User
Pass
2FA
 
 

[PvP] Arms Warrior 4.3 Discussion
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 24, 25, 26  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message53794
IuLyZ aka Jackson

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-07-2015 21:36)
Joined: 30 Jun 2012
Posts: 12, Topics: 2
Location: Bucureºti

Reputation: 36
Votes: 3

 
Post Posted: 09-03-2013, 01:31:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau sa vad care da asa pe Freakz
https://youtube.com/watch?v=GofbtAVAxiU:




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
predy665

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2016 00:42)
Joined: 02 May 2011
Posts: 123, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 7.5
Votes: 14

Post Posted: 09-03-2013, 13:05:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nici un warrior nu da chiar asa pe freakz, si sa fim seriosi ala e retail ce vedem in video.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Baineftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2015 20:33)
Joined: 04 Apr 2012
Posts: 17, Topics: 1
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 160.9
Votes: 6

 
Post Posted: 09-03-2013, 15:31:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sunt warriori care dau asa si pe freazk da totusi videoclipul este editat in asa fel incat sunt puse doar momentele cand are burstu pe el.

Posturi unite automat, 09-03-2013, 15:31:29

si din cate am vazut are si Eye of Unmaking

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brolaf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2015 21:12)
Joined: 28 Dec 2011
Posts: 101, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 96.1
Votes: 2

 
Post Posted: 10-03-2013, 14:40:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da da da, la full cataclsymic e decent, si vine feralu cu setu' vicious de la LW si te rupe in doua, sau in 20, depinde daca mai apuci shield wall
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ks18492

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-11-2019 11:25)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 1827, Topics: 49
Location: Germany

Reputation: 56.2
Votes: 77

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sugarushgod 
Post Posted: 10-03-2013, 15:50:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

brolaf wrote:
da da da, la full cataclsymic e decent, si vine feralu cu setu' vicious de la LW si te rupe in doua, sau in 20, depinde daca mai apuci shield wall


Hai totusi sa nu exageram,daca pe tine full cata gear te bate un feral cu setu vici de la lw atunci la tine e problema nu la clasa...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ENJ

[Maniac]



Status: Offline
(since 18-11-2022 11:22)
Joined: 22 May 2011
Posts: 1004, Topics: 60
Location: Harare, Zimbabwe

Reputation: 1200
Votes: 42

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-03-2013, 22:57:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toți exagerați,nu dã chiar așa,s-a mai reparat feralu,la cum dãdea,și o sã se mai repare pe parcurs.Dar în ultima vreme am reușit și eu cu warru sã mai fac ceva,adicã dã mai bine,puțin.

Cum se fac fixurile pe blizzard:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 11-03-2013, 02:19:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ceea ce multi trec cu vederea la ferali pe langa faptu ca dau 15k crit cu rake in arena tocmai ce am vaz un screen la discutii e ca au 40% dodge cu 10% mai mult decat trebuie facandu-i astfel imba ca nici nu poti sa dai pe ei ca iti dau numai dodge. Problema cu dodge e si la rogue la hunteri pare in regula.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
noxuris

[Blood Bath ]



Status: Offline
(since 04-01-2018 23:24)
Joined: 15 Nov 2011
Posts: 590, Topics: 99
Location: Mangalia

Reputation: 426.7
Votes: 19

Post Posted: 11-03-2013, 09:50:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din cate vad s-a mai calmat treburile in aceasta sectiune asa ca imi dedic putin timp sa mentionez cateva lucruri , majoritatea vor mura'n gura , sa dea damage cat mia mare cand vor ei majoritatea raman dezamagiti deoarece clasa warrior este nevoit sa faca rapid progres cu gearu , iti trebuie rabdare , warrioru la low gear este mai slab defel dar nu este un dezavantaj deoarece invetzi cum sa supravieuiesti , majoritatea se panica si isi dau toate CDurile defensive si se duc la pamant rapid ca de exemplu in BGuri la low gear sta cam asa treaba , charge pew pew pew mori si toot asa , la gear cap , charge pew pew victory rush pew pew victory rush pew pew 1v3 pew pew pauza da mancare pew pew (gol pushka fara cduri ofensive/defensive) si somn la cimitir satisfacut si zic iar la gear low inveti sa sti cand sa te retragi chit ca nu poti ; cand ai facut aproape progres full cu gearu sti CLAR cand trebuie sa te retragi.
As sta la povesti da nu cred ca am prea multe lucruri negative sau pozitive despre warrior...sunt satisfacut in 4.3.

