User
Pass
2FA
 
 

4.3.4 IS COMING !
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 97, 98, 99  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements
Show only staff posts
Author Message318116
argomage1

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-07-2015 21:30)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 27, Topics: 2
Location: Putna,Suceava

Reputation: 66.2
Votes: 3

           
Post Posted: 15-11-2012, 14:02:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carvani wrote:
700 de lei pentru 2 iteme ? Ridicola idee -,mai ales cand,cu banii aia poti avea parte de mai mult,mai bun. Adica am facut un calcul rapid la cursu BNR de azi.
700 de Ron = 154.23 Euro
Pentru a juca pe oficial ,cu banii aia poti sa cumperi si jocurile,si cateva luni bune de Subscription,13€ pe luna.
WoW Battlechest ce contine primul wow,TBC si WOTLK costa 15 Euro,care urmareste ofertele il poate cumpara la 5 euro asa cum am facut eu.In banii aia intra si o luna de gametime.

Apoi mai este Cataclysm si Pandaria,separat stiu sigur ca , Cataclysm costa 30 € dar,sigur mai este oferta pe care am prins-o eu si care cred eu,ca este rentabila,adica 45 € pentru Cata si Pandaria.
Total : 45€+15€=60€ (Expansions + 1 luna gametime)
60 Euro = 272.33 Ron

700 Ron - 272.33 Ron = 427.67 Ron

427 Ron = 94.08 Euro (banii ramasi pentru a cumpara Gametime)
In conditiile in care o luna de gametime costa 13 € ,am facut calcul :
94€ / 13€ = in jur de 7 luni de gameplay pe Oficial.DAR,cu cat plateste mai multe luni in avans,ai reducere,asa ca pentru 6 luni de gametime platesti 66 Euro.
Recalculat vine asa :

94€-66€ = 28 €
Cu 28€ ai 2 luni de gametime si mai raman 2 euro sa iti cumperi o ciocolata Milka,sa ai ce manca pana se instaleaza jocul(digital version)
Total Gametime : 8 luni + 1 luna de la Battlechest + o ciocolata=9 luni si o ciocolata


Deci in loc sa dai 700 de lei pe niste iteme pe un server privat,plin cu stiti voi ce gen de oameni,80% administratori increzuti si aroganti ,uite ce poti face cu banii aia :
Poti cumpara toate jocurile WOW ( Vanila,TBC,WOTLK,Cata,Pandaria) + 9 luni de gametime + o ciocolata.

Preturile sunt cele pe care le-am platit si eu,cu exceptia ca pentru Battlechest(15 €) am platit doar 5 euro,profitand de o oferta care din pacate a expirat.
Cam atat cred,sper ca nu am omis ceva.
PS : Cu siguranta acele iteme nu vor costa 700 lei,stiu ca a fost o sugestie facuta de un user,am facut acele calcule pentru a le arata celor care dispun de banii respectivi cate pot face cu acei bani.
PS2: Daca cineva se hotaraste sa se mute pe oficial,dati un PM aici pe forum si vorbim.

Bafta !!! (Let the usual hate come)


Foarte frumos studiu acesta de caz! daca ma uit bine pe el si daca ma mai uit si la donate list observ ca mai bine folosesti bani cu alte scopuri decat sa donezi.

Posturi unite automat, 15-11-2012, 14:02:32

ovidiu_2311 wrote:

Le avem, dar sunt niste variante improvizate de Shockeru, dar odata cu 4.3.4 acestea vor fi niste chestii incluse in versiune, dar la raid finder teoretic nu o sa avem decat Dragon Soul.

Nu uita ca se mai adauga mult mai multe pe langa transmoghrification design,adica se pune si reforgerul la punct+void storage ceva nemaivazut pe 4.0.6a.iar la raid finder din pacate doar DS e disponibil



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 15-11-2012, 14:16:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

argomage1 wrote:
Carvani wrote:
700 de lei pentru 2 iteme ? Ridicola idee -,mai ales cand,cu banii aia poti avea parte de mai mult,mai bun. Adica am facut un calcul rapid la cursu BNR de azi.
700 de Ron = 154.23 Euro
Pentru a juca pe oficial ,cu banii aia poti sa cumperi si jocurile,si cateva luni bune de Subscription,13€ pe luna.
WoW Battlechest ce contine primul wow,TBC si WOTLK costa 15 Euro,care urmareste ofertele il poate cumpara la 5 euro asa cum am facut eu.In banii aia intra si o luna de gametime.

