User
Pass
2FA
 
 

Event
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message15368
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 16-10-2012, 08:14:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa cum ati putut observa saptamana trecuta Shilloh a organizat un super eveniment PVP , am vazut ca a prins foarte bine tuturor, distractie , ras , ambitie dar si putina nemultumire in randul altora - . Desi nu a fost prezenta foarte multa lume si nu s-au inscris multe persoane , eu Gogu m-am gandit si am propus ca in fiecare saptamana se se desfasoare cate un event , fi el PVP fi el FUN sau mai stiu eu ce , bine eu stiu dar o sa vedeti pe parcursul timpului ce o sa fie.

Dupa cateva ore de gandit m-am hotarat sa organizez un event pe care il voi prezente aici - :

EVENTUL SE VA DESFASURA DUMINICA INCA NU STIU SIGUR O ORA ESTE ABEA MARTI ORICUM O SA FIE TOT IN JURUL OREI PRECEDENTULUI EVENT -




Hide and seek edition 1




Toata lumea cred ca stie ce inseamna hide and seek. OK . Eventul acesta organizat de mine este foarte simplu.

Vor fi 5 probe + 1 proba speciala, castigatorii acestor probe vor primi niste puncte : Locul 1 10pct Locul 2: 5pct Locul 3: 3 pct Locul 4 si 5 :1PCT. Insa Proba speciala(care este una nebuneasca foarte tare) v-a avea un punctaj mai mare pentru a oferi putin show si spectacol in clasamanet cu rasturnari de situatie -.Si participarea o sa fie un castig.

Unde este si un concurs sunt si nelipsitele regului nu ? :

1. No cheats
2. Fiecare player inscris la event poate folosi orice spel doreste al charului pentru a ajunge la destinatia la care crede el. Aviz celor care au portale .
3. Toti for sta in raid cu mine pentru a nu trisa.
4. Este problema voastra daca va ajutati intre voi o faceti pe spinarea voastra sau chiar pe punctele voastre este posibil ca la sfarsit sa va para rau.
5. Nu raspund /w celor care ma intreaba , nu accept nici un fel de lingushala.
6. Eventul este facut in asa fel incat nicio clasa sau spec sa nu fie discriminata.
7. Participarea la toate probele este obligatorie. Daca ai renuntat la proba speciala ai pierdut tot chiar daca esti castigatorul a 4 probe.
8. Indiciile vor aparea la scurt timp dupa START.
9. In caz ca va pica netul pentru o perioada de timp sunteti descalificati pentru acea proba. Daca reveniti la inceputul alte proble puteti concura insa pierdeti proba anterioara.
10. Pe tot parcursul eventului veti fi supravegheati


Inscrierea la acest event se v-a face cu MAIL in game sau chiar aici. Ce char doriti voi . Nu se accept mai multe chare ale aceluiasi concurent sub pretextul ca e este mama pisica catelul(doar in cazul lui voodoo care are o relatie cu catelul lui).


Si probabil ca toti va asteptati sa vedeti ce premii o sa fie acordate.


Premii:

Locul 1: 100k Gold +2 Iteme +50DKP
Locul 2: 50k Gold + 1 Item + 25DKP
Locul 3: 20k Gold + 1 item + 10 DKP
Locul 4: 10k gold + 5 DKP
Locul 5: 10 k gold + 5DKP



Acordarea punctajului

________LOCUL______
Proba 1 2 3 4 5
Proba 1 10 5 3 1 1
Proba 2 10 5 3 1 1
Proba 3 10 5 3 1 1
Proba 4 10 5 3 1 1
Proba 5 10 5 3 1 1

Speciala 20 10 5 3 3



Daca apar nelamuriri /w in game sau un mail cu intrebarea. De preferat fara intrebari stupide de genul : cam pe unde o sa ascunzi , cum o sa fie proba speciala. Va zic ca o sa ne distram minunat.


STAFF:
Gogu - Coordonator
Mattster -
Voodoo -cameraman -
Soullpriest
Shilloh


AVIZ CELOR CARE NU PARTICIPA. INDICATIILE SE VOR DA PE GUILD NU SE ACCEPTA VORBA SAU INDICIILE DATE PE GUILD (de preferat nici pe /w)
Dau voie Ofiterilor si SGM sa dea demote si - un rank in guild (valabil pentru oricine chia
r si ofiter)


O zii placuta ! - POPICI DE LA GOGU !







