User
Pass
2FA
 
 

Rogue Combat PvE
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message16240
alexove

[tHe InSaNe]



Status: Offline
(since 17-04-2020 08:08)
Joined: 28 Sep 2010
Posts: 141, Topics: 44
Location: Hell

Reputation: 121.6
Votes: 8

 
Post Posted: 21-02-2012, 19:03:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alexove wrote:
Tampita wrote:
Dc ai pus Glyph of Blade Flurry si Fan of knives?Si inca ceva instant pe mh si deadly pe off sunt mai bune decat instant pe ambele.dupa 5 aplicatii de deadly,la fiecare aplicatie noua se va face proc la poisonu de pe mh(si se aplica destul de des...in off hand ai pe dagger 1.4 speed+slice+haste..)


Fan knives poate fi inlocuit cu tricks of trade iar instant poison era mai bun cand am facut tutorialu acu nush o sa testez


Bun deci am testat si tot Instant pe off hand e mai bun ca dmg si pt ca nu poti sa dai non stop pe un boss treb sa schimbi , sa fugi nu o sa reusesti sa tii cele 5 stakuri .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
3lfangor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2012 19:22)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 9, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 69.9
Votes: 2

 
Post Posted: 22-02-2012, 01:18:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bun tutorialul pentru pve , acopera cam tot ce este de acoperit . Doar 2 chestii as schimba la el , pentru main-hand Fang of Twilight este mult mai fiabil , desigur daca norocul nu este de partea voastra puteti farma Krol Decapitator aceste 2 sworduri fiind mult mai fiabile ca Claws of Torment, din pct de vedere al dpsului (min , max . avg) / stats , Iar ca off-hand acuma se poate folosi si Organic Lifeform Inverter acesta avand stats mai bune dps mult mai bun (min,max,avg) dar este mai incet si se pierde din hit ratingu oferit de Scaleslicer dar totul depinde de preferintele fiecaruia. Desigur , ai putea trece BIS si pentru gear ,banuiesc ca sunt destui rogues combat care nu au idee ce item e mai bun si mai fiabil in momentul de fata. In rest Jos Palaria pentru tutorial.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexove

[tHe InSaNe]



Status: Offline
(since 17-04-2020 08:08)
Joined: 28 Sep 2010
Posts: 141, Topics: 44
Location: Hell

Reputation: 121.6
Votes: 8

 
Post Posted: 22-02-2012, 18:07:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

3lfangor wrote:
Foarte bun tutorialul pentru pve , acopera cam tot ce este de acoperit . Doar 2 chestii as schimba la el , pentru main-hand Fang of Twilight este mult mai fiabil , desigur daca norocul nu este de partea voastra puteti farma Krol Decapitator aceste 2 sworduri fiind mult mai fiabile ca Claws of Torment, din pct de vedere al dpsului (min , max . avg) / stats , Iar ca off-hand acuma se poate folosi si Organic Lifeform Inverter acesta avand stats mai bune dps mult mai bun (min,max,avg) dar este mai incet si se pierde din hit ratingu oferit de Scaleslicer dar totul depinde de preferintele fiecaruia. Desigur , ai putea trece BIS si pentru gear ,banuiesc ca sunt destui rogues combat care nu au idee ce item e mai bun si mai fiabil in momentul de fata. In rest Jos Palaria pentru tutorial.


DOne ....

Changelog : - Am adaugat o lista cu iteme bis si cele dupa ele
-hit si expertise must have change
-am facut highlight la unele chestii
-etc ...

Astept pareri , ce sa adaug /scad.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RaW_StriKeR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2015 02:07)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 147, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 83.8
Votes: 3

 
Post Posted: 05-03-2012, 23:29:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar cautam o lista BIS, thx!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 06-03-2012, 03:04:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce interesant a fost sa observ ca toate micile voastre certuri se legau la dps .... nu puneti dot p boss ca mele fiindca va scade dps'ul dar in + va creste damage done (adevarata chestie care conteaza in pve). Problema cu DPS crek e specifica tuturor care joaca rogue. Va concentrati prea mult pe dps si uitati ca tot ce conteaza este damage done'ul. (deaia nici unu dintre voi nu va fi primu pe recount la damage done, si incercati sa va scuzati spunand ca ati gresit rotatia -)
De ghid nu zic nik ... BIS dintre toate rogue guide.

