User
Pass
2FA
 
 

Sugestia mea despre cei care fac ninja ( wow freakz )
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3115
MihneaS
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-11-2013 19:54)
Joined: 04 Jun 2012
Posts: 447, Topics: 74
Location: Brancoveanu

Reputation: -33.7
Votes: 6

   
Post Posted: 12-03-2013, 18:13:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare tuturor.
Vreau sa incep prin a spune aka scrie ca " Ninjalaiii " nu sunt bine pedepsiti.
Adica DELOC.
As vrea sa propun ca la orice tentativa de ninja, ( A furat tot pt disenchant - Exemplu ) Sa fie pedepsita ca si cum ai fi afk in bg.
Sa va explic mai pe romaneste.
" A FACUT NINJA PLS BAN BAN "
Gm: No ban
Bun, cum se da la Honor bots -iteme si Deserter 7+ zile, sa facem ca si la cei ce fac ninja (idgaf reason de ce au facut ), sa :
-li se stearga itemele la cei care le-au primit pe nedrept,
-Sa le scada valor points, si sa nu mai poata intra in raiduri O luna.
Este doar parerea mea proprie -
Multumesc celor care vor cici + aproba.
Daca sunteti un "Ninjalau " Retardat ( scuzati) si o sa faceti gen
" BA NU ARE CUM CA E DOAR NINJA ASA A ZIS SOCKERUL NOOB PROST "
Va rog sa va lasati comentariile pe brazzers.
O zi faina -
Ps: Scuzati greselile ( daca sunt )


http://www.twitch.tv/shoneEu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-03-2013, 19:05:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sper sa nu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alyn509

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 14:23)
Joined: 18 Aug 2012
Posts: 51, Topics: 9
Location: Sibiu

Reputation: 107.9
Votes: 5

   
Post Posted: 15-03-2013, 21:19:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bah frate sunt 100% de acord cu asta... pe toate celelalte servere pe care am mai jucat cei care ninjeaza primeau ban, chiar si pe original este o pedeapsa pentru "ninjalit"...ba mai mult ..as propune ca cei care sunt prinsi cu ninjatul sa nu poate sa-si cumpere deban-ul. Cred ca vorbesc in numele tuturor cand zic ca m-am saturat sa fac hc-uri si dupa ce ma omor ca prostul si ii stresez si pe ceilalti din raid sa terminam cu bine bossul, sa ma trezesc ca tampitul care a facut raidul se apuca sa ne dea la toti kick ca sa-si ia el toate itemele... ( scuzati limbajul ).
Oricum...ninjatul din cate vad eu e la ordinea zilei...daca nu e ninjat cel putin un living ember din BH pe zi ceva nu e in regula pe freakz...Daca vreti ca serverul asta sa fie vreodata mai mult decat un server de romani ( aici poate am exagerat un pic ) eu as zice ca problema asta trebuie neaparat rezolvata!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MihneaS
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-11-2013 19:54)
Joined: 04 Jun 2012
Posts: 447, Topics: 74
Location: Brancoveanu

Reputation: -33.7
Votes: 6

   
Post Posted: 17-03-2013, 14:28:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alyn509 wrote:
Bah frate sunt 100% de acord cu asta... pe toate celelalte servere pe care am mai jucat cei care ninjeaza primeau ban, chiar si pe original este o pedeapsa pentru "ninjalit"...ba mai mult ..as propune ca cei care sunt prinsi cu ninjatul sa nu poate sa-si cumpere deban-ul. Cred ca vorbesc in numele tuturor cand zic ca m-am saturat sa fac hc-uri si dupa ce ma omor ca prostul si ii stresez si pe ceilalti din raid sa terminam cu bine bossul, sa ma trezesc ca tampitul care a facut raidul se apuca sa ne dea la toti kick ca sa-si ia el toate itemele... ( scuzati limbajul ).
Oricum...ninjatul din cate vad eu e la ordinea zilei...daca nu e ninjat cel putin un living ember din BH pe zi ceva nu e in regula pe freakz...Daca vreti ca serverul asta sa fie vreodata mai mult decat un server de romani ( aici poate am exagerat un pic ) eu as zice ca problema asta trebuie neaparat rezolvata!


