User
Pass
2FA
 
 

CORECTATI ACESTE GRESELI !!!
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message9755
AntiTrusT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2008 10:48)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 56, Topics: 9
Location: localhost

Reputation: 96.5
Votes: 7

 
Post Posted: 04-01-2008, 22:09:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I WUZ N00B...ASTEPTATI PANA IMI REFAC POSTUL VA ROG



Last edited by AntiTrusT on 09-01-2008, 21:39:24; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Gotenks

[UnfreakinBelievable]



Status: Offline
(since 02-11-2014 10:14)
Joined: 14 Nov 2006
Posts: 1074, Topics: 77
Location: ibiza

Reputation: 125.3
Votes: 49

 
Post Posted: 04-01-2008, 22:46:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dak nu stiai alea sunt de la wow mod ... este un mod ptr cs care o sa fie in curand pe cs.freakz.ro ... dak nu gresesc shagghy a scirs aia si noi il acceptam asa analfabet cum e si nu ne deranjeaza gramatica lui -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 04-01-2008, 22:51:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu.. erau traduse de Malprax in WoW zone.. dar nu consider ca un user.. inregistrat chiar azi.. sa faca asa gura si sa se adreseze asa altor useri care au fost fideli si de ajutor forumului...

PS: crezi ca nu s-a vazut in categoria de WoW ca ai postat? a trebuit sa faci post hunting si aici.. copiind toate comentariile tale?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
shaggy

[Am si eu rank!]



Status: Offline
(since 18-11-2020 18:36)
Joined: 27 Mar 2007
Posts: 1180, Topics: 48
Location: N-ai tu treaba!

Reputation: 1012.9
Votes: 22

 
Post Posted: 04-01-2008, 23:51:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eh uite antitrust ca ai facut si tu o greseala...poate o sa o sa iti dai seama poate nu...nici ca ma intereseaza da gandestete si tu ca oricine poate sa greseasca si gandestete ca nu sunt multi care ar scrie tot ce a scris malpra...pana atunci laso mai moale ca nu esti tu cel mai destept.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 05-01-2008, 03:03:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AntiTrusT wrote:
Salut, am intrat zilele astea pe situl vostru, si pot sa va spun ca e destul de interesant si e binevenit pentru ca avem nevoie de astfel de situri. Ca un impatimit jucator de WoW m-am infipt direct in ghiduri (pentru ca asa am ajuns sa cunosc o foarte mare parte din secretele acestui joc - citit cate putin din multe locuri -). Dar sincer sa va spun am ramas dezamagit, informatiile sunt prezentate foarte sumar (asta inteleg, poate au fost dedicate incepatorilor), trecerea de la engleza la romana a fost facuta prea direct, si in astfel de cazuri informatiile sunt redate si au un aspect neplacut, insa cel mai important lucru unele dintre ele sunt gresite, si pot duce jucatorii in eroare.Am ales cateva si va spun cum cred eu ca ar trebui sa fie.

1. MAGE
Quote:
Mage-ul poate sa faca si altceva in afara sa arunce totul in aer, cum ar fi….polymorph
pentru a slabi un opponent pentru al arunca in aer si mai bine.
Aici este gresita descrierea la polymorph: oponentul NU este slabit si NU este aruncat in aer mai bine...din contra prin polymorph toate regeneration-rate-urile sunt marite, si viata si/sau mana inamicului se incarca mult mai rapid.Singurul avantaj al acestui spell in constituie faptul ca scoate din lupta un inamic ( se poate folosi eficient la inceputul unei batalii astfel: polymorph->pyroblast->presence of mind->pyroblast(instant) si deja inamicul mai are foarte putina viata.
Quote:
Utilitate si suport : ridicat
Rank-ul "ridicat" nu este dat pe merit, mai ales ca la Priest ai spus doar "bun".
Quote:
-dependenta foarte mare de mana si de faptul ca tre sa stea nemiscati pentru a casta
Dependenta de mana se regaseste la toate clasele care utilizeaza mana-pool, chiar mai dependent decat mage-ul este priest-ul; si toate clasele de casteri trebuie sa stea nemiscati pt a casta (inca mage-ul are foarte multe instanturi comparativ cu alte clase-ex. priest, druid-)