GG TALIBANEEEEE!!!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Unknown2012

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-03-2012 11:52)
Joined: 14 Mar 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Denmark

Reputation: 45.1
Votes: 2

Post Posted: 14-03-2012, 15:59:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hmm, aia care urlati ca ii GG ii Awesome ori habar nu aveti sa jucati combat ori vreti sai pupati in fund pe cei care au facut postul..
1. Unde draq a disparut Killing Spree din rotatie -
2. Unde a disparut Rupture -
Ai dreptate la o singura chestie la rotatie ar trebui tinut up tot timpul Slice N Dice dar si Rupture....
3. Enchant Weapon - Landslide si MH si OH
4. Poison, ce draq sa faci cu Crippling Poison la boss fight - ?!?
5. Instant Poison MH, Deadly Poison OH.
6. Talente..scoate cele 2 pct de la Assasination.. Quickening si punele la Rhutlessness!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexove

[tHe InSaNe]



Status: Offline
(since 17-04-2020 08:08)
Joined: 28 Sep 2010
Posts: 141, Topics: 44
Location: Hell

Reputation: 121.6
Votes: 8

 
Post Posted: 14-03-2012, 16:38:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unknown2012 wrote:
Hmm, aia care urlati ca ii GG ii Awesome ori habar nu aveti sa jucati combat ori vreti sai pupati in fund pe cei care au facut postul..
1. Unde draq a disparut Killing Spree din rotatie -
2. Unde a disparut Rupture -
Ai dreptate la o singura chestie la rotatie ar trebui tinut up tot timpul Slice N Dice dar si Rupture....
3. Enchant Weapon - Landslide si MH si OH
4. Poison, ce draq sa faci cu Crippling Poison la boss fight - ?!?
5. Instant Poison MH, Deadly Poison OH.
6. Talente..scoate cele 2 pct de la Assasination.. Quickening si punele la Rhutlessness!!


U FAiL so GTFO and learn to read
1) exista dar te bate cititu
2) incearca u la noi pe server rupture vs eviscerate
3) exista dar te bate cititu
4) cu acel Crippling Poison + Fan of Knives La Maloriak si si Omnotron poate si Halfus se pot kita adds dar lasa ca u esti Pro si dai dmg cu Thrown
5) te bate wow
6) te bate wow

In general asteptam completari sau sugesti in niniun caz vreun nimeni care sa ma invete sa dau dps .





Last edited by alexove on 25-04-2012, 16:25:34; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Unknown2012

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-03-2012 11:52)
Joined: 14 Mar 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Denmark

Reputation: 45.1
Votes: 2

Post Posted: 14-03-2012, 22:54:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si pe tine te bate bagatul in seama.., era doar o completare/parere poti sa o iei cum vrei,
dar daca stiam ca iti va crepa o vena in cap o lasam balta!!
Ramai tu Pro si dau eu dmg cu trow!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vyrz0r
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-06-2015 12:46)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1711, Topics: 171
Location: Bacau

Reputation: 30.2
Votes: 24

 
Post Posted: 29-03-2012, 21:55:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tirion4Ever wrote:
am incercat guideu si e super misto la 350 ilvl am scos 20k chiar e misto

te cred, cu redirect care iti dubleaza combo-urile din sinister




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tirion4Ever

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2012 06:31)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 90, Topics: 14
Location: Im anywhere

