinautumn
IP: 89.45.94.110
GM responsabil: nu stiu cine..si nici cum pot afla
Realm: genessis
Motiv: "arena wintrade" zice cel care mi a dat ban ....
Data si ora: nu stiu exact aproximativ 7 pm...
Ceva ce doriti sa adaugati: m am facut destul de inteles mai sus.



Pânã unde aveai de gând sã mergi? Cât voiai sã-i "boostezi"?
http://armory.freakz.ro/team-info.xml?r=Genesis&&ts=3&&t=Pufusenii
@ http://forum.wow-freakz.com/cerere-ban-t95945.html
Acele winuri ale lor au fost fãcute contra teamului tãu. =>> eu nu inteleg ce e cu astia? ce legatura am eu cu ei:| nu i cunosc:| in real si nici in joc, nu i am salutat macar in viata mea doamne - imi explica cineva ce se petrece poate s eu nub!

stai deci vrei sa zici ca noi cand scadeam mmr pe un team nou facut de 0 rating ei luau winuri? pai si nu e voie sa faci asta? nu inteleg toti scad mmr, la 3v3 am scazut mmr de la 2k sau cat aveam pana la 1200 sau 1300 e logic ca un team sau mai multe castigau... ce vina avem noi in asta? e interzis sa scazi mmr?

si mai vad ceva ca au 20 cu 0 dar au 900+ rating deci nici macar n au facut 2k datorita ca noi scadeam mmr la 3v3 deci wtf oricine face 900 rating da oricum nu mi pasa de ei ca nu i cunosc ....deci la 19 30 am raid icc 25hc cu guilda il pierd din cauza la ce? ca am facut scadere de mmr ? nici nu intrm in arene ...toti scad mmr lamuriti ma daca e ilegalal

ar trebui banat 3 sferturi din server pentru ca toti fac asta... altfel cu 2k mmr am incercat odata team 3v3 si la 500 rating deja nu mai puteam trece mai departe pentru ca picam numa cu high teams ceea ce nu e normal mi se pare corect sa ma lupt cu teamurile bune de la 2k in sus nu cand am sub 1000:|

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tornada
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2011 07:29)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 15, Topics: 4
Location: Turkey

Reputation: 60.1
Votes: 3

Post Posted: 19-08-2011, 18:46:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok am citit regulamentul... acu ca am nevoie de el sa inteleg ce s a intamplat deci:

" Sa faci arena farming (intri cu mai multe caractere de-ale tale sau doar dati join/leave) (ban 7-30 zile + iteme sterse) " eu nu i cunosc pe cei care au luat rating de pe urma faptului ca noi ne scadeam mmr ul, banuiesc ca nu doar grazzi ala dar si alte teamuri au avut de castigat caci la ora aia erau sigur multi la arene => nu ma incadrez la treaba cu "sa dai join cu mai multe chare de ale tale" iar partea cu sa dai join/leave => "PHD e combo bun. Dacã au mai scãzut ºi MMR-ul, logic sã aibã aºa un scor. " =>>> myt42xxx e cel care a zis la cererea de ban...e afirmatia lui in calitate de gm.

No ban here" deci din citatu asta rezulta ca ai voie sa scazi mmr fapt care l am facut si noi, AM SCAZUT MMR PENTRU A NE FI NOUA USOR, nu pentru a lua altii rating, putin imi pasa de cei care au de castigat de pe urma faptului ca am scazut mmr, deci din citat deduc ca e ok sa scazi mmr atunci ce am facut de am luat ban ??? va rog unban daca am dreptate `-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 19-08-2011, 18:49:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aºteptaþi sã vinã un GM care are acces la logs ºi vedem dacã aþi scãzut MMR sau nu.

- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tornada
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2011 07:29)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 15, Topics: 4
Location: Turkey

Reputation: 60.1
Votes: 3

Post Posted: 19-08-2011, 19:22:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

astept...sper ca nu sunt nevoit sa astept mult asta ar insemna din cauza ca voi nu va faceti treaba cu profesionalism ca eu sa fiu privat de dreptul de a ma juca pe contul meu... sau nu e un drept asta?
data viitoare verificati logs inainte sa dati banuri nu dati dupa presupuneri.. si nu va asteptati sa va multumesc cand imi dati unban pentru ca oricum mi ati creat neplacere imensa...sunt profund dezamagit. Rog adminul sa revizuiasca modul in care gm alesi de el isi fac treaba, daca in mod corect sau nu, nu de alta dar poate pierde din cauza lor playeri...potentiali bani... sau daca nu bani oameni care anima serverul.

btw nu "asteptati sa vina un gm" doar eu astept znake si belton nu joaca aici oricum s au lasat de sv asta ii doare n .... eu sunt singurul care are de suferit pentru ca nu si poate accesa contul (un raid icc 25hc... si poate simplul fapt de a ma juca in seara asta daca nu apare un gm sa verifice logs)

un ultim edit pentru fanii mei care nu ma sufera ca nu ma pot bate la duele de exemplu...sau ca graiesc adevarul...adica cei care au sarit in sus de bucurie cand am intrat pe charul guitza intreband pt ce ban, probabil scorpy sau nush cn era ca zicea "na sa mai te lauzi ca ne farmai", vezi sa nu plangi prea mult cand o sa iau unban oricare ai fi fost cu spusele alea... si cand dai de mn in duel arena iar pune ti casca de protectie pe cap sa nu spargi peretii dupa ce pierzi... (esti romanul tipic care se bucura cand un om care are realizari pe merit e judecat nedrept, de aia tara asta e plina de greutati si de aia am ajuns unde am ajuns ca nu sunteti in stare sa puneti mana la munca doar sa va bucurati de raul altuia care a castigat ceva cinstit ceva ce voi nu sunteti in stare.. ar trebui sa l iubiti pe cel mai bun voua in orice domeniu pentru ca puteti invata de la el nu sa l urati ca nu sunteti voi mai buni. rusine la toti care au comentat rautacios cand am cerut detalii pe global despre ban!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zapauga

[Gladiators]



Status: Offline
(since 11-07-2013 19:42)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 2

Post Posted: 19-08-2011, 20:45:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OFF:macar banatil si pe belton sa fiu eu impacat +1 si ala a facut win trade garantez
ON: Tornada nu e genu sa faca asa ceva, probabil a fost ideea lui beltonel daca se dovedeste sa fie adevarat l2p.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
znake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2012 08:49)
Joined: 10 Mar 2011
Posts: 8, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 27.2
Votes: 3

 
Post Posted: 19-08-2011, 21:27:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tornada tu vrei dreptate de la GM -

sa fim seriosi, daca era dreptate nu se intra in icc cu gm in party .gm off si nu se omora tot pana la LK doar sa fie echipata lumea -

traiasca Fury of Frostmourne

domnu` Shocker check that in the log daca poti -

regards,
znake

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stigmata

[I like trains]



Status: Offline
(since 27-04-2020 19:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2972, Topics: 8
Location: the 90s

Reputation: 669.4
Votes: 28

 
Post Posted: 19-08-2011, 21:30:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

znake wrote:
tornada tu vrei dreptate de la GM -

sa fim seriosi, daca era dreptate nu se intra in icc cu gm in party .gm off si nu se omora tot pana la LK doar sa fie echipata lumea -

traiasca Fury of Frostmourne

domnu` Shocker check that in the log daca poti -

regards,
znake

Esti prost ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Thunderstormm

[ddd]



Status: Offline
(since 21-04-2018 00:56)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 1107, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: 68.1
Votes: 48