Da.. nu stiu, adica eu nu fac raiduri cu globalu, nu fac pve pe rogue asa mult. Mai mult pe warrior dar ma rog.
M-am saturat sa tot vad pe global " X NINJA ", si Gm sa nu faca nimic -
Trist.. dar ce sa mai.
Este o comunitate de romani...
Oricum. Ninja seamana putin mai mult cu scammu, si din cate stiu Scammul este Bannabil, poate permanent Idk.
Deci, sper ca un gm sa vada asta si sa imi raspunda cu un " Da, ninjatul v-a fi bannabil" Sau " Nu, nu v-a fi "


http://www.twitch.tv/shoneEu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
alyn509

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 14:23)
Joined: 18 Aug 2012
Posts: 51, Topics: 9
Location: Sibiu

Reputation: 107.9
Votes: 5

   
Post Posted: 20-03-2013, 22:15:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

din cate am vazut in alte parti ninjatul se banna permanent... dar nu eu decid soarta ninjalailor... eu doar fac o propunere... si sper foarte mult sa ma ia cineva in seama...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sTbA

[Dev C# && C++]



Status: Offline
(since 19-08-2022 13:09)
Joined: 15 Dec 2012
Posts: 963, Topics: 71
Location: United Kingdom

Reputation: 349.6
Votes: 52

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-03-2013, 00:16:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alyn509 wrote:
Bah frate sunt 100% de acord cu asta... pe toate celelalte servere pe care am mai jucat cei care ninjeaza primeau ban, chiar si pe original este o pedeapsa pentru "ninjalit"...ba mai mult ..as propune ca cei care sunt prinsi cu ninjatul sa nu poate sa-si cumpere deban-ul. Cred ca vorbesc in numele tuturor cand zic ca m-am saturat sa fac hc-uri si dupa ce ma omor ca prostul si ii stresez si pe ceilalti din raid sa terminam cu bine bossul, sa ma trezesc ca tampitul care a facut raidul se apuca sa ne dea la toti kick ca sa-si ia el toate itemele... ( scuzati limbajul ).
Oricum...ninjatul din cate vad eu e la ordinea zilei...daca nu e ninjat cel putin un living ember din BH pe zi ceva nu e in regula pe freakz...Daca vreti ca serverul asta sa fie vreodata mai mult decat un server de romani ( aici poate am exagerat un pic ) eu as zice ca problema asta trebuie neaparat rezolvata!


Din ce ai spus tu aici , e adevarat in mare parte , dar exista o problema, dupa cum stii serverul asta E Free-To-Play si nu ca as fii eu un ninja (app si yo ii detest pe oamenii astia , si mi s-a intamplat de multe ori ), dar in continuare cred ca nu va fii aceptata aceasta propunere din mai multe motive:
1. Fiecare Player are dreptul sa joace pe acest srv
2. Fiecare jucator are dreptul sa isi aleaga cu cine sa faca raidurile ( asta se bazeaza pe incredere ) , Iar eu propun sa nu mai faci cu globalul ,ci cu guilda.
3. Iar in ultimul rand , fiecare om merita o sansa , pt cei noi veniti .

Asta a fost o parere ...

Cya

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
orbit001

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-06-2013 14:02)
Joined: 29 Jun 2010
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 56.1
Votes: 2

 
Post Posted: 29-03-2013, 11:24:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

parere mea...faceti print screen cand ninjeaza unu (sa se vada cand ia loot ) postati si in mod normal un gm ar trebui sa le dea ban...5 zile ar fi perfect..sa se invete minte..Parerea mea.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaS
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-11-2013 19:54)
Joined: 04 Jun 2012
Posts: 447, Topics: 74
Location: Brancoveanu

Reputation: -33.7
Votes: 6

   
Post Posted: 31-03-2013, 21:04:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

up.

