User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] Exploit Armor Druid
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message4267
Arkinezul

[The Exploiter]



Status: Offline
(since 20-01-2014 18:46)
Joined: 09 May 2010
Posts: 938, Topics: 85
Location: Society Gates

Reputation: 46.4
Votes: 37

 
Post Posted: 07-03-2012, 23:03:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allybetrayer wrote:
Ai gresit cand ai spus "exploit" in numele topicului, exploit e cand cineva o face intentionat, ce vina au cei cu armura buguita? ar trebuii sa isi scoata din iteme pana ajung la armura care trebuie? sau care e solutia? E bug! nu exploit, pt exploit se da ban...si nu mii se pare corect sa se dea ban pentru un bug ce a aparut la trecerea charelor de pe wotlk pe cataclysm.


Am gresit in legatura cu numele topiculului.. dar sti cum e nici abuzul nu e bun..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-03-2012, 23:16:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arkinezul wrote:
Allybetrayer wrote:
Ai gresit cand ai spus "exploit" in numele topicului, exploit e cand cineva o face intentionat, ce vina au cei cu armura buguita? ar trebuii sa isi scoata din iteme pana ajung la armura care trebuie? sau care e solutia? E bug! nu exploit, pt exploit se da ban...si nu mii se pare corect sa se dea ban pentru un bug ce a aparut la trecerea charelor de pe wotlk pe cataclysm.


Am gresit in legatura cu numele topiculului.. dar sti cum e nici abuzul nu e bun..

Stiu dude, eu abia astept sa il repare cu toate ca am armura buguita, ma termina ca nu pot folosii tree of life in arena....
Abuzul e mai des facut de cei cu feral spec sau moonkin spec.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
poga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-04-2012 15:21)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 131, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -131.3
Votes: 12

Post Posted: 08-03-2012, 08:22:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crysty3h wrote:
Pai da asa este este ca si cum te-ai bate cu un tank care mai da si cu 15% heal mai mult decat trebuie (prea op)
Nu vad o solutie inca pentru a detecta toti druizii buguiti dar sunt sigur ca in jur de 20-30 % din ei au acest bug si din printurile mele se poate observa acest lucru.


Esti varza, nu stiu de unde scoti tu heal mai mult, healul este mai mic la cei cu armura buguita. Cand s-a trecut pe cataclysm mie nu mi s-a buguit armura (fiind resto) si dadeam 4300 reju per tick. La un momendat am observat ca mi s-a buguit si dau 3700 reju per tick.. daca pentru tine asta inseamna ca dau heal mai mare cu armura buguita, imi pare rau pentru tine atunci. (nu va apucati sa postati doar pentru a scrie niste cuvinte care nu au rost, nu au dovezi etc, multumesc)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hqr

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-03-2012 15:25)
Joined: 07 Nov 2010
Posts: 48, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 19.4
Votes: 5

Post Posted: 08-03-2012, 12:28:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din pacate nu cred k o sa mearga bine curand druidul, e uber buguit pe toate specurile in bine sau in rau. Pe moonking da heal k p resto, pe feral are dpsu in cat la jumate din cate are p blizz si da 3500 mangle non crit p resi, p resto am intrat p charul cuiva avea 15 k armura si dupa ce am murit o data s-a facut 9 k si sa numai zic k in arena avea unu 6 milioane heal si mana full fara sa bea vreodata si multe multe altele.. so don't hold your breath.
@ poga Nu s-a buguit nimic dak urmareai forumu vedeai k s-a facut fix si d-aia dai mai putin p ticku de rej; urmeaza-ti sfatu si pune dovezi k nu e corect cat dai p tick.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vexwow1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-02-2013 08:44)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 295, Topics: 70
Location: Romania