Post Posted: 19-08-2011, 21:56:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuze ca ma bag, dar au scazut mmr. Cne ar face wintrade de la 0 rating ? Wintrade faci daca mai ai nevoie de 100 rating sa zicem sa iti iei nu stiu ce item, au intrat cu aia cand au scazut mmr ptr ca era singurul team din queue, au avut noroc si au facut rating pe dropul lor de mmr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tornada
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2011 07:29)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 15, Topics: 4
Location: Turkey

Reputation: 60.1
Votes: 3

Post Posted: 19-08-2011, 22:10:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

THUNDERSTORMM fie ca iau unban dupa ce vad ei ca am dreptate in logs daca pot vedea nush d astea... fie ca nu iau pt mn e tot una, dezamagit complet de incompetenta celor care s au ocupat de treaba asta, nevermind Dosent Matter, znake restul incetati! nu am nevoie de argumente dc na r face gm dreptate, no off topics pls, zapauga nu dau 2 bani pe belton pt ca s a lasat de wow cand visam sa fac 2300 pt tabard si era singuru capabil de heal si dispel la timp...si los si tot..palac bun dar om de c***t, asa dar ce vb tu sunt prostii pt ca a facut post in urma caruia ai luat ban si am facut print atunci cand imi povesteai ce ti a facut belton.. daca vrei conversatia pusa aici...ca sa demonstrez ca ce faci tu e "MARTURIE MINCINOASA" ca sa ti atingi scopu...zi mi:P. + k belton daca ia ban sau nu putin conteaza el si znake s au lasat de serveru asta de 2 3 sapt...din pacate pt mn ca nu mai gasesc paladin capabil...asa. altceva sa mai zic nu am ce. thunderstormm respect credeam ca toti sunt orbi dar tu esti ca o raza de soare pe cerul plin de nori=)) ... in orice caz fie ca iau fie ca nu unban oricum am pirdut icc din seara asta:( dar tu daca stai in bucuresti fac cinste cu o bere rece pentru simplu fapt ca te duce capu:| si ca esti om.. pm meh.

Faza cu 0 rating le am explicat o si eu un team nou de 0 rating cu 0 wins si multe losses cam 70 parca.... la o ora oarecare din zi apropiata de 6 7 pm parca... ca sa scadem mmr, nestiind ce team va avea de castigat de pe urma noastra si neinteresandu-ne. Scopul pentru care am scazut mmr a fost sa facem teamul nou cu care sa atingem 2300 pt tabard...umeri aveam deja ..si de nu as fi avut oricum e dreptul meu sa scad mmr asa cum cam tot serverul procedeaza. Domnii gm au considerat ca eu am facut ceva gresit si sper ca o sa verifice mai atent sa vada ca teamu era de 0 rating...

BTW cel mai bun motiv pentru care eu n as da rating unui team vreodata stiti care e? ca am C....E mari si nu ma pot lasa batut in arena de buna voie=)) ar mai fi ceva ca nu suport donorii si pe cei care fac wt, pentru mine wt=donor si donor =wintrade sunt toti o apa si un pamant fie ca unii dau bani fie ca altii fac wintrade itemele alea nu s obtinute pe merit...mi as dori tabard de wrat dar momentan n am cu cine deci nu s in stare sa l obtin asta e...nu ma apuc sa fac wt ca sa l iau nici nu donez..sunt incompetent nu l iau nici pe alte cai simplu... deci cum eu cu gandirea asta as putea da rating cuiva sa ia umeri arme sau ce au luat ei ..daca au luat ceva ca eu vad acl pe linku din post 20- 0 la ei respectiv 900+rating. va zic eu n as face asta.. mai ales ca nu i cunosc.
Cum a zis thunder ei erau in que ei au luat rating de pe urma noastra, desi cred ca si altii au mai luat la orele alea imposibil sa nu fie mai multe teams on... nu vad aici nici vina lor nici a noastra a fost bulanu lor... la urma urmei toti dam de oameni care scad mmr uneori in arena si castigam mai mult sau mai putin...am castigat si eu 10 20 rating parca in nush cate meciuri cand am luat umerii pe la 1900 si ceva.. si ma simteam ca i am luat oarecum pe bulan.. mi a trecut sentimentul de nemerit cand am facut iar 2k cu alt team.

