User
Pass
2FA
 
 

Cataclysm hunter
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message11885
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 24-08-2011, 14:10:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YnneB wrote:
syckness wrote:
in imaginatia hunterilor, hunterul a fost mereu o clasa slaba si ei au fost cei mai pro playeri existenti (omfg hunterul meu da dmg prea mic, nu stiu ce se intampla! cand intr-un silence shot omora 1 target aproape.)

nu te poti lua dupa qq-ul unui player in legatura cu clasa lui, singuru lucru dupa care va puteti lua sunt WCM sa vedeti cam ce dmg da, cam cum face cc, si altele.



Hunterul a fost si este o clasa slaba mai ales in PVP. Si nu spun asta doar pentru ca joc eu hunter ci pentru ca pe mai multe forumuri si siteuri a fost votata Worst PVP class in game.

Alexander0810 wrote:
Paul !? wrote:
Stai o secunda , hunter-ul a fost nerfuit in PVP de cand a bagat CATA ! , kill shout dau 10 k dmg cu el nu-i normal asta ceva .


Exactly SYcknesss point, pe 3.3.5 hunters inca faceau qq desi cu putin noroc te lasa in 50% HP din instante.


Da , te lasau la 50% si dupa ce faceau ? Asteptau 8 secunde cd la instante timp in care tu te faci full hp.
Hunterul la 2v2 nu are nici o sansa , nu are un comp viabil si este dependent de dispell. Eu de cand joc nu am vazut in viata mea un hunter rank 1 la 2v2 ... defapt nu am vazut in top 5 nicinu. Iar la 3v3 are ceva compuri dar si alea destul de slabe. O sa ziceti k au castigat aia pe ATR , da au castigat pt ca hunteru ala e purr skill si pt ca warru ala e buguit , da 10k cu auto attack.

Nu e vorba neaaparat ca nu are un comp viabil pentru ca daca te pui sa faci arene poti face rank 1,si nu e destul de dificil daca joci cu dpriest in special,cat si cu rdruid.Iar pe Atr nu e vorba neaaparat de ATC,se poate face top 5 cu mai multe comps ca hunter,eu am avut r3 cu rdruid,enha shamy(And no,nu jucam bm) pe atr,e anti-comp la multe,doar ca are mici probleme cu feral,rogue,dpriest in rest e ok.
Sunt N comps cu care poti face rating lejer:
Rdruid/Rshamy/Dpriest | Retri | Hunter
Hpala/Rdruid | Warlock | Hunter
Hpala|Prot war|Hunter
Rdruid|Arms Warrior|Hunter
Hpala|Dk|Hunter
Ele Shamy|Hpala|Hunter
Rdruid|Enha Shamy|Hunter(BM cat si Marks)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
YnneB

[Hardballz Hunter]



Status: Offline
(since 27-11-2015 18:21)
Joined: 10 Jan 2011
Posts: 50, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 110.9
Votes: 5

 
Post Posted: 24-08-2011, 14:33:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu ai avut rank 3 cand erau maxim 100 de teamuri la 3v3. Cand abia incepuse sezonu. Cu rdruid iti tin meciurile o saptamana pentru ca nu ai dispell si cu dpriest ai mult prea multe anti combouri pentru ca priestul este foarte fragil iar tu ca hunter nu poti face prea multe ca sa il ajuti. La 3v3 nu am zis k nu ar putea dar foarte greu , din combourile care le`ai scris tu mai sus nush cu cate poti bate combouri serioase ca TSG , RMP , RLS si etc. Oircum nu vreau sa ma contrazic cu tine , sti mult mai bine hunter decat mine , dar imi spun punctul de vedere.
Oricum , daca spui k se poate rank 1 , inseamna ca inca nu sa nascut hunteru ala. Sau poate poti tu ?




