User
Pass
2FA
 
 

Guild recruitment
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 35, 36, 37  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message94428
xrazy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-11-2015 21:05)
Joined: 26 Jul 2011
Posts: 18, Topics: None
Location: United Kingdom

Reputation: 54.2
Votes: 2

 
Post Posted: 10-04-2012, 21:41:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) 4-8orre pe zi
2. Clasa:Rogue
3. Main Spec/OFF spec:Combat
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&n=Zuko
5. De ce ai ales specul pe care joci acum: ca scoate cel mai mult dps si ca imi place
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
TALENTE :7-31-3
ROTATIE : SSx2>SnD>SSx2>RS>eviscerate
Importanta gear sa fie full leeather normal si sa ai sa fie BIS pentru spec la pachul actual
importanta unor stats in fata altora agilyti haste expertise cap hit cap and mastery

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm)
Am inceput sa joc mai serios la TBC de acolo incoace am cam facut de toate si toate bossurile
si stiu toate scripturile la cataclysm si sunt si imba dps -
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
District no comment -
Inner sanctum imi placea la eie dar nu faceau progress si eu vreau sa omor bossi ca la vipeuri nu ma prea distrez -

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
am vazut ca aveti proggress frumos si Cel mai mult imi place numele guildei - in rest aflu mai tarziu nam de unde sa stiu cum sunteti voi pana nam facut parte din guilda

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eatmyballs

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-05-2012 15:23)
Joined: 12 Apr 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 45
Votes: 2

 
Post Posted: 12-04-2012, 11:11:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? In weekend 6-8 ore
2. Clasa: Shaman
3. Main Spec/OFF spec: Resto/Resto
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Eatmyballs
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place acest spec,este foarte interesant
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Cel mai bun Talent Tree pe care il folosesc eu este 3/7/31
Riptide Healing Wave x2 Healing Rain (in caz ca tankul/dps este low HP Healing Stream->U.E.->Greter Healing Wave)
Impartant (la gear) este sa ai Mail Specialization
Haste Crit
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Pot spune ca am jucat cateva luni pe Tbc stiu majoritatea instantelor....Pe Wotlk am apucat pe freakz printii...dupa aceea am jucat 1 an pe blizz...iar in Cataclysm stiu toate scripturile de la bossi de pe Freakz
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) M-am atasat foarte mult de We Pee pana intr-o zi in care am primit kick...si inca nu stiu de ce...
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pt ca am un TATA(Bijouxx) si am vazut ca ati mai fct ceva progrese

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 12-04-2012, 12:47:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eatmyballs = ghostman?

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jase

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-06-2013 22:50)
Joined: 13 Apr 2012
Posts: 6, Topics: None
Location: Brasov

Reputation: 56.2
Votes: 2

Post Posted: 13-04-2012, 18:13:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Mai tot timpul acuma ca sunt somer
2. Clasa: Rogue
3. Main Spec/OFF spec: Combat Main / Assassination Offspec
4. Link Armory* :http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Jase
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Am ales Combat pt burst si aoe dmg ce trebuie la anumiti bosi
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Rotatia e simpla : 3 Combo = Slice / 4 Combo Revealing Strike + Eviscerate = 17k +dps (356 ilvl)
7. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Bridge Burners din pacate sau decis ssa schimbe serveru si nu prea mai este activitate.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Pentru Pve si organizarescurt si la obiect

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
THREATZ123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-04-2012 11:09)
Joined: 14 Apr 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 45
Votes: 2