2. PRIEST
Quote:
Utilitate si suport : bun
"bun" este putin spus, ar trebui sa tii cont ca orice RAID are 2 elemente critice fara de care wipe-ul ar fi iminent:Healer & Tank. Din moment ce Priestul este healer...este esential pentru un RAID, iar ca suport este foarte bun avand buff cu stamina si scutul ce absoarbe dmg.
Quote:
Defecte :
-limitat la armura din cloth si este de usor de omorat
-specializat in rol de heal poate fi plictisitor
Referitor la primul defect: esti sigur ca este usor de omorat? un priest experimentat este chiar infernal de greu de omorat, avand multa mana si heal-urile costand foarte putina; Referitor la al 2lea: Plictisitor doar pe severele private unde uneori instantele se fac de un singur Paladin cu ceva potiuni de viata si mana in backpack...intr-un RAID, adevarat este chiar foarte greu sa tii heal cum trebuie.
Quote:
Clase de talent : Holy (heal power), Shadow (offensive), Discipline
Discipline confera mai multa mana si imbunatateste spellurile si buffurile.

3. PALADIN
Quote:
Paladinii sunt healeri de rezerva excelenti pentru ca pot rezurecta, asta insemnand ca daca se intampla ceva su Priestul sau Druidul in instanta grupul nu este dat peste cap.
Partea cu "pentru ca pot rezurecta" nu isi are locul aici...nu de asta sunt healeri de rezerva execelenti, ci pentru ca pot tine healul o perioada de timp...si ca sa poata da Redemption trebuie sa fie out of combat, lucru greu de obtinut intr-o instanta (si aici ma refer la serverele serioase care au instantele scriptate corect)
Quote:
Damage : mic
Dmg-ul unui paladin nu este nicidecum mic (poate doar mai mic ca la unele clase) dar cu o combinatie corecta intre abilitati dmg este chiar rezonabil (Retr Aura+Seal of Rightneous->Judgement+Consecration)
Quote:
-optiuni reduse de atac la distanta -dependent de echipament
Mai precis o SINGURA abilitate de la distanta: Repentance, care doar da Incapacitate. Si orice clasa este dependenta de echipament, asa ca nu este un dezavantaj al paladinului.

4. WARLOCK
Quote:
-poate salva un party de la dezastru cu soul stones sau health stones
TOTAL gresit...soul stones si health stones sunt SOULBOUND...deci le poate folosi doar el.
Quote:
-se descurca foarte greu in spatii inchise
Esti sigur ca asta ai vrut sa scrii? Raised eyebrow Poti sa spui si care ar fi motivul?

5. WARRIOR
Quote:
O echipa de warriori sa scape foarte usor de un adversar
Zi sa mori tu, muuuult mai usor scapa de tine un adversar o echipa de druizi sau hunteri si chiar warlocks...si nici gramatical nu e corect.
Quote:
Utilitate si support : redus
Thoamne - , qm sa fie mah "redus" cand intr-un raid sunt printre cei mai importanti...si chiar tu spuneai ca atrag atentia inamicului ca un mage sau rogue sa isi faca treaba cum trebuie.
Quote:
Rase disponibile : toate in afara de Blood Elf
...asta daca nu existau Dwarfii si Draeneii