Posturi unite automat, 11-03-2013, 09:50:12

Majoritatea care joaca warrior fac un progres super rapid cu geru si eventual fac orice ca sa optina best in slot items dau exemplu ca arma Gurthalak si cum unii aleg optiunea de PvE trinket pentru extra burst (cazul cel mai sigur Humanu).Dar eu personal n'as pierde in jur de 600-700 resilient chiar mai mult pentru acel extra burst , depinde si...depinde da repet la gearu meu curent si modul in care warru merge momentan pe freakz sunt S-A-T-I-S-F-A-C-U-T !
Spor la treaba warriors of the Horde n Alliance!


I drink your blood and I eat your skinn.
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Tenzor/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ks18492

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-11-2019 11:25)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 1827, Topics: 49
Location: Germany

Reputation: 56.2
Votes: 77

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sugarushgod 
Post Posted: 11-03-2013, 12:00:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="noxuris" majoritatea vor mura'n gura , sa dea damage cat mia mare[/quote]

Ceva de genu...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ENJ

[Maniac]



Status: Offline
(since 18-11-2022 11:22)
Joined: 22 May 2011
Posts: 1004, Topics: 60
Location: Harare, Zimbabwe

Reputation: 1200
Votes: 42

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-03-2013, 15:26:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

noxuris wrote:
Din cate vad s-a mai calmat treburile in aceasta sectiune asa ca imi dedic putin timp sa mentionez cateva lucruri , majoritatea vor mura'n gura , sa dea damage cat mia mare cand vor ei majoritatea raman dezamagiti deoarece clasa warrior este nevoit sa faca rapid progres cu gearu , iti trebuie rabdare , warrioru la low gear este mai slab defel dar nu este un dezavantaj deoarece invetzi cum sa supravieuiesti , majoritatea se panica si isi dau toate CDurile defensive si se duc la pamant rapid ca de exemplu in BGuri la low gear sta cam asa treaba , charge pew pew pew mori si toot asa , la gear cap , charge pew pew victory rush pew pew victory rush pew pew 1v3 pew pew pauza da mancare pew pew (gol pushka fara cduri ofensive/defensive) si somn la cimitir satisfacut si zic iar la gear low inveti sa sti cand sa te retragi chit ca nu poti ; cand ai facut aproape progres full cu gearu sti CLAR cand trebuie sa te retragi.
As sta la povesti da nu cred ca am prea multe lucruri negative sau pozitive despre warrior...sunt satisfacut in 4.3.

Posturi unite automat, 11-03-2013, 09:50:12

Majoritatea care joaca warrior fac un progres super rapid cu geru si eventual fac orice ca sa optina best in slot items dau exemplu ca arma Gurthalak si cum unii aleg optiunea de PvE trinket pentru extra burst (cazul cel mai sigur Humanu).Dar eu personal n'as pierde in jur de 600-700 resilient chiar mai mult pentru acel extra burst , depinde si...depinde da repet la gearu meu curent si modul in care warru merge momentan pe freakz sunt S-A-T-I-S-F-A-C-U-T !
Spor la treaba warriors of the Horde n Alliance!


Puțin ai dreptate cu gearu,dar,nu cred cã poți spune același lucru în momentul în care vine un feral cu 2k resil,tu full cata,îți da 2 „bucat(e)” și te zgârii pe ochi.

