User
Pass
2FA
 
 

Cateva intrebari despre iteme , addon etc.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message5195
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 18-03-2012, 23:44:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , sunt nou pe aici deasemenea incepator si la wow.



Am cateva intrebari pentru voi ( cunoscatori de wow )



1. Am un Warrior si doresc sa ma "imbrac" , inainte de a juca cataclysm am lucat putin lich king iar itemele le cumparam pe "onoare" obtinuta din BG . Insa acum vad ca itemele se cumpara pe bani ( din cate am obs , am avut 5000g obtinuti pe parcursul leveleor 1-85 si mi-am luat 2 itemele ( hands & head ) si gata bani ) .

Imi puteti spune mai multe detalii despre cumpararea itemelor ? , daca se face tot pe onoare sau doar pe bani .... si daca doar pe bani cum fac rost de bani ... etc.


2. Imi puteti recomanda un "set" de iteme (cap coada) pentru Warrior (fury) ?


3. In perioada cand am jucat lich king , un prieten mi-a dat un addon care imbina "spelurile" sau ceva de genu , adica daca dadeai charge il imbina cu cleave sau cva de gen , imi puteti da acel addon ? ( nu mai stiu exact........... )




Multumesc , sper ca ati inteles ce v-am transmis.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vyrz0r
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-06-2015 12:46)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1711, Topics: 171
Location: Bacau

Reputation: 30.2
Votes: 24

 
Post Posted: 18-03-2012, 23:50:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da si pe cataclysm poti sa il imbraci din honor, doar ca itemele sunt bloodthirsty adica rare(albastre), ca si inainte sa intri in bg aveti H si dai join random battleground,
problema cu goldu poate fi rezolvata usor, iti faci niste profesii cat de cat cautate si vinzi iteme, chestii tot felu ce poti face cu profesia, iar cu bani din profesi cumperi de la action house iteme, o sa vezi multe iteme gen 200k gold, da goldu ala il faci intro ora de farmat daca stii pe unde sa farmezi
http://forum.wow-freakz.com/Ghid-Cum-ne-imbracam-Freakz-Style-t107435.html
aici e un "ghid" cu itemele din world drop, lista se afla cam pe la sfarsit, si vezi tu care sunt mai potrivite pt warrior, sa iti fac un set de iteme dureaza si nu toate le optii cumparandule
iar de addonu ala sincer nu am auzit:-??




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 19-03-2012, 00:23:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai bagat putin in ceata dar :

1. Unde merg sa fac profesii ( daca poti sa imi recomanzi ) ?

2. Locuri unde sa farmez pentru gold ?


P.S Tin sa "te anunt" ca daca imi zici nume ( locatii unde sa farmez/invat ) ma bagi in ceata -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vyrz0r
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-06-2015 12:46)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1711, Topics: 171
Location: Bacau

Reputation: 30.2
Votes: 24

 
Post Posted: 19-03-2012, 00:32:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acu nu pot ca sunt de pe telefon maine cand vin de la scoala o sa te ajut mai mula



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 19-03-2012, 02:48:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-a ajutat cineva de pe server cu profesiile si mi-a aratat si cum sa fac . Insa te astept sa imi zici de locurile de farmat pentru gold ( cred ca te referi la moobi nu ? - )
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blasphemy

[Creep]



Status: Offline
(since 25-03-2018 17:42)
Joined: 25 Oct 2010
Posts: 582, Topics: 184
Location: Pitesti

Reputation: -368
Votes: 31

 
Post Posted: 19-03-2012, 03:47:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tipu, se pare ca esti nou cu jocu , sunt foarte multe de zis si in legatura cu profesiile pe care le faci , nu-s usoare sa le faci , sa te duci sa framezi dupa anumite chestii ca sa cresti in skill la profesii, cel mai bine ar fi sa citesti pe google si sa joci (practica) sa-ti dai seama,daca ai vreun prieten sau cineva care e d ispus sa-ti explica si anume nu pe chat ci pe skype si sa-ti arate cat sa prinzi tu cum sta treaba ar fi mult mai ok.. nu e usor, asta e cert:) implica mentalitate jocu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 19-03-2012, 03:52:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blasphemy wrote:
tipu, se pare ca esti nou cu jocu , sunt foarte multe de zis si in legatura cu profesiile pe care le faci , nu-s usoare sa le faci , sa te duci sa framezi dupa anumite chestii ca sa cresti in skill la profesii, cel mai bine ar fi sa citesti pe google si sa joci (practica) sa-ti dai seama,daca ai vreun prieten sau cineva care e d ispus sa-ti explica si anume nu pe chat ci pe skype si sa-ti arate cat sa prinzi tu cum sta treaba ar fi mult mai ok.. nu e usor, asta e cert:) implica mentalitate jocu



Da , cele 2 meserii sunt destul de "stresante" ca trebuie sa mergi sa cauti mine ( ma rog am harta unde gasesc mine ) dar totusi ... in fine usor usor invat -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anca

[Bad Kitty]



Status: Offline
(since 12-12-2021 05:06)
Joined: 24 Dec 2010
Posts: 5021, Topics: 240
Location: Hell

Reputation: 2575.2
Votes: 308

 
Post Posted: 19-03-2012, 05:26:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu pot sa te invat wow in 3-4 ... 10 randuri cat o sa-ti scriu eu aici dar incerc sa-ti fac o introducere si sa-ti dau cateva guide`uri care sa te ajute.