6. HUNTER
Quote:
favand un tigru sau o fiara salbatica alaturi de el face ca Hunter-ul sa fie respectat de toata lumea.
nush qm se face dar eu cu druidul cand prin un hunter ii bag petul in Hibernate si ii bag respectul in c*r si ii dau pana il scoate pe gura.
Quote:
dar puterea lor sta in atacul de la distanta deoarece “petul” lui, o fiara salbatica domesticita care ataca pentru el, distrage atentia oponentului, cat timp hunterul ataca de la distanta
...asta daca esti destul de n00b sa stai sa te bati cu petul si sa nu ai nici o sansa sa mai apuci sa omori si hunterul
Quote:
-poate domestici aproape orice fiara salbatica pentru a se alatura lui.
...poate da Tame doar la Beasts...si nici la alea in totalitate (vezi Kodo Beast)
Quote:
-se descurca bine singur, capabil sa se lupte cu multe elite de unul singur
...esti sigur? e posibil doar daca acesti elites sunt lvl mai mic, si nici in cazul asta nu face fata la "multe"
Quote:
-nu poate sa foloseaca atacurile de distanta daca este mai aproape de 8 yarzi de opponent
odata cu 2.3.0 limita este de 5 yards

7. DRUID
Quote:
dar schimbarea de forma este cu adevarat necesara in battleground-uri unde un feral druid poate face mult bine
nu doar in BG ci in orice tip de PvP druidul pe feral este mai bun...si chiar in BG este recomandat si un druid pe balance care sa sta cu ochii pe steag si sa dea Entangle Roots la cel care a luat steagul pana vin intariri, sau poate folosi Nature's Grasp pentru a fugi mai usor cu steagul si a lasa in Entangle inamicii care il ataca
Quote:
-capabil sa calatoreasca usor si pe uscat si in apa
...odata cu TBC si in aer...si chiar mai repede decat alte clase care necesita lvl 70 (fata de 68)

8. SHAMAN
Quote:
Un singur totem poate fi activat la un moment dat, neavand posibilitatea sa fie activate mai multe in acelasi timp.
Poate activa 4 toteme in acelasi timp...vroiai sa spui ca un singur totem din fiecare clasa de elemente
Quote:
-abilitati pentru heal foarte bune
Tu mai gandesti cand scrii? Parca mai sus scriai ca are cele mai slabe abilitati de heal.
Quote:
-ramane fara mana foarte repede
Daca stii ce totem sa pui nu mai ramai asa repede fara mana;)

9. ROGUE
Quote:
-capabil sa raspunda la orice situatie
Esti sigur?...Uite aici: Esti intr-un RAID la un mare boss, baga una si moare tank-ul...evident fiind primary DPS, rogue va lua aggro. Imi spui cum raspunde la situatia asta?...sa nu mai zic ca poate bossul are Chain Lightning si moare si healer-ul...iti zic eu cum raspunde: "hai sa ma incercam odata instanta asta"

Si asa s-a terminat si "ghid-urile" tale. Personal nu am nimic cu tine...dar ai dat cu bata in balta...foarte foarte multe greseli informative, de gramatica, si de exprimare...sincer "STAY AWAY FROM WoW"...sau apuca-te si citeste manuale,carti de WoW...si chiar ce ti-am scris eu mai sus te-ar ajuta. Trebuia macar sa repari greselile de scriere, dar asta miroase a lipsa de interes. Eh, noi sa fim sanatosi, hai salut, sper ca am reusit sa va ajut cat de cat.



si oi vrea sa ghicesc topicu, si eventual sa trec cu vederea ca nu stii sa vorbesti nici corect nici polticos?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotenks

[UnfreakinBelievable]



Status: Offline
(since 02-11-2014 10:14)
Joined: 14 Nov 2006
Posts: 1074, Topics: 77
Location: ibiza

Reputation: 125.3
Votes: 49

 
Post Posted: 05-01-2008, 03:15:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

shagghy wrote:
eh uite antitrust ca ai facut si tu o greseala...poate o sa o sa iti dai seama poate nu...nici ca ma intereseaza da gandestete si tu ca oricine poate sa greseasca si gandestete ca nu sunt multi care ar scrie tot ce a scris malpra...pana atunci laso mai moale ca nu esti tu cel mai destept.


da shaggy este cel mai destept ... de aceea a castigat de la mine un os ... roadel cu placere



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 05-01-2008, 11:02:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce sariti toti asa pe el aiurea ma? a vrut sa ajute,faptul ca se exprima mai...nepoliticos e altceva,nu se adresa catre useri ci catre moderatori.
nu va mai bagati peste tot unde nu va fierbe oala.


