User
Pass
2FA
 
 

BOT - Ascendant Council
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 42, 43, 44  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message128301
redblast

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-06-2013 16:25)
Joined: 24 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 110.3
Votes: 6

Post Posted: 01-08-2012, 22:35:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe 10n
Prima faza:
Ordinea spelurilor este corecta, doar ca se succed foarte repede.
1- se casteaza waterbomb, nu ai timp sa intri in flacari sa scapi de watelogged pentru vine glacitate si baga in gheatza.
2- Aegis of Flame pica greu, nu are in nici un caz 500k hp, are dublu sau triplu..
3-kockback de la ignacius.. te arunca mult prea departe..
Per total, daca se face timingul intre spelluri si se repara Aegis of Flame ca sa ii poti da interupt la Rising Flames ar fi ok!

Faza a doua:
Spelurile inca o data se succed cu foarte mare rapiditate si in plus intervin si cei doi bosi de pe bara care casteaza spelurile de Heroic. Am reusit sa scapam de prima Frozen Orb dar a doua a dat wipe.

Per total. Spelurile ar fi ok.. trebuie lucrat doar la rapiditatea cu care se succed spelurile si redus dmg la speluri.
Bosi au mai mult HP decat ar trebuii sa aiba.. cineva sa intre pe wowhead sa mai citeasca odata scripturile, spelurile si hp-ul bosilor

Cam atat deocamdata

Cu scriptul de acum... imposibil de facut si cu end gear

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dunga

[ala IMBA]



Status: Offline
(since 08-07-2017 19:03)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 298, Topics: 124
Location: PE SCAUN

Reputation: 137.8
Votes: 9

 
Post Posted: 01-08-2012, 22:43:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da,Inferno Leap este de 10 yarzi(wowhead (wowhead link))


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vasyo

[Lucifer's Killer]



Status: Offline
(since 26-07-2022 22:09)
Joined: 23 Mar 2010
Posts: 157, Topics: 33
Location: Money Factory

Reputation: 183.3
Votes: 7

 
Post Posted: 01-08-2012, 22:43:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt multe buguri si nu cred ca o sa poata face pana la next fix. Ar mai fi trebuit testat putin si pus vineri.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tavos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-08-2012 13:58)
Joined: 21 Feb 2010
Posts: 18, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -5.4
Votes: 6

Post Posted: 01-08-2012, 22:52:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E failure.Hai cu hot fixu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sica tiganu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-10-2012 15:01)
Joined: 01 Aug 2012
Posts: 55, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: -67
Votes: 5

Post Posted: 01-08-2012, 23:00:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun deci in priumul rand vreau sa spun ca dupa parerea mea e cel mai prost scriptat boss de pe Cataclysm cel putin ceilalti erau killable cu bugurile acelea dar asta e imposibil si cu dragonsoul gear full hc.Se simte lipsa lui Shockeru..Iar acum bugurile care le-am observat:

Faza 1:Focul nu se spawneaza la fiecare sprint doar la unele sprinturi adica no debuff remove adica wipe.
Se intampla sa casteze glaciate imediat dupa water bomb adica waterlogged pe 3-4 si instatnt freeze adica wipe...
Aegis of Flame are prea mult dmg absorb iar dupa ce il spargi nu merge interupt la rising flames adica wipe... 30-40k aoe dmg per sec...
Static overload face prea rpd spread pe raid tre sa ai timp macar 5 sec aici tre sa fi batman sa fugi la timp cu el.
Knockbackul e de vreo 70 de yarzi adica eraem pe scari si m-a aruncat la intrarea dinspre valiona.