Reputation: -11.5
Votes: 7

 
Post Posted: 08-03-2012, 13:07:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hqr wrote:
Din pacate nu cred k o sa mearga bine curand druidul, e uber buguit pe toate specurile in bine sau in rau. Pe moonking da heal k p resto, pe feral are dpsu in cat la jumate din cate are p blizz si da 3500 mangle non crit p resi, p resto am intrat p charul cuiva avea 15 k armura si dupa ce am murit o data s-a facut 9 k si sa numai zic k in arena avea unu 6 milioane heal si mana full fara sa bea vreodata si multe multe altele.. so don't hold your breath.
@ poga Nu s-a buguit nimic dak urmareai forumu vedeai k s-a facut fix si d-aia dai mai putin p ticku de rej; urmeaza-ti sfatu si pune dovezi k nu e corect cat dai p tick.


este post facut in legatura cu spell coef. si da..nu este normal moonkin in normal form 24k armura...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-03-2012, 13:20:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hqr wrote:
Din pacate nu cred k o sa mearga bine curand druidul, e uber buguit pe toate specurile in bine sau in rau. Pe moonking da heal k p resto, pe feral are dpsu in cat la jumate din cate are p blizz si da 3500 mangle non crit p resi, p resto am intrat p charul cuiva avea 15 k armura si dupa ce am murit o data s-a facut 9 k si sa numai zic k in arena avea unu 6 milioane heal si mana full fara sa bea vreodata si multe multe altele.. so don't hold your breath.
@ poga Nu s-a buguit nimic dak urmareai forumu vedeai k s-a facut fix si d-aia dai mai putin p ticku de rej; urmeaza-ti sfatu si pune dovezi k nu e corect cat dai p tick.

Ar fi bine sa urmaresti si tu forumul si sa vezi ca s.a buguit(fix e cand merge ca pe blizz)
Dau cu talente puse mai putin decat cei fara talente puse pe blizz.
http://forum.wow-freakz.com/druid-spellpower-coefficient-for-rejuvenation-t121742.html

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-03-2012, 16:56:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Confirm problema cu armura, am si eu un druid uitat de timp pe evolution care era resto si acum am intrat pe el i-am pus talentele si are asa 2416 sp si aproape 14k armor iar normal din iteme are 6306 armor:
Screenshot ~14k armor: link

Daca ar fi numai asta problema ar fi bine, insa ia si extra heal:

cu bug 13k armor si extra heal: link 2370 heal cu rejuvenation
cu bug+ ToL: link 2998 heal cu rejuvenation
normal heal nebuguit fara ToL: link 2061 heal cu rejuvenation
normal heal + ToL: link 2607 heal cu rejuvenation

Calcule: diferenta dintre 2061 heal normal si 2370 heal buguit =15%
diferenta in ToL intre 2607 heal normal si 2998 heal buguit = 15%

Concluzie finala cat timp ai armura buguita ai si 15% heal increase care dispar numai dupa folosirea ToL-lui. Dupa switch char bugul apare iar.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkinezul

[The Exploiter]



Status: Offline
(since 20-01-2014 18:46)
Joined: 09 May 2010
Posts: 938, Topics: 85
Location: Society Gates

Reputation: 46.4
Votes: 37

 
Post Posted: 08-03-2012, 18:18:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc mult pt calcule faith.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-03-2012, 19:01:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mr.Faith wrote:
Confirm problema cu armura, am si eu un druid uitat de timp pe evolution care era resto si acum am intrat pe el i-am pus talentele si are asa 2416 sp si aproape 14k armor iar normal din iteme are 6306 armor:
Screenshot ~14k armor: link

Daca ar fi numai asta problema ar fi bine, insa ia si extra heal:

cu bug 13k armor si extra heal: link 2370 heal cu rejuvenation
cu bug+ ToL: link 2998 heal cu rejuvenation
normal heal nebuguit fara ToL: link 2061 heal cu rejuvenation
normal heal + ToL: link 2607 heal cu rejuvenation

Calcule: diferenta dintre 2061 heal normal si 2370 heal buguit =15%
diferenta in ToL intre 2607 heal normal si 2998 heal buguit = 15%

Concluzie finala cat timp ai armura buguita ai si 15% heal increase care dispar numai dupa folosirea ToL-lui. Dupa switch char bugul apare iar.

