User
Pass
2FA
 
 

Propunere
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message5494
octawyan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2012 09:49)
Joined: 21 Aug 2012
Posts: 24, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 48.7
Votes: 3

Post Posted: 08-09-2012, 15:11:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am citit pe net despre acest plugin si am sa-ti dau doar informatiile citite. Ti-as fi dat direct link, dar acum am vazut ca se afla pe un alt forum de server si nu vreau sa fac reclama.

x wrote:
Modul PUSH-LIMIT este modul normal de Counter-Strike 1.6, la care se adauga o restrictie pentru echipa CT, aceea ca nu au voie sa depaseasca limitele de PUSH.
PUSH-ul reprezinta patrunderea echipei CT spre baza echipei T in loc sa apere bombsite-urile. Pe hartile tip cs_ (cu ostateci), PUSH-ul reprezinta patrunderea echipei T-ilor spre baza echipei CT in loc sa apere ostatecii.
Pentru a contracara acest lucru, pe server este instalat un plugin ANTI-PUSH. In momentul in care limitele de PUSH sunt atinse, CT-ii (respectiv T-ii pe hartile cs_) primesc slay.
Pe langa acest plugin, pe server exista pluginul ANTI-CAMP, care indeamna echipele sa-si indeplineasca obiecivul in loc sa campeze. In momentul in care obiectivul nu este indeplinit, jucatorii ramasi in viata din echipa pierzatoare primesc slay.


Obligatiile echipelor pe hartile de_:

Echipa CT:
- apara bombsite-urile si nu depasesc limitele de PUSH in primele 45 de secunde ale rundei.
- daca bomba a fost totusi plantata, sunt obligati sa se duca sa dea defuse.
- CT-ii ramasi in viata dupa ce explodeaza bomba vor primi slay.

Echipa T:
- sunt obligati sa atace bombsite-urile pentru a planta bomba.
- daca se campeaza peste o anumita limita, acelui jucator i se va scadea treptat viata, pana la 0.
- daca bomba este plantata, echipa T este obligata sa apere bomba pana explodeaza.
- daca echipa CT da defuse, jucatorii ramasi in viata de la echipa T vor primi slay.


Obligatiile echipelor pe hartile cs_:

Echipa CT:
- sunt obligati sa mearga sa salveze ostatecii.
- daca se campeaza peste o anumita limita, acelui jucator i se va scadea treptat viata, pana la 0.
- daca runda se termina fara a se salva ostatecii sau fara a elimina toti jucatorii din echipa T, jucatorii ramasi in viata de la echipa CT vor primi slay.

Echipa T:
- apara ostatecii si nu depasesc limitele de PUSH in primele 45 de secunde ale rundei.
- T-ii ramasi in viata dupa ce salveaza ostatecii vor primi slay.


Acum fa abstractie de anti-push si citeste doar despre anti-camp. Nu e vina mea ca asa se numeste plugin-ul. Dar daca tu esti asa destept incat stii si cati ani am, redenumeste-l.


Tine gura inchisa si lasa lumea sa creada ca esti prost, decat sa o deschizi si sa inlaturi orice dubiu!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mns.Fester!

[Maniac]



Status: Offline
(since 04-11-2019 19:37)
Joined: 26 Jan 2008
Posts: 1000, Topics: 44
Location: Aia mica

Reputation: 536.6
Votes: 10

Post Posted: 08-09-2012, 15:23:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai bine punem si admini virtuali sa fie treaba completa si sa jucam robotic ca doar na asa se poarta mai nou...

Plictisit de plictiseala...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MrMicheel

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-02-2013 18:33)
Joined: 17 May 2011
Posts: 3033, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 46
Votes: 71

Post Posted: 08-09-2012, 15:25:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mns.Fester! wrote:
Mai bine punem si admini virtuali sa fie treaba completa si sa jucam robotic ca doar na asa se poarta mai nou...


