User
Pass
2FA
 
 

Promovare 3v3
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message10123
Nerfz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-04-2013 15:38)
Joined: 31 Mar 2010
Posts: 482, Topics: 39
Location: No where.

Reputation: -444.3
Votes: 24

 
Post Posted: 21-03-2013, 13:15:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
ar fi o mare tampenie chestia cu max cap 1500 points la 2v2. E ca si cum mi-ati baga 3v3 pe gat. Plus ca o sa dau de lume full gear cataclysmic la 3's, cei ce au reusit sa faca rating. ideea ar fi sa se incurajeze 3v3-ul, dar nici sa nu se descurajeze 2v2-ul. Fiindca e o parte din joc. 2v2 nu e balansat? o sa fie. Plus ca multi oameni nu stiu sa joace asa bine si ar fi coplesiti de 3v3, de-aia joaca doar 2v2. nu s-a facut mult 3v3 pe freakz, decat poate pe 3.3.5, si de atunci multa lume s-a lasat. La 3v3 trebuie mult mai mult dispell si CC decat la 2v2. Multi habar nu au de chestia asta.




si o chestie pe care nu o inteleg: de ce tot va plangeti de feral? a fost nerfat, cat damage vreti sa dea? sau nu v-ati dat seama de nerf si urmati spiritul de turma. Nu mai e feralul bestia care era acum o saptamana.


Taci in pu*a mea cu nerful tau la feral. Inca e buguit si gata.

Revenind la discutii mai logice, pe retail nu faci increase cap decat de la 1800+ rate si acolo, extrem de putin. Nu iti bag pe gat sa faci 3s. Faci doar daca vrei cap mai mare (like blizz ), daca nu vrei stai cu 2s pana iti vine acru. Lume full cataclysmic la 3s ? Se vede ca nu ai nici o legatura cu PvP-ul. 2s e gear dependent, 3s nu e. Poti sa faci rate mai usor in 3s fara gear, decat in 2s cu gear. Nu mai baga in cap prostii ca 3s e mai greu decat 2s ca nu e deloc, e chiar invers.

Me, out.


 
Staff message (SeaGer):
 
1 warn. La urmatorul zbori de pe forum. :)





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-03-2013, 13:22:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

skyreaker24 wrote:
eu zic sa se mareasca conquest points primite pe win de la 3v3, de ex daca la 2v2 iti trebuie 8 wins pentru capul fara rating, la 3v3 sa faci acelasi cap din 4 wins numai, cel putin in ziua de dupa conq reset or sa fie multi care dau join sa scape mai repede cu 4 wins in loc de 8 wins la 2v2.

capul fara rating sa ramana acelasi blizzlike de 1350, crescand in functie de rating de la 1500 in sus ca acu, dar cu mai putine wins necesare la 3v3 pt atingerea lui decat la 2v2.


bump. eu zic ca asta ar fi cel mai ok, mai ales cei care au multe chare fiti siguri ca or sa dea join la 3v3 pt conquest sa faca 4 wins decat sa stea 8 wins la 2v2 pe fiecare char, care nu le faci asa usor vs unele clase de la care iti iei in 10seconds instant dead gen huntarzi, ferali, sham elem, si alte clase cu burst op.

daca blizzul asa a facut arena system sa se poata face full lastend pvp gear (fara arma elite) doar din cateva meciuri pe saptamana fara rating asa sa ramana, nu cu modificari cretine de gen hai sa inchidem 2v2, hai sa punem rating la items ca pe lk/tbc, hai sa marim conquest capul fara rating @ 3v3 la 3000 de puncte si astfel se geareaza toti full in 2 saptamani,etc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 21-03-2013, 14:13:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zaku wrote:
Exact Groovy,dar eu care sunt acum la scoala ce ar trebui sa fac?Sa stau sa vanez pe toti care fac 3v3?


Ar trebui sa fii atent la ore Rolling Eyes


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 21-03-2013, 14:13:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerfz wrote:

Taci in pu*a mea cu nerful tau la feral. Inca e buguit si gata.

