User
Pass
2FA
 
 

BOT - Ascendant Council
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 42, 43, 44  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message130491
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-08-2012, 22:39:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De acord - si in + La fel ca pe 10n frozen orbu... + Terastra`s hardent skin ( da imune la intrerupt).

http://i.imgur.com/TefSm.jpg



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zamo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-03-2014 16:02)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 299, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 97.7
Votes: 5

Post Posted: 05-08-2012, 22:45:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dupa noile fixuri pe hc am observat ca:
dara de foc apare o data la 3 sarituri maxim chiar daca omu sta pe loc
waterbombs sar pe tankceea ce nu ar trebui
gravity pe tanks ceea ce nu ar trebui
acestea sunt niste buguri cu prioritate maxima cred ca daca vor fi fixed bosul va fi leguma:)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ShortyBoy

[Creep]



Status: Offline
(since 09-06-2019 16:49)
Joined: 03 Jul 2011
Posts: 508, Topics: 38
Location: Uitate in spate.

Reputation: 314.3
Votes: 22

 
Post Posted: 06-08-2012, 00:08:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer waterbombs pe tanci nu ii prioritar... de exemplu eu ca tank la bosul de foc sau feludius in faza 1 ajungeam la foc cu heroyc leap sau alta abilitate... mai importan ii orbu pe n pt ca din cate stiu nu ar trebui sa fie pe dificultatile 10n/25n iar cand da pe tanci orb cum mi-sa intamplat mie a fost cam greu sa evit orb sa tin boss pe mine sa numa tot arunce varteju de colo colo...Cat despre acel foc lasat in prima faza merge bine daca nu va miscati in timp ce bosu sare (ma refer la range ) noi in prima faza am trecut usor in faza 2 mai greu cu orb cu acele speluri puse de bosi care ne arunca pt ca am prins moment in care din gresala cu orb pe mine am intrat in acel spell pus pe jos si nu am avut timp sa ies sa duc orbu prin pata aia de foc sa dispara ca m-a ajuns si wipe.... ps : am dus bosu pe 10 n la 4% avea aproximativ 1 milion , iar heal de la 4 milioane abia a tinut raid in viata pana la acel ultim milion pt ca se ia dmg ff mare... ma gandesc cu groaza la hc...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Free

[Sefu' Papadiilor]



Status: Offline
(since 23-08-2020 08:21)
Joined: 13 Feb 2010
Posts: 243, Topics: 28
Location: United Kingdom

Reputation: 307.8
Votes: 15

 
Post Posted: 06-08-2012, 06:54:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zamo wrote:

acestea sunt niste buguri cu prioritate maxima cred ca daca vor fi fixed bosul va fi leguma:)

o ti una si buna va fi leguma , e usor , ..... bla bla bla vrei ovatii ? ce vrei nu inteleg
nu imi trebuie parerea ta despre dificultatea bossului ramai on topic

scz de offtopic

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bezea

[Guma Turbo]



Status: Offline
(since 07-10-2014 12:23)
Joined: 07 Dec 2010
Posts: 412, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 247.1
Votes: 12

 
Post Posted: 06-08-2012, 07:42:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zamo wrote:
dupa noile fixuri pe hc am observat ca:
dara de foc apare o data la 3 sarituri maxim chiar daca omu sta pe loc
waterbombs sar pe tankceea ce nu ar trebui
gravity pe tanks ceea ce nu ar trebui
acestea sunt niste buguri cu prioritate maxima cred ca daca vor fi fixed bosul va fi leguma:)


Leguma eu cu un raid bis il aduc la 35-30% HP in faza 3 si cand boss-ul ajunge la 25% crede-ma ca din cauza faptului ca spameaza pur si simplu Electrical dischargeul ala la 0.5 sec se ia wipe .Nu cred ca trebuie spamat in halu ala,nu am putut face un video ,dar sper sa fac unu azi sa vezi ce urat il da.Si in + are debufurile alea si armura mult prea mare ca sa il poti da jos decent , deasta nu am putut sa il dam mai repede jos si ne-a mierlit la 22%.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ShiftFTW

