User
Pass
2FA
 
 

[DUPLICATE] Valiona & Theralion - 10/25H - Nu stergeti !!!
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message51689
Motionz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-01-2012 18:25)
Joined: 22 Oct 2011
Posts: 33, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48.1
Votes: 2

Post Posted: 24-01-2012, 20:25:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Motionz wrote:
reparam si noi valiona in 2012?


sunt deja peste 10 guilde care o dau jos. (25h, deci cel putin 250 oameni diferiti)



aici e bug report pustiule nu e vreun poll "putem sau nu sa o batem?"

sunt buguri postate, pana acum ziceai ca lucrati la ele, acum ca au mai dato jos 2-3 guilde te speli pe maini, gata merge bine?

se ia dmg in camera din toate sursele de afara (engulfing, flames, meteorit) si n-ar trebuii sa se ia, in plus imunitatea de 6 secunda INCA NU EXISTA

da si tu niste raspunsuri de om normal, de developer, de reprezentat al serverului, in care sa explici oamenilor care e situatia, in ce stadiu se afla lucrul, samd, lasa arogantele deoparte ca nu tre sa demonstrezi nimanui ca ai oO mari, ca nu asta ne intereseaza

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 24-01-2012, 20:26:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lol. Ah, esti HrN, banned.

Sa nu credeti ca i-am dat ban pt "pustiule" sau pentru "lasa arogantele", nu ma afecteaza chestiile astea. I-am dat ban pt multiple account.

Acum, ce am vrut sa zic cu postul de pe pagina anterioara. SUNT PESTE 250 PLAYERI DISTINCI care au kill la Valiona25HEROIC, care se presupune a fi cel mai greu boss existent pe freakz acum. Atat timp cat guilde noi pe freakz(Old Gang) au putut sa faca, puteti si voi. Nu ne ocupam zile/nopti sa fixam un ***** de breath care se duce un pic nasol IN LOC SA LUCREZI LA MALORIAK, SAU LA BOSS NOU, SAU LA ALTE SPELLS, SAU LA DUNGEON FINDER REWARD(OMG SPOILER)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
buzzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2015 13:03)
Joined: 17 Sep 2010
Posts: 345, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -49.6
Votes: 6

Post Posted: 02-02-2012, 12:02:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zohl iar o dai in bara si te iei de playeri care reporteaza buguri, you need some people skills. si daca se face acum valiona pe 10/25 hc... de cateva guilde cu acel exploit de twilight realm asta inseamna ca este script valabil de lasat pana la urmatoru path?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
polar17

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-10-2013 23:08)
Joined: 19 Jul 2011
Posts: 308, Topics: 57
Location: Republica federativa Burghina Faso

Reputation: -101.9
Votes: 17

 
Post Posted: 02-02-2012, 15:05:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SI ce relevanta are ca o fac 10 guilde cu cel putin 250 de oameni distincti ?..e Irelevant..poti sa o faci si in raid numai cu oameni de lvl 84 fara healeri..atata timp cat e bug e bug...nu incerca sa-i atenuezi gravitatea,mai ales ca e unu destul de mare..daca unii au stat ore pana au facut-o poate sa buguit sau sa intamplat ceva ori s-au coordonat mult prea bine..asta nu inseamna ca nu e bug...aici e sectiunea de bug report....nu de laudat aia care o fac!


Parerea mea eca trebuia sa se repare bugurile existente la valiona inainte de alt boss...pt ca si la maloriak acum sunt buguri...in green phase te arunca in spate si imediat casteaza fulgerele la care nu le poti da intrerupt ca esti prea departe si nai range si e wipe...pe HC mucii aia negri nu prea pot fi luati repede dp playeri...trebuie dat ceva in ei sa faci agro..nu se ia normal cu un DND sau ceva aoe...si ar mai fi daca le cauti...si o sa-l mai faca 2-3 guilde (pe maloriak) si o sa zici la fel...10 guilde adica 250oameni il fac...de ce sa-l mai reparam..next 1...

Normal ca e de munca..ca sunt chestiic are poate au scapat si trebuie luate iar la mana si e frustrant sa cauti un "x" in 10k de "x"-uri...sau sa stai sa reconfigurezi & shit....da mai bine cu 2 bossi care merg BINE...cum e chimaeron..halfus...argaloth..decat cu 10 care nu merg....