De unde iti reiese tie ca ai increase 15% heal la rejuve? am facut si eu calculul pentru rejuvenation pe un druid cu armura buguita, si la spellpower de 7224 dadeam 4070 tick cu talentele puse in resto(non crit- asta acum 1luna, acum dau 3,7k).
pe blizz ar trebui sa dai FARA TALENTE la 7224 spellpower cu rejuvenation tick -3979(non crit, formula - 1307+ 37% din spell poweru total).
Deci pe freakz cu talente puse 4070 per tick.
Pe blizz FARA talente puse 3979 per tick.
Toate calculele sunt facute pe armura buguita, deci daca e cum spuneti voi la 7224 spellpower ar trebuii sa dau cu inca 15% MAI PUTIN, deci ar trebuii sa dau cu ticku 3460!!
Deci pe blizz repet!! 3979(fara talente) - pe freakz voi vreti sa fie 3460(cu talente).
Mai scazi 10% arena, 10% ce iti mai da un player in arena... si dai cu rejuve la 7200 spellpower full vicious 2,3-2,5k tick( pe wotlk dadeam 2k).
"oh vai da mai mult, da mai mult", defapt il scade cand dai tree of life, nu dadea mai mult inainte.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-03-2012, 03:37:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allybetrayer eu m-am referit la postul de fata, nicidecum la healul normal de la Rejuvenation. Am vrut sa arat diferenta de heal cand e buguit si cand nu este; puteam folosi orice spell de heal lb,ht,nourish,rg,tranquility, etc

In arene e corect ca la 2 teamuri cu 2 druizi resto same gear, spec,sp unu sa aiba si armura si healul mai mare decat celalalt ? Tu ce ai zice daca altu cu acelasi gear ca tine ar da 25.3k swiftmend si tu sa dai 22k (valori arbitrare, 15% diferenta) ?


PS: Ce frumos e cand citesti printre randuri, asa-i ? Multi cand citesc un text si ii deranjeaza un cuvant/propozitie iti prezinta apoi o "compunere" pe baza acelei parti care nu le convine lor, care de fapt nu are nici o treaba cu textul original. Cand am scris la "Concluzie finala..." nu m-am referit la rejuvenation, deci logica arata ca a fost un simplu exemplu. Chiar mi-am ales cunvintele cu grija !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-03-2012, 12:30:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mr.Faith wrote:
Allybetrayer eu m-am referit la postul de fata, nicidecum la healul normal de la Rejuvenation. Am vrut sa arat diferenta de heal cand e buguit si cand nu este; puteam folosi orice spell de heal lb,ht,nourish,rg,tranquility, etc

In arene e corect ca la 2 teamuri cu 2 druizi resto same gear, spec,sp unu sa aiba si armura si healul mai mare decat celalalt ? Tu ce ai zice daca altu cu acelasi gear ca tine ar da 25.3k swiftmend si tu sa dai 22k (valori arbitrare, 15% diferenta) ?


PS: Ce frumos e cand citesti printre randuri, asa-i ? Multi cand citesc un text si ii deranjeaza un cuvant/propozitie iti prezinta apoi o "compunere" pe baza acelei parti care nu le convine lor, care de fapt nu are nici o treaba cu textul original. Cand am scris la "Concluzie finala..." nu m-am referit la rejuvenation, deci logica arata ca a fost un simplu exemplu. Chiar mi-am ales cunvintele cu grija !

Dude nu zic ca nu ai dreptate cu faza de 15%.
Dar ai spus ca unu da cu 15% mai mult, cand defapt celalalt da cu 15% mai putin.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 19-03-2012, 00:32:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din cate vad era vorba doar de caracterele de pe wotlk intr-adevar. Am reparat problema la cei care aveau bugul, ar trebui sa fie ok acum, postati daca inca mai sunt playeri cu bugul

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 18 March 2012 22:32



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 01-10-2024, 18:44:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x