Apoi mai este Cataclysm si Pandaria,separat stiu sigur ca , Cataclysm costa 30 € dar,sigur mai este oferta pe care am prins-o eu si care cred eu,ca este rentabila,adica 45 € pentru Cata si Pandaria.
Total : 45€+15€=60€ (Expansions + 1 luna gametime)
60 Euro = 272.33 Ron

700 Ron - 272.33 Ron = 427.67 Ron

427 Ron = 94.08 Euro (banii ramasi pentru a cumpara Gametime)
In conditiile in care o luna de gametime costa 13 € ,am facut calcul :
94€ / 13€ = in jur de 7 luni de gameplay pe Oficial.DAR,cu cat plateste mai multe luni in avans,ai reducere,asa ca pentru 6 luni de gametime platesti 66 Euro.
Recalculat vine asa :

94€-66€ = 28 €
Cu 28€ ai 2 luni de gametime si mai raman 2 euro sa iti cumperi o ciocolata Milka,sa ai ce manca pana se instaleaza jocul(digital version)
Total Gametime : 8 luni + 1 luna de la Battlechest + o ciocolata=9 luni si o ciocolata


Deci in loc sa dai 700 de lei pe niste iteme pe un server privat,plin cu stiti voi ce gen de oameni,80% administratori increzuti si aroganti ,uite ce poti face cu banii aia :
Poti cumpara toate jocurile WOW ( Vanila,TBC,WOTLK,Cata,Pandaria) + 9 luni de gametime + o ciocolata.

Preturile sunt cele pe care le-am platit si eu,cu exceptia ca pentru Battlechest(15 €) am platit doar 5 euro,profitand de o oferta care din pacate a expirat.
Cam atat cred,sper ca nu am omis ceva.
PS : Cu siguranta acele iteme nu vor costa 700 lei,stiu ca a fost o sugestie facuta de un user,am facut acele calcule pentru a le arata celor care dispun de banii respectivi cate pot face cu acei bani.
PS2: Daca cineva se hotaraste sa se mute pe oficial,dati un PM aici pe forum si vorbim.

Bafta !!! (Let the usual hate come)


Foarte frumos studiu acesta de caz! daca ma uit bine pe el si daca ma mai uit si la donate list observ ca mai bine folosesti bani cu alte scopuri decat sa donezi.

Posturi unite automat, 15-11-2012, 14:02:32

ovidiu_2311 wrote:

Le avem, dar sunt niste variante improvizate de Shockeru, dar odata cu 4.3.4 acestea vor fi niste chestii incluse in versiune, dar la raid finder teoretic nu o sa avem decat Dragon Soul.

Nu uita ca se mai adauga mult mai multe pe langa transmoghrification design,adica se pune si reforgerul la punct+void storage ceva nemaivazut pe 4.0.6a.iar la raid finder din pacate doar DS e disponibil


Stiu, eu ziceam doar de cele la care s-a referit Iaanah.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-11-2012, 14:17:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:

Le avem, dar sunt niste variante improvizate de Shockeru, dar odata cu 4.3.4 acestea vor fi niste chestii incluse in versiune, dar la raid finder teoretic nu o sa avem decat Dragon Soul.


Probabil ca o sa ramana in continuare si pe 4.3.4 Raid Finderu Freakz, pt cei care vor sa faca raiduri vechi, pt teleport, pt cei care vor sa faca raiduri normal/heroic mode.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adigiurca

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-08-2017 14:36)
Joined: 05 Nov 2011
Posts: 24, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 9.9
Votes: 3

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-11-2012, 14:22:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cdu92 wrote:
@Carvani Cei care au jucat DOAR pe servere private x20 , x30 , x40 , nu fac fata pe oficial.E imposibil pentru ei sa faca level.De iteme+meserii+achievements si ce se mai poate face in jocul asta nu mai vorbesc...Ei ar prefera sa dea 700 lei pe legendare sau iteme pe privat decat sa isi cumpere toate "expansioanele" si sa joace cu rate x1.