Sarcasm---The ability to insults idiots without them realizing it!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 02-02-2012, 15:07:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

buzzz wrote:
ca este script valabil de lasat pana la urmatoru path?


nu

Posturi unite automat, 02-02-2012, 15:07:44

buzzz wrote:
you need some people skills


i know

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 03-02-2012, 01:22:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

inca o chestie zohl, sper sa nu iau ban si pentru asta, si cu asta incerc sa inchei orice discutie cu tine, dar totusi as vrea sa imi dai si mie un raspuns coerent, inteligent, relevant

acum spui ca nu mai e asa importanta valiona ca o bat deja 10 guilde si ca aveti lucruri mai importante la care sa lucrati (maloriak, doungeon finder rewards)

te intreb si eu, cat se poate de sincer si respectuos, cand era valiona singuru boss bagat in afara de halfus si chimaeron, care mergeau bine, si erau aceleasi buguri, si o batuse doar divide pe 10hc, era mai important loremasteru ala la care lucrai tu, decat valiona?


doungeon finder reward, vad ca esti foarte entuziasmat de el, permite-mi sa iti spun ca ar trebuii sa fiti cel putin jenati ca a trebuit sa treaca 5 luni si sa avem charurile imbracate deja pe 3 specuri pe valor, pana sa anuntati voi ca lucrati la un lucru care trebuia sa fie on din prima zi de cataclysm, odata cu primu doungeon, si care trebuia sa ne ajute sa ne luam primu item pe valor, ca sa ne fie mai usor in raiduri (nu ca asa vreau eu, ci pentru ca asa a gandit blizzard jocul, daca ei or fi gresit cu asta, atunci te rog sa imi ierti impertinenta cu care mi-am permis sa cer acest privilegiu, dar am crezut ca noi inca ne luam dupa blizzard cand cerem ceva pe server)

acum, din pacate, e mult prea tarziu introdus sistemul ala, deja s-a dus absolut tot efectul pe care trebuia sa il aiva, pentru ca, in caz ca nu stiati, acel sistem a fost baza la guild xp in toate situatiile posibile, nu exista guilda normala la cap care sa nu aiva guild xp daily cap facut, pentru ca oamenii isi farmau doungenele pentru bonusu de valor, nu trebuia sa tragi de ei sa faca 2-3 doungene pe zi, din care castigi doar un amarat de chaos orb, la noi datorita lipsei acestui sistem sa dat totul peste cap pana acum, dasta avem guilde de level 25 cate degete la o mana, si alea cu cate 5 levele donate minim, si restu de guilde trag de ele sa isi faca daily xp cap in zilele in care n-au raiduri


si atunci spune-mi tu zohl, cand luam in considerare toate de mai sus, si cand intrii seara la 8 sa faci si tu un raid, si dupa ce ca e un delay de nu vezi ce castezi, mai gasesti si un script mai greu ca pe blizzard, te chinui, te bati cu scriptu, ti se buguieste bossu la 4% in aer si spameaza flames, si tre sa o iei de la capat, vi si tu pe forum sa plangi ca nu merge scriptu cum trebuie (ca deh, innebunesti de nervi, simti ca tre sa faci ceva ca sa se schimbe situatia, ca daca nu postezi n-are de unde sa stie gm-u), si ti se raspunde cu "sunt alte lucruri mai importante", ce zici, avem si noi dreptu sa fim revoltati?

te inteleg ca esti warlock si ca nu te afecteaza asa mult lipsa de valor points, te inteleg ca esti in guilda de level 25 donat si nu te mai intereseaza guild xp-u, te inteleg ca o pici pe valiona pe heroic weekly, dar pune-te si tu in situatia noastra, si o sa vezi ca sunt lucruri mai importante decat loremasteru, si ca noi ne asteptam sa intelegi lucrurile astea si sa faci ceva in privinta asta, nu sa ne tai craca de sub picioare intr-un mod atat de brutal



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 03-02-2012, 08:32:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
te intreb si eu, cat se poate de sincer si respectuos, cand era valiona singuru boss bagat in afara de halfus si chimaeron, care mergeau bine, si erau aceleasi buguri, si o batuse doar divide pe 10hc, era mai important loremasteru ala la care lucrai tu, decat valiona?

