User
Pass
2FA
 
 

[Warrior][PvE][PvP] Overpower
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message9691
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 05-05-2012, 14:55:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham daca prostia ar durea ai sta numai prin spitale
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 05-05-2012, 16:09:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
trebuie sa fiu de acord cu prietenii mei warriorii de pe server.
damage-ul este extrem de mic efectiv nu pot sa trec de 70k crit cu nici o abilitate asa ceva este imposibil, pe aceasta cale il rog pe Sokeru sa modifice warrior damage pentru ca foarte multi incapabili (se stiu ei genu care sufera ca au skill in pvp) nu pot sa treaca de 2.3k rating pentru ca dau click si fac backpedaling si au nevoie de MULT damage cand fac keyturning dupa target.

dupa cum se poate vedea in urmatoarele imagini warriorul meu (full blues cu o arma de rahan) da un damage foarte FOARTE mic

slam http://i.imgur.com/zNanq.jpg
ms http://i.imgur.com/Shc3y.jpg
op http://i.imgur.com/ZZTsZ.jpg

asa ceva este imposibil si va rog pe aceasta cale sa inchideti mizeria asta de post si sa reparati clasa warrior
va multumesc anticipat!

ps. - daca doriti pun printuri si pe fury am tot crituri de 70k (lucru total imposibil cu gearul din patch 4.0.6 chiar best gear pve full heroic)
efectiv globalizezi in 3sec un healer cu 4k resil facand unhealable damage de peste 150k .... unde-i skilul aici ?


THE AMMOUNT OF FRUSTRATION IS STRONG IN THIS ONE





Ma duc si eu la un dummy cu 0 armor/resilience , ard un "one shot" , si postez pe forum .

DAU 70K CRIT CU WARRIORUL MEU , NERF PLS !!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 05-05-2012, 16:27:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bigblackjoey wrote:


Ma duc si eu la un dummy cu 0 armor/resilience , ard un "one shot" , si postez pe forum .

DAU 70K CRIT CU WARRIORUL MEU , NERF PLS !!



4k resil target = 40% damage reduction
un neispravit de warrior (full blues + arms de "rahan") da 74k - 40% damage = 44k + crit pe un full epic cu 4k resil

asta voiam sa evidentiez

74k crit la gearul meu de rahaN dar daca as avea full vici + full gems strenght + engi (manusi buf) + trinket pve + arma tier 2 + food + flask + enchant proc ???????
cred ca as da lejer 90-100k pe dummy

concluzia o tragi tu...


si ca sa fiu ontopic... am testat si eu si overpower damage este PREA MIC....
la gearul meu si la arma mea ar fi trebuit sa dau 48k minim.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arnisgd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-09-2017 09:55)
Joined: 27 Oct 2011
Posts: 211, Topics: 8
Location: Lithuania

Reputation: 69.4
Votes: 3

 
Post Posted: 05-05-2012, 16:47:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
74k crit la gearul meu de rahaN dar daca as avea full vici + full gems strenght + engi (manusi buf) + trinket pve + arma tier 2 + food + flask + enchant proc ???????


Any class can do that using things listed here oh and by the way some clases can even do more... lets say retri...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Flashmoo

[Skill Capped]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:25)
Joined: 15 May 2011
Posts: 2046, Topics: 394
Location: 127.0.0.1

Reputation: 705.3
Votes: 140

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-05-2012, 17:01:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

arnisgd wrote:
durham wrote:
74k crit la gearul meu de rahaN dar daca as avea full vici + full gems strenght + engi (manusi buf) + trinket pve + arma tier 2 + food + flask + enchant proc ???????


Any class can do that using things listed here oh and by the way some clases can even do more... lets say retri...

Un paladin cu full pvp si fara food.. si altele , da 75k crit doar daca este full activat.. pe 0 resil, acuma am incercat --> http://i46.tinypic.com/20s6ivr.jpg sper ca se vede.. am facuto exact cand mi-a aparut pe ecran, sa vedeti ca nu am folosit nimic..
Nu mai comparati clasele intre ele, nu isi au rostul aici, e vorba de spelul "Overpower", nu de " Pala vs Warr".
Sorry for offtopic.



