User
Pass
2FA
 
 

BOT - Ascendant Council
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 42, 43, 44  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message127227
kukiui

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-09-2015 00:26)
Joined: 19 Aug 2011
Posts: 9, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 49.8
Votes: 2

 
Post Posted: 02-08-2012, 11:47:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ unde gasesc si eu un forum sa dau apply la guilda cu jesus si norris? xD
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 02-08-2012, 11:53:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

undernab wrote:
Va puteti opri din raportat buguri ca hai sa fim seriosi. Nu o pus shocker intetionat asa scriptu?
Cred ca scriptu il putea face chiar blizzlike, dar nu.... el vrea $, donatii... toti bosii de pe freakz sunt facuti sa nu-i faca oricine, si cine nu-i face ii plateste lu shocker lumina,gazu,curentu,curb(v)ele, etc...


Poate nu ai observat dar ce face shokeru , Zohl , etc , aici ...e un fel de hobby pentru ei. Fiecare are job real care difera de wow si poate o parte din ei sunt inca studenti si mai au si examene , restante de dat si nu au timp sa stea sa faca tot scriptu de la A la Z cum ar dorii ei sa il faca. Daca nu iti convine poti oricand sa te duci pe molten, Blizzard, etc

Daca doreau sa faca bani din server se apucau sa introduca si faza cu iteme custom si atunci te plangeai ca nenea vasila are un soulblade cu 10 k weapon dmg ca a avut mai multi bani ca tine.

on-topic: Poate am noroc si se mai repara din bugguri pana diseara pentru ca mai intentionez sa dau cateva tryeuri -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerenex

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-10-2013 00:59)
Joined: 18 Apr 2012
Posts: 15, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 78
Votes: 2

 
Post Posted: 02-08-2012, 12:10:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Film la Consiliu cu un singur tank,pentru Chuck Norris si Jesus https://youtube.com/watch?v=wKsUHdTYrGo:

,data viitoare mai cautati inainte sa postati,ca oricum altceva nu aveti ce face -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 02-08-2012, 12:20:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru astia buni de se cearta p-aci legat de cati tanci se folosesc. Daca ai tank care are mai mult de doi neuroni + hit cap facut, tankezi cu unul singur fara probleme (cel putin pe 10H, pe 25H posibil sa ai mici probleme).

Motivul pentru care se face cu un singur tank pe 10H e simplu, ai un DPS in plus. De altfel, compozitia respectiva se poate face si cu doar 2 healeri (cat timp, la fel, au macar doi neuroni activi + ceva gear pe ei). De ce? Ca sa ai 7 DPS, bossul asta e DPS-based. Ai de ales, ori iei DPS imba sa crape bossul repede, ori Heal imba sa tina raidul in picioare.

In concluzie, astia de va amuzati la faza cu un Tank, voi sunteti aia in necunostinta de cauza.

N-o sa explic toata tactica, pentru ca nu e datoria mea sa va invat tot serverul cum sa faca acest boss cu un Tank. Fiecare il face cum stie.

Iar ontopic: Ravenous, vezi ca ai sarit niste bugs pe prima pagina. In primul rand, nu ai trecut faptul ca uneori pune debuffs din Phase 2 in Phase 1. N-ai trecut nici ca sunt boss asezati pe dos. Ai omis si timerul dintre Glaciate si Rising Flames (care lipseste cu desavarsire, ti le da in acelasi timp si bafta la raid cu 40k DPS incasat+20k din Glaciate), tu ai scris doar de Waterlogged. Mai erau cateva chestii pe care nu le-ai trecut, dar imi scapa acum.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tavos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-08-2012 13:58)
Joined: 21 Feb 2010
Posts: 18, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -5.4
Votes: 6

Post Posted: 02-08-2012, 12:36:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frost Beacon apare pe 10 Normal, ar trebui sa fie doar pe Heroic
Glaciate da ice block a doua oara cand numai este Inferno Rush pentru remove

-------------------------------------------------------------------------------

Off Topic

laanah wrote:
undernab wrote:
Va puteti opri din raportat buguri ca hai sa fim seriosi. Nu o pus shocker intetionat asa scriptu?
Cred ca scriptu il putea face chiar blizzlike, dar nu.... el vrea $, donatii... toti bosii de pe freakz sunt facuti sa nu-i faca oricine, si cine nu-i face ii plateste lu shocker lumina,gazu,curentu,curb(v)ele, etc...