[Assasin]



Status: Offline
(since 11-02-2022 21:05)
Joined: 03 Jul 2012
Posts: 4002, Topics: 505
Location: Bucuresti

Reputation: 448.8
Votes: 205

 
Post Posted: 06-08-2012, 08:22:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bezea wrote:
zamo wrote:
dupa noile fixuri pe hc am observat ca:
dara de foc apare o data la 3 sarituri maxim chiar daca omu sta pe loc
waterbombs sar pe tankceea ce nu ar trebui
gravity pe tanks ceea ce nu ar trebui
acestea sunt niste buguri cu prioritate maxima cred ca daca vor fi fixed bosul va fi leguma:)


Leguma eu cu un raid bis il aduc la 35-30% HP in faza 3 si cand boss-ul ajunge la 25% crede-ma ca din cauza faptului ca spameaza pur si simplu Electrical dischargeul ala la 0.5 sec se ia wipe .Nu cred ca trebuie spamat in halu ala,nu am putut face un video ,dar sper sa fac unu azi sa vezi ce urat il da.Si in + are debufurile alea si armura mult prea mare ca sa il poti da jos decent , deasta nu am putut sa il dam mai repede jos si ne-a mierlit la 22%.


Confirm + ca ar trebui rezolvate buguri gen :

1. Pe N nu trebuie sa dea Frozen Orb.
2. Nu trebuie sapuna waterglood pe tank.

P.S: ieri am stat mai bine de 2 ore la try-uri si am incercat si cu prismatic si cu flask si nu se simtea diferenta , pe noi ca healri ne-a ***.ut mana instant aprope in faza 3.



Dau reputatie

Free

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dlcaporal

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-11-2012 11:26)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 82, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 65
Votes: 3

Post Posted: 06-08-2012, 08:28:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

care plaja , unde, in Constanta ca sa dau si eu o fugarita cu shoker....glumeam -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-08-2012, 08:56:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ShortyBoy wrote:
Sincer waterbombs pe tanci nu ii prioritar... de exemplu eu ca tank la bosul de foc sau feludius in faza 1 ajungeam la foc cu heroyc leap sau alta abilitate... mai importan ii orbu pe n pt ca din cate stiu nu ar trebui sa fie pe dificultatile 10n/25n iar cand da pe tanci orb cum mi-sa intamplat mie a fost cam greu sa evit orb sa tin boss pe mine sa numa tot arunce varteju de colo colo...Cat despre acel foc lasat in prima faza merge bine daca nu va miscati in timp ce bosu sare (ma refer la range ) noi in prima faza am trecut usor in faza 2 mai greu cu orb cu acele speluri puse de bosi care ne arunca pt ca am prins moment in care din gresala cu orb pe mine am intrat in acel spell pus pe jos si nu am avut timp sa ies sa duc orbu prin pata aia de foc sa dispara ca m-a ajuns si wipe.... ps : am dus bosu pe 10 n la 4% avea aproximativ 1 milion , iar heal de la 4 milioane abia a tinut raid in viata pana la acel ultim milion pt ca se ia dmg ff mare... ma gandesc cu groaza la hc...

Se referea la Heroic, si stai chill ca am dat inshpemilitrilioane de tryuri mereu in faza 1 exista un gap unde bossul sare intre range le da pushback, dar nu mai lasa dara de foc= in foarte multe cazuri wipe.
Pe normal bossul a fost dovedit fara fixuri, acum e si mai usor, si l.ati dus la 1 milion si ati wipat pt ca nu stiti sa va schimbati targetul astfel incat bossul sa intre mereu la 25 cu 27, 26.
Also in faza 3 conteaza si foarte mult cum este tinut bossul si cum il kiteaza tankul, daca o sa il kiteze intr.un cerc in jurul vostru o sa aveti probleme deoarece ori veti ramane blocati si nu mai puteti da dps, ori veti fi nevoiti sa spargeti cei 10y range dintre voi si veti incasa cacalau dmg.
Edit : imi place ca toti spun de bugurile negative la acest boss, dar nimeni nu vb de cele pozitive -)- "anumite spells care nu merg"



Last edited by Radical on 06-08-2012, 09:02:08; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prodj@

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-02-2015 23:21)
Joined: 26 May 2012
Posts: 126, Topics: 3
Location: Supremu

Reputation: 36.9
Votes: 3

Post Posted: 06-08-2012, 08:57:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ravenous -am tot avut o problema grava ca nu pune focul acela pe jos dupa ce sare reparati plz
- si pe normal din cate stiu eu nu trebuia sa iei dps de la foc nu??

