User
Pass
2FA
 
 

[DUPLICATE] Valiona & Theralion - 10/25H - Nu stergeti !!!
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message51770
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 17-02-2012, 01:15:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din asta rezulta ca:

1. Trebuie reparat.
2. HKP e baza.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boscodeala

[MEGA Gras ]



Status: Offline
(since 10-12-2016 07:57)
Joined: 20 Feb 2011
Posts: 1216, Topics: 50
Location: Iasi - Cluj

Reputation: 175.9
Votes: 35

 
Post Posted: 17-02-2012, 07:48:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
boscodeala wrote:
Ficatuman wrote:
Deci,pana la urma se ia dmg in twilight realm de la orice sau nu?Si nu ma luati cu prostii de genul ca "se face daca faci intr-un anume fel" sau mai stiu eu ce grozavie.E cum trebuie sa fie sau nu?Asta e important,nu povestile pescaresti.Ati cam deviat toti.Pana la urma un bug report e folosit ca sa incerci sa faci ceva sa functioneze cat mai aproape de realitate,nu ca sa se indruge tot felul de tactici carpite sau chestii de genul asta.Daca se poate face bine,daca nu,asta e,anuntati si trece lumea mai departe, pentru ca sincer mi se pare o mare prostie sa lasi un topic de 100 de mii de pagini pe care inca se face flame din cauza a 100 de motive si sa nu fie nicio tentativa sau vreo explicatie serioasa ptr situatia actuala.



In twilight realm iei damage doar daca trece cineva prin bile, fie ele jos fie ele sus si cam atat nu iei de la engulfing si alte kkturi. Am facut pe boomkin nu am luat nici o bila imi luam damage in camera desi stateam pe scari (nici o bila langa) afara insa era haos, am facut a doua zi pe paladin la fel nu am luat nici o bila eram full HP constant. Am senzatia ca mai iei damage in camera si de la Fabulous Flames (cand stateam pe scari deasupra era pata dar trebuie confirmat nu m-am uitat in log).



boscodele, am luat damage in camera de la fabulos flames, de la engulfing, si de la meteoritii care ii arunca theralion cand e sus, IN AFARA DE ASTA:

in camera am primit engulfing si s-au pus fabulos flames pe mine

nu spun ca nu se poate face bossu, spun doar ca nu e normal, si nici corect, sa fie scriptul la noi cu cel putin 30% mai greu decat a fost pe retail


Hrn eu inteleg, am trecut prin astea dar trebuie sa te gandesti la urma urmei ca: 1 nu e blizz si ei fac cam tot ce pot nu exista teorii ale conspiratiei cu bossi prea greu de facut ca sa plece/vina lume pe server sau ca sa se intarzie adaugarea altor bossi. 2. Ai prefera iar scripts gen Marrowgar si Professor? Sa dai roots si DPS sau doar DPS? 3. S-au acordat multi dumnezei la acest boss crede-ma ca atunci cand il faci pe la 20.00-21.00 si ai si lag si mai ai si 1000000 bile prin camera ti se cam ia de toate. Dar e super usor de facut bossul in opinia mea chiar si asa putin mai greu cum este.





Rogue PVE All Spec Guide For 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 17-02-2012, 15:07:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:
Din asta rezulta ca:

1. Trebuie reparat.
2. HKP e baza.


Din asta rezulta suferinta de prost gust=>wai capu' tau!
Stim si noi ca trebuie reparat nu trebuie sa vii u sa zici aici cap mare!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burton

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 28-12-2015 14:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 1948, Topics: 177
Location: Romania

Reputation: 182.7
Votes: 31

 
Post Posted: 17-02-2012, 15:38:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:

boscodele, am luat damage in camera de la fabulos flames, de la engulfing, si de la meteoritii care ii arunca theralion cand e sus, IN AFARA DE ASTA:

in camera am primit engulfing si s-au pus fabulos flames pe mine

nu spun ca nu se poate face bossu, spun doar ca nu e normal, si nici corect, sa fie scriptul la noi cu cel putin 30% mai greu decat a fost pe retail


Uite si proof-ul : aici, aici si aici.
Totusi , chiar si asa bossul se poate face lejer,chiar si one shot.

