User
Pass
2FA
 
 

Este doar o propunere! [A vs H]
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1957
anotimp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2014 09:34)
Joined: 04 Oct 2011
Posts: 163, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 167.3
Votes: 6

Post Posted: 16-02-2012, 16:09:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar daca s-ar face asta, lumea nu ar veni acolo sa se bata, poate doar tu si vreo cativa adormiti care fac achievementuri.

Pe fostul server Battlescape s-au bagat cufere cu tot felul de rewards (potiuni, iteme fun, iteme pt questuri facute de ei, etc) din acelea de tip "solid chest" in arena din STV si multa lume se batea pe acolo. Cu toate ca era delay si serverul avea mult buguri, lumea se distra fugind dupa cuferele alea. Serverul era oricum strict pvp, adica fara mobi, fara raiduri, fara instante, fara nimic, doar vendori de gear pvp pe care il luai cu embleme din bguri. Daca s-ar fi facut si la noi un realm de genu asta in loc de exodus ar fi fost mai interesant. Poate pe viitor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Brapper

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-03-2014 06:03)
Joined: 16 May 2011
Posts: 173, Topics: 34
Location: UMF Carol Davila - la subsol, pe dreapta, sala de disectii, in halat, ma gasesti acolo !

Reputation: -19.7
Votes: 9

 
Post Posted: 16-02-2012, 16:33:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

anotimp wrote:
Chiar daca s-ar face asta, lumea nu ar veni acolo sa se bata, poate doar tu si vreo cativa adormiti care fac achievementuri.

Pe fostul server Battlescape s-au bagat cufere cu tot felul de rewards (potiuni, iteme fun, iteme pt questuri facute de ei, etc) din acelea de tip "solid chest" in arena din STV si multa lume se batea pe acolo. Cu toate ca era delay si serverul avea mult buguri, lumea se distra fugind dupa cuferele alea. Serverul era oricum strict pvp, adica fara mobi, fara raiduri, fara instante, fara nimic, doar vendori de gear pvp pe care il luai cu embleme din bguri. Daca s-ar fi facut si la noi un realm de genu asta in loc de exodus ar fi fost mai interesant. Poate pe viitor.


Interesanta chestia cu cuferele - foarte tare...
Trebuie sa ii stimulezi pe playeri sa isi doreasca sa lupte pentru ceva,e o chestie psihologica ce ai zis tu mai sus ca se facea pe serverul ala,si da rezultate...plus ca e si mult fun - foarte bine gandita -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
patric11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2019 23:43)
Joined: 08 May 2011
Posts: 367, Topics: 94
Location: Terra

Reputation: 181.4
Votes: 13

 
Post Posted: 16-02-2012, 16:55:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mah inteleg baiatu e ca si cum vezi in tol barad toti pvp on esti vespira swifty brang si u rupi pe toti ramai cu 1k HP i dai stun 3 sec in 2 sec bagi aia cu bandaje am lapsus sau mananci chiar adica ceva intens sa iti bata inima nu ca arena nu ai voie unele chestii...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gandacel

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-04-2019 16:08)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 3196, Topics: 91
Location: Brasov/Zimnicea

Reputation: 89.7
Votes: 93

   
Post Posted: 16-02-2012, 17:18:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uite la ora 4 pe evolution a fost o bataie destul de interesanta pentru cufaru din gurubashi (ala care chestiile alea cu care poti lua cai)

sunt nab.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 17-02-2012, 04:49:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun, am citit topic-ul asta cap coada si mi-am prajit creierul in proces.

In primul rand, Brapper, invata te rog sa-ti restructurezi topicurile. Nu te critic sau ceva, dar cine intra si vede zice "tl;dr" si inchide pagina. Besides, parca am citit o dictare de-a mea de pe clasa a 2-a (scriam oribil).


Anyways, ce ne ceri tu sa facem nu e imposibil, dar e o risipa de vreme. E ca si cum as combina Gurubashi cu un RBG si niste iz de arene. Mie personal nu-mi place sa mananc oua cu peste si apoi si-o corba peste ele. Le mananci separat in timpi diferiti.

Quote:
Ok,deci sa inteleg ca pe acest sever nimeni n-are dreptul la idei si la propuneri,corect? Dupa mintea ta ,,UnPlayer,, mergi pe conceptia ,,Taci si inghite!,, nu? Ciudat,poate ca asa iti place...cred ca nici event-uri nu vreti voi,de fapt ce sa mai...voi nu vreti nimic,cum am zis,era doar o propunere,sariti-mi in cap...ms!