Retribution Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Protection Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Holy Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
arnisgd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-09-2017 09:55)
Joined: 27 Oct 2011
Posts: 211, Topics: 8
Location: Lithuania

Reputation: 69.4
Votes: 3

 
Post Posted: 05-05-2012, 17:22:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Flashmoo wrote:
arnisgd wrote:
durham wrote:
74k crit la gearul meu de rahaN dar daca as avea full vici + full gems strenght + engi (manusi buf) + trinket pve + arma tier 2 + food + flask + enchant proc ???????


Any class can do that using things listed here oh and by the way some clases can even do more... lets say retri...

Un paladin cu full pvp si fara food.. si altele , da 75k crit doar daca este full activat.. pe 0 resil, acuma am incercat --> http://i46.tinypic.com/20s6ivr.jpg sper ca se vede.. am facuto exact cand mi-a aparut pe ecran, sa vedeti ca nu am folosit nimic..
Nu mai comparati clasele intre ele, nu isi au rostul aici, e vorba de spelul "Overpower", nu de " Pala vs Warr".
Sorry for offtopic.


Exactly now rerad again my post and think again why have i comented and why i have queted this line...

Oh and by the way please respond in english the one is speeking english, i'm sick of trying to transcribe hieroglifs of yours.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 05-05-2012, 17:47:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
bigblackjoey wrote:


Ma duc si eu la un dummy cu 0 armor/resilience , ard un "one shot" , si postez pe forum .

DAU 70K CRIT CU WARRIORUL MEU , NERF PLS !!



4k resil target = 40% damage reduction
un neispravit de warrior (full blues + arms de "rahan") da 74k - 40% damage = 44k + crit pe un full epic cu 4k resil

asta voiam sa evidentiez

74k crit la gearul meu de rahaN dar daca as avea full vici + full gems strenght + engi (manusi buf) + trinket pve + arma tier 2 + food + flask + enchant proc ???????
cred ca as da lejer 90-100k pe dummy

concluzia o tragi tu...


si ca sa fiu ontopic... am testat si eu si overpower damage este PREA MIC....
la gearul meu si la arma mea ar fi trebuit sa dau 48k minim.



Nu prea inteleg ce vrei sa zici ... ori in ce ai scris , este si o urma de sarcasm.
Deci sa inteleg ca ai dat 74k crit pe dummy , cu overpower , avand specul arms ? dummy avand 4k resilience ?
Sau zici ca ar trebui sa dai minim 48k dmg cu overpower ? Lamureste-ma putin ca nu ma inteles..

Un exemplu , eu am dat duel cu resto druid , 4k resilience , si critul cel mai mare pe care lam prins a fost de 15k , si ala chinuit.

In fine , sa revenim . Minim 48k cu overpower mi se pare cam mult mie.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 05-05-2012, 21:34:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ignorati'l pe durham ca este incapabil sa isi dea seama ce este ala warr.In pozele alea ai dat dmg pe 0 armour o resil.....deci =0 prietene ce aduci u aici.Nu mai venii cu tot felul de baliverne in topic si mai bne te rezumi la clasa pe care o joci.Exact de dastia ca tine e plin forum si daia nu se mai uita shokeru' prin topicuri ca numai prostii scoatetid dq pe gura aia.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bloodiethink
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-06-2015 23:11)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 685, Topics: 61
Location: La mare

Reputation: -268.8
Votes: 28

Post Posted: 09-05-2012, 05:45:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
bigblackjoey wrote:


Ma duc si eu la un dummy cu 0 armor/resilience , ard un "one shot" , si postez pe forum .

DAU 70K CRIT CU WARRIORUL MEU , NERF PLS !!



4k resil target = 40% damage reduction
un neispravit de warrior (full blues + arms de "rahan") da 74k - 40% damage = 44k + crit pe un full epic cu 4k resil

asta voiam sa evidentiez

74k crit la gearul meu de rahaN dar daca as avea full vici + full gems strenght + engi (manusi buf) + trinket pve + arma tier 2 + food + flask + enchant proc ???????
cred ca as da lejer 90-100k pe dummy

concluzia o tragi tu...


si ca sa fiu ontopic... am testat si eu si overpower damage este PREA MIC....
la gearul meu si la arma mea ar fi trebuit sa dau 48k minim.




