User
Pass
2FA
 
 

BOT - Ascendant Council
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42, 43, 44  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message128298
redblast

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-06-2013 16:25)
Joined: 24 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 110.3
Votes: 6

Post Posted: 01-08-2012, 23:43:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
zamo wrote:
am ajuns noi in faza 3 pe normal
e crima si pedeapsa, nu se da un lightning ci 4 odata in rest pune balti si ridica oameni cum ar trebui si iei cam 30k fall dmg
dar cred ca dmg de la fulgere e cam insane!
pe hc dupa al 2-lea aegis la care nu poti da intrerupt nu ai cum sa nu iei wipe...



Mda noi cand am vazut frost orbu lui feludius in p2 pe normal nu ne-am mai obosit cu heroic, macar in p3 doar chain lightningu e buguit. ei bine pana atunci asteptam cu rabdare hotfixurile, oricum m-am distrat in seara asta, stiam la ce sa ma astept si la primul aegis of flame cand am vazut full cast pe rising flames m-a bufnit un ras pe ts de zile mari -

P.S. Nu ai precizat nimic de embers in p3, sa inteleg ca nu le-a castat sau le-ai omis tu? Functioneaza cum trebuie sau ba?


in faza 3 dmg de la fulgere ar trebuii sa fie insane.. dar la dracu.. defineste insane.. si normal ca nu da pe o tinta ci da pe mai multe .. dar inca o data defineste insane.. ar trebuii sa inceapa cu 4-10k dmg/sec si sa creasca cu fiecare secunda in care bosul este in viatza pana moare sau moare raidul...

scriptul acum este imposibil de facut dar inca o data.. cu ceva timing se poate face. Problema este ca shokerul nu lase bosul nici prea usor, dar nici imposibil de facut.. sa ne chinuim putin la el..

si pentru pustiul care a scris cu litere de o schioapa.. omg.. copile du-te la un medic sa itzi verifici dioptriile si cromatica la ochi pentru ca ai facut curcubeul vietzii acolo

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zamo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-03-2014 16:02)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 299, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 97.7
Votes: 5

Post Posted: 01-08-2012, 23:51:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

redblast wrote:
odes wrote:
zamo wrote:
am ajuns noi in faza 3 pe normal
e crima si pedeapsa, nu se da un lightning ci 4 odata in rest pune balti si ridica oameni cum ar trebui si iei cam 30k fall dmg
dar cred ca dmg de la fulgere e cam insane!
pe hc dupa al 2-lea aegis la care nu poti da intrerupt nu ai cum sa nu iei wipe...



Mda noi cand am vazut frost orbu lui feludius in p2 pe normal nu ne-am mai obosit cu heroic, macar in p3 doar chain lightningu e buguit. ei bine pana atunci asteptam cu rabdare hotfixurile, oricum m-am distrat in seara asta, stiam la ce sa ma astept si la primul aegis of flame cand am vazut full cast pe rising flames m-a bufnit un ras pe ts de zile mari -

P.S. Nu ai precizat nimic de embers in p3, sa inteleg ca nu le-a castat sau le-ai omis tu? Functioneaza cum trebuie sau ba?


in faza 3 dmg de la fulgere ar trebuii sa fie insane.. dar la dracu.. defineste insane.. si normal ca nu da pe o tinta ci da pe mai multe .. dar inca o data defineste insane.. ar trebuii sa inceapa cu 4-10k dmg/sec si sa creasca cu fiecare secunda in care bosul este in viatza pana moare sau moare raidul...

scriptul acum este imposibil de facut dar inca o data.. cu ceva timing se poate face. Problema este ca shokerul nu lase bosul nici prea usor, dar nici imposibil de facut.. sa ne chinuim putin la el..

si pentru pustiul care a scris cu litere de o schioapa.. omg.. copile du-te la un medic sa itzi verifici dioptriile si cromatica la ochi pentru ca ai facut curcubeul vietzii acolo

insane adica pe normal nu il faci decat daca il dai in 30 de sec maxim pe Elementium Monstrosity jos, altfel nu ai sanse nici cu 3healeri
si bosul nu cred ca e facubil deoarece glaciate te ingheata chiar daca stai in foc, iti pune waterlog instant presupun, am stat in foc inainte in timpul si dupa ce a castat glaciate si m-a inghetat in foc(dara de foc care ar fi trebuit sa iti scoata waterlogul)
si nu doar pe o persoana cam pe 2-3 pe tura deci cred ca doar cu mult noroc ai sanse sa faci bosul dar sansele sunt foarte mici