Last edited by bijouxx on 19-10-2012, 17:54:11; edited 5 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tefo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-05-2013 07:12)
Joined: 17 Mar 2011
Posts: 12, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 67.6
Votes: 2

Post Posted: 16-10-2012, 14:25:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tefo
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Obby

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-08-2015 07:36)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 11.7
Votes: 2

 
Post Posted: 16-10-2012, 22:05:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Reflexie
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
savanger25

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2013 08:05)
Joined: 03 Jul 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 59.1
Votes: 2

 
Post Posted: 17-10-2012, 19:54:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Savanger
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Curtosh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2012 11:23)
Joined: 18 Oct 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Portugal

Reputation: 50.1
Votes: 2

Post Posted: 18-10-2012, 14:38:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Curtosh


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 19-10-2012, 10:26:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

UP




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 20-10-2012, 07:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

UP




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 21-10-2012, 00:17:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

UP




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dragoste33

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-12-2015 19:07)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 105, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 121.3
Votes: 7

 
Post Posted: 22-10-2012, 20:17:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

~NEXT TOP WOW-MODEL~
By Dragoste Eterna


[color=darkred]Pasiune, senzualitate, provocare, glamour, stil, adrenalina, rivalitate, lacrimi, obstacole si impliniri, acestea sunt doar cateva dintre ingredientele din eventul realizat de mine ^^
Seducator ºi fascinant deopotriva, un regal al modei de elita care sfideaza conventionalismul si ofera protagonistelor/protagonistilor sansa unica de a patrunde in universul fashionului din wow sub jurizarea stricta a celor mai reputati profesionisti ai domeniului ( Dragoste , Scelectrica , Shiloh, Extremewhell si Illectra )


Premiul cel mare este de 200k gold, 1 stack mancare, flask si 1 item la alegere din banca + 50dkp

Ceilalti participanti vor primi 2k gold + 5dkp

Regulament
1. Nu mituiti juratii -
2. Nu amenintati juratii (imposibil d.p.d.v a lui Scelectrica ori Shiloh - )
3. Nerespectarea regulilor 2 & 1 vor rezulta in descalificare TOTALA din event.

In ce consta eventul ?

Exista 3 probe(teme) pe care voi trebuie sa le creati si sa defilati in fata juratilor ( Dragoste, Scelectrica, Shiloh, Extremewhell, Illectra).

Veti fi notati cu un punctaj de la 0 la 10:
~ 8 puncte se vor acorda tinutei
~ 1 punct se va acorda defilarii
~ 1 punct se va acorda emoteurilor ce va pun in valoare tinuta in timpul defilarii

Temele sunt:
~ PVE ~ ne intereseaza o armura care poate sa indeplineasca 2 roluri : aparare si casual outfit
~Sexy ~ Fiti cat mai sexy ( nu veniti in costumele lui Adam si Eva )
~Hallowen ~ ne intereseaza culorile inchise, sumbre, la fel si costumatia specifica hallowenului ( pumpkin heads, etc )

Important Note: La fiecare tema trebuie sa aveti ceva echipat in urmatoarele sloturi de armura ~ Head, Shoulder, Chest, Hands, Waist, Legs, Boots, Main hand-off hand ori 2hand
Celelalte sloturi sunt optionale iar Wrist poate sa fie in unele cazuri echivalent cu Gloves. Nerespectarea acestei reguli va va costa -1 punct la jurizare pe slot neechipat.

Cum castigati concursul ?

La fiecare tema veti fi jurizati dupa criterile de mai sus ! La fiecare runda veti primi o nota de la fiecare dintre jurati , apoi se face media aritmetica pe tema, iar la sfarsit se face media aritmetica pe toate cele 3 teme propuse. Castigatorul este acela care are cea mai mare nota la sfarsitul calculelor celor trei teme. ATENTIE ! Premiul intreg este dat numai in cazul in care castigatorul are media notelor peste 8. Daca nu exista medie peste 8, premiul va fi acordat in continuare, numai ca nu cel intreg ! (se va reduce goldul si dkp ).

Cand va avea loc acest concurs ?

Eventul se va tine in ziua de 31.10.2012 ( in ziua de Hallowen ) la ora 20:30.

Cum pot participa in acest concurs ?

~In primul rand, puteti defila cu mai multe charuri daca considerati ca characterul vostru nu indeplineste temele ( itemele pe male difera de cele pe female, in special la Tema Sexy ).
~Inscrierea se va face CU MAIN CHARUL VOSTRU DIN GUILDA, chiar daca nu cu acesta veti defila !
~Inscirerea se face prin mail @ Dragoste sau direct aici pe forum cu numele MAIN CHARULUI DIN GUILDA !

