User
Pass
2FA
 
 

Dupa full Cataclysmic ?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message10265
Tianna

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2014 20:39)
Joined: 17 Jul 2011
Posts: 305, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: -66.7
Votes: 19

 
Post Posted: 19-06-2013, 15:48:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
sa stii ca nu va opreste nimeni sa plecati de pe freakz


Cine a vrut sa plece de pe server, a plecat deja, vezi nr de playeri din ultima vreme ca a scazut cu ~20%. Lumea isi posteaza ofurile pe forum, si cea mai mare parte doreste repararea claselor, care influenteaza tot ce tine de joc, pve si pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 19-06-2013, 15:52:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scopul acestui joc (@pvp) este sa incerci sa devii mare zm3u si sa il domini pe gigel pana il napadesc lacrimile.

Propune-ti si tu sa faci ceva rank la 2v2 / incearca sa participi la pvp events (cele organizate de guilde).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 19-06-2013, 15:54:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce faci la 3s cand vine ThugCleave si mori in Cheap shot, dupa 2-3 arene iti mai vine sa joci ? Aceeasi poveste si cu alte combo-uri. Nu cred, te lasi pagubas de el pvp.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 19-06-2013, 18:29:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
gamer4life wrote:
dupa cateva arene ajungi la concluzia ca toate clasele sunt buffate si numai a ta este nerfata.

nu chiar. Multi dau reroll in clasele care sunt la putere-de aici avalansa de ferali si restoshami. Faza e ca pe oficial warrul era bunicel, aici e sac de box care da charge. Am jucat cam 200-250 de arene 2v2 pe oficial in 4.3.4, si iti zic eu ca e diferenta intre freakz si blizz. Si nu vorbesc de skill, socotesc 2400 freakz=1800 blizz.

Plecatul de pe freakz nu e o solutie. Eu cel putin ma plang pe forum de chestii ingame in speranta ca se vor repara, si va deveni un server mai bun. Joc din 2010 aici, nu voi pleca din cauza bugurilor. Nici nu schimb feralul, chiar daca devine ciuca batailor. Pentru 3v3 asteptam acele idei de imbunatatire, cum scrie pe site


De acord cu tine , plecatul de pe freakz nu e o solutie. Imi joc clasa asa cum este ea , dar nu imi convine cand majoritatea claselor sunt buguite pozitiv si warriorul e vaide capul lui in comparatie cu ele. Macar sa fie balansat. Azi am pierdut cateva arene din ce cauza , pic cu rogue/fmage ..smoke bomb , instant jos. Healerul era cu mine in smoke bomb si nu putea sa imi dea heal.
Cer o explicatie , si imi raspunde Bachuss "poate il bate jocul". Adevarul e ca este si greu sa apesi un instant heal la paladin , tine de skill.
Am picat din nou cu acelasi combo , poly pe healer , intervene sa il iau , si nimic...alt bug. Acum , ce pot sa fac eu ca warrior sa bat un combo ca asta ..daca e buguit pozitiv .... si acuma o sa vina gamer4life asta si o sa spuna de skill , dar ce te faci daca si teamul oponent este destul de skilled si au si aceste avantaje ?

@Gamer , nu esti tu in masura sa zici care sa plece de pe freakz si care nu. Au plecat destui playeri momentan , populatia s-a mai redus in ultimul timp si nu e un lucru prea bun. Intelegi ? Nu incerca sa faci pe desteptul ca esti putin redus. Nu stiu ce clasa joci , dar incearca sa te abtii data viitoare. Aici se discuta despre unele probleme care tin cat de cat serverul pe loc. Eu nu stiu ce inseamna pentru altii balansarea claselor , parerea mea este ca warriorul este destul de ok la ora actuala , adica eu sunt multumit de el , dar unele clase au un buff prea mare din partea serverului ...damage mult prea mare. Nu stiu daca are rost sa dau exemple , dar de la Breinwarp care este totusi un mage foarte bun am primit 2 ice lance consecutive de 19k crit , avand in vedere ca nu este nici full ruthless si nici nu avea burst.
Shamanul enha , iau crits de 40k+ , cea mai mare fiind de 49k , si sunt full cataclysmic. Nu mi se pare normal damageul pe care il au unele clase , atat vrea sa subliniez.
Sunt curios si eu care sunt acele idei de imbunatatire , dar cea mai mare problema este aceasta , nu sunt balansate clasele .. pe LK exista cat de cat un balans intre combouri , si de aceea se facea 3v3.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 19-06-2013, 19:28:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va spun eu adevarul, no offense dar pe freakz din populatia asta care a mai ramas 70% din ea numai snobi si noobi.