Reputation: 52.9
Votes: 5

 
Post Posted: 30-03-2012, 06:30:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vyrz0r wrote:
Tirion4Ever wrote:
am incercat guideu si e super misto la 350 ilvl am scos 20k chiar e misto

te cred, cu redirect care iti dubleaza combo-urile din sinister


nu prea le am cu rogue dar nu am folosit redirect:D


Elemental Shaman Guide PvE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mahikosan

[of the Shattered Sun]



Status: Offline
(since 26-04-2012 18:50)
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 38, Topics: 8
Location: Bucuresti

Reputation: -27.4
Votes: 5

Post Posted: 06-04-2012, 00:43:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

talipwns

1. redirect este un exploit, daca il recomanzi nu faci decat sa raspandesti si sa sustii un exploit ceea ce poti lua ban pentru
2. folosesti prea des expresie 'te bate wow' avand in vedere cate greseli sunt in tutorialul asta genial al tau
3. cyclone hc > hurricane.

Trinkets: 1. HC Prestor's Talisman of Machination --> Nefarian Heroic
2. Fluid Death --> 1650 Valor Points
3. Prestor's Talisman of Machination --> Nefarian
4. HC Essence of the Cyclone -->BoTHalfus Wyrmbreaker Heroic
5. Darkmoon Card: Hurricane -->Inscription / Auction House


4. nu se incepe cu ambush.. combat nu incepe cu stealth niciodata
100 - 60 = 40 energy
1 ss = 2 cp avand deja 0 energy, nici slice and dice n-ai cum sa dai deci ce faci? astepti. in pve nu astepti, in pve dai de mananci pamantul

rotatia cea mai eficienta din punct de vedere matematic:

ssx2 + rv + 1(ai deja 10 stacks de la trinket + potiunea care o dai inainte de boss + trinketul care probabil a procui sau este activat) > killing spree > ai deja energy pentru evis si pentru un ss rapid ca sa faci 2 cps pentru un snd -> apoi strangi 5 cp cu rv on apoi dai adrenaline apoi eviscerate > ~90 energy si creste cu abundenta, spam ss si eviscerate incontinuu pana ce dai refresh la snd(snd dupa ce l-ai aprins niciodata nu trebuie dat jos) > apoi iti vine si killing spree si cam asta e

5. n-ai postat ca la killing spree mereu inainte se schimba off hand-ul de 1.4 speed cu unul de 2.6, sau cel putin nu am gasit eu in tutorialul asta.
6. tampita avea dreptate si tipul pe care il invatai wow: instant pe arma cu speed low(main hand) si deadly pe arma cu speed mare(off hand)
in raid-uri de 25 unde sunt mai multe clase si cel mai probabil un fire mage care sa dea daze la tot grupu degeaba pui crip pe thrown, asa ca in 10 man daca e nevoie(si intrebi leader-ul) pui crippling si pe 25 negresit pui deadly/instant sau wound(are rata mare de aplicare la fast weaps)
macar poti explica de ce il bate pe om wow?
pe 2.6 aplicarea la instant poison e mult mai mare decat pe 1.4
pe 1.4 aplicarea la deadly poison e mult mai mare decat pe 2.6
odata ce se aplica 5 stacks de deadly, procurile de la deadly care vin in plus vin ca proc pentru cealalta arma, adica pentru instant poison.
7. daca postezi un tutorial postezi cam ceea ce vrea rogul in raiduri nu ceea ce vrei tu, ma refer la spec care este slab
nu dai crit asa ca degeaba pui 3/3 la lethality, mai bine pui 2/3 si mai iei un punct din porcaria de healing si pui 2 in ruthlessness.
daca tot tii tu atat de mult sa dai slow la mobi atunci pui in blade twisting nu in reinforced leather ca nu tankezi nimic si nici level nu faci.
8. prioritatea la stats sunt

Hit( 14%) + expertise(26/26) > agilty > haste > mastery > critical strike rating

nu bagi in haste ca spartu ca dupa n-ai destul hit si dai miss cu sinister si celelalte. am incercat odata teoria haste-ului cu 18% haste cu gear mai slab si dadeam miss-uri cu evis si sinister. e o porcarie

fa un balans intre toate, maximizeaza prioritatile si dupa bagi in haste, si daca ai pe item haste + crit, dai reforge din crit in mastery si tot asa

9. am jumate din gearul tau si uite cat am facut

http://s17.postimage.org/xtgjl9ehr/Wo_WScrn_Shot_030312_002951.jpg

10. rupture intradevar e mult mai slab decat eviscerate, asta doar pentru ca nu este destul haste incat sa-i faca tick-ul mai mare.

