User
Pass
2FA
 
 

Stiri wow
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3980
RushLOL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-12-2015 18:55)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 174, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 76.6
Votes: 9

 
Post Posted: 28-07-2013, 01:00:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crasher wrote:
blizzard si asa vre sa faca F2P... si sa faca fel de donat ( magazine) unde poti cumpara gear pt transmog/pets si alte chestii.

Niciodata nu o sa fie free. Cred ca visezi cam mult , iti dai seama ca o sa doneze toata lumea poate sute de mii de euro , mai ales arabi aia.
Ce-i de la blizz se bazeaza mai mult pe pve , quest etc. Pvp-ul este lasat la urma , 70% pve 30% pvp . Mai ales aqm cu venirea cata si mop te poti face full gear la arene imediat si nu iti trb skill. Dar aqm pe 5.4 se skimba situati putin , adica o sa bage sa iei iteme la 2000 rating .
Si asta cu F2P nu esti sanatos , visezi cam mult daca vrei sa joci ceva de calitate sau vrei ceva bun trb sa platesti . Poti plati si cu gold nu numai cu bani .


http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/W%C3%A0rspy/simple
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 28-07-2013, 01:59:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Juanks wrote:
crasher wrote:
blizzard si asa vre sa faca F2P... si sa faca fel de donat ( magazine) unde poti cumpara gear pt transmog/pets si alte chestii.



Unde ai vazut asta ma ? - Nici daca scade sub 2 mil de abonati nu il face f2p , sau pay 2 win cum zici tu acolo -


Daca nu ai observat - magazinu se mareste..acolo sunt multe chestii pe care nu le poti gasi in game.
Si asta o zis cei care stiu ce e la blizz.Este video pe limba rusa,acolo este toata informatie.

O zis ca sa fie asa =
cumperi fiecare addon ( Cata/panda/other) si joci gratis
Gear frumos/mounts/alte chestii in magazin.
Deci F2P..cu exceptia cumpararii addonului.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 28-07-2013, 11:19:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu va fi prea curand Free 2 Play. Va dau un motiv simplu: Intretinerea serverelor de World of Warcraft necesita niste sume ENORME, data fiind marimea bazei de date si a jocului in sine.

Ce visati voi acolo nu o sa se intample basically niciodata, pentru ca ar fi nevoie de un general cleanup ca sa scada costurile de maintenance (ceea ce ar incalca ceea ce scrie prin EULA, legat de faptul ca ei se obliga sa-ti pastreze ce faci tu pe serverul lor).

Alte MMORPG-uri au putut sa treaca pe model de Free 2 Play pentru ca nu aveau baza de date atat de incarcata, nefiind atat de multi playeri.

Si e destul de grava chestia cu database size-ul, de ce credeti voi ca nu au facut pana acum bags cu 100 de slot-uri sau alte prostii? Poate nu pare mult la prima vedere, 2-3 sloturi in plus pentru un caracter, dar cand inmultesti asta cu cateva milioane de caractere, se schimba situatia. Iar asta este doar un exemplu legat de cum sta treaba.

Cel mai probabil, in momentul in care nu mai e profitabil, fie fac database cleanup (ceea ce ar nemultumi muuuuuuuuulta lume), fie renunta complet la joc, fie incep sa-l umple cu reclame and all that ca sa-si mai scoata bani.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 28-07-2013, 11:54:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crasher wrote:
blizzard si asa vre sa faca F2P... si sa faca fel de donat ( magazine) unde poti cumpara gear pt transmog/pets si alte chestii.

Stie crasher, e Head-GM la blizz.
Cum poti sa zici asa ceva? Nu o sa fie niciodata F2P WoW, ar trb sa mai faca cel putin inca atatea realmuri.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 28-07-2013, 15:26:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci pentru hateri sau oameni care nu stiu a citi.. lamuresc inca odata..sunt niste videos in care se spune despre asta.
Nu eu zic asta.

In primu rind - blizz au multi bani..tu stii macar cite bani primesc la o luna ?la nou addon?
Intretinerea serverului - crezi ca donate nu o sa fie ?
SI acum exista acolo magazine..multi cumpar iteme/pets. si daca o sa fie addon-uri.. bani multe au.SI o sa aiba la F2P.
Aici preturi la gear cite 200 dolari.

Spun inca odata - asta nu zic eu.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juanks

[Creep]



Status: Offline
(since 13-12-2020 16:06)
Joined: 25 Sep 2010
Posts: 697, Topics: 40
Location: fag-land

Reputation: -90.9
Votes: 23

Post Posted: 28-07-2013, 18:25:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crasher wrote:
Deci pentru hateri sau oameni care nu stiu a citi.. lamuresc inca odata..sunt niste videos in care se spune despre asta.
Nu eu zic asta.