Revenind la discutii mai logice, pe retail nu faci increase cap decat de la 1800+ rate si acolo, extrem de putin. Nu iti bag pe gat sa faci 3s. Faci doar daca vrei cap mai mare (like blizz ), daca nu vrei stai cu 2s pana iti vine acru. Lume full cataclysmic la 3s ? Se vede ca nu ai nici o legatura cu PvP-ul. 2s e gear dependent, 3s nu e. Poti sa faci rate mai usor in 3s fara gear, decat in 2s cu gear. Nu mai baga in cap prostii ca 3s e mai greu decat 2s ca nu e deloc, e chiar invers.

Me, out.


mama ce nerd rage poti sa iei. Gata ba, toata lumea la 3v3 ca vrea nerfz t2 si n-are pe cine bate. Feralul e buguit? i-au scazut din damage o droaie, nu stiu ce rahat ar mai fi buguit la el. Poate ca sunt buguite negativ celelalte clase, dar feralul nu mi se pare buguit. Nu mai da cum dadea, asa ca taci. Zi ceva de dodge, care e bug la agility(cred). 3v3 e mai greu in sensul ca e mai complex.Gandeste-te si tu omule, bun, se face cap la 2v2 mic, dar iti dai seama ca or sa se supere juma de comunitate, in schimbul t2-ului tau? de ce? fiindca multi au gear-cei de high 2v2 rating. cei de low rating, sunt inferior echipati fata de ei (asta incluzand alt-urile). Ambele parti au mmr mic la 3v3. E ca si cum s-ar da reset la MMR, fara posibilitatea de a mai face gear la 2v2 ca oamenii. Schimbari dinastea nu sunt bune mid season.

Problema e ca lumea nu stie sa dea dispell(din multi healeri cu care am facut 2v2, foarte putini dadeau dispell). sa se puna 2 dps full cataclysmic care stiu sa joace cat de cat pe o saracie de healer in ruthless. Pai il mananca pe saracu om, fiindca nici partenerii lui nu stiu sa faca peel. O sa fie enervant. Nu compara blizz-ul cu freakz-ul. Pe freakz nici BG nu se joaca cum trebuie. 3v3 nu o sa fie niciodata pe freakz cum e pe blizz. Problema, din punctul meu de vedere, e ca la 3v3 e ca n-ai reward decat la 2.2k rating, unde iti iei armele elite.

Ar fi o solutie tampita sa se umble la 2v2 pentru a se incuraja 3v3 in momentul de fata. asta incerc eu sa zic.

si te rog sa te abtii in a-mi discuta nivelul de PVP. nu ma cunosti, e opinia mea, am dreptul la ea. nu stiu ce vrei sa rezolvi jignindu-ma pe mine, luand in discutie faptul ca mi-ai zis "taci in **** mea" si "n-ai treaba cu PVP-ul". Gata, mi-ai inchis gura, nu stiu PVP, mai bine tac, las lumea care e profesionista pe acest server privat sa discute. Nu cred ca sunt singurul care am cateva alt-uri low gear, si mi s-ar parea mult mai greu sa fac 8 wins si sa imi cresc putin cap-ul la 2v2. Eu incerc sa gandesc situatia in ansamblu, nu doar din punctul meu de vedere. Si eu as vrea 3v3, sincer imi place mai mult decat 2v2, am jucat si eu pe blizz, unde se facea 3v3 cu cap.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 21-03-2013, 14:17:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerfz wrote:
pe retail nu faci increase cap decat de la 1800+ rate


lolnope


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 21-03-2013, 15:09:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
3v3 nu o sa fie niciodata pe freakz cum e pe blizz.