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jun10r

[Hug]



Status: Offline
(since 11-11-2013 18:10)
Joined: 26 Oct 2010
Posts: 48, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 101.3
Votes: 2

Post Posted: 02-08-2012, 00:17:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Ok, sa fac rezumatul a 2 tryuri facute in gluma pe 10H (era clar ca e unkillable in primele zile, ca orice alt boss). Intai, spun cum face, dupaia spun cum ar trebui sa faca:
1. Incepe sa casteze Glaciate, iar cand mai are 0.5 secunde din cast da Water Bomb -> instakill (am patit la unul din tryuri).
2. Knockback de la Ignatious este ABSOLUT STUPID DE MARE, m-a aruncat 50 de yards pe putin.
3. Da Glaciate & Rising Flames simultan.
4. Se ia damage mult prea mare de la Glaciate si Rising Flames (nu am fost atent, dar am impresia ca facea stackuri prea repede al 2lea).
5. Primesti debuffs de la Phase 2 in Phase 1. (si nu, nu alea de Heroic mode, ci dracii gen debufful de Chain Lightning)
6. Boss din Phase 1 sunt asezati gresit.

Cum ar trebui sa fie:
1. Water Bomb se casteaza cam cu 10 secunde inainte de Glaciate, sa ai timp sa intrii in foc.
2. Knockback ar trebui sa fie de cam 10-15 yards, nu sa te zboare pana la Theralion & Valiona.
3. Ar trebui sa fie un timp intre Glaciate & Rising Flames, ceva gen 5-10 sec, sa aiba timp healerii sa ridice raidul. Fiind castate simultan, cam incasezi wipe.
4. Ar trebui sa dea damage mult mai mic de atat, check youtube videos.
5. M-am trezit cu debuffs dubioase de prin Phase 2 pe mine, ceea ce n-ar trebui sa se intample.
6. Ignacious ar trebui sa fie in stanga, iar Feludius in dreapta (cum te uiti dinspre Theralion & Valiona spre Cho'gall).

Cam astea sunt bugs pe care le-am vazut noi, n-am avut starea spirituala sa dam try-uri "pe bune" cand am vazut ce epic e scriptat. Asteptam cu nerabdare fixurile care sa faca acest boss killable. Ma intreb daca a fost testat scriptul inainte sa fie bagat live, iar cand zic testat ma refer cu grup de cativa oameni, nu un singur GM care se uita ce face bossul.


In plus fata de quote pe 10hc doar:

Faza 1:

Pe langa aceste buguri din faza 1 as mai adauga faptul ca Static Overload si Gravity Core nu dispar atunci cand cei doi se stackeaza, mereu ramane un debuff.
Odata ce playerii cu debuffu initial s-au stackat, acestea trebuie sa dispara, iar daca Static Overload s-a raspind pe alte tinte(ca a trecut prea aproape de jucatori) trebuie sa dispara dupa 10 secunde(pentru ca se raspandeste si are timer), nu sa mai raspandeasca la randul lui.
Simplu : Se apropie jucatorii cu Static Overload si Gravity Core, ele dispar dupa jucatori. Daca Static Overload are timer pe un jucator, cand expira acesta dispare. Daca un jucator are debuff Static Overload cu timer acesta nu se mai imprastie ca debuff la alta tinta.

Trebuiesc puse delays si timere la spelluri, plus conditii de debuffs atunci cand se scripteaza.

Faza 2:

Timer pe sageata galbena :Lightning Rod – Arion marks a random player as a targets for a forthcoming Chain Lightning attack.
La fel ca la Valiona cand pune sageata de meteorit.
Mai sunt multe de spus la faza 2 ,dar nu vreau sa fac un post plictisitor.

Daca urmariti detaliile de mai jos scriptul se poate face deoarece informatiile reprezinta un design foarte bun.
Totul depinde de puterea "echipei de programare".
De aici poate scoate un admin intr-un document detaliat ( gen .xcel) informatii si explicatii legate de noul boss.
Spor la munca, daca se ocupa cineva .... si spun asta pentru ca se pare ca va lipsesc informatiile esentiale si totul se face la misto si serverul se misca foarte greu.

Si mai sunt multe detalii, dar nu stau acum sa explic pentru ca toate apar : aici youtube si aici wowhead .


