User
Pass
2FA
 
 

Buna seara dragi colegi ! (O mica-mare problema cu adminii)
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016

Cataloghezi acest post ca fiind unul de interes?
DA
82%
 82%  [ 32 ]
NU
17%
 17%  [ 7 ]
Total Votes : 39

Author Message5182
IoanDutu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-05-2016 15:18)
Joined: 19 Jun 2012
Posts: 420, Topics: 22
Location: Bucuresti

Reputation: 371
Votes: 11

Post Posted: 12-03-2013, 20:53:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna seara tuturor,

Am si eu o nelamurire in privinta cererilor de admin.
De ce se mai fac cereri, de ce se dau grade si de ce se impun ore minime de joc daca majoritatea adminilor nu sunt prezenti pe server mai niciodata?
De vineri pana astazi am avut cateva zile libere si am stat mai mult pe server si am observat ca trec ore fara sa intre vreun coleg, atunci cand intra, cel mai probabil au fost chemati de jucatori sa schimbe harta, dar ce m-au frapat foarte tare au fost urmatoarele lucruri :

- Intra un coleg, nu sta mai mult de 15 min si iese;

- Cand intra vreun coleg si sunt cu demo sau pe cineva si il/o rog sa ma ajute sa se uite la altul spune ca nu poate ca nu sta mult sau ca de abia a intrat si vrea sa se joace;

- Observ din ce in ce mai multi colegi care joaca cu alt nume decat adminul, in ideea in care nu trebuie sa fie deranjati de la joc....ca doar nu sunt cu adminul, DAR ---> daca le dai gag sau slay sau slap pentru ca nu stii cine sunt si nu se conformeaza regulilor, schimb imediat numele si fac gura ca "Domneee de ce nu iti vezi de treaba? Care e problema?" si in mod normal intreb "Pai daca tot esti on, de ce nu ma ajuti cu codatii?!" si primesc acelasi raspuns ..... ca are chef de joc;

- Cand totusi intra colegul/colega si cu numele ei/lui, ma roaga pe mine care de abia ce am postat 2-3 codati sa ma mai uit pe unul....ca el/ea are chef de joc....si atunci intreb , zic eu pe buna dreptate : DE CE MAI AI ADMIN !?!?!;

- Colegi care la randul lor jignesc jucatori si se impun prin comenzi cand nu le convine ceva.

Si sunt multe alte situatii in care raman fara cuvinte si aleg sa ma abtin de la orice comentariu.
Ce se intampla de fapt?! Unde o sa se ajunga in stilul asta?
Nu pot sa sper decat ca am tras un semnal de alarma si se vor indrepta lucrurile.
Aleg sa nu dau nume sau exemple. Fiecare se cunoaste !

Daca voi considerati ca am gresit cu ceva facand acest post, va rog frumos sa ma scuzati ca incerc sa aflu anumite aspecte pe care nu le inteleg si in acelasi timp sa ma scuzati.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ganja*

[Shameless]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 10 Apr 2010
Posts: 13651, Topics: 135
Location: Bucuresti

Reputation: 812
Votes: 155

Post Posted: 12-03-2013, 21:35:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acest topic ar trebui luat cel mai mult in considerare de owneri pentru ca reclamatii de genul sunt tot mai dese si cu toate ca in ultima vreme n-am avut o activitate buna stiu ca probleme sunt si vor fi pe server, fie legat de "mentenanta" serverului sau a adminilor.
In acest 'loc virtual' in care multi intra sa se joace, socializeze, sa faca misto si multe altele e firesc ca nu toti vor respecta acel 'regulament' si ar trebui sa nu aveti mari pretentii de la jucatori cand cei din staff nu au 'o treaba' cu regulamentul.
Multi dintre cei care se regasesc in postul de mai sus al lui Dutu nu cred ca sunt niste 'exemple' de oameni in viata reala dar nimeni nu va cere sa fiti, cel putin incercati sa va abtineti de la iesirile prostesti care sunt penibile de multe ori si faceti o buna corelare intre voi si jucatori si admini ca totul sa 'mearga' mai bine.
Daca multi din noi nu putem intra pentru ca avem unele probleme, faceti voi cei care puteti intra mai des lucruri bune pentru server si ajutati cum puteti in felul vostru.
Am auzit la cativa ca serverul trece printr-un moment greu, dar chiar daca ownerii nu pot intra sa isi faca 'treaba' si sa tina in frau lucrurile asta nu inseamna ca voi nu puteti face lucrurile acestea si ca totul sa mearga chiar mai bine cand nu ar fi ei, sper sa intelegeti cate ceva din ce v-am scris, bafta si succes.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ciupa

[Creep]



Status: Offline
(since 20-04-2016 14:01)
Joined: 25 May 2012
Posts: 510, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 168.1
Votes: 16