ce treaba am eu cu boss fixing? /facepalm


HrN wrote:

doungeon finder reward, vad ca esti foarte entuziasmat de el, permite-mi sa iti spun ca ar trebuii sa fiti cel putin jenati ca a trebuit sa treaca 5 luni si sa avem charurile imbracate deja pe 3 specuri pe valor, pana sa anuntati voi ca lucrati la un lucru care trebuia sa fie on din prima zi de cataclysm, odata cu primu doungeon, si care trebuia sa ne ajute sa ne luam primu item pe valor, ca sa ne fie mai usor in raiduri (nu ca asa vreau eu, ci pentru ca asa a gandit blizzard jocul, daca ei or fi gresit cu asta, atunci te rog sa imi ierti impertinenta cu care mi-am permis sa cer acest privilegiu, dar am crezut ca noi inca ne luam dupa blizzard cand cerem ceva pe server)

acum, din pacate, e mult prea tarziu introdus sistemul ala, deja s-a dus absolut tot efectul pe care trebuia sa il aiva, pentru ca, in caz ca nu stiati, acel sistem a fost baza la guild xp in toate situatiile posibile, nu exista guilda normala la cap care sa nu aiva guild xp daily cap facut, pentru ca oamenii isi farmau doungenele pentru bonusu de valor, nu trebuia sa tragi de ei sa faca 2-3 doungene pe zi, din care castigi doar un amarat de chaos orb, la noi datorita lipsei acestui sistem sa dat totul peste cap pana acum, dasta avem guilde de level 25 cate degete la o mana, si alea cu cate 5 levele donate minim, si restu de guilde trag de ele sa isi faca daily xp cap in zilele in care n-au raiduri


ok, vrei sa nu-l mai facem?

HrN wrote:

si atunci spune-mi tu zohl, cand luam in considerare toate de mai sus, si cand intrii seara la 8 sa faci si tu un raid, si dupa ce ca e un delay de nu vezi ce castezi, mai gasesti si un script mai greu ca pe blizzard, te chinui, te bati cu scriptu, ti se buguieste bossu la 4% in aer si spameaza flames, si tre sa o iei de la capat, vi si tu pe forum sa plangi ca nu merge scriptu cum trebuie (ca deh, innebunesti de nervi, simti ca tre sa faci ceva ca sa se schimbe situatia, ca daca nu postezi n-are de unde sa stie gm-u), si ti se raspunde cu "sunt alte lucruri mai importante", ce zici, avem si noi dreptu sa fim revoltati?


Ca sa fixuiesti ***** de buguri de la valiona momentan, e ca si cum ai face un boss nou.

HrN wrote:

te inteleg ca esti warlock si ca nu te afecteaza asa mult lipsa de valor points, te inteleg ca esti in guilda de level 25 donat si nu te mai intereseaza guild xp-u, te inteleg ca o pici pe valiona pe heroic weekly, dar pune-te si tu in situatia noastra, si o sa vezi ca sunt lucruri mai importante decat loremasteru, si ca noi ne asteptam sa intelegi lucrurile astea si sa faci ceva in privinta asta, nu sa ne tai craca de sub picioare intr-un mod atat de brutal


intelegi prost total, eu nu joc pe freakz, nu am warlock, nu fac valiona, nu sunt in nicio guilda, you sir, fail.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 03-02-2012, 10:44:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deah, aceeasi rationalizare ca si pana acum, n-am zis ca "vreau sa nu-l mai faceti", ci pur si simplu am vrut sa explic de ce am insistat asa mult cu el de la inceput, si de ce n-ar trebuii sa fie acum atata entuziasm in jurul lui



raspunsu de la valiona, ce sa iti mai zic, cand am spus eu acelasi lucru mi-ai dat ban, dar ca sa privim partea buna, daca ai da si tu raspunsuri la fel de la obiect ca asta la fiecare topic, ai fi mult mai apreciat in randul "haterilor" ca mine


in legatura cu guilda, ultima data cand am dat un search zohl pe armory aveai caracter in hkp, si postai ss-uri la sectiunea lor cu cate disenchanturi ai dat (sau alt random guild achiev, bad memory), de acolo am tras acele concluzii


ma rog, in definitiv, eu am gresit in momentul in care am crezut ca ai capacitatea sa gandesti obiectiv niste lucruri simple, bad, bad hrn!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 03-02-2012, 10:58:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok,stiu ca nu voi posta un bug,ci doar o simpla intrebare.Pe 10hc,cand intra 1-2 playeri in twilight realm sa bata mobii se intampla ca la un moment dat sa moara unul din ei asa din senin(mentionez ca niciunul nu intra in bilele acelea).Intrebarea mea este urmatoarea: se poate sa dea meteorul pe un player din twilight realm cumva?Pentru ca alta explicatie nu gasesc si in 10 pagini de posturi se poate sa ratez raspunsul.Multumesc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Quietmind