In primu rind - blizz au multi bani..tu stii macar cite bani primesc la o luna ?la nou addon?
Intretinerea serverului - crezi ca donate nu o sa fie ?
SI acum exista acolo magazine..multi cumpar iteme/pets. si daca o sa fie addon-uri.. bani multe au.SI o sa aiba la F2P.
Aici preturi la gear cite 200 dolari.

Spun inca odata - asta nu zic eu.


Mai lasa-ma ma cu rusii tai - A zis cumva CEO-ul blizzardului ca asa se va intampla ?
Bai om de peste prut , inteleg ca nu intelegi limba romana si probabil nici ce o sa iti scriu eu acuma DAR blizzard nu va face NICIODATA wow-ul F2P asa cum zic rusnacii tai .


Un realm costa foarte mult de intretinut +ca un GM de la blizzard ia 12$/ora nici nu mai pomenesc de designeri , graficieni si altii care iau in jur de 50.000$ pe luna. Cine crezi ca doneaza 50000$ pe luna ? -
Stai cuminte acolo ca nu ai nici o idee ce zici.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 28-07-2013, 18:31:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intr-o buna zi vor da faliment daca nu vin cu ceva bun de jucat, pt cata e un mega fail in care nu as da nici un ban sa joc, la mop sunt indecis, nici in el nu as prea baga, sper sa schimbe fata pvp-ului, sa vina un team nou cu o inovatie de succes..

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 28-07-2013, 18:56:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ZIc inca odata - blizzard au bani,cine sa doneze ?pe freakz jumate de server merg cu gurtalaku..jumate de druids merg cu kiril'beast fury ( asa cam ceva) si multe altele.
Un item costa aproape 100 dollars..
Deci 10 oameni = 1000 dollars.
100 oameni = calculati singuri.

Si daca acolo sa fie inca pets/gear la transmog - de la 1 dollar pina la 100... o sa vezi cit de mult o sa fie ..si asta peste tot realms.

In korea tu stii ca introdus system - acolo joc nu pt abonament dar pe minute/ore. o platit pe 2 ori - joc doi ori..

Dar mai ziceti ca nu o sa fie F2P..Deja se face un project nou - TITAN.

EI stiu ce fac.Asta numai e discutii.. nu o fost ceva zis de blizz ca chiar sa fie F2P,doar fapte arata ca o sa fie.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juanks

[Creep]



Status: Offline
(since 13-12-2020 16:06)
Joined: 25 Sep 2010
Posts: 697, Topics: 40
Location: fag-land

Reputation: -90.9
Votes: 23

Post Posted: 28-07-2013, 19:13:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ te las in pace , esti vai de tine.
Daca tu crezi ca toata lumea are bani de ii arunca pe geam ca zeul tau domnul Guta , nu stiu ce sa mai zic despre tine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 28-07-2013, 19:26:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crezi ca in sua au salariu de 100 dollars?sau mai saraci decit romanii?lasa ma..
traiesc acolo mai bine decit noi, in russia salariu 1000 dollars e mediu..adica aproape praf.
Cel mai minim salariu e 10000 ruble ( adica 300 dollars)
daca acum jumate de server cu gurtalaku - si salariu la romania e mai putin decit in russia - deci sa calculam cite oameni o sa dau banii.. la fiecare luna platesc toti 10 Euro.dar gindim logic - ce e mai bine - sa platesti pentru wow sau pt un item din joc ( pet/mount) mi se pare ca pt item.

am vazut pe server rusesc ( private) niste servicii pe donate -

Berserk la player ( 1 zi) costa 100 dollar
Speed increase + 100% = 50$
si multe altele.. si oameni platesc pt asta.singur m-am mirat dar ce sa faci..in wow joc si copii care vreau tot si in acelasti timp.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juanks

[Creep]



Status: Offline
(since 13-12-2020 16:06)
Joined: 25 Sep 2010
Posts: 697, Topics: 40
Location: fag-land

Reputation: -90.9
Votes: 23

Post Posted: 28-07-2013, 22:48:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crasher wrote:
c
Berserk la player ( 1 zi) costa 100 dollar
Speed increase + 100% = 50$


Tu clar traiesti de pe banii lu taica-tu .
1.000 dolari = mediu -
Totusi , inteleg ce vrei tu sa faci . Tu iti doresti un server de fun pe bani ... cu cat ai mai multi bani cu atat esti mai jmecher. Doamne ocrotestei pe moldoveni .