Post Posted: 14-04-2012, 17:34:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.aproximativ 5 ore pe zi
2.Death Knight
3.main spec dps
4.http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Soulraven
5.Am ales spec-ul acesta ( frost ) , in primul rand , datorita dps-ului . Daca stii sa joci cu acest spec , cunosti prioritatile si eventualele rotatii poti scoate un dps frumusel
6.Pai , in primul rand este foarte important sa foloseste 2 arme 1h, pe prima sa pui Rune of razorice ( main ) si pe cealalta Rune of fallen crusade . Desigur , gear-ul are si el o importanta deosebita : daca ai un gear decent , dps-u va fi pe masura . Gemurile folosite in general de dk sunt : red ( [Bold Inferno Ruby] - cel cu strenght) , yellow ( [Skillful Ember Topaz] ) - cel cu strenght + mastery , blue ([Etched Demonseye]-strenght + hit) .
7.Am facut alaturi de guilda Legends of the crime multe raid-uri ( Bot10n/hc,bwd10/hc , precum si 25n/hc , bwd10/hc si 25n , hc doar chimaeron si ods ) .
8.Legends of the crime , am stat putin si in we pee in moonwells dar foarte putin si am ales sa parasesc guilda legends of the crime datorita harababurii din ultimul timp . Jumate faceau raid-uri pe wisper , restul pe global . Nu mai avea nici un sens -
9.Am auzit ca sunteti o guilda decenta , cu sistem dkp , raid-uri zilnice + seriozitate . Sper sa ma conving si eu de aceste lucruri -
Bafta !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Inuyasha02

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2016 17:41)
Joined: 14 Oct 2010
Posts: 108, Topics: 5
Location: Undeva departe undeva pe Marte

Reputation: 109.1
Votes: 4

   
Post Posted: 14-04-2012, 21:22:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptati amandoi /w Nightshard in game



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pixisprima

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-10-2012 10:12)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 35, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 54.2
Votes: 4