Daca nu Ynneb , atunci cine ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 24-08-2011, 15:21:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YnneB wrote:
Tu ai avut rank 3 cand erau maxim 100 de teamuri la 3v3. Cand abia incepuse sezonu. Cu rdruid iti tin meciurile o saptamana pentru ca nu ai dispell si cu dpriest ai mult prea multe anti combouri pentru ca priestul este foarte fragil iar tu ca hunter nu poti face prea multe ca sa il ajuti. La 3v3 nu am zis k nu ar putea dar foarte greu , din combourile care le`ai scris tu mai sus nush cu cate poti bate combouri serioase ca TSG , RMP , RLS si etc. Oircum nu vreau sa ma contrazic cu tine , sti mult mai bine hunter decat mine , dar imi spun punctul de vedere.
Oricum , daca spui k se poate rank 1 , inseamna ca inca nu sa nascut hunteru ala. Sau poate poti tu ?

Meciurile cu Rdruid iti tin mult doar vs Pala/war,Pala/DK la restu nu sunt probleme merg lejer,iar cu dpriest nu;nu ai multe anti combouri ,decat sp/rogue feral/rogue restu sunt lejere.Nu am zis ca pot eu sau ca sunt eu ala + ca in primu rand druidul nu intra sa faca arene;dar la ce ai spus mai sus in legatura cu @ 3v3 poti face cu ATC/PHD unde inafara de LSD nu ai anti-comp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
syckness
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-08-2011 22:57)
Joined: 19 Feb 2011
Posts: 259, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 11
Votes: 11

Post Posted: 24-08-2011, 22:57:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

te inseli ynneb. pentru ca tu in arena aia nu joci singur, tu in arena aia nu esti nevoit sa dai pe healer, cu un chain cc gen trap + 3 cyclones faci minuni.
sau trap + fear + MC, sau multe altele.
eu joc hpala + hunter si nu pot sa ma plang, hunterul meu joaca pe hunter din martie si nu sta toata ziua on pe el. intra 10 meciuri/sapt. chiar si cu intratul lui asa rar pe clasa aia (mainclass = warr) a facut 2.2k la 3s cu un comp ce nu l-am vazut la multi (lock + hpala + hunter) si am batut playeri "mari".

so stop the qq, nu e nici o clasa slaba (except retri, srsly. e o clasa praf in 3.3.5 in arene) in jocu asta. daca ai cap joci 10 clase simultan si le joci bine (iti pot da cateva exemple).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
YnneB

[Hardballz Hunter]



Status: Offline
(since 27-11-2015 18:21)
Joined: 10 Jan 2011
Posts: 50, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 110.9
Votes: 5

 
Post Posted: 25-08-2011, 14:31:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

syckness wrote:
te inseli ynneb. pentru ca tu in arena aia nu joci singur, tu in arena aia nu esti nevoit sa dai pe healer, cu un chain cc gen trap + 3 cyclones faci minuni.
sau trap + fear + MC, sau multe altele.
eu joc hpala + hunter si nu pot sa ma plang, hunterul meu joaca pe hunter din martie si nu sta toata ziua on pe el. intra 10 meciuri/sapt. chiar si cu intratul lui asa rar pe clasa aia (mainclass = warr) a facut 2.2k la 3s cu un comp ce nu l-am vazut la multi (lock + hpala + hunter) si am batut playeri "mari".

so stop the qq, nu e nici o clasa slaba (except retri, srsly. e o clasa praf in 3.3.5 in arene) in jocu asta. daca ai cap joci 10 clase simultan si le joci bine (iti pot da cateva exemple).


Nu sunt nevoit sa dau pe healer pentru ca nu pot pica un healer. Si cu un chain ca ala intradevar faci minuni , daca adversaru sta pe loc ? Crezi k el sta si incaseaza? Face si el los , un cd defensiv o ceva ... sau pune presiune pe mine sa nu pot da dmg ( sta aproape de mine ). Cat despre hunteru ala "god" al tau ... -




Daca nu Ynneb , atunci cine ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
syckness
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-08-2011 22:57)
Joined: 19 Feb 2011
Posts: 259, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 11
Votes: 11

