User
Pass
2FA
 
 

Am facut 85 si m-am plictisit de PvE!Ce fac acum?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash

Va ajutat acest tutorial?
Da
30%
 30%  [ 13 ]
Nu
69%
 69%  [ 30 ]
Total Votes : 43

Author Message3707
sasukejedi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-05-2016 16:09)
Joined: 01 Jul 2011
Posts: 15, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 72.7
Votes: 2

 
Post Posted: 16-01-2012, 21:31:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut!
In acest tutorial as dori sa te initiez in lumea PvP-ului!In primul rand PvP este abrevierea pentru Player versus Player.PvP-ul este perfect pentru cei care adora competitia si adora sa fie mereu pe locul unu si s-au saturat sa masoare dpsul sau healul in raiduri!
Ok, am inteles ce este PvP, dar cum fac sa incep sa joc?Daca asta este intrebarea ta, atunci raspunsul este aici:Sunt doua locatii speciale pentru a se desfasura PvP:
1.Battlegrounds
2.Arena
Sa incepem cu Battlegrounds.Ele pot fi accesate apasand tasta H si apoi apasand pe butonul Random Battleground si apoi pe Join Queue!Sunt 4 Battlegrounduri esentiale pe care ar trebui sa le cunosti:
a)Warsong Gulch-Un capture the flag(pt fanii fps) care se desfasoara pe o mapa destul de simpla.Pentru cei care nu sunt familiari cu capture the flag, exista doar o regula simpla: ia flagul din baza oponentului si du-l in baza ta!
b)Arathi Basin-Aici este umpic mai complicat, dar daca urmezi instructiunile nu ar trebui sa iti fie greu.Acest BG este unul care se desfasoara pe o harta destul de mare, in care obiectivul este acumularea a 1600 de puncte inaintea oponentilor.Cum ia echipa ta puncte?Raspunsul este simplu: luati baze!Dar mare atentie sa nu fii distras de la teamplay(munca in echipa) pt ca si defendingul de baze este foarte important.Bazele pot fi luate folosind right-clickul pe un steag anume, iar intr-un interval de un minut, steagul va lua imaginea factiunii ce il detine!Foarte important este si defendingul pt ca fara el nu am mai lua puncte daca am juca numai in ofensiva.Acum depinde si de clasa/experienta cum vrei sa joci, dar niciodata nu strica un defensive game in care sa fiti siguri ca dominati!
c)Eye of the Storm-Acest battleground este un mixaj foarte inteligent intre Arathi Basin si Warsong Gulch.Acest Battleground se desfasoara pe o harta de dimensiune medie, si obiectivul este tot acumularea de puncte, dar poti lua si steagul din mijlocul harti si sa il duci in baza pt a mai lua puncte.
d)Alterac Valley-Aici sunt mii de strategii,dar pe scurt pe o harta imensa tb sa dobori doi bossi, si sa capturezi towers(Nu vreau sa dau drumul unor conflicte legate de strategie,deoarece recunosc ca la acest battleground nici eu nu am prins o strategie care merge mereu)
Cu ce ma avantajeaza sa fac battlegrounduri?Daca asta ti-a trecut prin cap acum, raspunsul este simplu, pt fiecare battleground jucat primesti o suma de Honor points pe care le poti cheltui la vendorul de honor pt gear!In plus o data pe zi pt un win primesti si 25 de puncte conquest pe care le poti folosi pt gear avansat de PvP.
Ok, sa continuam cu arenele!Arenele sunt mai mult pt playerii foarte competitivi care mereu vor sa atinga topul serverului!Aceste arene costa intro lupta de 2v2 3v3 5v5 pe diferite harti de diferite dimensiuni(spre fericirea unora nu iti tb strategie legata de harta deoarece singurul obiectiv este sa iti omori inamicii).O lupta in arena se desfasoara intre 2 echipe formate din 2/3/5 oameni.Pt a creea o echipa, apesi H si o sa vezi la ultimul tab de jos spatiu pt 3 arene si iti poti invita coechipierul(asta daca nu are el echipa)Sa presupunem ca ati inteles care e treaba cu arenele, dar de ce oamenii spun pe global ca vor si ressillience, va rog cititi mai jos pt ca voi da detalii si despre resillience.O sugestie pe care v-as dao, daca nu va cunoasteti foarte bine clasa, luati un healer in echipa(daca sunteti dps)Singura strategie valabila este Heal down apoi dpsul pt ca healul va fii o amenintare prin CC(crowd control=Entangling roots/fear/etc)+ ca el va tine dpsul alive constant pt ca este doar o tinta si se focuseaza pe ea!Daca va puneti serios pe treaba, ar trebui sa aveti aman2 nr de telefon al celuilalt sau daca vreti si aveti adresele de skype+voice call sunt ceva esential pentru arene deoarece comunicarea e cheia succesului la arene!
Si arenele te avantajeaza deoarece pt fiecare victorie primesti cate 270 conquest points(citeste mai sus daca nu stii ce sunt), dar capul(nr maxim de cp) este de 1350 pt o echipa noua.Cu cat castigati mai mult faceti rating mai mare si acesta este un dublu-castig: urcati in ierarhia serverului + vi se mareste capul de cp!Ratingul nu are cap ca conquest points.
Bun, acum ca ti-am zis in ce consta PvP, ce iti trebuie pt PvP?In primul rand un spec valabil(verificati discutiile class-related) PvP, apoi gearul este o parte importanta, deoarece gearul de PvE nu va va avantaja in PvP!Va trebuie anumite statusuri, dar cel mai important este resillience(Cu cat este mai mare cu atat mai putin dmg luati de la playeri).Prin resil. se diferentiaza gearul PvE de cel PvP!Puteti ruga un blacksmither(plateri)/leatherworker(leatheri)/Tailor(Clotheri) sa va faca un set PvP care va va da un mic bonus de resillience pt a va introduce in lumea PvP, dar bineinteles gearul se obtine contra cost(daca nu puteti sa obtineti de la cineva din guilda).Apoi pe gearul obtinut va sugerez sa puneti gemuri pt a va spori statusurile(good gems could save your life!) pe bune, chiar sunt salvatoare!Un ultim sfat e sa va puneti cateca glyphuri cu skillurile pe care le considerati mai importante(Ex:eu la warrior am indispensabil Mortal strike+overpower+charge+bladestorm adica am un glyph pt fiecare)
Un ultim lucru va sugerez, dupa care voi incheia acest tutorial: Mai intai intrati in battlegrounduri, vedeti daca va place PvP pt ca arenele cer timp, iar gearul de honor este mai bun ca setul facut de un meserias!
Sper din suflet ca v-am ajutat si va astept la PvP!Ne auzim la urmatorul tutorial, Salut! -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paul !?