Post Posted: 12-03-2013, 21:43:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dutule,sunt multi care poate stau mai rau decat mine la capitolul timp(nu mai am timp sa intru->BAC+Admitere).Intru foarte rar in timpul saptamanii max 2-3 ore si in weekend sa zicem inca 7-8,in care mai mult imi fac treaba decat sa joc.
Quote:
- Cand intra vreun coleg si sunt cu demo sau pe cineva si il/o rog sa ma ajute sa se uite la altul spune ca nu poate ca nu sta mult sau ca de abia a intrat si vrea sa se joace;

- Observ din ce in ce mai multi colegi care joaca cu alt nume decat adminul, in ideea in care nu trebuie sa fie deranjati de la joc....ca doar nu sunt cu adminul, DAR ---> daca le dai gag sau slay sau slap pentru ca nu stii cine sunt si nu se conformeaza regulilor, schimb imediat numele si fac gura ca "Domneee de ce nu iti vezi de treaba? Care e problema?" si in mod normal intreb "Pai daca tot esti on, de ce nu ma ajuti cu codatii?!" si primesc acelasi raspuns ..... ca are chef de joc;

- Cand totusi intra colegul/colega si cu numele ei/lui, ma roaga pe mine care de abia ce am postat 2-3 codati sa ma mai uit pe unul....ca el/ea are chef de joc....si atunci intreb , zic eu pe buna dreptate : DE CE MAI AI ADMIN !?!?!;


Aici cel mai bine ar fi sa-ti raspunda persoanele care mai mereu fac asa (bineinteles care se simt).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IoanDutu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-05-2016 15:18)
Joined: 19 Jun 2012
Posts: 420, Topics: 22
Location: Bucuresti

Reputation: 371
Votes: 11

Post Posted: 12-03-2013, 21:51:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va multumesc pentru raspunsuri. Nu am cerut confesiuni pentru ca nu sunt eu in masura sa decid soarta nimanui, dar am vrut sa trag un semnal de alarma. Atata tot. Nici eu nu am foarte mult timp, dar ca sa imi mentin adminul si sa ajut comunitatea ...intru. Spor la invatat Ciupa !!! Multa Bafta !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xD!.

[●●●]



Status: Offline
(since 08-03-2019 14:31)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 2767, Topics: 131
Location: Hounslow

Reputation: 842.1
Votes: 44

     
Post Posted: 13-03-2013, 01:31:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana cand nu voi rezolva cu lagul nu voi putea juca, cu lag de 150+ nu cred ca ai ce cauta pe srv. Am anuntat si inactivitatea mea, anyway, lipsa de admini datorita problemelor fiecaruia -

aDwar3 - Casuta vocala
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 13-03-2013, 02:13:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IoanDutu wrote:
Va multumesc pentru raspunsuri. Nu am cerut confesiuni pentru ca nu sunt eu in masura sa decid soarta nimanui, dar am vrut sa trag un semnal de alarma. Atata tot. Nici eu nu am foarte mult timp, dar ca sa imi mentin adminul si sa ajut comunitatea ...intru. Spor la invatat Ciupa !!! Multa Bafta !



Am tras semnalul asta de alarma deja de mai bine de un an ... si nimeni nu a ascultat.
Serverul war3, acum ca sin a disparut, este cel mai vechi si este emblema counter-strike freakz, dar incet incet se stinge ... sunt tot mai multe probleme, ownerii se schimba, nu mai exista acea continuitate care pe mine si pe cei care i-am adus pe acest server ne-a facut sa ne "ïndragostim" figurativ vorbind.

Eu datorita facultatii si jobului meu nu mai am timp, de aici rezulta si faptul ca nu mai am admin si ca nu mai intru mai deloc, o data la nu stiu cate zile mai impusc 10-15 minute pe war5 ...

Si tu Dutu si toti care sunteti acolo, trebuie sa intelegeti ca pe war3 s-au schimbat generatiile si se pare ca aceasta generatie care a ajuns acum sa conduca sau sa admineze nu mai este la fel de dedicata ca cea de dinainte, nu vreau sa va simtiti jigniti, nu asta e intentia mea.

Sunt multe motive pentru care s-a ajuns aici, dar asta subliniat de IoanDutu e cel mai important, acum din ce imi vine in minte, pot sa spun cel putin 6 admini care chiar nu au ce cauta in lista aceea, nu ii insir pentru ca vor veni aici sa sufere.