Post Posted: 25-08-2011, 15:21:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nici nu am zis hunter god, chiar am precizat ca joaca din martie pe clasa aia, dar duuh. iara cu losu si defensive cds, los e cam greu sa faci de hunter, sa puna un melee pressure pe un hunter iara e destul de greu (asta daca nu joaca cu holy pala sa aiba ***** de freedom); sa-l fortezi la devensive cds iara e un lucru bun, ca majoritatea au cd 3min + or so.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tusin

[Ala mai bajet :)]



Status: Offline
(since 24-02-2016 14:49)
Joined: 23 Jul 2011
Posts: 76, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 55.3
Votes: 9

 
Post Posted: 25-08-2011, 17:56:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

defapt hunteru pe 3.3.5 rupe ... eu nu am probleme cu dmgu in pvp / pve ... la bossi scot 16k+ dps ceea ce e bn pt mine ma multumesc cu el iar in pvp inafara de dk cam bat clasele apoi ce sa zic ... faza e ca pe cataclysm nu-mi place deloc hunteru , e facut ca draq si focusu este si va fi mereu cea mai mare prostie -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Darklord

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-02-2012 20:00)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 50, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 6

Post Posted: 27-08-2011, 19:19:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e "cea mai mare prostie". Trebuie doar sa te obisnuiesti cu el. E greu sa faci tranzitia mana->focus, mai ales ca introducerea focusului a luat una din atuurile hunterului si anume burstul.
Dupa parerea mea e aproape imposibil sa picit un healer...dar timpul va arata daca gresesc sau nu.
Iar de un lucru sunt sigur, nici un hunter nu va intra in top 20 la 2s, locul lui nu e aici.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 27-08-2011, 19:36:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Darklord wrote:

Iar de un lucru sunt sigur, nici un hunter nu va intra in top 20 la 2s, locul lui nu e aici.

Rly=)? o sa vezi multi cu Feral/Retri in top 20 la 2's.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paul !?

[Maniac]



Status: Offline
(since 31-03-2020 22:01)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 1269, Topics: 104
Location: Calarasi

Reputation: 62.2
Votes: 49

Post Posted: 27-08-2011, 20:04:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cu feral in special le rupere
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Darklord

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-02-2012 20:00)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 50, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 6

Post Posted: 27-08-2011, 21:12:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cu feral poate. Cu retri sigur nu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 27-08-2011, 21:19:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Darklord wrote:
Cu feral poate. Cu retri sigur nu.

Sure,deaia a avut braindeadly r1 cu ret in 4.0.6. "ca sigur nu"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
YnneB

[Hardballz Hunter]



Status: Offline
(since 27-11-2015 18:21)
Joined: 10 Jan 2011
Posts: 50, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 110.9
Votes: 5

 
Post Posted: 27-08-2011, 21:34:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Darklord wrote:

Iar de un lucru sunt sigur, nici un hunter nu va intra in top 20 la 2s, locul lui nu e aici.


Are dreptate dupa parerea mea , la 2s pe dinafara si nici nu se pune problema sa "zgarme" un healer.
Asta e , unele clase au fost facute pt rank 1 altele nu...




Daca nu Ynneb , atunci cine ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 27-08-2011, 22:09:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YnneB wrote:
Darklord wrote:

Iar de un lucru sunt sigur, nici un hunter nu va intra in top 20 la 2s, locul lui nu e aici.


Are dreptate dupa parerea mea , la 2s pe dinafara si nici nu se pune problema sa "zgarme" un healer.
Asta e , unele clase au fost facute pt rank 1 altele nu...

Nu are nicio dreptate stai calm,uite aici world 2v2 top http://www.arenajunkies.com/rankings/2v2/ si vrei sa mai zici ca "unele clase au fost facute pt rank 1,se pare ca nu,cum am zis si mai sus braindeadly era r1 ca ret/hunter in 4.0.6.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anvi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2013 21:40)
Joined: 19 Feb 2011
Posts: 41, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 133.8
Votes: 2

Post Posted: 28-08-2011, 09:16:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imo sunteti prea negativisti din prima asa pe netestate multi dintre voi.Ganditiva ca rogue a fost pe energy din totdeauna, consider ca daca ei pot ...putem si noi.

Va fi doar o problema de timp de acomodare.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 10-05-2024, 03:18:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x