User
Pass
2FA
 
 

Death Knight Pet Bug

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message589
Cristysk8

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-02-2012 15:40)
Joined: 08 Nov 2010
Posts: 3, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 55.1
Votes: 2

Post Posted: 23-02-2012, 16:10:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=91776 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: Spellul Petului de dk (Ghoul) este buguit in sensul ca chiar daca este autocast off, petul tot casteaza claw, astfel lasandul fara energy the stun. Uneori se intampla asta, uneori nici nu il casteaza deloc desii e autocast on. Acest bug se intampla la intervale random, de obicei cand se transforma din Dark Transformation inapoi in Ghoul sau invers, desii alea sunt alte spell effects.

Banuiesc ca nu merge cum trebe autocastul la peturi, sau doar la Ghoul pet, nu am testat pe Hunter daca e si pe hunter aceasi problema. Daca apas eu pe claw de exemplu cand apare bugul sa nu "vrea" sa casteze singur (desii e autocast on pe claw) il casteaza , dar cum nu mai dau click nu mai face nimic, doar da normal atacks.
Dovada / Proof:

dupa cum am spus nu pot da dovezi pt ca se intampla la random, "cand il apuca pe pet" .



Va rog sa verificati si daca se poate sa reparati bugul. Este destul de enervant pe Unholy DK sa spamezi macro de Stun si sa nu il dea, desii are energy, sau isi consuma petul energyu pe claw desii e off autocastul.

Multumesc anticipat

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiy

[asdjafwjkgbbjhlfwbaj]



Status: Offline
(since 12-08-2017 05:09)
Joined: 24 Jan 2011
Posts: 369, Topics: 27
Location: Sibiu,Romania

Reputation: 381.8
Votes: 12

     
Post Posted: 23-02-2012, 17:03:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se intampla si la hunter numai ca nu e asa de grav ca la dk.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lestat36

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2012 16:26)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 30, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 48.2
Votes: 2

 
Post Posted: 23-02-2012, 18:32:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am patito si pe hunter,dar am gasit un posibil fix...cand pui autocast on/off nu il pune din spellbook...pui skilul respectiv pe action bar-ul petului dupa care iti alegi cum vrei sa le ai on/off si va ramane in felul acesta chiar daca vei scoate spelul din bara pet-ului.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 23-02-2012, 19:15:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pt.toti iubitorii de unholy pvp cateva tips:
-niciodata nu lasi pe autocast abilitatile petului
(sunt zeci sute de posturi pe skillcaped / mmochamp / elitistjerks si alte site-uri de specialitate in care se explica clar ca pierzi dps si damage foarte mult daca lasi pe autocast ceva)
ca sa elimini orice problema la pet si la orice abilitate am gasit rezolvarea pe freakz:

-petul se tine pe pasiv all the time
-pt. leap eu folosesc :

#showtooltip
/cast [mod:alt] Chains of Ice ; Dark Simulacrum
/cast !leap
/startattack

-pt. claw

#showtooltip
/cast [mod:alt] Necrotic Strike; Festering Strike
/cast !Claw
/startattack

sau

#showtooltip
/castsequence [mod:alt] Necrotic Strike ; Scourge Strike
/cast !claw
/startattack

sau ce folosesti tu si iti vine la indemana sa spamezi cand are ghoulul peste 40 energy pui in macro
/cast !claw

-iar pt. stun:

#showtooltip
/castsequence [mod:alt] Arcane Torrent(Racial) ; Horn of Winter
/cast !Gnaw
/cast Gnaw!

foarte important aici (dupa spe mii de teste) cand dai acest macro de preferat sa nu ai cd pe horn, il da instant daca nu ai cd pe horn, daca ai macroul trebuie spamat

cu exceptia la stun si pe retail este acelasi bug la claw daca lasi ceva pe autocast pierzi dps si damage foarte mult.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cristysk8

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-02-2012 15:40)
Joined: 08 Nov 2010
Posts: 3, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 55.1
Votes: 2

Post Posted: 23-02-2012, 19:30:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc de tips.

Nu tineam din bara oricum autocast on off, doar ca aveam macro-uri tot de pe blizz bindat la Dark Transformation sa puna claw pe on, si cand vreau stun/leap sa fie off.

Ms de macro-uri acum le voi folosi pe astea:D

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 28-06-2024, 23:03:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x