User
Pass
2FA
 
 

[4.3.4] Restoration Shaman PvE Guide
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message36847
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 15:24:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am editat ghidul, am schimbat radical atat look-ul cat si informatiile din el. Enjoy. Astept critici in privinta lookului/contentului.

Ultima modificare efectuatã Roshkatul la 23-06-2013, 16:22:51, modificat de 47 ori în total



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 23-06-2013, 15:46:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mutat la sectiunea potrivita, enjoy


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 16:10:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
mutat la sectiunea potrivita, enjoy


fara suparare, dar am vazut la alte sectiuni de forum ca Exista 3 ghiduri "sticky", pentru fiecare spec in parte, iar celelalte ghiduri se afla tot in sectiunea respectiva, chiar daca nu sunt marcate ca "sticky" sau "important". Ex Priest,Pala,Warr...

nu este aceeasi regula si la Shaman?

Daca este asa, casuta raster, ravenous sa il mute inapoi, sau sa confirme acest lucru..



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 23-06-2013, 18:24:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un mare critic inca in viata spus odata - ->

soulkreep wrote:


Glyphu d water shield mareste mana regenul pasiv deci e util in toate fighturile pt ca nu tine de proc ,dar da celelalte 3 sunt in general mai bune .




Specul de intrerupt e pt patchurile trecute .Nu mai ai nevoie de elemental precision pt ca intrerupturile nu pot da miss.

Sunt curios dc la specul cu telluric currents consideri critul ca fiind cel mai prost stat Thinking


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 19:02:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep wrote:
Un mare critic inca in viata spus odata - ->

soulkreep wrote:


Glyphu d water shield mareste mana regenul pasiv deci e util in toate fighturile pt ca nu tine de proc ,dar da celelalte 3 sunt in general mai bune .




Specul de intrerupt e pt patchurile trecute .Nu mai ai nevoie de elemental precision pt ca intrerupturile nu pot da miss.

Sunt curios dc la specul cu telluric currents consideri critul ca fiind cel mai prost stat Thinking


Un si mai mare critic a spus odata..

"si eu am crezut acelas lucru despre glyphul de water shield, dar am observat ca acesta nu mergea pe freakz cum credeam eu, am facut bug report pe forum, iar un anumit GM mi-a raspuns ca acest glyph mareste mana obtinuta din Mana orburi, nu mareste regenul pasib."

Asa e, specul de interrupt nu mai e necesar, o sa il introduc iar cand o sa fac rubrica pvp (peste vreo 3-4 ani probabil)

Deoarece ai nevoie de foarte mult crit, pt a obtinute un increase semnificativ la mana obtinuta din telluric currents..

Haste-ul mareste casting speedul (ajuta la lightning bolt)
Daca am da reforge din mastery, healul ar avea de suferit impic cam mult

Deci.. nu cred ca se merita sa scoatem 1k haste sau 1k mastery pentru vreo 3-4% crit. Cel putin asa cred eu.. Deobicei si lightning bolt non-crit ofera suficienta mana, incat sa nu avem probleme cu mana..



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 23-06-2013, 19:40:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@roshkatul, nu exista nici o regula pentru ce doresti tu aici, decat acea regula a forumului de a deschide un topic nou in sectiunea cuvenita, ceea ce tu nu ai facut, atata timp cat la sectiunea dedicata shamanilor este deja un guide ales pentru specul pentru care ai facut si tu guide, nu exista nici un motiv pentru care ai mai deschide inca un topic pe aceeasi tema tot acolo, singurul lucru pe care poti sa il faci este sa lucrezi in continuare la guideul tau pana la nivelul la care va deveni evident faptul ca guideul tau este mai bun si mai complet decat al lui soulkreep, atunci vei contacta un super moderator sa inlocuiasca guideul lui cu al tau la acea sectiune, pana atunci va sta aici, ca asta e sectiunea dedicata guideurilor


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 19:43:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
@roshkatul, nu exista nici o regula pentru ce doresti tu aici, decat acea regula a forumului de a deschide un topic nou in sectiunea cuvenita, ceea ce tu nu ai facut, atata timp cat la sectiunea dedicata shamanilor este deja un guide ales pentru specul pentru care ai facut si tu guide, nu exista nici un motiv pentru care ai mai deschide inca un topic pe aceeasi tema tot acolo, singurul lucru pe care poti sa il faci este sa lucrezi in continuare la guideul tau pana la nivelul la care va deveni evident faptul ca guideul tau este mai bun si mai complet decat al lui soulkreep, atunci vei contacta un super moderator sa inlocuiasca guideul lui cu al tau la acea sectiune, pana atunci va sta aici, ca asta e sectiunea dedicata guideurilor


Te rog frumos sa te uiti la data in care am deschis threadul. Este deschis inainte sa posteze soulkreep ghidul lui, si intradevar arata groaznic, nu intelegeai nimic din ghidul meu. Nu vad care e problema ca doar l-am editat si i-am dat un bump.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 23-06-2013, 19:59:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai mare critic in viata a facut printuri - fara glyph si cu




Dupa cum vezi glyphul merge cum trebuie


Rata de conversie din rating este aceeasi pt crit si mastery (179 rating) si mai mica pt haste(128) .