Cand se baga un boss ori e scriptat foarte prost core-ul de cataclysm si necesita foarte multa treaba din partea programatorilor ori cei ce programeaza decat scot un coment si habar nu au cum functioneaza pentru ca nu se implica(ca sa nu zic posibilitatea sa fie "mai slab pregatiti" in ceea ce proveste limbajul de programare sau au probleme cu logica si nu stiu sa implementeze variabile si timere etc... pentru o funcionare cat mai buna) ori va e lene pentru ca oricum ies bani si " ce plm " ori s-a bagat rapid pentru a testa jucatorii, deoarece din punctul vostru de vedere merge foarte bine(adica testeri foarte slabi). Eu sper sa fie ultima varianta si pana vineri sa dati dovada de profesionalism si sa existe un script pentru acest boss, altfel pun fiscul pe voi - .

Succes !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ShortyBoy

[Creep]



Status: Offline
(since 09-06-2019 16:49)
Joined: 03 Jul 2011
Posts: 508, Topics: 38
Location: Uitate in spate.

Reputation: 314.3
Votes: 22

 
Post Posted: 02-08-2012, 01:02:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok am citit destule comentari de exemplu '' nu da bine spell ala. nu face aia, da prea urat dmg etc'' eu zic sa va calmati sa asteptati pt ca toti bosi au avut la inceput bug si s-au reparat... ma rog in mare parte orcum apreciati si voi inaptilor ca ii free play... nu platiti nu va obliga nimeni sa jucatit pe freakz... ar fii frumos sa fie toti bosi fara bug dar nah nu se poate asta e ... Scz pt post aici GG pt new boss... gg freakz



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PaponexOnYouTube
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-11-2012 02:01)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 421, Topics: 47
Location: YouTube

Reputation: 17.6
Votes: 3

 
Post Posted: 02-08-2012, 02:43:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ShortyBoy wrote:
Ok am citit destule comentari de exemplu '' nu da bine spell ala. nu face aia, da prea urat dmg etc'' eu zic sa va calmati sa asteptati pt ca toti bosi au avut la inceput bug si s-au reparat... ma rog in mare parte orcum apreciati si voi inaptilor ca ii free play... nu platiti nu va obliga nimeni sa jucatit pe freakz... ar fii frumos sa fie toti bosi fara bug dar nah nu se poate asta e ... Scz pt post aici GG pt new boss... gg freakz


In primul rand se spune gj, nu gg pt ca gg inseamna good game. Si "inaptilor" nu suna prea frumos, am dreptate moderatorilor?




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 02-08-2012, 07:18:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PaponexOnYouTube wrote:
ShortyBoy wrote:
Ok am citit destule comentari de exemplu '' nu da bine spell ala. nu face aia, da prea urat dmg etc'' eu zic sa va calmati sa asteptati pt ca toti bosi au avut la inceput bug si s-au reparat... ma rog in mare parte orcum apreciati si voi inaptilor ca ii free play... nu platiti nu va obliga nimeni sa jucatit pe freakz... ar fii frumos sa fie toti bosi fara bug dar nah nu se poate asta e ... Scz pt post aici GG pt new boss... gg freakz


In primul rand se spune gj, nu gg pt ca gg inseamna good game. Si "inaptilor" nu suna prea frumos, am dreptate moderatorilor?


vezi ca faci off- topic cu tentativele tale de linguseala
On-Topic: A ajuns cineva pana la Elementium Monstruasity? La cei 4 bosi, spellurile se casteaza aiurea. ex: in faza 1 aveam debuff de faza 2 (lighning rod, lighning overcharge) iar glaciate a dat automat dupa waterbomb si inca nu era dara de foc pe jos ( in heroic mode)

Jun10r: sunt sigur ca toti cei care au dat try la bossu nou stiau scriptu si abilitatile in mare parte asa ca ce ai scris tu, cam e degeaba. PS: bosii se tin cat mai departe unu de altu pentru a prevenii wipe.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
undernab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2012 15:33)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 51.2
Votes: 2

Post Posted: 02-08-2012, 08:46:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va puteti opri din raportat buguri ca hai sa fim seriosi. Nu o pus shocker intetionat asa scriptu?
Cred ca scriptu il putea face chiar blizzlike, dar nu.... el vrea $, donatii... toti bosii de pe freakz sunt facuti sa nu-i faca oricine, si cine nu-i face ii plateste lu shocker lumina,gazu,curentu,curb(v)ele, etc...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dunga

[ala IMBA]