Faza 2:Se spawneaza orbul pe normal care e spell doar de heroic iar normal el se spawneazsa langa un player la vreo 5 yarzi si sta vreo 3 sec dupa care incepe sa-l urmareasca.Eh aici se spawneaza pe player si da instant kill pe raid nici n-ai cum sa fugi singura modalitate ar fi sa fugi constant fara sa te opresti ceea ce e o nebunie...
Prima data trebuie dat Quake iar dupa aceea restul,aici fiind random adica nu sti care vine primu si daca nu ai debuful bun esti dead.
Lighting Rod nici nu ai timp sa fugi cu el din raid ca in 2 sec a si dat pe tine cu chain lighting si wipe la raid.
Anonimous Spell:Stam ce stam si numa vedem ca raidu e mort asta e elementu supriza din faza 2 nu sti cand apare.

Faza 3:Nu stiu daca functioneaza bine sau nu pt ca nu se poate ajunge momentan in aceea faza.

Si in ultimul rand nu ai timp sa realizezi ce se intampla spelurile sunt castate prea rpd,da static overload da si water bomb in acelasi timp,focul dupa pe cand te sstackezi incepe aegis of flame si glaciate deodata water bomb si glaciate unu dupa altu,aaegis of flame are cam 30 de sec adica casteaza unul la 30-35 de sec nu unul la interval de 5 sec care si asa nu poti sa-l intrerupi.

Lista de fixuri este una lunga si sper sa se fixuie pt ca in cele din urma e un encounter destul de greu si chiar fun in sinea lui e pacat de el.Bafta cu fixurile.



Last edited by sica tiganu on 01-08-2012, 23:07:28; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
starwurs

[T.n.T For Ever]



Status: Offline
(since 16-09-2018 19:36)
Joined: 24 Jul 2010
Posts: 182, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 118.7
Votes: 10

 
Post Posted: 01-08-2012, 23:05:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lightning Rod – Arion marks a random player as a targets for a forthcoming Chain Lightning attack.

In 25 player raids Arion marks three random players as targets.

Aici pe 10 pune 3!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkky96

[Account disabled]



Status: Offline
(since 24-08-2012 08:52)
Joined: 06 May 2011
Posts: 188, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -116.9
Votes: 10

 
Post Posted: 01-08-2012, 23:08:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

--




Last edited by darkky96 on 01-08-2012, 23:22:08; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prodj@

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-02-2015 23:21)
Joined: 26 May 2012
Posts: 126, Topics: 3
Location: Supremu

Reputation: 36.9
Votes: 3

Post Posted: 01-08-2012, 23:13:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca se mai uita cineva pe aici se da extrem de mult dps am avut flask cu rezist si etc si da mare fatalitate
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xenn

[Old school Veteran ]



Status: Offline
(since 06-06-2022 11:52)
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 172, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 17.7
Votes: 14

Post Posted: 01-08-2012, 23:14:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bugguri la consiliu :

1. Aegis of Flame—Surrounds the caster with a radiant shield of flame, absorbing 1,000,000 damage and preventing spell interruption while active.
Merge bine dar il da prea des
2. Inferno Rush—Ignacious rushes back to his primary aggro target leaving a trail of flames. The flame trail will inflict 4625 to 5375 Fire damage every 0.5 sec and remove Waterlogged.
Dupa al 2 -lea val adica cand il da inca o data da inferno rush dar fara foc adica , daca primim watelog nu putem scoate debufu ca nu e focu
3. Rising Flames—Cast immediately after Aegis of Flame. Deals increasing Fire damage to every player in the room over time until interrupted.
Nu merge intrerupt
4. Inferno Leap—Leaps at an enemy, inflicting 23125 to 26875 Fire damage and knocking all nearby enemies away.
Da un knockback mare adica degeaba eviti cat de cat tot te arunca pana la valiona LOL

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-06-2016 19:30)
Joined: 11 Jan 2012
Posts: 1302, Topics: 98
Location: Romania

Reputation: 152.9
Votes: 79

 
Post Posted: 01-08-2012, 23:19:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumim de efort cu bossul dar mai e nitzel de lucru la el. Este bine macar ca vrajile si mecanicile cheie sunt functionale, restul sunt tweakuri sau minoritati cu care ne putem obisnui.

Putin cleanup in script, scoasa imunitatea lui ignacious si revizuite timerele si o sa avem un council functional.