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necronomis

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2013 11:59)
Joined: 01 Aug 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Spain

Reputation: 50.1
Votes: 2

 
Post Posted: 06-08-2012, 09:30:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pretenasi normal orbu ar trb sa fie pe hc doar pe hc ce cauta si pe n??-rez pls bugu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ShiftFTW

[Assasin]



Status: Offline
(since 11-02-2022 21:05)
Joined: 03 Jul 2012
Posts: 4002, Topics: 505
Location: Bucuresti

Reputation: 448.8
Votes: 205

 
Post Posted: 06-08-2012, 09:33:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necronomis wrote:
Mai prieteni un bug care lam observat este orbu pe n ala ar trb sa fie pe hc doar pe hc

Posturi unite automat, 06-08-2012, 10:30:32

Pretenasi normal orbu ar trb sa fie pe hc doar pe hc ce cauta si pe n??-rez pls bugu


Acelasi lucru l-am postat si eu, ce iti mai place +1.


@Allybetrayer cand bossu da leap nimeni din raid nu trebuie sa se miste pentru a pune acel foc. Daca va miscati atunci numai pune focu. AM TESAT ASTA PERSONAL.



Dau reputatie

Free

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-08-2012, 10:19:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zamo wrote:

acestea sunt niste buguri cu prioritate maxima cred ca daca vor fi fixed bosul va fi leguma:)


Atm pe freakz la nivelul prezent de gear ar trebui sa il faceti pe hc cu 1 tank 2 healeri si mixed comp la dps(rdps+mdps) dar tu cand faci normalul cu 2 tanci 3 healeri full rdps ( hot era pe hunter sic! ^_^ ) , asta lasand la o parte abilitati de hc prezente pe n ( care sunt usor cei drept de stapanit ) si alte chestii ( care la fel chiar daca sunt buguite sunt usor de trecut peste avand in vedere ca ati avut timp sa tot dati trys 3 zile non stop hardcore raiding ) + flasks de rezist si nu in ultimul rand sa nu uitam de HP Pool-ul bossului mai mic ( fiind normal... ) nu mas hazarda intr-un final sa zic ca e asa leguma . E o problema daca ma uit pe recountul vostru ce o sa faceti pe hc dupa fixuri , ajungeti in ultima faza si ups not enough dps... Bravo GG ati muncit mai mult decat restul ghildelor here is a pat on the back.

Allybetrayer wrote:

Pe normal bossul a fost dovedit fara fixuri, acum e si mai usor, si l.ati dus la 1 milion si ati wipat pt ca nu stiti sa va schimbati targetul astfel incat bossul sa intre mereu la 25 cu 27, 26.


"Si cand coboara jos BQ dati full dps " Si cand esti la Council sa nu ai probleme in 3rd phase cu Elementium Monstrosity trebuie atat in faza 1 cat si in faza 2 sa nu avansezi fara sa nu aduci amandoi Bossii activi aproape de pragul de 25% HP pentru ca damage-ul luat la final functioneaza ca un soft enrage timer si nu o sal faci otherwise .


" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-08-2012, 10:49:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nerolol wrote:
zamo wrote:

acestea sunt niste buguri cu prioritate maxima cred ca daca vor fi fixed bosul va fi leguma:)


Atm pe freakz la nivelul prezent de gear ar trebui sa il faceti pe hc cu 1 tank 2 healeri si mixed comp la dps(rdps+mdps) dar tu cand faci normalul cu 2 tanci 3 healeri full rdps ( hot era pe hunter sic! ^_^ ) , asta lasand la o parte abilitati de hc prezente pe n ( care sunt usor cei drept de stapanit ) si alte chestii ( care la fel chiar daca sunt buguite sunt usor de trecut peste avand in vedere ca ati avut timp sa tot dati trys 3 zile non stop hardcore raiding ) + flasks de rezist si nu in ultimul rand sa nu uitam de HP Pool-ul bossului mai mic ( fiind normal... ) nu mas hazarda intr-un final sa zic ca e asa leguma . E o problema daca ma uit pe recountul vostru ce o sa faceti pe hc dupa fixuri , ajungeti in ultima faza si ups not enough dps... Bravo GG ati muncit mai mult decat restul ghildelor here is a pat on the back.

Allybetrayer wrote:

Pe normal bossul a fost dovedit fara fixuri, acum e si mai usor, si l.ati dus la 1 milion si ati wipat pt ca nu stiti sa va schimbati targetul astfel incat bossul sa intre mereu la 25 cu 27, 26.


"Si cand coboara jos BQ dati full dps " Si cand esti la Council sa nu ai probleme in 3rd phase cu Elementium Monstrosity trebuie atat in faza 1 cat si in faza 2 sa nu avansezi fara sa nu aduci amandoi Bossii activi aproape de pragul de 25% HP pentru ca damage-ul luat la final functioneaza ca un soft enrage timer si nu o sal faci otherwise .

Oh mersi ca ai zis ce am zis eu.
Also am zis si mai sus, zamo s-a referit la HEROIC( pe normal bossul e facubil ) cat despre " meele dps range dps", am mers pe range dps deoarece e cam greu sa dai dps in faza 2 si faza 3 ca meelier, plus de asta vrei sa imi spui ca pe 4.0.6 blizz se facea heroic intr.un tank si 2 healeri a?
Also ai dat vreun try la boss? sa vezi de ce e recountul asa? chiar crezi ca si la noi si in hkp a fost dpsul de kko? defapt ai foarte mult dmg dat din mers- nu mai vb de dmgul dat in gol pe shield in faza 1, vino tu cu recountul de 30k /clap.
PS: dps metterul ala e pe tot fightul nu doar in final phase, cu alte cuvinte pot avea in faza 1 si 2 6k dps si in faza 3 sa arunc burst de 30k-40k , lucru ce l.au facut toti pt a da jos bossul.
Am avut timp destul sa il dam jos asa e, dar am dat doar 2 ore intr.o seara unde wipam in faza 3 deoarece il kitam in cerc, apoi a doua zi din 3 tryuri a fost jos, why u hatin?



Last edited by Radical on 06-08-2012, 10:58:47; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-08-2012, 10:58:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ar trebuii sa va plangeti de orb pe normal... cred ca e cel mai minor bug atm( pe normal)... si cel cu trail flame...(Daca va plangeti de alea pe normal.. bafta cu HC`u) pe hc problema adevarata in faza 1 e: Gravity core + Electric discharge.. ar trebuii sa aiba un timer... de 5sec+ sa poti fugii din raid.. nu sa contaminezi automat tot raidu. si waterlogged pe tank..


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-08-2012, 11:18:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allybetrayer wrote:
why u hatin?


Not hating putin ma intereseaza motivatiile comp-ului vostru dar ati incetat sa raportati bugs doar repostati chestii deja cunoscute si sa va laudati... observatiile mele au fost facute strict in lumina cuvantului "leguma" cand totusi faceti extrem de multe "sacrificii" pt a obtine un rezultat cei drept bun dar nu iesit din comun.
Totusi pt linistea ta sufleteasca sa aflii ca nu mananc rah*t turcesc si vorbesc sa ma aflu in treaba ca un hater da am dat trys 4-5 si sa ajuns ft rapid in faza 3 pe 10 n in diferite stadii(aka aproape de kill) cu 2 healeri, jumate de raid fara flasks de rezist si cu compozitie cel putin variata 2 tanks mdps si rdps iar pe final uite aici


" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 42, 43, 44  Next    


The time now is 02-10-2024, 07:14:22
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x