11. also recomand celor cu 14~15% haste sa foloseasca 2 arme de 2.6 speed IN TIMPUL ADRENALINE RUSH deoarece ai deja prea mult energy regen si n-ai nevoie de 15 energy cand procuie, si damage-ul pe care il pot face 2 arme de 2.6 in bloodlust cu AR este infernal






Last edited by Mahikosan on 06-04-2012, 11:00:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexove

[tHe InSaNe]



Status: Offline
(since 17-04-2020 08:08)
Joined: 28 Sep 2010
Posts: 141, Topics: 44
Location: Hell

Reputation: 121.6
Votes: 8

 
Post Posted: 06-04-2012, 08:03:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

unele chestii le explici bn ... eu nu am intrat foarte mult in detalii cum ai facuto u .
also ... ce zici u acolo de hit si expertise nu inteleg iti treb 8% hit ca sa nu dai miss cu special attaks cum ar fii ss pt orice target heroic
acum eu tot incerc de fiecare data cand am timp sa vad daca e mai bun hit decat hasteu avand in vedere ca cel mai mult dmg in face mele si instant
eu stiu ca e mai bun instant si cu deadly pe oh dar intrun raid nu o sa poti sa faci lafel acu depide de boss
rotatia care ai dato u e buna dar pt noobi e prea complicata ...
redirectu stie tot serveru de el .. este postat pe forum de cand a bagat cata si chiar eu am vrut sa fie reparat tot pt discutii de genu

mai incerc chestii si o sa fac un edit la tutorial



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FaithOfDarkness

[Shade of death]



Status: Offline
(since 03-06-2018 15:03)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 1067, Topics: 28
Location: Look behind you

Reputation: 60.2
Votes: 15

   
Post Posted: 28-06-2012, 17:44:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hm la prime glyphs eu as alege adrenaline rush sinister strike si revealing strike dc revealing in loc de slice and dice?un bonus de 10% la cel de 35% si vine 45% = mai mult dmg pe finishers in rest e ok
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-06-2012, 20:48:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

3. cyclone hc > hurricane.
hurricane > cyclone hc in situatii de aoe -



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wanksta

[DeepHouseBabe]



Status: Offline
(since 14-01-2015 05:47)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2852, Topics: 89
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 63

Post Posted: 28-06-2012, 21:08:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alexove wrote:
unele chestii le explici bn ... eu nu am intrat foarte mult in detalii cum ai facuto u .
also ... ce zici u acolo de hit si expertise nu inteleg iti treb 8% hit ca sa nu dai miss cu special attaks cum ar fii ss pt orice target heroic
acum eu tot incerc de fiecare data cand am timp sa vad daca e mai bun hit decat hasteu avand in vedere ca cel mai mult dmg in face mele si instant
eu stiu ca e mai bun instant si cu deadly pe oh dar intrun raid nu o sa poti sa faci lafel acu depide de boss
rotatia care ai dato u e buna dar pt noobi e prea complicata ...
redirectu stie tot serveru de el .. este postat pe forum de cand a bagat cata si chiar eu am vrut sa fie reparat tot pt discutii de genu

mai incerc chestii si o sa fac un edit la tutorial


+ poison hit cap

Posturi unite automat, 28-06-2012, 22:08:07

si de ce mastery + hit pe headu @ engi ? haste + hit zic eu



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 30-09-2024, 07:48:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x