Poate nu ai observat dar ce face shokeru , Zohl , etc , aici ...e un fel de hobby pentru ei. Fiecare are job real care difera de wow si poate o parte din ei sunt inca studenti si mai au si examene , restante de dat si nu au timp sa stea sa faca tot scriptu de la A la Z cum ar dorii ei sa il faca. Daca nu iti convine poti oricand sa te duci pe molten, Blizzard, etc

Daca doreau sa faca bani din server se apucau sa introduca si faza cu iteme custom si atunci te plangeai ca nenea vasila are un soulblade cu 10 k weapon dmg ca a avut mai multi bani ca tine.

on-topic: Poate am noroc si se mai repara din bugguri pana diseara pentru ca mai intentionez sa dau cateva tryeuri -



Atunci sa nu il mai faca daca au alte treburi

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
redblast

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-06-2013 16:25)
Joined: 24 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 110.3
Votes: 6

Post Posted: 02-08-2012, 12:51:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rusraul wrote:
As vrea sa stiu cum faci u doar cu un singur tank cand sunt 2 bosi activi?


sunt destule clipuri pe youtube cum se face cu 1 tank pe 10hc. trebuie doar sa cauti pe youtube in loc sa postezi intrebari idioate.
Logica e simpla. se feresc melee de glaciate odata cu tankul si bosii isi ia aoe, mai mult dps pe total si mai mult dps in ultima faza.. ceea care conteaza cu adevarat pentru ca ultima faza este este "burn"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 02-08-2012, 13:03:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1 Tank script FTW.

1 tank = bossi aproapiati = fire mage aoe ownage -
Inca un boss la care trb spart tavanul cu DPS-ul.

Gg pt script

Asa cum a mai zis cnva mai sus chiar daca Raid-urile dau gear mai bun, ar fi totusi interesant sa vedem mai multe dungeons scriptate. In primul rand ca sa poti lua 5-6 Chaos Orb pe zi in loc de 3 si in al 2-lea rand pt fun.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xenn

[Old school Veteran ]



Status: Offline
(since 06-06-2022 11:52)
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 172, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 17.7
Votes: 14

Post Posted: 02-08-2012, 13:17:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ravenous wrote:
Post here any bugs you have encountered in the Ascendant Council fight.

Known bugs so far:


Intrebare daca aveti atatea MAJOR buggs dc ati bagat , daca is atatea bugugri in ph1 si ph2 va ganditi ca in ph3 e haos .

Va inteleg ca aveti lucru , "examane " , chesti dar ma ultimu boss care lati bagat a fost akum 2-3 luni akum fara suparare ati putea sa lucrati sa zicem 1-2 ore pe zi sa faceti scriptu in 2-3 luni sau gresesc?

Mai bine nati fi bagat ca numa ne da dureri de cap , pana akum ati reusit bine sa bagati alti bossi cu minor buggs , asta dc nu so putut baga asa .
Si fara suparare cea mai mare prostie era sal bagi miercuri seara cand toti au cd ( daca ar fii fost 80% bun scriptu , uni cu pile la GM si care nu a facut cd la fi facut , aici unde e dreptate , aici e egoism , etc )

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GogoAndrey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 22-01-2013 20:11)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 105, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 13.9
Votes: 6

Post Posted: 02-08-2012, 14:17:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am observat probleme la intrarea in combat si celelate faze .


Dovada

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 02-08-2012, 14:23:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Pentru astia buni de se cearta p-aci legat de cati tanci se folosesc. Daca ai tank care are mai mult de doi neuroni + hit cap facut, tankezi cu unul singur fara probleme (cel putin pe 10H, pe 25H posibil sa ai mici probleme).

Motivul pentru care se face cu un singur tank pe 10H e simplu, ai un DPS in plus. De altfel, compozitia respectiva se poate face si cu doar 2 healeri (cat timp, la fel, au macar doi neuroni activi + ceva gear pe ei). De ce? Ca sa ai 7 DPS, bossul asta e DPS-based. Ai de ales, ori iei DPS imba sa crape bossul repede, ori Heal imba sa tina raidul in picioare.

In concluzie, astia de va amuzati la faza cu un Tank, voi sunteti aia in necunostinta de cauza.

N-o sa explic toata tactica, pentru ca nu e datoria mea sa va invat tot serverul cum sa faca acest boss cu un Tank. Fiecare il face cum stie.