Post Posted: 14-04-2012, 22:31:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?joc in fiecare zi cu mici exceptii aproximativ 5/6 ore pe zi
2. Clasa:Warrior/Night Elf
3. Main Spec/OFF spec:FURY TG MAIN SPEC/Un OFF-SPEC de Tank nu am momentan(momentan).
4. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Minasmorgul
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?Joc Fury TG de pe WOTLK de cand s-a implementan talentul Titan's Grip.Mi se pare foarte tare bonusul de dmg respectiv stats-uri de pe doua arme Two-Handed plus ca mai este si Landslide-ul care procuie pe ambele arme.Desi ca prefer Tanking-ul in locul DPS-ului mi se pare si acesta un spec foarte tare si versatil in acelasi timp.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec:Acum orice warrior care s-a uitat putin peste clasa sa stie clasicul spec de 7/31/3 sau 8/31/2.Important este pentru mine ca warrior sa raman in viata in timpul encounter-ului daca tot "me orc me smash" in ultimul hal.Motivul pentru care nu m-am dus pe un spec de Survival rate mai mare este acela ca encounterurile de pe Cataclysm iti permit sa ramai in viata si fara talente cum ar fi:Blood Craze sau Die by the Sword.Intr-adevar le-as fi de ajutor healerilor mult mai mult dar ma bazez si pe Bloodthirst si pe Enraged Regen atunci cand e eligibil.Intr-o alta ordine de idei:Rude Intreruption mi se pare un talent foarte foarte bun in fight-uri precum Maloriak,ODS s.a.m.d.Mai folosesc si Booming Voice in specul si in combinatie cu Berserker rage glyphat am 39 rage in plus de fiecare data cand acestea nu au cooldown.Mi se pare foarte bun avand in vedere ca warriorii cu soft hit cap sau nu nu prea fac rage.Asa ca orice abilitate care "enerveaza clasa bruta" e binevenita.Am preferat TG in locul SMF-ului.Mi se pare mult mult mai bun.SMF e si el un spec bun dar e pentru fight-urile din dungeonuri nicidecum nu e facut pentru encounteruri care dureaza cum ar fi Valiona si Theralion de exemplu.Nu conteaza daca SLAM-ul nu loveste cu ambele arme pe TG,ceea ce e important e ca loveste RB-ul cu ambele arme si face un dmg considerabil fata de SMF.Veti observa ca am ales si Meat Cleaver-ul ca talent.Bosii de pe Cataclysm necesita un talent AoE si necesita AoE in principiu.Asa ca am ales Meat Cleaver-ul.
Rotatia mea este urmatoarea:Battle Shout+Berserker Rage chiar la inceputul fight-ului iar apoi incepe rotatia propriu-zis:Incep cu Bloodthirst fiind cea mai importanta abilitate a War-ului pe Fury,apoi Collosus Smash,Inner Rage,spam HS asta daca rage-ul este peste 50%,Slam atunci cand procuie,Raging Blow de fiecare data cand procuie din Enrage,Heroic Throw atunci cand e Up si sigur ca atunci cand imi mai ajung degetele pe tastatura:Sunder Armor pana stackul e 3x.BS+CS+IR+HS SPAM+RB PROC+SLAM PROC+HT+SA iar cand boss-ul ajunge la 20% HP...spamez EXECUTE 5x pana procuie Executioner iar apoi ma intorc la rotatia initiala.Cooldown-urile le folosesc de de exemplu la Valiona:dupa primul val de Flames asta pentru ca de obicei atunci se da Heroism si pentru a nu muri in primele 3 secunde ale fight-ului din cauza cumulului de aggro."tre sa lasi tank-ul sa se simta bine".
Gear:Momentan nu joc la 4 piese fiindca nu le am.Ma multumesc doar cu bonusul de doua bucati de Tier si cu bonusul de 5% DMG din Bloodthirst.Sigur ca prioritar Gear-ul cu stats-uri gen:Hit Rating,Expertise Rating in fata stats-urilor cum ar fi Haste-ul care nu e la fel de bun.Plus ca orice Warrior cauta sa scoata soft cap-urile din Gear si nu din Gems.
Sockete:Socketele principale sunt Bold-urile cele cu 40 STR,dar facandu-mi JWL-crafting am acum 3 sockete cu 67 STR care imi permit sa bag putin si in CRT Strike Rating.Sigur ca sunt necesare socketele cum ar fi:Inscriptioned sau Etched care fie iti dau HIT Rating facandu-ma astfel sa ating cap-ul de 8% mult mai usor sau CRIT care e mereu binevenit.Sa spunem ca joc la bonusuri...asta daca bonusurile sunt de 20+ si nu de 10.
STATS:Pai principalul Stat al Warrioru-ului e STR.Apoi CRIT si ultimul e Mastery.Asta este si prioritatea Stats-urilor la mine:STR+CR+MASTERY.Prefer MASTERY in locul Haste-ului.Am explicat si putin mai sus de ce.Din cauza ca Haste-ul e pentru Dungeons mai mult si nu pentru Raid-uri.Sigur ca lovind mai des faci Rage mai mult dar avand efectul de Flurry nu mai este nevoie de Haste Stack.Plus ca Inner Rage-ul e o abilitate care iti da Haste pe Heroic Strike.Asa ca mie personal mi se pare inutil Haste-ul in locul Mastery-ului care iti da abilitatea de Enrage.Si pe Cataclysm un Warrior fara Enrage effect UP e mort ca DPS.No enrage=No Raging Blow.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum:Am inceput sa joc WoW de prin TBC dar eram cel mai noob.Nu stiam absolut nimic despre Warrior si desigur ca m-am lasat.Apoi peste ceva timp cand se implementase deja WOTLK am inceput sa joc.Primul Patch pe care am jucat a fost 3.3.5a.Ma ia nostalgia.Primul meu server serios pe care am jucat masiv si pe care joc a fost si este Freakz.Pe Wotlk am picat absolut tot ce se putea pica.TOC pe fiecare dificultate,OS,RS,ONYXIA,ICC cu tot cu Lich King facut pe fiecare dificultate.Apoi s-a implementat Cataclysm-ul si aici am picat infara de Atramedes si Magamw am picat tot pe fiecare dificultate.ODS,VALIONA,HALFUS,CHIMAERON,MALORIAK,LORD ARGALOTH.Asteptam noi bossi.
8. Foste Guilde:Am fost in Betrayers(o mica cearta si s-a incheiat totul dintr-o prostie mai mult).Am fost si in The QQ Givers apoi m-am decis sa vin la alianta asa ca "i'm here to do some dmg".Acum nu vreau sa ma pun sa discut si sa incerc sa relatez ce s-a intamplat exact.Ideea este ca nu mai sunt in guildele respective.Multumesc pentru intelegere.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?Pentru a putea fi inconjurat de o comunitatea respectuoasa(sper:d),pentru a fi capabil de a face noii bossi de pe Cataclysm si sigur ca da:Sa ma imbrac iar in timp ce fac asta repet:Sa fie o anumita armonie atat la raiduri cat si inafara lor,atat pe ts cat si inafara lui.
Multumesc anticipat!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 15-04-2012, 09:47:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat ! /w in game !