Tin sa te contrazic am jucat 4 ani de privat si dupa mam apucat de official si pot sa zic ca am facut fata foarte usor.

Posturi unite automat, 15-11-2012, 14:22:03

Carvani wrote:
700 de lei pentru 2 iteme ? Ridicola idee -,mai ales cand,cu banii aia poti avea parte de mai mult,mai bun. Adica am facut un calcul rapid la cursu BNR de azi.
700 de Ron = 154.23 Euro
Pentru a juca pe oficial ,cu banii aia poti sa cumperi si jocurile,si cateva luni bune de Subscription,13€ pe luna.
WoW Battlechest ce contine primul wow,TBC si WOTLK costa 15 Euro,care urmareste ofertele il poate cumpara la 5 euro asa cum am facut eu.In banii aia intra si o luna de gametime.

Apoi mai este Cataclysm si Pandaria,separat stiu sigur ca , Cataclysm costa 30 € dar,sigur mai este oferta pe care am prins-o eu si care cred eu,ca este rentabila,adica 45 € pentru Cata si Pandaria.
Total : 45€+15€=60€ (Expansions + 1 luna gametime)
60 Euro = 272.33 Ron

700 Ron - 272.33 Ron = 427.67 Ron

427 Ron = 94.08 Euro (banii ramasi pentru a cumpara Gametime)
In conditiile in care o luna de gametime costa 13 € ,am facut calcul :
94€ / 13€ = in jur de 7 luni de gameplay pe Oficial.DAR,cu cat plateste mai multe luni in avans,ai reducere,asa ca pentru 6 luni de gametime platesti 66 Euro.
Recalculat vine asa :

94€-66€ = 28 €
Cu 28€ ai 2 luni de gametime si mai raman 2 euro sa iti cumperi o ciocolata Milka,sa ai ce manca pana se instaleaza jocul(digital version)
Total Gametime : 8 luni + 1 luna de la Battlechest + o ciocolata=9 luni si o ciocolata


Deci in loc sa dai 700 de lei pe niste iteme pe un server privat,plin cu stiti voi ce gen de oameni,80% administratori increzuti si aroganti ,uite ce poti face cu banii aia :
Poti cumpara toate jocurile WOW ( Vanila,TBC,WOTLK,Cata,Pandaria) + 9 luni de gametime + o ciocolata.

Preturile sunt cele pe care le-am platit si eu,cu exceptia ca pentru Battlechest(15 €) am platit doar 5 euro,profitand de o oferta care din pacate a expirat.
Cam atat cred,sper ca nu am omis ceva.
PS : Cu siguranta acele iteme nu vor costa 700 lei,stiu ca a fost o sugestie facuta de un user,am facut acele calcule pentru a le arata celor care dispun de banii respectivi cate pot face cu acei bani.
PS2: Daca cineva se hotaraste sa se mute pe oficial,dati un PM aici pe forum si vorbim.

Bafta !!! (Let the usual hate come)



Vezi ca poti cumpara doua ciocolate -

PS.:Sper ca mesaju sa nu fie luat in nume rau -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
argomage1

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-07-2015 21:30)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 27, Topics: 2
Location: Putna,Suceava

Reputation: 66.2
Votes: 3

           
Post Posted: 15-11-2012, 14:50:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myhay25 wrote:
ovidiu_2311 wrote:

Le avem, dar sunt niste variante improvizate de Shockeru, dar odata cu 4.3.4 acestea vor fi niste chestii incluse in versiune, dar la raid finder teoretic nu o sa avem decat Dragon Soul.