Deci .. inca exista gear, iteme, 'lucruri cu care sa te imbraci' pe honor cat si sa le cumperi sau sa te duci tu sa le farmezi, 'cauti'. Diferenta e ca cele pe honor iti dau Resilience, stat ce se foloseste doar in PvP iar cele care le cumperi tu cu gold, n-au acest stat si se folosesc mai mult in PvE ... nu continui ca te bag in ceata.

In primu rand, ce trebuie tu sa faci sunt reputatiile cu unele factiuni care-ti dau iteme bune pentru clasa si specul tau, iar pentru asta trebuie sa citesti Guide`ul asta, care sper ca-ti va fi de folos.

Ai intrebat de profesii, fiecare profesie are avantajele ei si din fiecare poti face gold ... dar nu e chiar atat de simplu sa o cresti avand in vedere ca esti incepator, nu te duci pur si simplu la un npc si gata, ai profesia. Nu trebuie neaparat sa faci ce meserii iti spun eu, toate sunt bune, dar ca sa-ti fie mai usor, sa nu stai sa cauti de nebun p-aici iti recomand Enchanting ca sa nu fi nevoit sa faci 2 profesii. Majoritatea Platerilor au Blacksmithing cu Mining sau inca o profesie majora si asta am vrut sa-ti recomand si eu initial, dar e ceva mai greu sa le cresti avand in vedere ca sunt doua si ca nu exista aici pe site Guide de Blacksmithing.

Pentru locuri unde sa farmezi pentru gold citeste Guide`ul asta, acolo iti prezinta itemele mai avansate pe care poti sa le vinzi. Ideea e ca sunt foarte rare si pica la anumiti mobi. Un loc pentru a farma aceste iteme e Aici, unde vezi cercurile alea verzi. Omori mobi si ai o sansa sa-ti pice un item din lista aia pe care poti sa-l vinzi la alti playeri cu destul de mult gold.

Aici ai Guide`uri din care ai putea invata ceva, daca esti interesat:


Sper ca iti sunt de folos ... si ca nu te baga prea rau in ceata. -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 19-03-2012, 14:21:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok , am sa incerc sa retin ceva din ce mi-ati dat . Multumes.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 20-03-2012, 14:27:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inca o chestie , tin minte ca atunci cand jucam lich king , cand mergeam sa ma "imbrac" exista un anumit "set" pentru warrior care de ex luam head imi zicea le detalii ca pentru acel head imi trb anumite hands / shoulders / legs etc.


Exista si la cataclysm acest lucru ? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
valicutz98

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-08-2017 16:51)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 37, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: -45
Votes: 5

 
Post Posted: 16-04-2012, 15:50:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt mult mai multe seturi nu numai 1 si ce arata acolo e sa iti fie mai usor sa vezi cand ai tot setul.
Si eu sunt warrior si sincer daca tot esti fury fa-te pve.Ca sa te faci pve este mai greu...poti incepe sa faci bani din profesii si cand ai strans ceva poti cumpara itemele de la auction house plate pentru warrior.Apoi incepe sa fie mai greu...trebuie sa faci raid-uri si sa castigi itemele pve heroic sau normale sau essence of the forlorn de la bosi pe care o vei schimba la vendor cu iteme pve.Mai poti face trash-ul la raiduri si vei putea face rost de iteme pve dar mai slabe.
Daca nu iti place pve(nici mie ca e greu)poti sa-ti faci off spec arms si sa incepi sa faci honor in bg,conquest in arene etc.
Sper ca nu te-am bagat in ceata.Daca nu ti-e ceva clar poti face o lista aici pe topic cu ce nu intelegi si iti voi raspunde sau imi dai un mesaj privat. -
Sper ca ti-am fost de ajutor.

Posturi unite automat, 16-04-2012, 16:50:31

Sunt mult mai multe seturi nu numai 1 si ce arata acolo e sa iti fie mai usor sa vezi cand ai tot setul.
Si eu sunt warrior si sincer daca tot esti fury fa-te pve.Ca sa te faci pve este mai greu...poti incepe sa faci bani din profesii si cand ai strans ceva poti cumpara itemele de la auction house plate pentru warrior.Apoi incepe sa fie mai greu...trebuie sa faci raid-uri si sa castigi itemele pve heroic sau normale sau essence of the forlorn de la bosi pe care o vei schimba la vendor cu iteme pve.Mai poti face trash-ul la raiduri si vei putea face rost de iteme pve dar mai slabe.
Daca nu iti place pve(nici mie ca e greu)poti sa-ti faci off spec arms si sa incepi sa faci honor in bg,conquest in arene etc.
Sper ca nu te-am bagat in ceata.Daca nu ti-e ceva clar poti face o lista aici pe topic cu ce nu intelegi si iti voi raspunde sau imi dai un mesaj privat. -
Sper ca ti-am fost de ajutor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 17-09-2024, 04:55:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x