Promit ca asta e ultimu post in care te contrazic , poti sari prutu daca vrei sa discutam.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 28-07-2013, 23:55:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Juanks wrote:
crasher wrote:
c
Berserk la player ( 1 zi) costa 100 dollar
Speed increase + 100% = 50$


Tu clar traiesti de pe banii lu taica-tu .
1.000 dolari = mediu -
Totusi , inteleg ce vrei tu sa faci . Tu iti doresti un server de fun pe bani ... cu cat ai mai multi bani cu atat esti mai jmecher. Doamne ocrotestei pe moldoveni .

Promit ca asta e ultimu post in care te contrazic , poti sari prutu daca vrei sa discutam.


Doamne ce copil esti,eu nu treiesc pe bani lu taticu.
Am zis in Russia e mediu nu in MOLDOVA
EU nu vreau nici un fun pe bani..invata sa citesti ce scriu.
Ce ai cu moldovenii nu inteleg..
totusi nu ma intelegi ce zic.Parca vorbesc nu cu tine ...citeste inca odata ce scriu si pe urma mai posteaza ceva.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RushLOL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-12-2015 18:55)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 174, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 76.6
Votes: 9

 
Post Posted: 29-07-2013, 00:06:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unde ai vazut u sa donezi pe blizz pt iteme ? Esti nebun frate. Sau batut in cap. Unde dreq ai vazut u ca scrie sa donezi pt iteme da-mi si mie link . Ce dreq zici u de asiatici - doamne ce e ala frate site de filme , auzi platesti pe ore pe minut. Se vede ca nu ai intrat pe oficial niciodata . Si ce-i care zic ca o sa de faliment sunteti dusi rau de tot , in primul rand se face PVE la greu si ce-i care fac PVE sunt foarte multumiti , chiar daca scoate pvp-ul tot nu o sa dea faliment. Ca nu suntem noi multumiti de PVP asta e alta parte. Si usor usor o sa dispara private , e din ce in ce mai greu de stabilit o platforma , scripturi etc. Parerea mea ce-i de la blizz fac asa complicate lucrurile sa numai poata fii piratat . De la cata au complicat jocul , mai multe scripturi mai multe spelluri , quest-uri etc. Cand era Woltk freakz era unu din cele mai bune private , dar aqm nu gasesti un srv privat bun sa mai joci. Cat se chinuie shokerul tot nu poate sa va multumeasca. Chiar daca ai o echipa intreaga tot nu reusesti.

http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/W%C3%A0rspy/simple
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 29-07-2013, 00:32:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rushlol tot esti copil?sau nu poti sa citesti?
NU AM ZIS CA ACOLO DONEZ.AM ZIS DE MAGAZIN ( asta si este donatie) cumperi iteme pe bani reale.
Uita pe blizz si o sa gasesti.

In Korea oameni joc pe ore..nu platesc fiecare luna.
Asta stiu toti..pacat ca tu nu stii.
Am account pe blizz, tu iarasi ai gresit.Poate vrei inca sa zici ceva?

Ma... ce oameni sunteti.. va zic ceea ce am auzit,dar injurati pe mine..parca va zic parerea mea.De fapt.. ce ma mir..hatereala pe freakz exista.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
coldicee

[trudalizatorul]



Status: Offline
(since 05-11-2018 13:26)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 784, Topics: 62
Location: Behind You

Reputation: 26.7
Votes: 22

 
Post Posted: 29-07-2013, 00:32:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RushLOL wrote:
Unde ai vazut u sa donezi pe blizz pt iteme ? Esti nebun frate. Sau batut in cap. Unde dreq ai vazut u ca scrie sa donezi pt iteme da-mi si mie link . Ce dreq zici u de asiatici - doamne ce e ala frate site de filme , auzi platesti pe ore pe minut. Se vede ca nu ai intrat pe oficial niciodata . Si ce-i care zic ca o sa de faliment sunteti dusi rau de tot , in primul rand se face PVE la greu si ce-i care fac PVE sunt foarte multumiti , chiar daca scoate pvp-ul tot nu o sa dea faliment. Ca nu suntem noi multumiti de PVP asta e alta parte. Si usor usor o sa dispara private , e din ce in ce mai greu de stabilit o platforma , scripturi etc. Parerea mea ce-i de la blizz fac asa complicate lucrurile sa numai poata fii piratat . De la cata au complicat jocul , mai multe scripturi mai multe spelluri , quest-uri etc. Cand era Woltk freakz era unu din cele mai bune private , dar aqm nu gasesti un srv privat bun sa mai joci. Cat se chinuie shokerul tot nu poate sa va multumeasca. Chiar daca ai o echipa intreaga tot nu reusesti.


http://eu.battle.net/wow/en/blog/10455679/Cosmetic_Armor_Pieces%E2%80%94Now_Available_on_Blizzard_Store-17_07_2013 .... asta e numai inceputul -





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 29-04-2024, 16:24:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x