[Maniac]



Status: Offline
(since 31-03-2020 22:01)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 1269, Topics: 104
Location: Calarasi

Reputation: 62.2
Votes: 49

Post Posted: 16-01-2012, 21:49:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar trebui sa pui niste poze , ar fi mult mai interesant pentru ca asa este obositor pentru ochii
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kamikazze

[Maniac]



Status: Offline
(since 05-02-2015 23:45)
Joined: 12 Sep 2010
Posts: 1193, Topics: 57
Location: Timisoara / Deva

Reputation: 488.9
Votes: 28

 
Post Posted: 16-01-2012, 22:34:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si sa il aranjezi putin (mai mult) , e prea wall of text, nimeni nu o sa ti`l citeasca asa

Wickedfruit - Sylvanas EU
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 17-01-2012, 14:22:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acesta e tutorial? - Serios akuma..
Ceva de adaugat.. gearu de pve (sa zicem de minim 359) e mult mai bun decat gearu de pvp de la profesii. Nu ai gear...faci ce face toata lumea ...stai in spate si cand sar toti pe unu , dai si tu -
Asta inseamna gearu de pve nu? Dmg fara rezistenta -
Acuma daca ai skill si iti cunosti clasa poti sa faci pe rambo si cu gear de pve, dar pentru sanatatea mouseului tau si a tastaturii e bine sa nu te arunci solo in lupta:|

Exemplu: de actiune rambo fara gear in Eye of Storm pe Exodar, toata luema se batea la mijlok pe steag si m-am dus si eu intre ei si am dat Thunderstorm (wowhead link) . Si au inceput sa cada si sa cada si sa tot cada cu tot gearu lor de imba pvp -)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zgary

[EPURY]



Status: Offline
(since 08-10-2021 10:07)
Joined: 23 Jun 2010
Posts: 1137, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 372.1
Votes: 28

        zgary40 
Post Posted: 18-01-2012, 09:46:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

parerea mea ar fi sa il refaci total tutorialul

NU se poate citii, scrisul nu e deloc lizibil, seamana mai mult cu o nuvela plictisitoare decat cu ce ar trebuii sa semene


League of Legends Player
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 18-01-2012, 16:10:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pune-i poze,fa-l mai colorat ca altfel nimeni nu il citeste -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 21-01-2012, 12:20:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Too long.Didn't read!Fal mai estetic si mai agreabil de privit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lifetap

[Furious Gladiator]



Status: Offline
(since 29-07-2017 08:10)
Joined: 16 Aug 2011
Posts: 1032, Topics: 20
Location: CLUJ

Reputation: 166.7
Votes: 43

 
Post Posted: 22-01-2012, 21:32:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aranjeaza si tu putin guideu ca arata urat de tot la prima vedere, pune niste imagini, niste culori eventual. Continutul e Ok dar sa te ocupi si de partea "estetica", bafta.


You hate your life, while some people dream of having your life.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sykeye

[Priest of Kalimdor]



Status: Offline
(since 24-04-2016 20:34)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 273, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 90.3
Votes: 3

 
Post Posted: 22-01-2012, 23:16:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

arata ca un spam e-mail . delete


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
duracellcs

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-01-2013 11:57)
Joined: 11 Jan 2012
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 52.2
Votes: 2

 
Post Posted: 23-01-2012, 01:12:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pe la jumate ma plictisisem -)))
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aramiss

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-05-2013 14:24)
Joined: 23 Jan 2012
Posts: 18, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50.8
Votes: 2

 
Post Posted: 14-02-2012, 16:28:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In secolul XXI, nimeni nu mai citeste atat de mult.
Aranjeaza altfel + screens, asa e prea obositor sa citesti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
magicsifrumos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2013 15:59)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 69, Topics: None
Location: Romania

Reputation: -24.6
Votes: 7

 
Post Posted: 25-05-2013, 15:54:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lol ce tutorial ciudaaaat
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 24 January 2016 15:48



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 30-06-2024, 10:00:23
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x