Iar ontopic: Ravenous, vezi ca ai sarit niste bugs pe prima pagina. In primul rand, nu ai trecut faptul ca uneori pune debuffs din Phase 2 in Phase 1. N-ai trecut nici ca sunt boss asezati pe dos. Ai omis si timerul dintre Glaciate si Rising Flames (care lipseste cu desavarsire, ti le da in acelasi timp si bafta la raid cu 40k DPS incasat+20k din Glaciate), tu ai scris doar de Waterlogged. Mai erau cateva chestii pe care nu le-ai trecut, dar imi scapa acum.


on topic- Toate chestiile astea s-au spus deja pana acum- > read before you write!
off - topic- Nustiu daca e imposibil sa faci cu un tank avand in vedere ca cei 2 bosi tre sa stea cat mai departe 1 de altu.-> cand il faci tu cu un singur tank, anunta-ma si pe mine sa vin sa vad (vezi sa faci poze) ca sa imi schimb si eu parerea despre tine!

Teoretic: Singura metoda sa faci cu un tank este ca RDPS sa kiteze bossu (feludius) cat mai departe de raid, avand in vedere ca abilitatile acestuia sunt mai mult anti melee (glaciate da mai mult dmg pe cei mai apropiati iar daca sunt afectati de waterlogged e deja one shot kill)Probabil 1, 2 mage fire ar fii destul de bun cu Blazing Speed (wowhead link) Ideea e ca oricum numai 1 din cei 2 trebuie sa ajunga la 25 %

Posturi unite automat, 02-08-2012, 15:23:47

GogoAndrey wrote:
Am observat probleme la intrarea in combat si celelate faze .


Dovada


Interesant cum cei care nu au contu din joc legat de forum isi permit sa fie atat de ...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 02-08-2012, 14:42:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@laanah: Prietene, daca te bate scriptul asta, abtine-te de la comentarii stupide si absolut inutile. Se vede ca nu ai facut in viata ta Ascendant Council, n-ai nici cea mai vaga idee ce face Feludius sau de ce trebuie doi tanci. Nu ma obosesc sa te invat, ca nu vreau sa stie tot serverul tacticile noastre. Pe viitor, du-te pe Google si cauta tactica, o sa gasesti cate dovezi vrei ca se face lejer cu un Tank, fara kite sau mai stiu eu ce ineptii.

Ontopic: Bossul a fost bagat "in fuga", de acolo si bugs astea. Asteptati sa se intoarca Shocker si o sa rezolve totul. Intre timp, va sugerez sa nu mai pierdeti vremea pe acolo, ca e unkillable cu asa bugs.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
redblast

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-06-2013 16:25)
Joined: 24 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 110.3
Votes: 6

Post Posted: 02-08-2012, 14:58:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ignorati ce a spus LightPaladin.. stati toti gramada in BOT, dati acolo try-uri.. sa lasati BWD liber pentru cei care vor sa faca raiduri fara lag.
Spor la lagging in BOT

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zetsmoker

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-02-2014 19:25)
Joined: 17 Mar 2011
Posts: 32, Topics: 1
Location: Focsani

Reputation: 47.4
Votes: 4

 
Post Posted: 02-08-2012, 15:11:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o gramada de copii care nu stiu sa lege doua cuvinte fara dezacorduri si cacofonie =)


Avem poze cu track la bairam http://lemonparty.org/
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mcstab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-03-2024 13:24)
Joined: 12 Apr 2012
Posts: 341, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 400.1
Votes: 20

   
Post Posted: 02-08-2012, 15:37:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

la facut careva pe hc? trebuia anuntata o data stabilita pana sa fie bagat si trebuia sa fie cat de cat ok nu full de bugguri noi eram 12 on aseara ca majoritatea guildelor


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sica tiganu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-10-2012 15:01)
Joined: 01 Aug 2012
Posts: 55, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: -67
Votes: 5

Post Posted: 02-08-2012, 16:26:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer nu cred ca l-a facut cineva daca nici pe 10normal sau 25normal nu a reusit nicio guilda sa il dea jos ...nici n-ai cum adica daca da glaciate deodata cu waterloged si aegis of flame la interval de 10 sec si ala oricum nu merge interupt nici n-ai cand frate sa iti hilezi raidu plus ca in faza 2 se spawneaza orbu fix pe tine nici nu realizezi ce se intampla si direct 200k dmg pe tot raidu si dead n-ai cum sa-lfaci pana nu se fixuie macar scutul si cu orbul daca s-ar fixui cred ca am avea o sansa de faza 3 pentru ca cam astea sunt killerii ca in rest s-ar putea cat de cat sa facem cu chin cu vai.Ah si ar mai fi inca ceva am postat pe pagina 4 cred toate bugurile care le-am intalnit in encounter pe langa acelea fiind Un spell anonim de la care ne trezim dead si bossu se reseteaza in faza 2 pe loguri nu apare nimic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 42, 43, 44  Next    


The time now is 09-05-2024, 10:29:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x