Probabil ca o sa ramana in continuare si pe 4.3.4 Raid Finderu Freakz, pt cei care vor sa faca raiduri vechi, pt teleport, pt cei care vor sa faca raiduri normal/heroic mode.

probabil asa va fi.
vedem ce se va intampla



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Tactix

[Account disabled]



Status: Offline
(since 03-04-2013 18:22)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 60, Topics: 11
Location: Timisoara

Reputation: 49
Votes: 5

   
Post Posted: 15-11-2012, 15:01:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parerea mea, mai frumos sa joci pe un private ca Freakz si sa donezi sau sa nu donezi deoarece pe Blizz itzi pierzi viata frate stai o saptamana sa faci lvl 85-90 sau chiar mai mult, dupa stai sa te ghirezi mai stai sa-ti faci si profesiile si ce e nashpa bossi sunt foarte usori fata de freakz unde dmg la boss este mai mare,uni zic ca nu le place ca sunt buguri, dar ganditiva ca ele se pot rezolva in timp cu ajutoru playerilor ( daca le raporteaza, da de cele mai multe ori ei nu raporteaza ci profita de ele daca se poate) si cu ajutorul GM-ilor( daca ar fi putin mai intelegatori si mai atenti cand fac scripturile) nu zic e foarte greu sa faci un script stiu cum e ca si io fac la Faculta programare C,C++... si inteleg cum e da totusi cu putina atentie se poate face totul aproape perfect , desigur trebuie si playerii sa fie mai intelegatori ca nu tot ce zboara se mananca batzi din palme si faci scriptul la boss. SI ca tot era vorba de donatii ganditiva ca Shocker ne ofera un server sa jucam free nu trebuie neaparat sa donnezi ca sa joci, ca pe Blizz, desigur trebuie sa mai fie si donneri pe un sv privat ca sunt foarte multe cheltuieli pentru a tine un sv : plata net, curent, componente sv pentru a-l imbunatati si chiar oameni care ajuta la scripturi deci nu mai fiti asa impacientati cand servaru va fi cat de cat stabil sigur il va baga ca doar nu il tine pt el sa se joace singur




Last edited by Tactix on 15-11-2012, 16:19:37; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Carvani

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-01-2013 21:39)
Joined: 15 Nov 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Spain

Reputation: 54.6
Votes: 3

Post Posted: 15-11-2012, 15:33:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adigiurca wrote:
Cdu92 wrote:
@Carvani Cei care au jucat DOAR pe servere private x20 , x30 , x40 , nu fac fata pe oficial.E imposibil pentru ei sa faca level.De iteme+meserii+achievements si ce se mai poate face in jocul asta nu mai vorbesc...Ei ar prefera sa dea 700 lei pe legendare sau iteme pe privat decat sa isi cumpere toate "expansioanele" si sa joace cu rate x1.


Tin sa te contrazic am jucat 4 ani de privat si dupa mam apucat de official si pot sa zic ca am facut fata foarte usor.

Posturi unite automat, 15-11-2012, 14:22:03

Carvani wrote:
700 de lei pentru 2 iteme ? Ridicola idee -,mai ales cand,cu banii aia poti avea parte de mai mult,mai bun. Adica am facut un calcul rapid la cursu BNR de azi.
700 de Ron = 154.23 Euro
Pentru a juca pe oficial ,cu banii aia poti sa cumperi si jocurile,si cateva luni bune de Subscription,13€ pe luna.
WoW Battlechest ce contine primul wow,TBC si WOTLK costa 15 Euro,care urmareste ofertele il poate cumpara la 5 euro asa cum am facut eu.In banii aia intra si o luna de gametime.

Apoi mai este Cataclysm si Pandaria,separat stiu sigur ca , Cataclysm costa 30 € dar,sigur mai este oferta pe care am prins-o eu si care cred eu,ca este rentabila,adica 45 € pentru Cata si Pandaria.
Total : 45€+15€=60€ (Expansions + 1 luna gametime)
60 Euro = 272.33 Ron

700 Ron - 272.33 Ron = 427.67 Ron

427 Ron = 94.08 Euro (banii ramasi pentru a cumpara Gametime)
In conditiile in care o luna de gametime costa 13 € ,am facut calcul :
94€ / 13€ = in jur de 7 luni de gameplay pe Oficial.DAR,cu cat plateste mai multe luni in avans,ai reducere,asa ca pentru 6 luni de gametime platesti 66 Euro.
Recalculat vine asa :