Unde ai dat tu ba, copil fara buletin, 74k damage ???
Iti arata clar in recount ca ai dat maxim 37k crit pe dummy cu 0 armura si 0 resilience, sau inca la 12 ani nu ai invatat cifrele cum trebuie?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MeizNab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2019 02:29)
Joined: 09 Oct 2011
Posts: 408, Topics: 45
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 32

 
Post Posted: 24-06-2012, 18:20:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bump
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dathDK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-07-2013 13:28)
Joined: 17 Jan 2012
Posts: 138, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 9.7
Votes: 5

Post Posted: 05-07-2012, 05:41:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
trebuie sa fiu de acord cu prietenii mei warriorii de pe server.
damage-ul este extrem de mic efectiv nu pot sa trec de 70k crit cu nici o abilitate asa ceva este imposibil, pe aceasta cale il rog pe Sokeru sa modifice warrior damage pentru ca foarte multi incapabili (se stiu ei genu care sufera ca au skill in pvp) nu pot sa treaca de 2.3k rating pentru ca dau click si fac backpedaling si au nevoie de MULT damage cand fac keyturning dupa target.

dupa cum se poate vedea in urmatoarele imagini warriorul meu (full blues cu o arma de rahan) da un damage foarte FOARTE mic

slam http://i.imgur.com/zNanq.jpg
ms http://i.imgur.com/Shc3y.jpg
op http://i.imgur.com/ZZTsZ.jpg

asa ceva este imposibil si va rog pe aceasta cale sa inchideti mizeria asta de post si sa reparati clasa warrior
va multumesc anticipat!

ps. - daca doriti pun printuri si pe fury am tot crituri de 70k (lucru total imposibil cu gearul din patch 4.0.6 chiar best gear pve full heroic)
efectiv globalizezi in 3sec un healer cu 4k resil facand unhealable damage de peste 150k .... unde-i skilul aici ?


durham wrote:
gazi wrote:

Nu stiu cum de ai dat tu asa,dar niciodata nu am prins criturile alea,haterule.


se poate verifica caracterul, l-am facut saptamana trecuta si in 3 zile l-am gerat full blues pvp + arma din rep.
asta este damage-ul dat normal de un warrior pe freakz.
nu-i de mirare ca pe shaman/druid (cu set bonus aman2 la +4k resil) si pala holy (3.6k resil) nu mai joc de nervi si suparare.
degeaba faci los ai 20 de macros si adonuri degeaba ai exp+skill ca vine un neispravit "dasta" si te rupe in 3sec. (daca ai cd pe trinket)


UP!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 05-07-2012, 12:37:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dathdk u ori esti prost ori te faci:) aici e vorba de OVERPOWER PRIETENE.Nu e vorba de slam asa ca dai drumu la hranit lebede si nu mai venii pe aici.

on : bump deja a trecut prea mult cu topicul asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 05-07-2012, 17:12:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

UP!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-07-2012, 19:35:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tamaie wrote:
dathdk u ori esti prost ori te faci:) aici e vorba de OVERPOWER PRIETENE.Nu e vorba de slam asa ca dai drumu la hranit lebede si nu mai venii pe aici.

on : bump deja a trecut prea mult cu topicul asta.

Uitate la glyph of shield wall,e din octombrie.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MeizNab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2019 02:29)
Joined: 09 Oct 2011
Posts: 408, Topics: 45
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 32

 
Post Posted: 05-07-2012, 22:10:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gazi wrote:
Tamaie wrote:
dathdk u ori esti prost ori te faci:) aici e vorba de OVERPOWER PRIETENE.Nu e vorba de slam asa ca dai drumu la hranit lebede si nu mai venii pe aici.

on : bump deja a trecut prea mult cu topicul asta.

Uitate la glyph of shield wall,e din octombrie.

parca era thread si cu hs right?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 02-10-2024, 20:25:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x