User
Pass
2FA
 
 

Just some questions
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1605
gigabit

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2016 13:45)
Joined: 07 Jan 2011
Posts: 134, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 95.5
Votes: 4

 
Post Posted: 18-06-2013, 17:27:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut
Stie careva :
1.cum fac un macro care sa dea 2 speluri instant cast dintr-o singura apasare de buton?De ex:cone of cold si flame orb
2.cum setez un focus mai rapid in arena,decat cu /focus nume ? Nu prea am timp sa dau comanda ca sare waru pe mine.Nu merge cu set focus ca am un addon care scoate optiunea aceea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 18-06-2013, 17:34:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gigabit wrote:
Salut
Stie careva :
1.cum fac un macro care sa dea 2 speluri instant cast dintr-o singura apasare de buton?De ex:cone of cold si flame orb
2.cum setez un focus mai rapid in arena,decat cu /focus nume ? Nu prea am timp sa dau comanda ca sare waru pe mine.Nu merge cu set focus ca am un addon care scoate optiunea aceea.


nu poti sa le activezi dintr-o singura apasare de buton, dar le poti pune pe un buton pe care il spamezi

Code:
/cast cone of cold
/cast flame orb


click dreapta pe arena frames(barele adversarilor din dreapta ecranului)
sau macro
Code:
/focus arena1


Code:
/focus arena2


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gigabit

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2016 13:45)
Joined: 07 Jan 2011
Posts: 134, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 95.5
Votes: 4

 
Post Posted: 18-06-2013, 18:50:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
gigabit wrote:
Salut
Stie careva :
1.cum fac un macro care sa dea 2 speluri instant cast dintr-o singura apasare de buton?De ex:cone of cold si flame orb
2.cum setez un focus mai rapid in arena,decat cu /focus nume ? Nu prea am timp sa dau comanda ca sare waru pe mine.Nu merge cu set focus ca am un addon care scoate optiunea aceea.


nu poti sa le activezi dintr-o singura apasare de buton, dar le poti pune pe un buton pe care il spamezi

Code:
/cast cone of cold
/cast flame orb


click dreapta pe arena frames(barele adversarilor din dreapta ecranului)
sau macro
Code:
/focus arena1


Code:
/focus arena2

chiar daca spamez casteqaza doar cone of cold.
Aa si daca pun :
Code:
/focus arena1
/focus arena2

La first click o sa puna focus pe primul player si la al doilea click pe al 2 lea player din echipa adversa?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 18-06-2013, 19:19:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

2. Pune bind

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 18-06-2013, 20:33:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La focus arena faci 3 macro:
1. /focus arena1;
2. /focus arena2;
3. /focus arena3.
Toate astea pe 3 binduri (ctrl+A/ctrl+S/ctrl+D,F1/F2/F3, sunt multe modalitati, dar eu folosesc ctrlA/S/D).
Aaa si nu ai cum sa dai 2 spells in acelasi timp, doar daca unu' din spell nu are gcd(gen Combustion).


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-Shaggz-
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-07-2013 23:21)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 542, Topics: 23
Location: CON LOS TERORISTAS

Reputation: -204.1
Votes: 16

Post Posted: 18-06-2013, 21:20:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

era ceva macro cu /castsequence -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gigabit

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2016 13:45)
Joined: 07 Jan 2011
Posts: 134, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 95.5
Votes: 4

 
Post Posted: 18-06-2013, 21:31:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am rezolvat problema cu focus -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
battlesnake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2023 00:13)
Joined: 31 May 2012
Posts: 231, Topics: 53
Location: Acherus

Reputation: 228.5
Votes: 10

Post Posted: 18-06-2013, 22:13:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

la cone of cold si flame orb faci un macro cu /castsequence cone of cold, flame orb si le dai pe amandoua de pe acelasi buton , trebuie sa apesi de doua ori pe buton dar nu stiu daca e corect sau nu cum am scris.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 18-06-2013, 23:00:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

battlesnake wrote:
la cone of cold si flame orb faci un macro cu /castsequence cone of cold, flame orb si le dai pe amandoua de pe acelasi buton , trebuie sa apesi de doua ori pe buton dar nu stiu daca e corect sau nu cum am scris.

/castsequence [reset=10] cone of cold , flame orb


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 19-06-2013, 12:51:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gigabit wrote:
Salut
Stie careva :
1.cum fac un macro care sa dea 2 speluri instant cast dintr-o singura apasare de buton?De ex:cone of cold si flame orb
2.cum setez un focus mai rapid in arena,decat cu /focus nume ? Nu prea am timp sa dau comanda ca sare waru pe mine.Nu merge cu set focus ca am un addon care scoate optiunea aceea.