Nu-ti sare nimeni in cap, again, calmeaza-te. E de asteptat pe un forum ca o parte sa te sustina iar alta parte sa se pise pe tine. E legea forumului.

Quote:

PS: Ca tot mi-a scapat cuvantul ,,event,, de asta ce ziceti? Sa se organizeze grupe,party-uri de playeri intr-o arena,o locatie aleasa de catre GM-i in care sa participe,dar mai multi decat in arenele normale pt rating,ex: 10 vs 10,20 vs 20,iar membrii party-ului care castiga toate bataliile sa primeasca niste premii,gen: un mount,o suma de golzi,un pet sau mai stiu eu ce...


Relativ imposibil pe serverul asta, decat daca Shocker e o caracatita si face multiboxing. Sunt prea multe persoane.


Legat de battlegrounds acum:

Quote:
Echilibrat zici? Hmm,ma faci sa rad...intra ala cu ilvl mic si sa il snopesti tu in bataie? Hai sa fim seriosi...nu prea cred deloc ca e echilibrat,doar ca numar,cum ai zis si tu 10 vs 10,aici iti dau dreptate...dar ca si sanse de 50% - 50% win din partea ambilor playeri nu prea cred - mai gandeste-te...mai degraba 80% ca tu sa invingi iar el 20%,asta daca mai are si ceva skill...

Eventul tau e in principiu la fel, si e chiar aiurea. Incalca normele WoW-ului. Daca eu sunt un scartzar si-mi place sa campez playeri cu iLvl low, atunci asta fac. Nu putem noi face chestia asta doar pentru o anumita parte. E ca si cum mi-ai zice ca solutia sa nu-mi mai rup picioarele la schi asa des e sa nu mai schiez, ceea ce e absurd -

Quote:
Eu imi dau cu parerea,si propunerile astea pe care le faceti voi sunt cam degeaba


Quoted for Truth. Adevarul doare, dar asta este.

Quote:
Daca s-ar fi facut si la noi un realm de genu asta in loc de exodus ar fi fost mai interesant. Poate pe viitor.

That doesn't sound that much fun, legat de Battlescape ala. Adica din nou revin la problema cu mancarea. Nu-s bune nici 3 feluri odata. Nici sa mananc terci de ovaz intruna zilnic, ca ma scarbesc dupa el.

Quote:
Trebuie sa ii stimulezi pe playeri sa isi doreasca sa lupte pentru ceva,e o chestie psihologica ce ai zis tu mai sus ca se facea pe serverul ala,si da rezultate...plus ca e si mult fun - foarte bine gandita -


Uhm...No.

Quote:
mah inteleg baiatu e ca si cum vezi in tol barad toti pvp on esti vespira swifty brang si u rupi pe toti ramai cu 1k HP i dai stun 3 sec in 2 sec bagi aia cu bandaje am lapsus sau mananci chiar adica ceva intens sa iti bata inima nu ca arena nu ai voie unele chestii...

Usurel nene ca rupi tastatura.



Cam asta ar fi tot topicul sumarizat intr-una. My answer remains no. Apreciem ideile tale, nu te persecutam (inca), dar aceasta idee e redundanta. Parerea mea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Brapper

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-03-2014 06:03)
Joined: 16 May 2011
Posts: 173, Topics: 34
Location: UMF Carol Davila - la subsol, pe dreapta, sala de disectii, in halat, ma gasesti acolo !

Reputation: -19.7
Votes: 9

 
Post Posted: 17-02-2012, 10:57:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Apreciez si eu pentru raspuns - si m-ai binedispus in acelasi timp - chestia cu felurile de mancare si raspunsurile pe care mi le-ai dat releva faptul ca gandesti ca un om normal,nu cum sufera multi pe aici -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
kamses

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-08-2013 11:25)
Joined: 05 Sep 2011
Posts: 55, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 97.5
Votes: 7

 
Post Posted: 17-02-2012, 12:40:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie sincer mi se pare o idee proasta...asa ceva ar da serverului aer-ul ala de "Fun Server Ieftin si mult prea customizat"...mi se pare mai ok sa se tinteasca spre un Blizzlike-ish...



[img]http://www.flickr.com/photos/67204632@N07/6800045592/lightbox/[/img]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 28-06-2024, 09:05:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x