Mai bine asa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
octawyan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2012 09:49)
Joined: 21 Aug 2012
Posts: 24, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 48.7
Votes: 3

Post Posted: 08-09-2012, 15:26:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar nu mai bine punem un plugin care ajuta adminii, iar ei se pot distra ca multi d-aia intra pe server ?

Tine gura inchisa si lasa lumea sa creada ca esti prost, decat sa o deschizi si sa inlaturi orice dubiu!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MrMicheel

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-02-2013 18:33)
Joined: 17 May 2011
Posts: 3033, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 46
Votes: 71

Post Posted: 08-09-2012, 15:28:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

octawyan wrote:
Dar nu mai bine punem un plugin care ajuta adminii, iar ei se pot distra ca multi d-aia intra pe server ?


Nu punem ma nimic.Ce nu intelegi?!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MrMicheel

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-02-2013 18:33)
Joined: 17 May 2011
Posts: 3033, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 46
Votes: 71

Post Posted: 08-09-2012, 15:28:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

octawyan wrote:
Dar nu mai bine punem un plugin care ajuta adminii, iar ei se pot distra ca multi d-aia intra pe server ?


Nu punem ma nimic.Ce nu intelegi?!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
XS4ALL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-03-2021 09:24)
Joined: 18 Feb 2011
Posts: 194, Topics: 12
Location: BRASOV

Reputation: 363.7
Votes: 10

   
Post Posted: 08-09-2012, 15:28:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Seriously? Tu mãcar vezi ce postezi? Am zis eu cã știu câți ani ai? whatever... Știu foarte bine ce face plugin-ul respectiv, și ți-am fãcut observație doar la faptul cã Fester când a postat cã e împotriva oricãrui plugin anti-camp, s-a referit la pluginul ãsta, care se numește așa, și nu e o dovadã la ce a zis Amețitul, pentru cã postul a fost dat înainte de pãrerea lui Amețitul. În concluzie, las-o baltã.



Do not underestimate the power of stupid people in large groups.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Reyes

[Assasin]



Status: Offline
(since 26-01-2021 06:34)
Joined: 03 Apr 2007
Posts: 4994, Topics: 443
Location: wAr3.FreaKz.ro

Reputation: 929.9
Votes: 80

     
Post Posted: 08-09-2012, 15:31:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe scurt.

Nu o sa se introduca niciodata un plugin de anticamp pe server.
Intotdeaua a fost free game in limita bunului simt si nu a deranjat pe nimeni.

Nu iti convine, pleaca. -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
octawyan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2012 09:49)
Joined: 21 Aug 2012
Posts: 24, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 48.7
Votes: 3

Post Posted: 08-09-2012, 15:45:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MrMicheel usor cu double post ca vad destul de bine si un post.

XS4ALL wrote:
Nu te supãra câți ani ai?( e o întrebare irevelevantã, i know )
Seriously? Tu mãcar vezi ce postezi? Am zis eu cã știu câți ani ai?

Imi pare tare rau pentru tine. Sper sa-ti revii. Apropo, sa stii ca nu este respectuos sa folosesti jargonul.

Reyes wrote:
Pe scurt.

Nu o sa se introduca niciodata un plugin de anticamp pe server.
Intotdeaua a fost free game in limita bunului simt si nu a deranjat pe nimeni.

Nu iti convine, pleaca.

Da Reyes, am retinut asta inca de cand am vorbit pe server cu Bobby. Dar am facut aceasta propunere pentru ca el mi-a promis ca va aduce niste argumente solide impotriva plugin-ului. Si a venit cu "free game" si cu "citeste la ceilalti". Ma rog, nu asta conteaza. Dar hai sa-ti mai arat ceva.
octawyan wrote:
Deoarece am venit pe acest server inseamna ca imi place asa cum este si ideea mea este doar de imbunatatire a jocului mult prea static, deci va rog nu incepeti cu propozitii de genul "Daca nu-ti place, poti pleca!".