94€-66€ = 28 €
Cu 28€ ai 2 luni de gametime si mai raman 2 euro sa iti cumperi o ciocolata Milka,sa ai ce manca pana se instaleaza jocul(digital version)
Total Gametime : 8 luni + 1 luna de la Battlechest + o ciocolata=9 luni si o ciocolata


Deci in loc sa dai 700 de lei pe niste iteme pe un server privat,plin cu stiti voi ce gen de oameni,80% administratori increzuti si aroganti ,uite ce poti face cu banii aia :
Poti cumpara toate jocurile WOW ( Vanila,TBC,WOTLK,Cata,Pandaria) + 9 luni de gametime + o ciocolata.

Preturile sunt cele pe care le-am platit si eu,cu exceptia ca pentru Battlechest(15 €) am platit doar 5 euro,profitand de o oferta care din pacate a expirat.
Cam atat cred,sper ca nu am omis ceva.
PS : Cu siguranta acele iteme nu vor costa 700 lei,stiu ca a fost o sugestie facuta de un user,am facut acele calcule pentru a le arata celor care dispun de banii respectivi cate pot face cu acei bani.
PS2: Daca cineva se hotaraste sa se mute pe oficial,dati un PM aici pe forum si vorbim.

Bafta !!! (Let the usual hate come)



Vezi ca poti cumpara doua ciocolate -

PS.:Sper ca mesaju sa nu fie luat in nume rau -


Ai dreptate,te poti adapta foarte usor la ratele 1x.Leveling-ul nu este un chin mai ales ca ai Dungeon Finder la dispozitie ,cum intrii primesti multe invite-uri in guilde,majoritatea lvl 25 ,ceea ce te ajuta leveling.Mai sunt chain quests,foarte interesante si placute de facut.Despre meserii ,si alea se cresc relativ usor.Nu mai este cum era inainte ,pe la WOTLK,cand faceai ciuperci pana faceai un level.L-au adaptat in asa fel incat sa poata fi jucat si de casual gamers,cand vine vorba de end game content sa aiba toata lumea acces nu doar cei care se dedica 24/24 .
PS: Am uitat sa spun ca ma refeream la Praline Milka -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SixStrings

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2020 15:06)
Joined: 21 Sep 2012
Posts: 14, Topics: 4
Location: United Kingdom

Reputation: 17.5
Votes: 2

 
Post Posted: 15-11-2012, 16:04:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tactix wrote:
Parerea mea este mai frumos sa joci pe un private ca Freakz si sa donezi sau sa nu donezi deoarece pe Blizz itzi pierzi viata frate stai o saptamana sa faci lvl 85-90 sau chiar mai mult, dupa stai sa te ghirezi mai stai sa-ti faci si profesiile si ce e nashpa bossi sunt foarte usori fata de freakz unde dmg la boss este mai mare,uni zic ca nu le place ca sunt buguri, dar ganditiva ca ele se pot rezolva in timp cu ajutoru playerilor ( daca le raporteaza, da de cele mai multe ori ei nu raporteaza ci profita de ele daca se poate) si cu ajutorul GM-ilor( daca ar fi putin mai intelegatori si mai atenti cand fac scripturile) nu zic e foarte greu sa faci un script stiu cum e ca si io fac la Faculta programare C,C++... si inteleg cum e da totusi cu putina atentie se poate face totul aproape perfect , desigur trebuie si playerii sa fie mai intelegatori ca nu tot ce zboara se mananca batzi din palme si faci scriptul la boss. SI ca tot era vorba de donatii ganditiva ca Shocker ne ofera un server sa jucam free nu trebuie neaparat sa donnezi ca sa joci, ca pe Blizz, desigur trebuie sa mai fie si donneri pe un sv privat ca sunt foarte multe cheltuieli pentru a tine un sv : plata net, curent, componente sv pentru a-l imbunatati si chiar oameni care ajuta la scripturi deci nu mai fiti asa impacientati cand servaru va fi cat de cat stabil sigur il va baga ca doar nu il tine pt el sa se joace singur