...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AntiTrusT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2008 10:48)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 56, Topics: 9
Location: localhost

Reputation: 96.5
Votes: 7

 
Post Posted: 05-01-2008, 16:33:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu am postat cu scopul de a ma da cel mai destept, si nici nu l-am jignit pe Malpraxis, daca citeati pana la sfarsit ce am scris va dadeati seama ca am dreptate. Chiar daca sunt inscris de ieri pe forum, si a fost primul meu post, l-am facut pentru ca chiar daca voua nu va pasa, aceste tipuri de posturi ca ale lui Malpraxis trag in jos intreg situl, din asta vizitatorii tragand o concluzie: Lipsa de Interes, pentru un site care ar putea ajuta comunitatea gamerilor. Si va spun sincer chiar pe la sfarsit deja ma luasera nervii cand vedeam ce aberatii sunt scrise.
Si tocmai asta este motivul pentru care le-am citat, pentru a fi corectate. Si chiar daca ma credeti sau nu, dupa ce reply-uri ati pus imi dau seama ca stiu WoW mai bine decat voi toti la un loc. Aici face exceptie HIDDEN care se vede ca intr-adevar ii pasa de acest site, si stie ca o critica se ia ca atare si se corecteaza. Eu daca eram moderator va dadeam Warn la toti pentru ce ati facut, mai ales ca nu am corectat niste lucruri deja corecte, ci doar am indreptat niste greseli imense. Dar se vede ca sunteti inca niste pusti si habar nu aveti ce inseamna sa aduci un site la un punct inalt, si mai ales sa il sustii.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 05-01-2008, 17:43:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

*cough* I'm the WoW Freakz server administrator.. not that you will give a sh*t or something..
Quote:
Si asa s-a terminat si "ghid-urile" tale. Personal nu am nimic cu tine...dar ai dat cu bata in balta...foarte foarte multe greseli informative, de gramatica, si de exprimare...sincer "STAY AWAY FROM WoW".

din cate stiu eu el le-a tradus.. nu le-a luat de altundeva..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
AntiTrusT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2008 10:48)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 56, Topics: 9
Location: localhost

Reputation: 96.5
Votes: 7

 
Post Posted: 05-01-2008, 18:01:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
dak nu stiai alea sunt de la wow mod ... este un mod ptr cs care o sa fie in curand pe cs.freakz.ro ... dak nu gresesc shagghy a scirs aia si noi il acceptam asa analfabet cum e si nu ne deranjeaza gramatica lui

abia asta este post-hunting, pentru ca din ceea ce ai scris nu este nimic corect; una este sa iti spui parerea, si una este sa inerci sa acoperi ceva pe nedrept.

Si sa stiti, eu am trecut de mult de perioada in care rascoleam un forum ca sa mai bag un post sa imi creasca reputatia, dar la o mare parte din voi se mai remarca acest lucru.

Quote:
Personal nu am nimic cu tine
Am specificat ca eu nu am nimic cu Malpraxis, nu l-am jignit, nu i-am zis de mama, de morti sau rude, poate ca am fost prea dur recunosc, dar trebuia macar sa isi dea interesul si dupa ce a pus alea pe site sa le verifice.
koltzu wrote:
din cate stiu eu el le-a tradus.. nu le-a luat de altundeva..
aici te contrazici singur, pai daca le-a tradus e evident ca sunt luate de undeva, ca doar nu le-a creat in engleza si apoi le-a tradus in romana. Si totusi daca ar fi sa intuiesc ce ai vrut sa zici u...NU am vrut sa spun ca le-a exact asa cum sunt din alta parte, poate ca a muncit si le-a facut, dar nu a muncit destul sa le faca si corect.