P.S. A reusit cineva sa ajunga in p3 pana acum? xD Chiar si pe normal, ca sunt curios ce buguri or mai fi si in faza aia -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkky96

[Account disabled]



Status: Offline
(since 24-08-2012 08:52)
Joined: 06 May 2011
Posts: 188, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -116.9
Votes: 10

 
Post Posted: 01-08-2012, 23:22:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deeci ...Bugurile Momentan din phase 1 ( Ignacious and Feludius ) Sunt:



1.Bossi sunt pusi incorect (inversati)


2.Knockback-ul cred ca este in jur de 40-50 yarzi(muult prea mare)

3.Glaciate si Rising flames se dau simulan.

4.Cateodata nu apare dara de foc. (imposibil sa scoti watterlogg-ul daca nu apare).

5.Da Glaciate si cam cu 0.5 secunde inainte sa se termine castul da Water bomb (INSTANT WIPE ..CE MAI)

6.Ai debuffuri din phase 2 in phase one(Wtf maa?)..si nu nu sunt prost pentru ca nu sunt debbufurile de la heroic mode..pentru ca am avut chain lightning.

7.Pune watterlog pe tank

8.Abilitatile folosite de bossi pe 10n/25n au damage-ul celor de pe heroic.

9.Uneori flacarile puse nu iti scot debufful de la watterlog( Am intrat in flacara cu watterlogul si nimic).


Deci..in concluzie bossul este imposibil de facut....

Hai cu Hotfixul !-


Acum sa se rezolve astea si sa vedem ce ne asteapta in phase 2 si in phase 3 cu monstrozitatea...dar...presupun ca o sa fie un haos total (again)..ca aici -))

Oricum Respect Freakz-ul pentru ca ne ofera un Free Play la acest joc cu un content pve destul de bun(parerea mea) pvp destul de ok...dar unii oameni nu inteleg aceasta chestie si critica freakzul cand nu le convine ceva..sau iau gmii la misto.....de exemplu dupa Ce am "terminat" Councilul sa zicem(de testat)...am vazut cam vro 12 indivizi..care injurau gmii si developerii ca cica nu isi fac treaba......ca avem un script de "Rahat si sa ne lasam".Daca cititi acest post...trebuie sa intelegeti odata ca jucati pe un server Free to play si nu o sa se compare niciodata cu Officialul si + ca nu dati bani sa il jucati...dar serios acuma guys...daca nu va convine ceva?...dc nu va loati jucariile si va duceti pe official ?..aa stati..nu aveti bani ...
Daca vrea shocker....acum inchide serveru si inloc sa injurati gmii si alte chestii o sa plangeti dupa characterele voastre (^_^).Ca si cu rollbackurile.

Atat am avut de zis , si ....Good Job Pentru script ( Apreciez ca va dati silinta).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zamo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-03-2014 16:02)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 299, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 97.7
Votes: 5

Post Posted: 01-08-2012, 23:24:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am ajuns noi in faza 3 pe normal
e crima si pedeapsa, nu se da un lightning ci 4 odata in rest pune balti si ridica oameni cum ar trebui si iei cam 30k fall dmg
dar cred ca dmg de la fulgere e cam insane!
pe hc dupa al 2-lea aegis la care nu poti da intrerupt nu ai cum sa nu iei wipe...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-06-2016 19:30)
Joined: 11 Jan 2012
Posts: 1302, Topics: 98
Location: Romania

Reputation: 152.9
Votes: 79

 
Post Posted: 01-08-2012, 23:30:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zamo wrote:
am ajuns noi in faza 3 pe normal
e crima si pedeapsa, nu se da un lightning ci 4 odata in rest pune balti si ridica oameni cum ar trebui si iei cam 30k fall dmg
dar cred ca dmg de la fulgere e cam insane!
pe hc dupa al 2-lea aegis la care nu poti da intrerupt nu ai cum sa nu iei wipe...