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Marcelush

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2017 18:19)
Joined: 25 Jan 2013
Posts: 20, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 275.7
Votes: 8

 
Post Posted: 19-06-2013, 20:00:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magicqtz wrote:
Va spun eu adevarul, no offense dar pe freakz din populatia asta care a mai ramas 70% din ea numai snobi si noobi.


+1

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tonydatiger

[Shaman Trainer]



Status: Offline
(since 04-06-2014 21:32)
Joined: 13 Dec 2012
Posts: 45, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 85.7
Votes: 4

       
Post Posted: 19-06-2013, 20:34:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Damstuks wrote:
Incerci sa te faci $skill3d pana bati 80% din cei full cata si apoi te apuci de alta clasa...




facepalm.jpg


Be calm . Think the problem !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nastyblabla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2023 20:12)
Joined: 29 Mar 2012
Posts: 340, Topics: 81
Location: Romania

Reputation: 176.2
Votes: 33

 
Post Posted: 19-06-2013, 20:49:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa asta iesi din casa respiri aer curat iti faci o prietena si renunti la redtube..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 19-06-2013, 20:51:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce clasa este buffata?
ce clasa este nerfata?

Lamuriti-ma si pe mine sa nu mor prost -

Ai ajuns bis pe un char, ii dai delete si faci altu..daka ai tupeu -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 19-06-2013, 21:08:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer sa fiu, intrebarea pusa de tine e degeaba. Eu nu vad full cataclismic un "nivel" la care trebuie sa ajungi, pentru ca si-l poate lua oricine. Cred ca dupa ce ajungi sa-ti cunosti clasa cat de cat, nu mai ai ce face. Pentru ca nu ai cu cine sa joci, daca nu ai prieteni cu care sa poti face "performanta", sa gasesti pe cineva cu care sa faci asta este foarte greu.

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tester024

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-06-2013 16:34)
Joined: 15 Mar 2013
Posts: 127, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: -134.7
Votes: 7

Post Posted: 19-06-2013, 21:09:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bigblackjoey wrote:
Kinook wrote:
gamer4life wrote:
dupa cateva arene ajungi la concluzia ca toate clasele sunt buffate si numai a ta este nerfata.

nu chiar. Multi dau reroll in clasele care sunt la putere-de aici avalansa de ferali si restoshami. Faza e ca pe oficial warrul era bunicel, aici e sac de box care da charge. Am jucat cam 200-250 de arene 2v2 pe oficial in 4.3.4, si iti zic eu ca e diferenta intre freakz si blizz. Si nu vorbesc de skill, socotesc 2400 freakz=1800 blizz.

Plecatul de pe freakz nu e o solutie. Eu cel putin ma plang pe forum de chestii ingame in speranta ca se vor repara, si va deveni un server mai bun. Joc din 2010 aici, nu voi pleca din cauza bugurilor. Nici nu schimb feralul, chiar daca devine ciuca batailor. Pentru 3v3 asteptam acele idei de imbunatatire, cum scrie pe site


De acord cu tine , plecatul de pe freakz nu e o solutie. Imi joc clasa asa cum este ea , dar nu imi convine cand majoritatea claselor sunt buguite pozitiv si warriorul e vaide capul lui in comparatie cu ele. Macar sa fie balansat. Azi am pierdut cateva arene din ce cauza , pic cu rogue/fmage ..smoke bomb , instant jos. Healerul era cu mine in smoke bomb si nu putea sa imi dea heal.
Cer o explicatie , si imi raspunde Bachuss "poate il bate jocul". Adevarul e ca este si greu sa apesi un instant heal la paladin , tine de skill.
Am picat din nou cu acelasi combo , poly pe healer , intervene sa il iau , si nimic...alt bug. Acum , ce pot sa fac eu ca warrior sa bat un combo ca asta ..daca e buguit pozitiv .... si acuma o sa vina gamer4life asta si o sa spuna de skill , dar ce te faci daca si teamul oponent este destul de skilled si au si aceste avantaje ?