Acuma crit vs haste la telluric currents:

Primesc 3483-1405=2078 mana la un noncrit
Primesc 5698-1405=4293 mana la un crit

In teorie (la 0 ms) haste ar fi o idee mai bun decat crit din cauza ratei de conversie insa in practica critul este mai bun pentru regen .(asta fara a lua in considerare procurile de resurgence)


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 23-06-2013, 20:02:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu vad ce legatura are data la care ai postat, atata timp cat guideul lui pana in acest moment a fost constant cel mai complet si cel mai util guide pentru specul resto, guideul lui va ramane acolo dupa cum am spus, pana cand va fi vizibil depasit de alt guide


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 20:05:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep wrote:
Dupa cum vezi glyphul merge cum trebuie


Rata de conversie din rating este aceeasi pt crit si mastery (179 rating) si mai mica pt haste(128) .

Acuma crit vs haste la telluric currents:

Primesc 3483-1405=2078 mana la un noncrit
Primesc 5698-1405=4293 mana la un crit

In teorie (la 0 ms) haste ar fi o idee mai bun decat crit din cauza ratei de conversie insa in practica critul este mai bun pentru regen .(asta fara a lua in considerare procurile de resurgence)


*facepalm* dupa ce puneam glyphul, uitasem sa repun water shieldul, deci da, este o optiune.

@HrN : Mai intrebat de ce am mai facut alt ghid, cat timp este un alt ghid pt shaman restoration, si eu ti-am raspuns, era facut dinainte sa il faca soulkreep.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 23-06-2013, 20:17:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/***, esti cam simplutz asa dupa cum am zis, tre sa-ti desenez

ai dreptate, e o mica eroare de exprimare, in primul rand nu te-am intrebat de ce, ci ti-am spus ca nu aveai nici un motiv sa faci asta, in al doilea rand ca sa fiu mai clar, nu conteaza data la care au fost deschise topicurile, nu e nici un motiv pentru care ar trebuii sa ai pretentia ca topicul tau sa ramana acolo, atata timp cat al lui soulkreep ofera tot ce este nevoie despre acel spec



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 20:26:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
/***, esti cam simplutz asa dupa cum am zis, tre sa-ti desenez

ai dreptate, e o mica eroare de exprimare, in primul rand nu te-am intrebat de ce, ci ti-am spus ca nu aveai nici un motiv sa faci asta, in al doilea rand ca sa fiu mai clar, nu conteaza data la care au fost deschise topicurile, nu e nici un motiv pentru care ar trebuii sa ai pretentia ca topicul tau sa ramana acolo, atata timp cat al lui soulkreep ofera tot ce este nevoie despre acel spec


Nu vad de ce sa nu ramana acolo? tu gandesti macar? Este rubrica shaman, nu mai vad nici un ghid de la vreo clasa in aceasta sectiune, poate cineva vrea sa vada si un alt ghid inafara de cel al lui soulkreep, nu cred ca sta sa caute in aceasta rubrica..

Nu vad motivul pentru care ai mutat ghidul, atata vreme cat este vorba despre shaman, nu cum sa obtii mai multe FPS-uri la raiduri..



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 23-06-2013, 21:01:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ia si cauta tu toata sectiunea si o sa gasesti multe guideuri la clase, si orice om cu creier cand va dori un guide va cauta la guides, nu in alta parte, last post here, deal with it naw


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 21:04:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
ia si cauta tu toata sectiunea si o sa gasesti multe guideuri la clase, si orice om cu creier cand va dori un guide va cauta la guides, nu in alta parte, last post here, deal with it naw


Nop, nu o sa gasesti nici un ghid class-related aici.

Casuta Ravenous, Raster, Sundays



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
danny1205

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2018 15:59)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 64, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 4

 
Post Posted: 23-06-2013, 21:17:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gg roshkatel, bun guide


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Orga, 16 May 2015 16:08



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 29-04-2024, 15:24:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x