True.
Pe blizz nu se face 3v3 pentru iteme, nu se face 3v3 pentru 2.2k.
3v3 se face doar pentru ca la finalul sezonului sã iei GLADIATOR. Ca player nu poți avea o satisfacție mai mare decât acest titlu. imo


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 21-03-2013, 15:59:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
3v3 se face doar pentru ca la finalul sezonului sã iei GLADIATOR. Ca player nu poți avea o satisfacție mai mare decât acest titlu. imo


fac in curand "now you're just showing off" ca warrior, mai am 1 boss -

la 3v3 n-ai ce sa ii faci, rewards la primele 3 teamuri nu inseamna nimic, toti stiu ca n-au sanse, deci nu fac

introduceti pvp titles la % din ladder

also, faptul ca poti sa iti iei glad cu 15 lei nu ajuta


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 21-03-2013, 16:08:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="Phixelzilla"]
myt42xxx wrote:


also, faptul ca poti sa iti iei glad cu 15 lei nu ajuta


Hmm doar atat? Cred ca o sa donez si eu sa moara dusmanii meY -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
allecs10

[( . Y . ) ---> <3]



Status: Offline
(since 27-11-2016 18:12)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 233, Topics: 19
Location: Onesti

Reputation: 304.7
Votes: 9

 
Post Posted: 21-03-2013, 16:29:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerfz wrote:
Kinook wrote:
ar fi o mare tampenie chestia cu max cap 1500 points la 2v2. E ca si cum mi-ati baga 3v3 pe gat. Plus ca o sa dau de lume full gear cataclysmic la 3's, cei ce au reusit sa faca rating. ideea ar fi sa se incurajeze 3v3-ul, dar nici sa nu se descurajeze 2v2-ul. Fiindca e o parte din joc. 2v2 nu e balansat? o sa fie. Plus ca multi oameni nu stiu sa joace asa bine si ar fi coplesiti de 3v3, de-aia joaca doar 2v2. nu s-a facut mult 3v3 pe freakz, decat poate pe 3.3.5, si de atunci multa lume s-a lasat. La 3v3 trebuie mult mai mult dispell si CC decat la 2v2. Multi habar nu au de chestia asta.




si o chestie pe care nu o inteleg: de ce tot va plangeti de feral? a fost nerfat, cat damage vreti sa dea? sau nu v-ati dat seama de nerf si urmati spiritul de turma. Nu mai e feralul bestia care era acum o saptamana.


Taci in pu*a mea cu nerful tau la feral. Inca e buguit si gata.

Revenind la discutii mai logice, pe retail nu faci increase cap decat de la 1800+ rate si acolo, extrem de putin. Nu iti bag pe gat sa faci 3s. Faci doar daca vrei cap mai mare (like blizz ), daca nu vrei stai cu 2s pana iti vine acru. Lume full cataclysmic la 3s ? Se vede ca nu ai nici o legatura cu PvP-ul. 2s e gear dependent, 3s nu e. Poti sa faci rate mai usor in 3s fara gear, decat in 2s cu gear. Nu mai baga in cap prostii ca 3s e mai greu decat 2s ca nu e deloc, e chiar invers.

Me, out.


Wow, ce de`a mai prostii la un loc...
1. Feralu nu are probleme decat la dodge, in rest da decent. Daca dai peste ferali cu stafful/trinketu/aman2 donate, e normal sa te rupa, ca doar oamenii nu au donat sa dea cat unul cu gear cataclysmic. Feralul da tare daca este jucat calumea, daca nu, e praf. Cam asa a fost si cu war`ul de pe 4.0.6. Aia care aveau 2.4k pe 4.0.6, acu se chinuie la 1900. Oare de ce? Asa si acum: inainte rupeai un healer din 3 shred`uri, dar acum trebuie mai mult skill.
2. Daca un Rsham de abia supravietuieste unui Feral/Fire mage/Udk, daca o sa dea si un Feral si un Udk pe el, tu ce zici, o sa`i fie mai usor? (Stiu ca exista peel, dar un Dk cu AMS si un feral care schimba formele scapa de slow)
3. Am observat ca joci retri pala si stiu ca e buguit, dar nu are rost sa te razbuni pe feral. Nu repara pala daca nerfuieste celelalte clase,


Munca te elibereazã
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cosmi
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2013 06:31)
Joined: 14 May 2010
Posts: 783, Topics: 109
Location: Romania

Reputation: 111.4
Votes: 10

 
Post Posted: 21-03-2013, 17:16:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mahiko wrote:
sper ca mesajul meu sa ajunga la toti playerii din toate categoriile de pe freakz, in special la cei care se plang.