@Gamer , nu esti tu in masura sa zici care sa plece de pe freakz si care nu. Au plecat destui playeri momentan , populatia s-a mai redus in ultimul timp si nu e un lucru prea bun. Intelegi ? Nu incerca sa faci pe desteptul ca esti putin redus. Nu stiu ce clasa joci , dar incearca sa te abtii data viitoare. Aici se discuta despre unele probleme care tin cat de cat serverul pe loc. Eu nu stiu ce inseamna pentru altii balansarea claselor , parerea mea este ca warriorul este destul de ok la ora actuala , adica eu sunt multumit de el , dar unele clase au un buff prea mare din partea serverului ...damage mult prea mare. Nu stiu daca are rost sa dau exemple , dar de la Breinwarp care este totusi un mage foarte bun am primit 2 ice lance consecutive de 19k crit , avand in vedere ca nu este nici full ruthless si nici nu avea burst.
Shamanul enha , iau crits de 40k+ , cea mai mare fiind de 49k , si sunt full cataclysmic. Nu mi se pare normal damageul pe care il au unele clase , atat vrea sa subliniez.
Sunt curios si eu care sunt acele idei de imbunatatire , dar cea mai mare problema este aceasta , nu sunt balansate clasele .. pe LK exista cat de cat un balans intre combouri , si de aceea se facea 3v3.


bigblackjoey are dreptate,din 3k pe genesis au ajuns 1800 de playeri si asta credema ca cea mai mare exagerare EVER
Faptu ca nu sa mai rezolvat buguri de luni de zile si decat zic ca o sa rezolve partea de world PVP"SOON"cum au rezolvat si Evolution realm...sau laudat ca baga un cufar amart in gurubashi arena de 3luni de zile...cat de greu e sa bagi un rahat de cufar "hai sa fim seriosi"cat iti ia 5min MAX???

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 19-06-2013, 21:25:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Tester024 taci ca esti obosit. Cum poti sa spui ca nu au mai facut fixuri de mult timp, cand au reparat MMR System, cel mai important lucru dupa mine.

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stashhh

[Oldschool KingPin]



Status: Offline
(since 04-02-2021 17:06)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 1348, Topics: 106
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 628.3
Votes: 46

 
Post Posted: 19-06-2013, 21:43:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poti numara pe degetele de la o mana cati druizi resto mai fac pvp sa zicem ca de performanta adica sa sara de 1800 2v2 rating si asta zice multe referitor la pvp-ul actual, nu zic ca e buguit dudu in sine zic de alte clasa care l-au coplesit, avand in vedere ca inafara de pala holy, shamy resto si ocazional cate un popa nu vezi altceva in arene unde druid resto am gasit 2 in 50 de arene.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 19-06-2013, 23:10:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exorder1337 wrote:
@Tester024 taci ca esti obosit. Cum poti sa spui ca nu au mai facut fixuri de mult timp, cand au reparat MMR System, cel mai important lucru dupa mine.


Exorder , au reparat MMR SYSTEM , era foarte important , dar asta pentru tine .. si iti spun si de ce. Esti Mage , clasa iti merge bine , dar eu vad alte lucruri mult mai importante. Nu vreau sa par nesimtit , MMR trebuia reparat , si chiar sunt uimit de chestia asta ..dar nu poti sa zici ca e cel mai important lucru, pentru pvp cel putin.
Pentru mine cel mai important lucru este balansarea claselor , este adevarat ca fiecare patch isi are o clasa care are un buff , cum a fost warriorul pe 4.0.6@fury 1shot macro , rogue acum , cum era paladinul retri pe LK la inceput de expansion mai ales , dar intotdeauna a existat un oarecum balans intre clase , mai ales pe patchul final cum este acesta.

@Stash , druizii resto au disparut de mult timp , sincer sa fiu..foarte foarte rar mai vad unul..si oricum nu e cine stie ce..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 20-06-2013, 13:02:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Orgar wrote:
Frate, cum poti spune: bun sunt full cata,acum ce fac? pariu ca jumatate din playerii pvp de pe server te sparg la 1v1. Incearca sa devi zeu in durotar cu arma donata si sa strangi cate 10 pe langa tine,povesteste-le cum ai spart un blood dk,multi considera asta amuzant.Now rlly,esti druid,rogue?Gankeaza hordacii/aliacii,e fun rau de tot.Fa-ti un grup mare de rogi si druizi si ocupa-te de chestia asta,sincer altceva nu vad de facut decat sa te apuci de PVE. Da,serverul e PVE,pvp e tinut de forma,mai sunt cativa care fac doar pvp. Singura sansa e pve,o sa iti dai seama cu timpul,tot serverul va trece pve fie ca vrea fie ca nu vrea.


Daca nu-l stii pe el ca jucator in sine nu vorbii.Topicul nu a fost facut sa se blameze singur , ci a fost facut cu subinteles la content-ul pvp de pe server.Repet , daca nu stii playerul nu vorbii.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by drodu, 23 June 2013 21:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 03-10-2024, 11:07:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x