NU am creat acest post pentru a crea scandaluri, sau ca sa ies in evidenta, ci mi-am spus parearea, ca doar de asta Thread-ul se cheama Pareri si Sugestii.
Daca vreun moderator crede ca este de cuviinta sa primesc ban, sa fie sanatos, si sa o faca ca nu este nici primul nici ultimul forum pe care il frecventez.

Si un sfat pentru astia care au sarit pe mine: Cand cititi un post, cititi-l pana la ultimul cuvant, mai maturizati-va, si invatati ce este aia o critica.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 05-01-2008, 18:41:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Zi sa mori tu, muuuult mai usor scapa de tine un adversar o echipa de druizi sau hunteri si chiar warlocks...si nici gramatical nu e corect.


Quote:
nush qm se face dar eu cu druidul cand prin un hunter ii bag petul in Hibernate si ii bag respectul in c*r si ii dau pana il scoate pe gura.

Thoamne - , qm sa fie mah "redus" cand intr-un raid sunt printre cei mai importanti...si chiar tu spuneai ca atrag atentia inamicului ca un mage sau rogue sa isi faca treaba cum trebuie.


esti cam foarte ipocrit fiule.
gramatical te-ai ***** pe postul tau, tu, nu noi.
si invata sa nu-ti mai arogi inteligenta, daca vrei sa critici, spune ce e bine si ce nu, nu "thoaamneee"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AntiTrusT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2008 10:48)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 56, Topics: 9
Location: localhost

Reputation: 96.5
Votes: 7

 
Post Posted: 05-01-2008, 18:48:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu nu imi arog deloc inteligenta si nu ma cred ceea ce nu sunt...cat despre greselile gramaticale, nu le-am facut fiindca nu stiu gramatica ci fiindca m-am grabit la scris. Si fazele astea cu "thoamne" si ce mai erau pe acolo, se numesc constructii persuasive, si arata intensitatea unui anumit lucru (una e sa scrii "eh, ai scris si u asa, dar nu intereseaza pe nimeni" si alta e "thoamne, cum ai putut sa scrii asa ceva?") chiar daca nu sunt corecte d.p.d.v literar, dar totusi aici este un forum unde se foloseste un limbaj familial si nu strict literar ca sunt un user ce mi-am spus parerea nu un BOT care corecteaza orbeste.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 05-01-2008, 19:56:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

antitrust,vezi ca ti-o iei in cap,incep sa cred ca ai venit doar sa te dai mare,nu sa ajuti.
+warn pentru jigniri.


...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AntiTrusT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2008 10:48)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 56, Topics: 9
Location: localhost

Reputation: 96.5
Votes: 7

 
Post Posted: 05-01-2008, 20:30:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da. e clar, m-am carat de aici, se pare ca ati inteles TOTI gresit posturile mele, ce sa ii faci, asta e...
Sa stii Hidden ca chiar nu vroiam sa ma dau mare, nu sunt vechi pe forum, nu joc pe serverele voastre asa ca nu am nici un motiv sa vreau sa devin cunoscut prin posturile mele, cand am facut topicul initial m-am gandit 100% ca oricine citeste, si are habar ce citeste, o sa simta ceea ce am simtit eu, ca de situl asta nu se ocupa nimeni, am avut si eu site, am fost admin pe forumuri, am experienta ca web-designer, si nu ma intereseaza DELOC ca ala isi da palaria jos in fata mea sau ca ma injura...dar stiu foarte bine ce ridica( sau dimpotriva) un site in ochii vizitatorilor...si astfel de lucruri nu dau bine.
Mult noroc in continuare, cu site-ul, forum-ul, serverele si ce mai aveti voi. Despre mine puteti chiar sa stergeti topicul in intregime si sa imi dati si ban, dar macar ocupati-va mai cu interes ca nu oricine are sansa sa devina moderator sau admin pe un site, si sunt multi care ar sti cum sa isi faca treaba cum trebuie, si care s-ar dedica mai mult intretinerii acestui site. Bafta all!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 05-01-2008, 20:39:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asta vroiam sa-ti propun,pacat ca ai o atitudine de *****.
toate bune si tie.


...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-04-2024, 11:30:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x