http://www.twitch.tv/shoneEu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
alyn509

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 14:23)
Joined: 18 Aug 2012
Posts: 51, Topics: 9
Location: Sibiu

Reputation: 107.9
Votes: 5

   
Post Posted: 01-04-2013, 18:09:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sTbA wrote:

Din ce ai spus tu aici , e adevarat in mare parte , dar exista o problema, dupa cum stii serverul asta E Free-To-Play si nu ca as fii eu un ninja (app si yo ii detest pe oamenii astia , si mi s-a intamplat de multe ori ), dar in continuare cred ca nu va fii aceptata aceasta propunere din mai multe motive:
1. Fiecare Player are dreptul sa joace pe acest srv
2. Fiecare jucator are dreptul sa isi aleaga cu cine sa faca raidurile ( asta se bazeaza pe incredere ) , Iar eu propun sa nu mai faci cu globalul ,ci cu guilda.
3. Iar in ultimul rand , fiecare om merita o sansa , pt cei noi veniti .


OK... hai sa privim lucrurile altfel... toti avem drepturi pe serverul asta... deci asta ar insemna ca si eu as avea voie sa fac tot ce vreau cum ar fi sa folosesc hackuri pt speed, sau hackuri ca sa fur looturi din raiduri fara macar sa fiu loot master, sau sa fac serverul sa crape( e doar un exemplu... nu o luati de buna - ) ca doar nu sunt veteran pe serverul asta si "sunt jucaror cu drepturi si ca orice om merit o sansa". Nu vreau sa te jignesc pt ceea ce ai zis.. ca e un punct de vedere chiar foarte bun, dar orice drept trebuie restrictionat de o obligatie. Chiar speram sa primesc un raspuns de genul acesta. Tu mi-ai dat 3 exemple de drepturi ale jucatorului... eu vreau acum sa mentionez 3 obligatii (insist sa fiu corectat daca gresesc ):

1. Oricarui jucator ii este interzisa folosirea programelor sau a mijloacelor prin care poate dauna sigurantei si securitatii serverului.
2. Orice jucator este obligat sa foloseasca un limbaj adecvat in joc pentru a nu jigni alti jucatori, GMi, administratori sau alte persoane prezente in el, si de a nu spama chaturile globale.
3. Oricarui jucator ii este interzis sa discrimineze alti jucatori IN ORICE FEL POSIBIL.

GM-ii pedepsesc pe cei care folosesc hackuri pt siguranta serverului, pe cei care spameaza si care injura pt a asigura linistea, etc... Chestia cu ninjalitul eu cel putin o vad tot ca pe un virus din aceasta categorie care trebuie starpita indiferent daca faci raiduri cu guildul sau cu globalul.

Eu de exemplu nu reusesc sa fiu in fiecare zi pe wow... joc mai mult pentru relaxare si de aceea nu-mi permit sa stau intr-un guild bun care face in fiecare zi raiduri si sunt absolut sigur ca sunt mult mai multi care sunt in situatia mea. Si daca joc asa mai rar cand intru intr-un raid ca tot omul de rand cei din raid se asteapta de la mine sa am un dps/heal bun sau sa tankez bine, sa stiu scriptul, lucruri pe care le asigur, dar si eu ma astept sa am o sansa egala cu toti ceilalti din raid la loot... nu ca ala are mustata mai stufoasa si merita mai mult ca mine, sau chestia tipica cu ciorditul de care toata Europa ne acuza ca suntem "un popor de hoti"... pana la urma asta tind sa cred, daca nici macar intr-un joc nu putem fi cinstiti.