scopul acestui joc este de a va distra, esenta si efortul pe care intradevar tre sa-l depui este afara, in viata reala asa ca nu are rost sa va chinuiti pentru scor sau pentru mai stiu eu ce imba compuri doar pentru ca sa suferiti in joc. eu cand intru sa fac arene ma doare in cur de scor. cred ca toti va jucati de fun, dar doar 1% intelegeti cu adevarat ce se intampla. adevarul e ca misuna aproape numai cu feral + x sau rsham + x sau combinatia fatala feral + rsham dar na, nu ai ce sa faci, nu ai ce castiga, popularitatea este de rang infim daca stai sa te gandesti(doar 3k playeri din care doar 100 nici aia se uita la ranks si la cel mai bun)

sunt lucruri mai productive decat calculatorul;
e doar un joc, tratati-l ca atare;

https://youtube.com/watch?v=_T1KyRtOWOc:







P.S.: NU MAI FITI PENIBILI, ESTE DERANJANT

The only one who knows what's up.

PS: https://youtube.com/watch?v=E7pPFeVEZpY:



My Passion


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 21-03-2013, 17:44:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mahiko wrote:
sper ca mesajul meu sa ajunga la toti playerii din toate categoriile de pe freakz, in special la cei care se plang.

scopul acestui joc este de a va distra, esenta si efortul pe care intradevar tre sa-l depui este afara, in viata reala asa ca nu are rost sa va chinuiti pentru scor sau pentru mai stiu eu ce imba compuri doar pentru ca sa suferiti in joc. eu cand intru sa fac arene ma doare in cur de scor. cred ca toti va jucati de fun, dar doar 1% intelegeti cu adevarat ce se intampla. adevarul e ca misuna aproape numai cu feral + x sau rsham + x sau combinatia fatala feral + rsham dar na, nu ai ce sa faci, nu ai ce castiga, popularitatea este de rang infim daca stai sa te gandesti(doar 3k playeri din care doar 100 nici aia se uita la ranks si la cel mai bun)

sunt lucruri mai productive decat calculatorul;
e doar un joc, tratati-l ca atare;

https://youtube.com/watch?v=_T1KyRtOWOc:







P.S.: NU MAI FITI PENIBILI, ESTE DERANJANT



Cititi si voi ce scrie omu asta aci.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 21-03-2013, 18:05:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adevarul este ca in ultima vreme , s-a umplut serverul cu Gladiatori. Toti au donat pentru titlu..


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 21-03-2013, 20:54:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai plangeti frate mult ? Topicul asta a fost deschis pentru a cauta sugestii de promovare a 3v3 , nu "OMG nu mai e 4.0.6 sa ragai de rage si sa dau 40k mortal strike" .

Nu aveti ce posta, nu postati, nu intereseaza pe nimeni tampeniile voastre.




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trutilol

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-08-2013 11:12)
Joined: 13 Dec 2010
Posts: 132, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 22.3
Votes: 8

 
Post Posted: 21-03-2013, 21:44:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cum sa faci 3s?cand pe server exista doar feral:))e ceva sa vezi alta clasa in top dak nu faci faza cu scazutul mmr
mai bine asteptati niste fixuri


url=http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=WoW+Freakz&cn=Strumphitza][/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 21-03-2013, 21:54:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trutilol wrote:
cum sa faci 3s?cand pe server exista doar feral:))e ceva sa vezi alta clasa in top dak nu faci faza cu scazutul mmr
mai bine asteptati niste fixuri

Te mai plangi mult?Am batut N teamuri cu feral si nu m-am plans.Am pierdut -90 rating din 3 meciuri vs random jungle,si tot am ajuns la rating mare.Una este sa nu fi in stare sa bati un feral si una e sa fie extraordinar de OP(ex. blood [email protected]).
O sa dau report la baietii de mai ^,nici aici nu mai are lumea loc de voi,gladiatorii lu' peste.Incercam sa caut noi idei pentru promovarea 3s-ului,si a sarit gladiatoru' din voi ca feralu e nu stiu cum,warru nu mai da ca in X patch si chestii de genu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Alexander0810, 22 March 2013 01:31



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 02-05-2024, 03:55:55
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x