Posturi unite automat, 11-03-2013, 15:26:02

Scott wrote:
Ceea ce multi trec cu vederea la ferali pe langa faptu ca dau 15k crit cu rake in arena tocmai ce am vaz un screen la discutii e ca au 40% dodge cu 10% mai mult decat trebuie facandu-i astfel imba ca nici nu poti sa dai pe ei ca iti dau numai dodge. Problema cu dodge e si la rogue la hunteri pare in regula.


Ce ști tu,dodge la intimidating shout.


Cum se fac fixurile pe blizzard:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
divinity4uuu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-11-2019 13:21)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 148, Topics: 25
Location: Cluj Napoca

Reputation: 301.6
Votes: 17

 
Post Posted: 11-03-2013, 15:48:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu sunt aproape full geared , e adevarat ca in bg-urile in care nu sunt playeri imba ies mereu pe 1 la kiluri si dps dar cand fac duel sau arene cu playeri de 4k+ rezil deja e enorm de mare diferenta , nu mai prind nici 10k , iar healerii efectiv nu ii pot pica,astept momentu oportun sa dau cd dar degeaba nici amcar nu le pun presiune in momentu de fata.Am facut duel cu toate clasele si tin sa zic ca si blood dk prinde pe mine 20k cu deathstrike si asa in prostie cate 2-3 una dupa alta ,eu care am 4.6k rezi..warul are cel mai slab dmg de pe freakz deocamdata si tind sa cred ca staful chiar e depasit de situatie in momentul de fata,din ce am inteles ei considera ca warul merge bine si nu mai trebuie modificat nimic


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
noxuris

[Blood Bath ]



Status: Offline
(since 04-01-2018 23:24)
Joined: 15 Nov 2011
Posts: 590, Topics: 99
Location: Mangalia

Reputation: 426.7
Votes: 19

Post Posted: 11-03-2013, 16:30:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ENJ : Puțin ai dreptate cu gearu,dar,nu cred cã poți spune același lucru în momentul în care vine un feral cu 2k resil,tu full cata,îți da 2 „bucat(e)” și te zgârii pe ochi.

@ENJ

Sa fiu bine inteles nu compar clasa mea cu restu de clase nu plang ca elemental shaman da 85k intr-o secunda sau chestii de genu stau atent la clasa mea si aflu cum pot sa perfectionez si sa obtin surse de damage pe oponent la momentu potrivit sa ma adabtez si sa gandesc rapid pentru a evita burstu aplicat pe mine.
De ce? E simplu , daca intradevar este o problema la durabilitate pe care warrioru trebuie sa o aiba fata de alte clase este incorecta , fapt ca ma adaptez la situatia curenta cand vor aparea acele "fixuri" inseamna ca am progresat mult pe motiv ca m-am adaptat la vechiul mecanism sa zic asa , poate spun baliverne pentru unii da personal dupa o vechime mare cu aceasta clasa , nu-mi permit sa contestez decat sa accept asa cum este si sa dezvolt sa ajung ca acele dezavantaje sa ajunga avantaje.
Asa cum Warrioru pe Freakz a avut probleme cu Rageu in perioada aceea am invatat sa fac asa zisul "Rage Control" si acuma e perfect cu Rageu Fixat (din pct meu de vedere) altii nici cu rageu fixat nu au invatat sa mentina control asupra Rage-ului.
Singuru moment cand imi "zgarii ochii" este la Execute ... asta ma doare la suflet urat.