Nu mai ziceti nimic in legatura cu topicul va rog doar gm astept sa raspunda dupa ce verifica daca intr adevar teamul avea 0 rating cum sustin eu.

oricum e o chestie aiurea care ar trebui pusa la punct nu e normal un team de rating mare sa zicem sa ia nici macar 3 4... rating de la un team de rating 0 cum eram noi atunci cand scad mmr... pentru ca nu inteleg cum poti lua ceva din 0 ???...e cam stricat sistemu asta.

Si o sugestie pentru a va imbunatatii serveru, sa zicem ca o sa vedeti, daca apare sigur veti vedea ca teamu meu avea 0 rating si scadeam mmr...ok si o sa iau unban...cine mi recupereaza timpu in care as fi vrut sa fac icc de ex sau orice altceva, sa zicem ca viata mea e wow si am pierdut timp pretios in care adoram sa ma joc...cine mi da timpu in care nu m am jucat inapoi? nimeni, neplacerea a fost creata. Va sugerez sa faceti cum face si judecatoria, cercetare in stare de libertate in momentu in care acuzatul vine cu niste dovezi, informatii plauzibile... si luam frumos unban cand am luat postul faceam linistit icc nu pierdeam nici eu timp...venea gm de mi zice ti aici ca o sa verifice, verifica vedea ca s curat sau nu si mi dadea ban sau ma lasa sa mi vad de zilele mele linistit... nu aveati nimic de pierdut, nu pierdeam nici eu ce vroiam sa fac si daca era sa iau ban tot luam...desi repet repet repet daca se poate vedea cand va verifica ca scadeam mmr atunci o sa vedeti ca am avut dreptate. Dar de ce sa aplicati voi ideea asta putin va doare pe voi ca nu ma pot eu juca... cand veti avea parte de o judecata nedreapta fie ca dovediti pe parcurs nevinovatia nu uitati ca nevinovatia trebuie dovedita prin efort aici de ex sa scriu romane... in alta parte sa vb, sa aduci dovezi, sa te deplasezi la judecatorie sau stiu eu unde pe teren poate... efort la care acuzatul pe nedrept e supus din cauza ca unii nu si fac treaba cum trebuie... atunci cand o sa patiti oricare din gm asta sa va ganditi cum e cand voi nu va faceti treaba cum trebuie cand nua scultati omul si vedeti cum vede un cal drept;) sper sa o patiti :d scz da s o fire razbunatoare=)) .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Suffer

[Creep]



Status: Offline
(since 28-01-2021 21:17)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 708, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 304.4
Votes: 15

 
Post Posted: 19-08-2011, 23:54:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da scz ca ma bag si eu dar e total aiurea sa zici asa ceva 20-0 win trade...wtf? adica daca sa o luam asa ce mai zicem de teamu de 5v5 pe care il aveau in trecut cei din razer cu 111-1? ala ce a fost ..sa fim seriosi la un team nou de 3v3 adica 0 rating sa faci 20-0 nu e mare chestie mai ales ca e mmr low=playeri slabi si usor de batut.Dar asa se intampla cand sunt hateri pe care ii bati in arene cauta acul in carul cu fan numai ca sa te faca sa iei ban etc..chiar daca nu e corect ,parerea mea,sunt destule teams care au avut scoruri si mai bune si nu au patit nimic.Acuma ce sa zic tornada mult noroc si Doamne ajuta! cum se zice.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 20-08-2011, 00:19:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tornada Myt ti-a vorbit frumos, a cautat sa clarifice problema dar totusi il faci incompetent? Vezi ca incepi sa te incadrezi in tipologiile de "roman" pe care le descrii.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by sundaysfantasy, 21 August 2011 08:49



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 22-09-2024, 08:41:22
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x