Cum Shockerul a facut chestia aia pt hackeri cu .gmn poate face si una pt ninjalit avand in vedere ca se poate verifica ce iteme ai achizitionat de curand... si 5 zile??? eu zic ca e cam putin... cam cat se da la hackerit ar trebui sa se dea si aici... ca e o chestie la fel grava precum hackeritul... doar ca se intampla mult mai des.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
shizumuka

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2013 07:00)
Joined: 16 Oct 2011
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 56.1
Votes: 2

 
Post Posted: 03-04-2013, 14:25:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce faci cu situatiile in care ML-ul da itemele din greseala altcuiva? Se incadreaza in categoria de "Incercare de ninja" ? Tentativa? Se da ban cu suspendare? De unde stii ca e "din greseala".. ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaS
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-11-2013 19:54)
Joined: 04 Jun 2012
Posts: 447, Topics: 74
Location: Brancoveanu

Reputation: -33.7
Votes: 6

   
Post Posted: 04-04-2013, 22:16:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Haideti.. va rog
Un gm raspundeti la acest topic, sau Shockere, te rog eu fa ceva in legatura cu ninja.. Eu nu sunt " ninjalit" dar nu-mi place ca playerii sa fie Ninjati de anumite persoane Handi..
Faceti ceva in legatura cu asta ca este exact ca si scammu.-


http://www.twitch.tv/shoneEu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
alyn509

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 14:23)
Joined: 18 Aug 2012
Posts: 51, Topics: 9
Location: Sibiu

Reputation: 107.9
Votes: 5

   
Post Posted: 05-04-2013, 22:10:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

shizumuka wrote:
Ce faci cu situatiile in care ML-ul da itemele din greseala altcuiva? Se incadreaza in categoria de "Incercare de ninja" ? Tentativa? Se da ban cu suspendare? De unde stii ca e "din greseala".. ?


in cazul ala cel care primeste itemul ar trebui sa fie cinstit sa-l dea cui trebuie... daca loot master-ul zice ca a gresit si insista sa-l paseze la persoana de drept eu zic ca nu ar trebui sa fie el acuzat..ci ala care are itemul si nu vrea sa-l dea... dar astea sunt detalii la care GMii cand rezolva cazurile ar trebui sa stie ce sa ia in considerare... plus ca la un anume adica daca se face ninja, ai celelalte persoane ce au fost in grup care sunt martori si pot sa te sustina cu detalii cum s-a intamplat evenimentul respectiv si sa te ajute sa ti se faca dreptate... cel mai bine cand raportati un ninja ar trebui sa fiti cel putin 3-4 care sa va sustineti... nu depui raport de ninja de unul singur si nimeni nu te sustine ( eu zic ca inca nu s-a ajuns in cazuri de alea de genul: hai sa i-o facem lu ala si nimeni sa nu-l sustineti daca raporteaza ninja )

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
salmon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2013 09:47)
Joined: 28 Mar 2013
Posts: 6, Topics: None
Location: United States

Reputation: 50.2
Votes: 3

Post Posted: 08-04-2013, 11:46:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ar trb sa se ia masuri impotriva ninjatului.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaS
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-11-2013 19:54)
Joined: 04 Jun 2012
Posts: 447, Topics: 74
Location: Brancoveanu

Reputation: -33.7
Votes: 6

   
Post Posted: 18-04-2013, 20:34:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bump^

http://www.twitch.tv/shoneEu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Powermanz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-03-2014 15:29)
Joined: 19 Dec 2012
Posts: 84, Topics: 13
Location: Philippines

Reputation: 75.2
Votes: 6

Post Posted: 21-04-2013, 06:01:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

If you see a ninja in the raid, just report them in this TOPIC:
http://forum.wow-freakz.com/Blacklist-Confirmed-Genesis-Ninjas-t215444.html

They will not be banned. They will not be punished.

But if you report them in that topic, you can let other players (guild, friends) know about him.

So it will be like "spreading the word".




Dacã vedeți un ninja în raid, doar le raporta în acest subiect:
http://forum.wow-freakz.com/Blacklist-Confirmed-Genesis-Ninjas-t215444.html

Ei nu vor fi ban. Ei nu vor fi pedepsiți.

Dar dacã le raporteazã în acest subiect, puteți lãsa alți jucãtori (breasla, prieteni) știu despre el.

Deci, acesta va fi ca "rãspândirea cuvântul".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Alexander0810, 24 April 2013 08:28



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 25-10-2024, 18:24:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x