Cineva sa salveze gramatica romana de specimenele de genul asta , va rog !
Cat despre ce ai zis tu...Stai 2-3 saptamani sa faci lvl 90 pe retail cu un timp de joc mediu (nu "Freak" care joaca 12-15 ore pe zi) si poti sa iti faci gearul PvP usor daca ai un team pentru rated BG plus ca conquest cap este mult mai mare , cat despre boss-ii pe care tu ii consideri underpowered , pot sa iti spun ca e mai bine pentru ca nu e nevoit lideru sa injure si sa de-a kick din 2 in 2 minute pentru ca un membru a ratat un dispell sau altu a facut o greseala ca sa nu mai spun de faptul ca unii folosesc iteme din raid pentru PvP . Si "donneri" cum le spui tu , doneaza pentru iteme si ca sa nu munceasca sau ca sa fie "smecheri" , nu cred ca exista donator care sa fi donat "doar ca sa faca serverul mai bun" .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tactix

[Account disabled]



Status: Offline
(since 03-04-2013 18:22)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 60, Topics: 11
Location: Timisoara

Reputation: 49
Votes: 5

   
Post Posted: 15-11-2012, 16:09:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu ce ce am gresit in ce am scris de zici ca ucid gramatica da scuzama catzi zic ia kick din raiduri cei ce sunt varza la gaming si care isi bat joc de cea ce se face nu oricine si pot sa spun ca sunt multi ce stiu cum sa se miste pe sv asta si ce daca doneaza , tie necaz doneaza si tu frate nu te tine nimeni sa nu donezi nu imi veni mie cu impresii si nu imi zice mie ca-s specimen ca daca o luam la o adica nu uita esti din specia mea specia omeneasca

Si scuzama nu cred ca faceti voi lvl 85-90 pe blizz in 7 ore ca abia faci pe freakz in 6 -7 ore lvl 85 cu rata marita si cu questurile instante sau poate mai putin

dedicandute 24/24 sau mai bine zis 24/7 insemna ca nu ai viata ( no liferi) jocurile sunt pentru a te distra sau mai bine zis pentru a iti pierde timpul, nu pentru a iti pierde viata jucandule cu rata de 1x de aceea sunt uni playeri de vor sa joace mai mult pe privat unde e 20x sau macar 10x rate exp , faza e ca nu multe private sunt pe gustul lor , si nu ca ridic in slavi sau nus ce, da freakz e un server bun si totodata convenabil iti tre sa joci doar cateva ore pe zi sa faci lvl si dupa 4 ore maxim pentru pve sa te duci la raid sa te ghirezi





Last edited by Tactix on 15-11-2012, 16:16:50; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
hallon1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-08-2013 21:28)
Joined: 17 Jun 2010
Posts: 270, Topics: 53
Location: Iasi

Reputation: 17.2
Votes: 9

 
Post Posted: 15-11-2012, 16:11:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tactix wrote:
Parerea mea este mai frumos sa joci pe un private ca Freakz si sa donezi sau sa nu donezi deoarece pe Blizz itzi pierzi viata frate stai o saptamana sa faci lvl 85-90 sau chiar mai mult, dupa stai sa te ghirezi mai stai sa-ti faci si profesiile si ce e nashpa bossi sunt foarte usori fata de freakz unde dmg la boss este mai mare,uni zic ca nu le place ca sunt buguri, dar ganditiva ca ele se pot rezolva in timp cu ajutoru playerilor ( daca le raporteaza, da de cele mai multe ori ei nu raporteaza ci profita de ele daca se poate) si cu ajutorul GM-ilor( daca ar fi putin mai intelegatori si mai atenti cand fac scripturile) nu zic e foarte greu sa faci un script stiu cum e ca si io fac la Faculta programare C,C++... si inteleg cum e da totusi cu putina atentie se poate face totul aproape perfect , desigur trebuie si playerii sa fie mai intelegatori ca nu tot ce zboara se mananca batzi din palme si faci scriptul la boss. SI ca tot era vorba de donatii ganditiva ca Shocker ne ofera un server sa jucam free nu trebuie neaparat sa donnezi ca sa joci, ca pe Blizz, desigur trebuie sa mai fie si donneri pe un sv privat ca sunt foarte multe cheltuieli pentru a tine un sv : plata net, curent, componente sv pentru a-l imbunatati si chiar oameni care ajuta la scripturi deci nu mai fiti asa impacientati cand servaru va fi cat de cat stabil sigur il va baga ca doar nu il tine pt el sa se joace singur