I drink your blood and I eat your skinn.
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Tenzor/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ks18492

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-11-2019 11:25)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 1827, Topics: 49
Location: Germany

Reputation: 56.2
Votes: 77

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sugarushgod 
Post Posted: 11-03-2013, 16:36:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hmm,inca nu am patit sa iau dodge la intimidating shout...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
noxuris

[Blood Bath ]



Status: Offline
(since 04-01-2018 23:24)
Joined: 15 Nov 2011
Posts: 590, Topics: 99
Location: Mangalia

Reputation: 426.7
Votes: 19

Post Posted: 11-03-2013, 16:50:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

divinity4uuu wrote:
eu sunt aproape full geared , e adevarat ca in bg-urile in care nu sunt playeri imba ies mereu pe 1 la kiluri si dps dar cand fac duel sau arene cu playeri de 4k+ rezil deja e enorm de mare diferenta , nu mai prind nici 10k , iar healerii efectiv nu ii pot pica,astept momentu oportun sa dau cd dar degeaba nici amcar nu le pun presiune in momentu de fata.Am facut duel cu toate clasele si tin sa zic ca si blood dk prinde pe mine 20k cu deathstrike si asa in prostie cate 2-3 una dupa alta ,eu care am 4.6k rezi..warul are cel mai slab dmg de pe freakz deocamdata si tind sa cred ca staful chiar e depasit de situatie in momentul de fata,din ce am inteles ei considera ca warul merge bine si nu mai trebuie modificat nimic



Sunt 2 motive aicia din punctu meu de vedere si din propria experienta:
1.Sa presupunem in 2v2 Arena Bracket , in caz ca nu ai nicio posibilitate impotriva unor oponenti atuncia poate sa fie ori diferenta de asa zisul skill sau o diferenta de gear ceea ce e o problema mare pentru tine ; ai progresat mult cu ratingu la 2v2 dar nu si cu gearu , asta am patit eu intr-e 2.2k-2.3k rating , eu si partenerul meu Kogaion (resto shaman) inca aveam la acel rating 2-3 bucati vicious si d'abia main set ruthless 2x sau 3xbucati si castigam vs oponenti cu full ruthless sau mai bine decat ruthless sau pierdeam de ne sareau dracii depinde de compozitia echipei oponente.

2.Damageu de 10k de care ai mentionat poate sa fie din mai multe motive precum Absorbu de la disci priest sau efectuarea burstului tau pe oponent in timp ce are CDurile defensive , Icebound Fortitude , Barkskinn , SHield wall etc.
Da , sunt unele cazuri in care da chiar dai prost da asta depinde de cum initiezi si cum aplici pe opnent damageu , ce debuffs ai pe tine si multe altele in cazu meu cel mai urat lucru in care uneori numai am deloc vlaga sa dau e cand cad vs Resto Shaman/Feral Drood si resto shamanu acela "danseaza" cand eu incerc sa fiu "serios" sau Frost-Unholy DK/Holy Paladin acuma depinde de ce comp joci fiecare au avantaje si dezavantaje.

Nu pune Blood DKu in lista de PvP/Duels nu e un spec competitiv doar ca omoara lent si bine fara sa-l zgarii -

Nu fac diferenta de damage dintr-e mine si alta clasa ci stau si stau la locu meu la clasa mea cu gandul la cum sa fac sa-mi fie mai bine.
Daca intradevar Freakzu nu au facut fixuri concrete la warrior atuncia este doar vorba de timp si accept sa lucrez asa cum este el.
Din pct de vedere pe retail sunt zeci de motive de ce ar face warru sa dau mai tare sau mai putin.

Si vin cu cea mai simplu rezumat la tot ce am mentionat mai sus , depinde de player si numai de player.

Posturi unite automat, 11-03-2013, 16:50:35

Singura problema cu dodgeu de la feral druid e ca overall in arena imi da dodge la Mortal Strike si Throwdown pentru care e mai mare rusinea din partea mea sa ii dau in moaca druidului - inloc sa merg in spatele lui dar totus prea...mult...dodge.

Aaa da am o singura dilema care nush cum sa o pun , daca oponentu are rend/deep wounds pe el este normal ca Intimidating Shout sa se anuleze?


