User
Pass
2FA
 
 

[Shaman] Unleash Flame
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3588
mozzila92

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-07-2012 09:58)
Joined: 06 Nov 2010
Posts: 120, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 90.5
Votes: 4

   
Post Posted: 28-03-2012, 09:40:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se pare ca acest post nu a primit mare atentie pana acum. - Pacat. Asteptam totusi sa spuna un GM ceva.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
webberas

[Big Booty Lover]



Status: Offline
(since 19-10-2020 12:03)
Joined: 14 Mar 2011
Posts: 576, Topics: 69
Location: Bucuresti

Reputation: 100.6
Votes: 9

Post Posted: 28-03-2012, 09:43:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

scze daca sunt mai nub pe enhancement, dar Unleashed Flame nu se foloseste cu Lava lash ? deoarece e un fire dmg ability ?
just asking, nu aruncati cu rosii in mine



nu dati click >>> Scrubilicios <<<

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mozzila92

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-07-2012 09:58)
Joined: 06 Nov 2010
Posts: 120, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 90.5
Votes: 4

   
Post Posted: 02-04-2012, 22:32:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

webberas wrote:
scze daca sunt mai nub pe enhancement, dar Unleashed Flame nu se foloseste cu Lava lash ? deoarece e un fire dmg ability ?
just asking, nu aruncati cu rosii in mine


Nu arunca nimeni cu rosii dar iti spun totusi ca de Unleash Flame beneficeaz doar 3 abilitati si anume: Flame Shock, Lava Burst si Fire Nova.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ypsya

[No warn No worries]



Status: Offline
(since 13-12-2015 00:20)
Joined: 19 Nov 2010
Posts: 354, Topics: 30
Location: Bucale

Reputation: 173.5
Votes: 22

   
Post Posted: 03-04-2012, 00:16:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bugul asta este pentru ca pe freakz se tine cont de live stats si nu de stats din momentul aplicarii unui dot. Pana nu repara asta, nu o sa se intample nimic cu Unleash Flame.
Legat de chestia asta, daca dai unleash apoi castezi lava burst si flame shock imediat dupa castul de lava, ambele spelluri ar trebui sa beneficieze de bonusul de unleash (20% increased damage); de fapt asa se si da pe retail, insa aici flameshockul "inghite" unleashul, iar lava burst nu da nici crit (in caz ca nu aveai dinainte aplicat flameshock, asta fiind bug secundar legat de flying spells) si nici nu beneficiaza de unleash flame. de fapt asta trebuie scris in topic. Pentru ca tot ce am zis mai sus este foarte important.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2015 00:15)
Joined: 12 Jun 2011
Posts: 282, Topics: 40
Location: Other Side of the World

Reputation: -7
Votes: 12

Post Posted: 03-04-2012, 07:06:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La fel era si pe wotlk, nici atunci daca castai lava burst si flame shock imediat dupa castul de lava nu dadea crit..
concluzia e ca la majoritatea spell-urilor a ramas acelasi mecanism cum era pe wotlk, de aici provin toate bugurile astea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mozzila92

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-07-2012 09:58)
Joined: 06 Nov 2010
Posts: 120, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 90.5
Votes: 4

   
Post Posted: 03-04-2012, 09:12:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ypsya wrote:
Bugul asta este pentru ca pe freakz se tine cont de live stats si nu de stats din momentul aplicarii unui dot. Pana nu repara asta, nu o sa se intample nimic cu Unleash Flame.
Legat de chestia asta, daca dai unleash apoi castezi lava burst si flame shock imediat dupa castul de lava, ambele spelluri ar trebui sa beneficieze de bonusul de unleash (20% increased damage); de fapt asa se si da pe retail, insa aici flameshockul "inghite" unleashul, iar lava burst nu da nici crit (in caz ca nu aveai dinainte aplicat flameshock, asta fiind bug secundar legat de flying spells) si nici nu beneficiaza de unleash flame. de fapt asta trebuie scris in topic. Pentru ca tot ce am zis mai sus este foarte important.


Nu pot sa te contrazic. Eu am zis partea care m-a afectat pe mine ca shaman enhancement. Daca vrei sa facem o treaba draguta incearca sa imi scrii frumos ce ai spus mai sus si o sa dau edit la primul post al meu. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ypsya

[No warn No worries]



Status: Offline
(since 13-12-2015 00:20)
Joined: 19 Nov 2010
Posts: 354, Topics: 30
Location: Bucale

Reputation: 173.5
Votes: 22

   
Post Posted: 03-04-2012, 12:19:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mozzila92 wrote:

Nu pot sa te contrazic. Eu am zis partea care m-a afectat pe mine ca shaman enhancement. Daca vrei sa facem o treaba draguta incearca sa imi scrii frumos ce ai spus mai sus si o sa dau edit la primul post al meu. -


Pai e simplu. Pe blizz daca dai Unleash Flame apoi castezi Lava Burst de la o distanta considerabila, dai Flame Shock inainte sa atinga Lava Burstu' targetul si beneficiaza amandoua de Unleash Elements.
Aici bugul este ca, in rotatia pe care am mentionat-o, doar Lava Burst beneficiaza de Unleash, nu da crit pentru ca serverul considera ca nu era Flame Shock pe target, iar shockul nu beneficiaza de Unleash. Iar legat de ceea ce ai reportat tu, cu unleash flame, cred ca se stie deja de bugul cu live stats. Adica, daca dai shock si iti procuie din al doilea tick de exemplu trinket cu increase intellect, creste damage-ul urmatoarelor tickuri si invers.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mozzila92

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-07-2012 09:58)
Joined: 06 Nov 2010
Posts: 120, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 90.5
Votes: 4

   
Post Posted: 11-04-2012, 14:03:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ypsya wrote:
mozzila92 wrote:

Nu pot sa te contrazic. Eu am zis partea care m-a afectat pe mine ca shaman enhancement. Daca vrei sa facem o treaba draguta incearca sa imi scrii frumos ce ai spus mai sus si o sa dau edit la primul post al meu. -


Pai e simplu. Pe blizz daca dai Unleash Flame apoi castezi Lava Burst de la o distanta considerabila, dai Flame Shock inainte sa atinga Lava Burstu' targetul si beneficiaza amandoua de Unleash Elements.
Aici bugul este ca, in rotatia pe care am mentionat-o, doar Lava Burst beneficiaza de Unleash, nu da crit pentru ca serverul considera ca nu era Flame Shock pe target, iar shockul nu beneficiaza de Unleash. Iar legat de ceea ce ai reportat tu, cu unleash flame, cred ca se stie deja de bugul cu live stats. Adica, daca dai shock si iti procuie din al doilea tick de exemplu trinket cu increase intellect, creste damage-ul urmatoarelor tickuri si invers.


Nu am zis nici un daca dai shock si imi procuieste ceva trinket. Asta e alta treaba. Am zis ca Unleash Flame nu imi mareste si DOT damage la Flame Shock ci doar initial damage. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 13-05-2024, 10:30:26
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x