Alte Mentionari:

~Este un event extrem de serios la care tin foarte mult !
~In ziua de Sambata 27.10.2012 la ora 14:00 veti avea repetitii cu mine ( Dragoste ) despre defilare ( cateva indicatii ) si voi arata concurentilor podiumul ! ( nu este obligatorie participarea dar pierdeti din punctul meu de vedere pentru ca nu stiti ce sa faceti )
~Neprezentarea la una dintre teme se va rasplati cu nota 0 din partea tuturor juratilor, deci pregatitiva, stati incremeniti 1 ora in scaun.
~Aveti doar 3 minute disponibile pe om sa ziceti ~brb~ la toaleta sau alte treburi rapide.
~Defilarea va fi explicata sambata la ora 14.00.
~Notele vor fi secrete.
~Fiti creativi si seriosi ^^

Va urez numai cele bune si sa ne vedem multi in seara de Hallowen la ~NEXT TOP WOW-MODEL, By Dragoste Eterna~


Love Is Forever


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marsik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-08-2015 20:32)
Joined: 23 Oct 2010
Posts: 123, Topics: 9
Location: Europe

Reputation: 130.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-10-2012, 23:15:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://youtube.com/watch?v=x3fdVIf_JCA:




video de la eventul anterior

ps: in curs de procesare



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 23-10-2012, 00:24:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cu privire la eventu lui Dragoste: Spune'mi te rog Doamne ca nu un baiat a scris ceea ce am citit acolo!!

DOWNY here!

~Hallowen ~ ne intereseaza culorile inchise, sumbre, la fel si costumatia specifica hallowenului ( pumpkin heads, etc )

nu stiu daca cunosti intoria dar hallowen'ul a inceput cu un tip imbracat intr'un cearceaf.... asta e specific hallowen'ului , nu culorile inchise.






Last edited by tovry on 23-10-2012, 00:37:02; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kaya

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2013 08:48)
Joined: 02 Mar 2011
Posts: 371, Topics: 25
Location: UK

Reputation: 68.7
Votes: 27

 
Post Posted: 23-10-2012, 00:30:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vai, Dragoste Eterna...cata imaginatie ai - Chiar m-ai surprins cu eventul acesta. Un "costume event" mi s-a parut destul de interesant, chiar eu i-am propus lui Gogu unul, insa acesta mi se pare putin cam deplasat - si chestia cu "cei mai reputati profesionisti ai domeniului"...c'mon..in afara de tine si posibil Illectra restul nici macar nu au transmoguri - Totusi vad ca te-ai chinuit destul de mult cu toate detaliile si sper sa ai cat mai multi participanti, desi ma indoiesc - Nu de alta dar este mai degraba un event pentru tipe, ci nu pentru dudes.

Cheers,
Amphe -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dragoste33

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-12-2015 19:07)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 105, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 121.3
Votes: 7

 
Post Posted: 23-10-2012, 08:48:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Domnul Downy a.k.a smecheru de cartier, TE ROG FRUMOS, daca ai o problema cu eventul sau personalitatea mea , POSTEAZO LA RECLAMATII -
Si ar trebui sa taci din moment ce ai la semnatura un ponei OK ?
Iar in legatura cu proba de Hallowen, chiar nu imi pasa daca sau nu respecta realitatea -_- este un event fun iar proba aceea difera de celalte probe ( la proba pve am culori destule din ce sa aleg). Tu chiar te credeai la Next Top Model By Catalin Botezatu ?!

@Amphe, Draga mea, era o gluma "cei mai reputati profesionisti ai domeniului" , am vrut doar sa tratati juratii cum se cuvine, nu peste picior.Am pus si eu o introducere mai creativa, chiar nu aveam voie sa fac o gluma ? -

Inca odata va zic si sa se inteleaga, ESTE UN EVENT FUN, NU APARETI LA TELEVIZOR, v-ati speriat de el ziceti ca va taiem capetele si i le dam Calaretului Fara Cap . -
Si daca cineva mai are vreo problema cu personalitatea mea sau cu eventul va rog TOPICUL RECLAMATII ESTE DESCHIS. Eu nu sunt bataia de joc a nimanui !


Love Is Forever


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 23-10-2012, 09:21:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumim VOODOO pentru filmulet foarte .... Ma bucur daca v-a placut eventul - !




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 23-10-2012, 09:46:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dragoste33 wrote:
@Domnul Downy a.k.a smecheru de cartier, TE ROG FRUMOS, daca ai o problema cu eventul sau personalitatea mea , POSTEAZO LA RECLAMATII -
Si ar trebui sa taci din moment ce ai la semnatura un ponei OK ?
Iar in legatura cu proba de Hallowen, chiar nu imi pasa daca sau nu respecta realitatea -_- este un event fun iar proba aceea difera de celalte probe ( la proba pve am culori destule din ce sa aleg). Tu chiar te credeai la Next Top Model By Catalin Botezatu ?!


Wtf is wrong with you ? Hey eu doar am vrut sa fac o mica corectie... nu sa iti dau in cap - Care e problema ca am un ponei la semnatura? Si tu ai o fata si nu iti comenteaza nimeni nimic... Btw "a.ka. smecherul de cartier" -? Jeez dude , you really need to chill out. Daca aveam ceva de reclamat o faceam.... dar din moment ce nu reclam nimic dc faci cu nervii si imi spui despre personalitati?... Ti'am gresit cu ceva "Dragoste"? - ....

P.S. Daca vrei sa reclami ceva ... u know... "POSTEAZO LA RECLAMATII - "




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 19-09-2024, 04:42:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x