I drink your blood and I eat your skinn.
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Tenzor/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
divinity4uuu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-11-2019 13:21)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 148, Topics: 25
Location: Cluj Napoca

Reputation: 301.6
Votes: 17

 
Post Posted: 11-03-2013, 17:09:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

noxuris wrote:
divinity4uuu wrote:
eu sunt aproape full geared , e adevarat ca in bg-urile in care nu sunt playeri imba ies mereu pe 1 la kiluri si dps dar cand fac duel sau arene cu playeri de 4k+ rezil deja e enorm de mare diferenta , nu mai prind nici 10k , iar healerii efectiv nu ii pot pica,astept momentu oportun sa dau cd dar degeaba nici amcar nu le pun presiune in momentu de fata.Am facut duel cu toate clasele si tin sa zic ca si blood dk prinde pe mine 20k cu deathstrike si asa in prostie cate 2-3 una dupa alta ,eu care am 4.6k rezi..warul are cel mai slab dmg de pe freakz deocamdata si tind sa cred ca staful chiar e depasit de situatie in momentul de fata,din ce am inteles ei considera ca warul merge bine si nu mai trebuie modificat nimic



Sunt 2 motive aicia din punctu meu de vedere si din propria experienta:
1.Sa presupunem in 2v2 Arena Bracket , in caz ca nu ai nicio posibilitate impotriva unor oponenti atuncia poate sa fie ori diferenta de asa zisul skill sau o diferenta de gear ceea ce e o problema mare pentru tine ; ai progresat mult cu ratingu la 2v2 dar nu si cu gearu , asta am patit eu intr-e 2.2k-2.3k rating , eu si partenerul meu Kogaion (resto shaman) inca aveam la acel rating 2-3 bucati vicious si d'abia main set ruthless 2x sau 3xbucati si castigam vs oponenti cu full ruthless sau mai bine decat ruthless sau pierdeam de ne sareau dracii depinde de compozitia echipei oponente.

2.Damageu de 10k de care ai mentionat poate sa fie din mai multe motive precum Absorbu de la disci priest sau efectuarea burstului tau pe oponent in timp ce are CDurile defensive , Icebound Fortitude , Barkskinn , SHield wall etc.
Da , sunt unele cazuri in care da chiar dai prost da asta depinde de cum initiezi si cum aplici pe opnent damageu , ce debuffs ai pe tine si multe altele in cazu meu cel mai urat lucru in care uneori numai am deloc vlaga sa dau e cand cad vs Resto Shaman/Feral Drood si resto shamanu acela "danseaza" cand eu incerc sa fiu "serios" sau Frost-Unholy DK/Holy Paladin acuma depinde de ce comp joci fiecare au avantaje si dezavantaje.

Nu pune Blood DKu in lista de PvP/Duels nu e un spec competitiv doar ca omoara lent si bine fara sa-l zgarii -

Nu fac diferenta de damage dintr-e mine si alta clasa ci stau si stau la locu meu la clasa mea cu gandul la cum sa fac sa-mi fie mai bine.
Daca intradevar Freakzu nu au facut fixuri concrete la warrior atuncia este doar vorba de timp si accept sa lucrez asa cum este el.
Din pct de vedere pe retail sunt zeci de motive de ce ar face warru sa dau mai tare sau mai putin.

Si vin cu cea mai simplu rezumat la tot ce am mentionat mai sus , depinde de player si numai de player.

Posturi unite automat, 11-03-2013, 16:50:35

Singura problema cu dodgeu de la feral druid e ca overall in arena imi da dodge la Mortal Strike si Throwdown pentru care e mai mare rusinea din partea mea sa ii dau in moaca druidului - inloc sa merg in spatele lui dar totus prea...mult...dodge.

Aaa da am o singura dilema care nush cum sa o pun , daca oponentu are rend/deep wounds pe el este normal ca Intimidating Shout sa se anuleze?




Joc wow din 2004 din noiembrie de la lansare , doar pvp content am si eu habar de cate ceva , si da orice mic dmg ca e el blled dot etc intrerupe fearu de la war



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 27 January 2016 17:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 24, 25, 26  Next    


The time now is 14-05-2024, 21:03:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x