Mda noi cand am vazut frost orbu lui feludius in p2 pe normal nu ne-am mai obosit cu heroic, macar in p3 doar chain lightningu e buguit. ei bine pana atunci asteptam cu rabdare hotfixurile, oricum m-am distrat in seara asta, stiam la ce sa ma astept si la primul aegis of flame cand am vazut full cast pe rising flames m-a bufnit un ras pe ts de zile mari -

P.S. Nu ai precizat nimic de embers in p3, sa inteleg ca nu le-a castat sau le-ai omis tu? Functioneaza cum trebuie sau ba?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zamo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-03-2014 16:02)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 299, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 97.7
Votes: 5

Post Posted: 01-08-2012, 23:40:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
zamo wrote:
am ajuns noi in faza 3 pe normal
e crima si pedeapsa, nu se da un lightning ci 4 odata in rest pune balti si ridica oameni cum ar trebui si iei cam 30k fall dmg
dar cred ca dmg de la fulgere e cam insane!
pe hc dupa al 2-lea aegis la care nu poti da intrerupt nu ai cum sa nu iei wipe...



Mda noi cand am vazut frost orbu lui feludius in p2 pe normal nu ne-am mai obosit cu heroic, macar in p3 doar chain lightningu e buguit. ei bine pana atunci asteptam cu rabdare hotfixurile, oricum m-am distrat in seara asta, stiam la ce sa ma astept si la primul aegis of flame cand am vazut full cast pe rising flames m-a bufnit un ras pe ts de zile mari -

P.S. Nu ai precizat nimic de embers in p3, sa inteleg ca nu le-a castat sau le-ai omis tu? Functioneaza cum trebuie sau ba?

sincer sa iti spun nu am stat sa ne bubuie in cap un meteor am incercat sa ne ferim deci pot doar sa iti spun ca ai timp sa te misti si ca nu sunt castate mereu
oricum daca e sa ajungi in faza 3 si sa duci toti bosii sub 30% si sa nu moara nimeni pana atunci cu scriptul actual din faza 3 100% dai jos bosul
dar nu prea poti sa dai toti bosii sub 30%



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
redblast

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-06-2013 16:25)
Joined: 24 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 110.3
Votes: 6

Post Posted: 01-08-2012, 23:43:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
zamo wrote:
am ajuns noi in faza 3 pe normal
e crima si pedeapsa, nu se da un lightning ci 4 odata in rest pune balti si ridica oameni cum ar trebui si iei cam 30k fall dmg
dar cred ca dmg de la fulgere e cam insane!
pe hc dupa al 2-lea aegis la care nu poti da intrerupt nu ai cum sa nu iei wipe...



Mda noi cand am vazut frost orbu lui feludius in p2 pe normal nu ne-am mai obosit cu heroic, macar in p3 doar chain lightningu e buguit. ei bine pana atunci asteptam cu rabdare hotfixurile, oricum m-am distrat in seara asta, stiam la ce sa ma astept si la primul aegis of flame cand am vazut full cast pe rising flames m-a bufnit un ras pe ts de zile mari -

P.S. Nu ai precizat nimic de embers in p3, sa inteleg ca nu le-a castat sau le-ai omis tu? Functioneaza cum trebuie sau ba?


in faza 3 dmg de la fulgere ar trebuii sa fie insane.. dar la dracu.. defineste insane.. si normal ca nu da pe o tinta ci da pe mai multe .. dar inca o data defineste insane.. ar trebuii sa inceapa cu 4-10k dmg/sec si sa creasca cu fiecare secunda in care bosul este in viatza pana moare sau moare raidul...

scriptul acum este imposibil de facut dar inca o data.. cu ceva timing se poate face. Problema este ca shokerul nu lase bosul nici prea usor, dar nici imbosibil de facut.. sa ne chinuim putin la el..

si pentru pustiul care a scris cu litere de o schioapa.. omg.. copile du-te la un medic sa itzi verifici dioptriile si cromatica la ochi pentru ca ai facut curcubeul vietzii acolo

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 42, 43, 44  Next    


The time now is 29-06-2024, 14:24:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x