Status: Offline
(since 08-07-2017 19:03)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 298, Topics: 124
Location: PE SCAUN

Reputation: 137.8
Votes: 9

 
Post Posted: 02-08-2012, 09:08:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

off-topic:da si dupaia gmii dau ban pt ca se folosesc exploituri la bossi.
on-topic: am postat un bug(care nu a fost luat in considerare),hpul bossilor nu este corect.sau poate gresesc aia de pe wowhead si baza de date freakz e mai tare ca si cea de la blizz?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tavos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-08-2012 13:58)
Joined: 21 Feb 2010
Posts: 18, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -5.4
Votes: 6

Post Posted: 02-08-2012, 09:25:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
Multumim de efort cu bossul dar mai e nitzel de lucru la el. Este bine macar ca vrajile si mecanicile cheie sunt functionale, restul sunt tweakuri sau minoritati cu care ne putem obisnui.

Putin cleanup in script, scoasa imunitatea lui ignacious si revizuite timerele si o sa avem un council functional.

P.S. A reusit cineva sa ajunga in p3 pana acum? xD Chiar si pe normal, ca sunt curios ce buguri or mai fi si in faza aia -



Care efort?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hellsembrace

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-10-2012 10:41)
Joined: 08 Aug 2011
Posts: 57, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 17.1
Votes: 4

 
Post Posted: 02-08-2012, 10:28:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tavos wrote:
odes wrote:
Multumim de efort cu bossul dar mai e nitzel de lucru la el. Este bine macar ca vrajile si mecanicile cheie sunt functionale, restul sunt tweakuri sau minoritati cu care ne putem obisnui.

Putin cleanup in script, scoasa imunitatea lui ignacious si revizuite timerele si o sa avem un council functional.

P.S. A reusit cineva sa ajunga in p3 pana acum? xD Chiar si pe normal, ca sunt curios ce buguri or mai fi si in faza aia -



Care efort?


+1

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prodj@

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-02-2015 23:21)
Joined: 26 May 2012
Posts: 126, Topics: 3
Location: Supremu

Reputation: 36.9
Votes: 3

Post Posted: 02-08-2012, 10:37:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mda mai are faze cand sare si nu pune focu ........-
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MagicName

[ HATER !!!]



Status: Offline
(since 09-10-2022 11:14)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 2397, Topics: 55
Location: In Focuri

Reputation: 350.4
Votes: 48

 
Post Posted: 02-08-2012, 10:54:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prodj@ wrote:
mda mai are faze cand sare si nu pune focu ........-


Au parcat cativa din cauza aia de 2-3 ori

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerenex

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-10-2013 00:59)
Joined: 18 Apr 2012
Posts: 15, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 78
Votes: 2

 
Post Posted: 02-08-2012, 11:21:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca mergea Scriptu cum trebuie se poate face si cu un singur tank - - ,mai ales pe 10 hc,dar asta inseamna ca melee dps sa fie foarte atent cand trebuie sa plece si cand trebuie sa revina,in orice caz Scriptul la boss trebuie sa fie reparat sau mai bine zis luat de la 0,faza e urmatoarea,majoritatea bugurilor care leam gasit sunt numai din faza 1,nici nu vrea sa ma gandesc de faza 2 - -,oricum era timpu de un boss nou dupa 4 luni,sa speram ca se va repara cat de curand si sa nu trebuiasca sa asteptam pana in 2013 pentru urmatoru boss.Bft la Scriptat
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rusraul

[OmulCuc]



Status: Offline
(since 10-10-2013 18:56)
Joined: 14 Jun 2007
Posts: 117, Topics: 55
Location: Romania

Reputation: 52.3
Votes: 4

 
Post Posted: 02-08-2012, 11:24:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

As vrea sa stiu cum faci u doar cu un singur tank cand sunt 2 bosi activi?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cyad

[Nebun de alb]



Status: Offline
(since 16-05-2023 19:26)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 7068, Topics: 228
Location: Romania

Reputation: 5026.3
Votes: 808

Post Posted: 02-08-2012, 11:42:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rusraul wrote:
As vrea sa stiu cum faci u doar cu un singur tank cand sunt 2 bosi activi?


Are un tank(Chuck Norris) si un healer in raid (Jesus) ...si restul sunt copii Rommi care dau cu piciorul in BOSSi!





My B&W content ( click )

I don’t read the newspaper because they all have… ugly prints.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42, 43, 44  Next    


The time now is 29-06-2024, 13:31:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x