Pentru mine war3 este si va ramane cel mai frumos server, pentru ca este primul server de cs online pe care l-am jucat, inainte jucam cu prietenii pe lan, cand m-am apucat sa ma joc aici pe server era foarte strict, foarte frumos ... jucam din placere si de multe ori chiar si ownerii ii vedeai noaptea la 3-4 jucand cu noi pe server pentru ca ii atragea si pentru mine era chiar frumos ca intotdeauna ma puteam juca, ca eu chiar nu stiu sa fii prins serverul gol; acum e exact cum ziceai Ioan, din lipsa de activitate a adminilor la maxim 2 jumate este gol tot serverul, nimeni nu mai joaca pe waruri nu numai pe war3, dau un refresh pe forum si le vad toate goale ... Emblema Freakzului din pacate nu mai e ce a fost ...


Va rog frumos sa ma scuzati ca am postat, pentru ca probabil unii din voi imi vor sari in cap ca nu am activitate in ultimul timp dar eu imi dau cu parerea, dar va spun ca nu exista zi sa nu intru in sectiunea asta sa vad ce mai e nou.

As vrea sa se rezolve si sa se revine la ce a fost o data demult.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mastermind

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 12-09-2020 16:56)
Joined: 26 Jun 2009
Posts: 2612, Topics: 116
Location: Bucuresti

Reputation: 962.1
Votes: 47

Post Posted: 13-03-2013, 10:32:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt de fapt doua probleme..

1. Adminii vechi (nu toti) nu mai intra foarte des sau mai deloc sau cand intra numai sa faca pe adminul nu au chef.
2. Adminii noi (nu toti) sunt ori neinteresati sa prinda codati, ori "necalificati", ori se comporta ca oricare alt jucator, dand un exemplu prost..

Exista si cateva cauze din care se intampla toate astea..

1. Se dau admine FOARTE usor, fara liste de codati sau foarte subtirele..
2. Se dau admine FOARTE usor, fara sa se tina cont de comportamentul pe server (pe termen lung).
3. Baremul de ore pt. admini e foarte lejer.
4. Nu se fac suspendari sau downgrade-uri conform regulamentului..
5. Nu exista motivatie pt ca rar se fac promovari de la blood la champ, de la champ la general etc. pt cei care chiar merita. Inainte se faceau lunar promovari in functie de activitate, chiar eu acum vre-o doi ani am fost promovat fara sa fac cerere.. In plus acum de multe ori e promovat cine nu trebuie..

Cand se dau admine foarte usor sau se promoveaza aiurea, cand nu exista nici un risc sa il pierzi, cand pana si adminii sunt exemple proaste, cand nimeni nu misca nimic.. si serverul incepe sa o ia la vale.. e normal..
Daca joci pe server de cativa ani incepi sa vezi foarte clar ca totul merge mai prost acum..



Looking back..


Last edited by Mastermind on 13-03-2013, 10:42:33; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
muftufu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-06-2013 13:29)
Joined: 19 Aug 2011
Posts: 110, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -39.4
Votes: 5

Post Posted: 13-03-2013, 10:41:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

chill ma, am venit eu

buy the ticket, take the ride
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 13-03-2013, 16:51:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

muftufu wrote:
chill ma, am venit eu



Esti un exemplu bun la spusele de mai sus.
Aici se vorbeste ceva competent si tu te bagi aiurea cu o replica care denota ca ai ani putini sau pur si simplu iti place sa fii mascarici.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 13-03-2013, 17:00:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bun topicul
Eu joc cs doar in weekend
Intru pe server dimineata pe la 7,inteleg ca poate la 7 dorm adminii,dar cateodata stateam pe server,era ora 14:00 si erau jucatori cu aim si 0 admini on

Adminii vechi,au renuntat la admin,din cauza adminilor noi
Care cer admin si apoi joaca cu alt nick
Am patit si eu asa
Altii ma injurau sau aveau cod si logic cand te omoara un codat te enervezi si mai scapi cate o injuratura si ma trezesc ca schimba un jucator nick-ul si baga nick-ul de admin si-mi da gag si apoi iese,fara sa se ocupe de codat

Sunt multi admini care nu au mai prins un codat de cateva luni poate
Sunt multi admini care au facut si fac greseli si nu au patit nimic.
Mai dati si voi un downgrade sa se invete minte
De multe ori s-au dat *** off-uri aiurea,din cauza nervilor si apoi pe forum adminii zic ca nu sa salvat demo-ul si adminul cu nervi nu primeste nimic
Sau multi admini,cand ii omori iti spun "mars" ; "du-te drq" ;etc...
Si eu cand ziceam "mars" catre jucatori sau le ziceam "nu faceti bloc robotilor" primeam GAG

Deci trebuie luate niste masuri
Stiu ca cs-ul trece printr-o perioada mai proasta,deoarece a aparut CS:GO si Cs 1.6 dispare incet,dar asta nu inseamna ca cel mai tare si mai vechi server din FREAKZ si unul dintre cele mai frumoase servere din Romania,trebuie uita-te...