de la 85-90 uni au facut in 7 ore eu de exemplu am facut in 18 ore . Profesii de la 525 la 600 iti ia cat faci lvl chiar mai rpd . De la 1 la 600 iti ia cam 5k gold depinde de profesie , dar nu trece de 9k .




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SixStrings

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2020 15:06)
Joined: 21 Sep 2012
Posts: 14, Topics: 4
Location: United Kingdom

Reputation: 17.5
Votes: 2

 
Post Posted: 15-11-2012, 16:13:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am spus ca daca joci o durata de timp medie(moderata) in 2-3 saptamani poti face 90 . Moderat inseamna 2-6 ore .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tactix

[Account disabled]



Status: Offline
(since 03-04-2013 18:22)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 60, Topics: 11
Location: Timisoara

Reputation: 49
Votes: 5

   
Post Posted: 15-11-2012, 16:18:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aia am zis si io da hallon1 spune ca in 7-18 ore lol ce naiba ai folosit speed flay ?? nu imi zice au facut pe blizz rata de exp de 20x exp???


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 15-11-2012, 16:40:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tactix wrote:
aia am zis si io da hallon1 spune ca in 7-18 ore lol ce naiba ai folosit speed flay ?? nu imi zice au facut pe blizz rata de exp de 20x exp???


Se scaleaza diferit acum xp gain, adica la inceput de tbc 60-70 e era crima pe 1x, si au facut in asa fel incat sa se faca mai repede. In al 2-lea rand acolo merge dungeon finderul destul de bine, questurile merg cum trebuie, practic, faci mai multe lucruri pe oriunde te duci, nu doar questing si grinding. Mie un tovaras cand mi'a zis ca a facut 80 pe blizz in cateva zile nu il crezusem pana nu am vazut ce repede merge cu dungeon finderul.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-11-2012, 16:58:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tactix wrote:
aia am zis si io da hallon1 spune ca in 7-18 ore lol ce naiba ai folosit speed flay ?? nu imi zice au facut pe blizz rata de exp de 20x exp???

RaF + Heirloom + Guild Perk = ~5x


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danicolac

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-02-2013 16:21)
Joined: 15 Nov 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.2
Votes: 2

Post Posted: 15-11-2012, 17:36:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut am si eu o problema...mi-am pus win 7 in 64 de biti am luat wow 4.3.4 de pe freakz.ro si am downloadat launcher si l-am dezarhivat unde am dezarhivat si wow4.3.4 si nu merge... am sters tot ce am dezarhivat si am incercat si cu fisierul WTF....nu a mers nici asa .... si a 3 varianta am modificat si fisierul si am pus si launcher ul si tot nu merge eroarea este urmatoarea: : Retail Build (build 15595)

Exe: C:\GAMES\World of Warcraft 4.3.4.15595 FREAKZ Edition\Wow.exe
Time: Nov 15, 2012 5:35:09.237 PM
User: Dani
Computer: DANI-PC
------------------------------------------------------------------------------

This application has encountered a critical error:

The system cannot find the file specified.

Program: C:\GAMES\World of Warcraft 4.3.4.15595 FREAKZ Edition\Wow.exe
ProcessID: 916
File: .\Client.cpp
Line: 3623

file: signaturefile


WoWBuild: 15595
Version: 4.3.4
Type: WoW
Platform: X86
Settings:
SET locale "enUS"
SET realmlist "wow.freakz.ro"


MA PUTETI AJUTA VA ROG SA-L FAC SA MERGA ....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 23 November 2012 21:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 97, 98, 99  Next    


The time now is 02-07-2024, 21:36:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x