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danidan1234

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-07-2012 11:03)
Joined: 14 Apr 2012
Posts: 9, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.4
Votes: 2

Post Posted: 16-04-2012, 07:56:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Pai in weekend am cateva ore in special seara(3-4)
2. Clasa: DK
3. Main Spec/OFF spec: frost/frost
4. Link Armory*: Are bug nu merge
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Deoarece este foarte intesesant si il cunosc de ceva timp.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).Pai eu joc 3/33/5 si in general folosesti Obliterate sau Frost strike deoarece cand se activeaza Threat of Thassarian ai cu off-hand sansa de 100% critik.Se mai foloseste si Howlong blast deoarece are sansa sa nu comsune rune.si Blood strike pt a reusi rotatia
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Pe TBC nu am stat mult,doar cateva luni.PE WoWTLK am jucat aproximativ 2 ani pe ROWow si pe Cataclysm joc aici pe freakz de vro 2 luni.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.Raiders of Freakz Mafia.Am plecat deoarece nu se faceau multe raiduri
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Deoarece am vazut orarul guildei voastre si pot veni in mare majoritate la aproape toate raidurile(In Weekend pot veni la toate raidurile.)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 16-04-2012, 11:52:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Si numele la char ?




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danidan1234

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-07-2012 11:03)
Joined: 14 Apr 2012
Posts: 9, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.4
Votes: 2

Post Posted: 16-04-2012, 13:36:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ramaudius
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Inuyasha02

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2016 17:41)
Joined: 14 Oct 2010
Posts: 108, Topics: 5
Location: Undeva departe undeva pe Marte

Reputation: 109.1
Votes: 4

   
Post Posted: 16-04-2012, 15:34:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

revino cu o aplicatie dupa ce faci mai mult gear PvE RESPINS



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
apocalypty

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-07-2013 08:29)
Joined: 09 Mar 2012
Posts: 9, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 37.4
Votes: 3

 
Post Posted: 17-04-2012, 08:33:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?:in fiecare zi in jur de 2-3 ore
2. Clasa:warr
3. Main Spec/OFF spec:main spect este tank si off spect este dps
4. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Apocalypty
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?:deoare imi place
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pe prot stats de stamina>>mastery>>party>>dodge ,asta e importanta lor.Rotati thunder clap>>devastate>>Shield block>>shield slam>>heroic stricke.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc de 2 luni cata si cred ca cunosc bine toate scripturile
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
am fost in unstopable dar nu mult si in rest mergem intro guilda statea 2 sapt si gata
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Cred ca este o guilda serioasa

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 17-04-2012, 09:10:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respins revino cand mai aduni ceva iteme ! HF !




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
catyx1

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2022 18:26)
Joined: 07 Dec 2011
Posts: 56, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 122.3
Votes: 4

 
Post Posted: 18-04-2012, 14:26:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boga4life wrote:
/w cu waist si pants d tank

Frate ce nume ai in wow ca de fiecare data cand intru nu esti on pe charu Scelectrica



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 35, 36, 37  Next    


The time now is 30-09-2024, 09:35:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password