Ca sa spamezi 2 speluri instant cand apesi pe un buton, trebuie sa alegi speluri care nu au GCD (Global cooldown) sau un spel fara + un spel cu GCD.
Spelurile pe care le vrei tu au GCD de 1 sec intre ele si de aceea trebuie sa apesi de 2 ori pe buton.
Exemplu de 2 speluri care merg bine impreuna (un clock le aplica pe amandoua ) sunt Heroic strike si Sunder (de la warr).

Iar pentru focus este :

/targetenemyplayer (pune tinta pe cel mai apropiat jucator advers)
/set focus

mai multe informatii legate de cum sa iti faci un macro, gasesti pe site-ul la hydramist ( http://hydramist.tv/portfolio/advanced-macro-guide/ )

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 19-06-2013, 21:29:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
gigabit wrote:
Salut
Stie careva :
1.cum fac un macro care sa dea 2 speluri instant cast dintr-o singura apasare de buton?De ex:cone of cold si flame orb
2.cum setez un focus mai rapid in arena,decat cu /focus nume ? Nu prea am timp sa dau comanda ca sare waru pe mine.Nu merge cu set focus ca am un addon care scoate optiunea aceea.


Ca sa spamezi 2 speluri instant cand apesi pe un buton, trebuie sa alegi speluri care nu au GCD (Global cooldown) sau un spel fara + un spel cu GCD.
Spelurile pe care le vrei tu au GCD de 1 sec intre ele si de aceea trebuie sa apesi de 2 ori pe buton.
Exemplu de 2 speluri care merg bine impreuna (un clock le aplica pe amandoua ) sunt Heroic strike si Sunder (de la warr).

Iar pentru focus este :

/targetenemyplayer (pune tinta pe cel mai apropiat jucator advers)
/set focus

mai multe informatii legate de cum sa iti faci un macro, gasesti pe site-ul la hydramist ( http://hydramist.tv/portfolio/advanced-macro-guide/ )

Sincer nu vad rostu' unui macro de genu:
/targetenemyplayer (pune tinta pe cel mai apropiat jucator advers)
/set focus


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 20-06-2013, 14:24:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exorder1337 , macroul respectiv este ceva de genu tastei tab, singura diferenta fiind ca nu selecteaza toteme (nu veri sa ataci stoneclaw totem, trust me!!) , pet, etc. Iti ia playerul in target.
Faza cu /setfocus este utila in cazul in care planuiesti sa utilizezi macrouri cu cc-uri de genu :

/cast [@focus] polymorf (sau orice alt spell de intrerupt/ disable etc)

de ce esti util sa ai un player in focus atunci cand ataci altu.. spune-mi tu ca tu faci mai des arene.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 20-06-2013, 15:16:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai da, dar eu nu inteleg. Sa-ti dau un exemplu: nagrand arena, eu mage/randomdps vs randommeleedps/healer. Melee-ul o sa stea pe mine, iar eu ca sa fac CC cu macro tau, trb sa ma duc mai aproape de priest fata de melee dps ca sa pot face CC pe el. Deasta prefer macro cu modifier si focus arena1/2/3.

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 21-06-2013, 11:13:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exorder1337 wrote:
Pai da, dar eu nu inteleg. Sa-ti dau un exemplu: nagrand arena, eu mage/randomdps vs randommeleedps/healer. Melee-ul o sa stea pe mine, iar eu ca sa fac CC cu macro tau, trb sa ma duc mai aproape de priest fata de melee dps ca sa pot face CC pe el. Deasta prefer macro cu modifier si focus arena1/2/3.


chestia este in felul urmator.: Fiecare jucator isi face macrourile in functie de stil de joc, rotatii, prioritati etc. Macrourile cu modifier necesita sa apesi pe 2 sau mai multe butoane simultan, ceea ce inseamna timp mort in arena sau pve.

Eu personal nu folosesc focus arena (nu am folosit niciodata defapt) pentru ca nu ai de unde sa stii care te ataca primul.( poate dai focus gresit si trebuie sa il schimb=> timp mort din nou)

Cu macroul meu dai focus pe cel mai apropiat, iar daca esti healer in arena sau ceva, ii dai cc, si il tii in cc (de aia este bine sa ai focus pe el)si te concentrezi asupra celui pe care il ataca partenerul tau, dupa care va concentrati din nou asupra lu "nea vasile" pe care il tii in polymorf/ hex roots/ hurricane, slow, etc

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 21-06-2013, 11:28:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai si daca esti dps de ce il mai iei in focus pe cel mai apropriat? Adica logic mi se pare sa iei in focus pe cineva si in target pe altcineva, cam asa se foloseste focusu.
Auzi si tu, macros cu modifier sunt o pierdere de timp -.
Defapt ce sa vb cu tine, "polymorf" .


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 03-05-2024, 06:30:13
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x