Qiu , termina cu suferinta inutila, aici e bug report si atat.



Quote:
Victor: ce ratat sunt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 17-02-2012, 16:09:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burton wrote:
HrN wrote:

boscodele, am luat damage in camera de la fabulos flames, de la engulfing, si de la meteoritii care ii arunca theralion cand e sus, IN AFARA DE ASTA:

in camera am primit engulfing si s-au pus fabulos flames pe mine

nu spun ca nu se poate face bossu, spun doar ca nu e normal, si nici corect, sa fie scriptul la noi cu cel putin 30% mai greu decat a fost pe retail


Uite si proof-ul : aici, aici si aici.
Totusi , chiar si asa bossul se poate face lejer,chiar si one shot.

Qiu , termina cu suferinta inutila, aici e bug report si atat.


Da nene e ushor,se da one shot dar cea mai nasoala faza e cand ai afara 5-6 bile si inauntru nici 1 moob.Se buguie camera aia nsh...cu 3 raiduri dam 1 shot..si la al 4lea iau 10 wipe'uri ca mor aia instant cand intra sau e afara un dmg infernal.Am pus si eu pe pagina anterioara cateva poze.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 17-02-2012, 21:20:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-am suferit ma, nu vezi ca eu am facut topicul si am postat cele mai multe buguri? Wtf....putina recunostinta, please. Imi poti multumi Tamaie ca militez pentru repararea bugurilor (nu mai spun ca v-am postat si filmulet sa vedeti cum se face pe 25h). Ce oameni...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
raxxar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2015 11:03)
Joined: 17 Oct 2011
Posts: 194, Topics: 24
Location: Bulgaria

Reputation: 247.1
Votes: 8

Post Posted: 17-02-2012, 23:01:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hmmm from the video u showed i didn't see how u do it in 25 hc . Thats why we are not releasing our 25 hc video kill - because its made in twilight realm too and its not showing anything that special. But as u all say - there are many bugs and some of them happen sometimes and the same doesn't happen on the next try. i guess its just luck. Also the first try is always less buggy so always try to focus and one-shot it -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Undrac

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-11-2012 11:44)
Joined: 01 Dec 2011
Posts: 53, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 54.1
Votes: 2

 
Post Posted: 17-02-2012, 23:34:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si inca la Valiona este o mare problema . S-a ajuns pe 25hc cu 0 mobi in viata in twlight sa fie sus 8-9 bilute care dau dmg in continuare . Nu mai vad rostul scriptului cu twilight pe hc in asemenea conditii ...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 18-02-2012, 00:11:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:
N-am suferit ma, nu vezi ca eu am facut topicul si am postat cele mai multe buguri? Wtf....putina recunostinta, please. Imi poti multumi Tamaie ca militez pentru repararea bugurilor (nu mai spun ca v-am postat si filmulet sa vedeti cum se face pe 25h). Ce oameni...


Mi'ai postat mie ma filmulet?...ati postat sa va dati voi mari.Iti dai seama ce ai facut tu...Si eu am postat poze si mi se pare normal sa postezi un bug daca el exista.Nu trebuie sa iti arat tie recunostinta ca suferiti de voi la un jok.
Ma rog nu vreau sa intru in polemici sau alte prostii aici ca e bug report si nu e frumos.Eu zik sa fim civilizati si sa lasi suferinta deoparte chiar daca ai facut topicul si ai postat anumite buguri.Nu am ce sa iti multumesc tie ci lu shokeru daca o sa se repare si chestiile astea marunte care fac scriptul sa fie putin mai complicat decat ar trebuii si cu asta am incheiat.