Eu zic ca trebuie un pic de efort din partea adminilor,sa intre mai des,ca inainte si ownerii sa faca putina curatenie la cei inactivi

Adminii/sloterii care sunt inactivi sa primeasca remove si sa ramana cu nume rezervat,sa faca loc pentru altii mai activi

Sincer,lista de admini ii foarte mare si pe server sunt maxim 7 admini online seara,iar dimineata intra cate 1 sa schimbe mapa si iese

PS. Bun topic Dutu
Ps2. Scuze ca m-am intins cu vorba



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
PaZuZu

[Account disabled]



Status: Offline
(since 18-05-2016 21:18)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 9334, Topics: 60
Location: Cotton field

Reputation: 174.5
Votes: 359

     
Post Posted: 13-03-2013, 17:15:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din cate observ anumite persoane nu inteleg ca, admin fiind, nu esti obligat sa dormi pe server si sa stai non-stop. Cu totii stim ca exista un barem de ore, eu unul incerc din rasputeri sa il indeplinesc, atat cat imi permite putinul timp liber pe care-l am.
Odata cu adminul am inteles ca am anumite responsabilitati, printre care si activitatea. Se pare ca unii nu au inteles asta, fac cerere de admin, se aproba, si merg si joaca pe nshpe alte servere, ca vezi domne au si acolo admin. Daca ar fi dupa mine, cei care au accese in alta parte sa nu aiba ce sa caute in staff, fiindca atata timp cat ai admin pe 2 servere, nu o sa poti sa respecti baremul de ore decat daca esti un no-lifer care chiar nu iese din casa.
Stiti foarte bine ca majoritatea adminilor au depasit o anumita varsta, ceea ce implica si necesitatea de a avea un job. Daca tu(oarecare) ai 15 ani, chiulesti de la scoala ca sa ai toata ziua la dispozitie sa te joci si sa-ti faci de cap, logic ca vi sa critici adminii ca nu intra, asta inainte de a gandi ca poate au lucruri mult mai importante de facut in viata reala.
Ownerii sunt cei care decid pe cine maresc, pe cine ridica in grad si ce curs trebuie sa urmeze acest server, cel putin eu unu asa gandesc. Influenta mea este nesemnificativa, ca si a multor altora care se apuca sa critice fara sa cunoasca ce inseamna administrarea unui server.
Zi faina.


Nu sparge geamul altuia dacã nu e bicicleta ta.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
muftufu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-06-2013 13:29)
Joined: 19 Aug 2011
Posts: 110, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -39.4
Votes: 5

Post Posted: 13-03-2013, 17:45:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dire wrote:
muftufu wrote:
chill ma, am venit eu



Esti un exemplu bun la spusele de mai sus.
Aici se vorbeste ceva competent si tu te bagi aiurea cu o replica care denota ca ai ani putini sau pur si simplu iti place sa fii mascarici.

ce ai vrea prietene, sa plang dupa un server de cs? problema nu e doar a serverului ci a intregului joc, care la fel ca restul jocurilor vechi si-a pierdut din popularitate, asta cu adminii noi e un babau care-l folositi voi sa va simtiti mai importanti pentru a va satisface vreun fetish dubios, sunt admini noi care fac treburi mai bune decat unii care sunt admini de 5 ani. dupa parerea mea nu ar trebui sa se dea downgradeuri deloc, cu cati mai multi admini cu atat mai bine, aceste baremuri sa dispara, caci orice admin care intra pe server doar pentru a-si strange niste ore activ si nu din propria placere o sa faca treaba in sila si incet, incet o sa-i piara chefu de tot. numai bine


buy the ticket, take the ride
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZeNN*

[Account disabled]



Status: Offline
(since 07-04-2013 10:26)
Joined: 30 Dec 2012
Posts: 518, Topics: 39
Location: TM

Reputation: 32.8
Votes: 50

Post Posted: 13-03-2013, 19:53:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci , e o problema si va certati, era frumos sa nu fi scris citate luunngi ca nu le citeste nimeni..
Problema e ca : "adminii astia noi, cum a zis si mastermins , ori sunt fitosi ori nu le pasa, au admin doar pentru costum si scrie cand intra." si credeti-ma ca stiu ce vorbesc.
o zi buna.



Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z Z
N7CORRKFNC6H7CXE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 13-03-2013, 19:54:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Habar nu ai ce vorbesti muftufu.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
muftufu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-06-2013 13:29)
Joined: 19 Aug 2011
Posts: 110, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -39.4
Votes: 5

Post Posted: 13-03-2013, 20:05:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

explica-mi tu maestre daca gresesc.

buy the ticket, take the ride
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by eT | Bobby, 14 March 2013 17:37



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 23-05-2024, 14:35:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password