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2012 17:41)
Joined: 20 Mar 2011
Posts: 84, Topics: 57
Location: Romania

Reputation: 52.1
Votes: 3

 
Post Posted: 03-02-2012, 11:08:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

topicul asta era foarte interesant ... se pare ca in ultimul timp nu prea mai are legatura cu subiectul -

HrN eu zic sa-ti ceri banii inapoi de la blizzard ca nu merg serverele private calumea.

N-am de comentat despre buguri dar citeam cu interes topicul inainte sa-l stricati.

Heroic mode la acest boss are buguri destul de minore, necesita foarte multa coordonare si dps serios.
PS: e nasol sa treci de la LK tank and spank (db, lord, profesor, fester etc.) la encounter ce necesita tactica, coordonare, team work etc. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
polar17

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-10-2013 23:08)
Joined: 19 Jul 2011
Posts: 308, Topics: 57
Location: Republica federativa Burghina Faso

Reputation: -101.9
Votes: 17

 
Post Posted: 03-02-2012, 11:09:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Domnule ficatuman...este foarte posibil ca sa dea pe ei sau sa ia dmg de la meteoriti picati afara...sa ia si cei din camera dmg....dar cum era scris mai sus...deja 10 guilde o fac..adica 250 oameni...asa ca "nu ne pasa de restu"..invata sa te descurci cu bugu sau asta e!..tine minte 10 guilde..250oameni....500 ochi 2500 degete !!1




Acesta e un pamflet..rog a fi tratat ca atare!



Sarcasm---The ability to insults idiots without them realizing it!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 03-02-2012, 17:44:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

polar17 wrote:
Domnule ficatuman...este foarte posibil ca sa dea pe ei sau sa ia dmg de la meteoriti picati afara...sa ia si cei din camera dmg....dar cum era scris mai sus...deja 10 guilde o fac..adica 250 oameni...asa ca "nu ne pasa de restu"..invata sa te descurci cu bugu sau asta e!..tine minte 10 guilde..250oameni....500 ochi 2500 degete !!1




Acesta e un pamflet..rog a fi tratat ca atare!



E posibil sau chiar de la aia e?Macar sa stiu sa nu mai injur oamenii degeaba atunci cand facem.Si nu imi pasa de aia 250 de oameni,pe cuvantul meu.Sau daca te face sa te simti mai bine,nici nu ii consider oameni(si da,am citit ultima precizare a mesajului tau.)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghita
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-02-2012 22:55)
Joined: 17 Jan 2012
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 45.8
Votes: 2

Post Posted: 03-02-2012, 18:53:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fiecare encounter are micile lui defecte, asta nu inseamna ca nu poate fi facut chiar eazy mode.
valiona si theralion se farmeaza deja de saptamani bune, sincer timpul petrecut sa repare/incerce sa repare bosu asta ar fi mai bine investit in a da drumu la un alt boss al raid..ceva..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 04-02-2012, 23:56:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:

6. In faza 3 cand valiona ar trebui sa coboare dupa ce da flames pe 1/2 1/3 din camera , aceasta nu mai coboara, dar isi face faza din aer, si e imposibil sa te feresti de flame, blackout sau orice alte abilitati


se mai intampla asta?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sykeye

[Priest of Kalimdor]



Status: Offline
(since 24-04-2016 20:34)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 273, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 90.3
Votes: 3

 
Post Posted: 05-02-2012, 00:42:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu am avut wipe acum o saptamana jumate daca nu ma insel(intr-o zi de marti),pe 10hc la 4% hp,a ramas valiona in aer si boom! flames for everybody. si urmatorul try tot asa,dar s-a blocat mai repede de data asta. s-a mai fixuit ceva de atunci?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 07 April 2012 13:56



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    


The time now is 28-09-2024, 05:14:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x