Tine gura inchisa si lasa lumea sa creada ca esti prost, decat sa o deschizi si sa inlaturi orice dubiu!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
XS4ALL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-03-2021 09:24)
Joined: 18 Feb 2011
Posts: 194, Topics: 12
Location: BRASOV

Reputation: 363.7
Votes: 10

   
Post Posted: 08-09-2012, 16:19:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sã-mi revin? Tu nici nu ști ce postezi, și eu sã-mi revin? Sã nu începem cu atacurile la persoanã, mi-am spus o pãrere, dacã ție ți se pare cã te-am ofensat pentru cã am spus-o mai pe șleau asta e. PEACE !
L.E: Nu mã intereseazã câți ani ai, a fost o întrebare retoricã.




Do not underestimate the power of stupid people in large groups.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gabriell B

[cetãþeanul turmentat]



Status: Offline
(since 06-01-2020 19:31)
Joined: 27 Sep 2010
Posts: 2856, Topics: 75
Location: [ pe strada ]

Reputation: 400
Votes: 14

Post Posted: 08-09-2012, 18:27:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Miroase a "scandal" pe aici. Chestiile astea s-au mai discutat, cu introducerea pluginului si etc, au fost discutate acum vreo 2 ani de zile, va certati aiurea pe aici pentru ca nu se va introduce asta. Nu s-a introdus atunci, nu va fi bagat nici acum... Eu unul nu inteleg de ce mai este deschis topicul, dar fie.. voi stiti mai bine..

Have a nice day -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 08-09-2012, 20:34:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gabriell B wrote:
Eu unul nu inteleg de ce mai este deschis topicul, dar fie.. voi stiti mai bine..

Have a nice day -


Cearta aduce warn-uri.
Octavian cred ca s-au spus toate variantele flauzibile de ce nu se poate adauga acel plugin. Mai pe scurt : n-ai cum sa pui un plugin cand o regula este "Jocul este free game dar in limita bunului simt" , acum daca jumate din server n-are bunul simt incat sa nu o respecte e treaba lor si sunt taxati deci ... so be it.

La revedere , ultimu post.





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
octawyan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2012 09:49)
Joined: 21 Aug 2012
Posts: 24, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 48.7
Votes: 3

Post Posted: 08-09-2012, 20:43:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru majoritatea regula este "Jocul este liber in limita bunului nesimt". Dar aia e. Stii cum e vorba aia, fiecare padure cu uscaciunile ei, doar ca aici deja miroase a codru defrisat. -

Tine gura inchisa si lasa lumea sa creada ca esti prost, decat sa o deschizi si sa inlaturi orice dubiu!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
h4ck*Spider

[Pro Runescaper]



Status: Offline
(since 09-12-2019 16:59)
Joined: 05 Jun 2009
Posts: 475, Topics: 36
Location: Cluj

Reputation: 738.9
Votes: 21

     
Post Posted: 08-09-2012, 22:17:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mai flacau, tu le tot ti pe ale tale.

pana nu inchide un owner topicu', nu te lasi?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MrMicheel

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-02-2013 18:33)
Joined: 17 May 2011
Posts: 3033, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 46
Votes: 71

Post Posted: 09-09-2012, 22:26:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chrys wrote:
Gabriell B wrote:
Eu unul nu inteleg de ce mai este deschis topicul, dar fie.. voi stiti mai bine..

Have a nice day -


Cearta aduce warn-uri.
Octavian cred ca s-au spus toate variantele flauzibile de ce nu se poate adauga acel plugin. Mai pe scurt : n-ai cum sa pui un plugin cand o regula este "Jocul este free game dar in limita bunului simt" , acum daca jumate din server n-are bunul simt incat sa nu o respecte e treaba lor si sunt taxati deci ... so be it.

La revedere , ultimu post.


Corect.

@se scrie "plauzibil" nu "flauzibil".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by eT | Bobby, 09 September 2012 21:11



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 29-04-2024, 14:28:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x