 
Staff message (*0ranGe ! extrem):
 
+1 warn, offtopic.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheDeathBoy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2013 23:07)
Joined: 02 Oct 2011
Posts: 37, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 64.4
Votes: 3

 
Post Posted: 20-02-2012, 14:00:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Undrac wrote:
Si inca la Valiona este o mare problema . S-a ajuns pe 25hc cu 0 mobi in viata in twlight sa fie sus 8-9 bilute care dau dmg in continuare . Nu mai vad rostul scriptului cu twilight pe hc in asemenea conditii ...

Sunt 0 mobi in camera si 8-9 bilute afara , care NU MAI DAU DAMAGE .Dupa ce ai omorat mobii din camera bilele de afara se opresc din dat dmg dar dispar abea dupa 15-20 s .
Singurul bug enervant, sa zic asa, este cel cu 6 secunde de imunitate din twilight realm, s-a intamplat la un try, cand au intrat 3 oameni in twilight realm sa ii dea fix intr-o bila si sa moara instant.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 21-02-2012, 00:57:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TheDeathBoy wrote:
Undrac wrote:
Si inca la Valiona este o mare problema . S-a ajuns pe 25hc cu 0 mobi in viata in twlight sa fie sus 8-9 bilute care dau dmg in continuare . Nu mai vad rostul scriptului cu twilight pe hc in asemenea conditii ...

Sunt 0 mobi in camera si 8-9 bilute afara , care NU MAI DAU DAMAGE .Dupa ce ai omorat mobii din camera bilele de afara se opresc din dat dmg dar dispar abea dupa 15-20 s .
Singurul bug enervant, sa zic asa, este cel cu 6 secunde de imunitate din twilight realm, s-a intamplat la un try, cand au intrat 3 oameni in twilight realm sa ii dea fix intr-o bila si sa moara instant.


de fapt, ORICE BILA DE AFARA DA DAMAGE PE RAID, daca esti habarnist, nu posta, asta e ce-a mai mare problema a scriptului, neconcordanta intre mobii din camera si bilele de afara

pe intelesu tau: in camera e un mob da afara se ia damage de parca ar fi 6-7



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 21-02-2012, 10:19:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

raxxar wrote:
Hmmm from the video u showed i didn't see how u do it in 25 hc . Thats why we are not releasing our 25 hc video kill - because its made in twilight realm too and its not showing anything that special. But as u all say - there are many bugs and some of them happen sometimes and the same doesn't happen on the next try. i guess its just luck. Also the first try is always less buggy so always try to focus and one-shot it -



Pe 25hc cu rdps bagat anterior in camera, dupa care wipe (mai putin cel din camera) si reluat encounterul? -
The old twilight room trick/exploit? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
raxxar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2015 11:03)
Joined: 17 Oct 2011
Posts: 194, Topics: 24
Location: Bulgaria

Reputation: 247.1
Votes: 8

Post Posted: 21-02-2012, 15:45:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

What exploit?
When u are using such bugs don't expect someone else to do it too. And now the one of the 25 hc kills is posted in our section on exodus so all can see it. As i said its in twilight because Ezeky is recording the fights but his job is to go in twilight.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
buzzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2015 13:03)
Joined: 17 Sep 2010
Posts: 345, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -49.6
Votes: 6

Post Posted: 21-02-2012, 22:44:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da chiar asa gata ati spus ca reparati si voi unele chestii.... se pare ca vorbiti aiurea...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 22-02-2012, 11:35:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

raxxar wrote:
What exploit?
When u are using such bugs don't expect someone else to do it too. And now the one of the 25 hc kills is posted in our section on exodus so all can see it. As i said its in twilight because Ezeky is recording the fights but his job is to go in twilight.

My guild hasnt done Valiona 25hc yet. So i doubt we are using anything hack related.
I never said i used the trick, i just stated that i know OF ITS EXISTENCE. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 07 April 2012 13:56



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    


The time now is 02-10-2024, 00:35:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x