User
Pass
2FA
 
 

Ceva ce multa lume ar trebui sa nu ignore: low gear players!
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2297
Yix

[Psychopath]



Status: Offline
(since 17-09-2018 15:08)
Joined: 28 Jul 2013
Posts: 272, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 99.7
Votes: 10

 
Post Posted: 12-10-2013, 17:43:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, chestia asta devine o problema tot mai mare si cred ca era deja o problema de mult timp.Dar, sa incepem usor.Eu sunt main druid la alianta respectiv 397 ilvl.Cea mai mare problema care am observat-o la alianta era ca nu multi playeri se omoara sa faca gear din pve , respectiv et asa ca intr-un timp s-a realizat o miscare de echipare si recrutare de trash dps, heal si tank la et.Eu sincer am participat la et cu bombe de playeri dar le-am dat o sansa de a se afirma si a pune ceva gear pe ei.Am stat odata o zi intreaga cu un grup pana s-au facut full pve si sincer nu erau prea buni baietii(maxim 15k fiecare), dar ideea este ca le-am dat o sansa.Asta este tot ce ei au nevoie( ma refer la low gear playeri).Au nevoie de o sansa.Sa fim serios acum, cati dintre voi au luat la et un tank cu 170k hp? Eu am luat multi si i-am vazut crescand si ajungand in guilde bune si sa invete sa joace bine. Dar asta e la alianta.
De curand mi-am facut un shaman la hoarda.Toate bune si frumoase, cumpar gear de 377 si un trinket , i-mi iau si feet pe valor prin intermediul druidului meu.Primul gand era sa fac et ca sa ma pot echipa.Si de aici au venit toti nervii.La acel moment aveam cam 360 ilvl si niste arme super penale.Nimeni nu ma lua la et si nu intelegeam de ce. De ce nu ar da o sansa unui player sa se afirme si sa-i faca rost de gear ca se poata alatura unei guilde ca apoi sa faca raiduri.De ce nu le da nimeni o sansa? De ce nu mi-a da nimeni o sansa.Eu doream doar sa primesc ce am oferit. Incredere!
Daca sunteti de acord macar cu o parte din ce am zis, va rog sa ajutati low gear playeri indiferent de skill, race sau play-style.Nu stii niciodata ce dps,heal sau tank legendar ai putea ajuta sau ce player ai putea sa ajuti sa devina o legenda pe server.Si acum sa fim seriosi, eu un singur et am prins pe shaman si, si acela era cu 4 baieti din HKP. Nu spun sa faceti si Sylvanas si ultimul boss, dar macar dati-mi mie o sansa si datile si altora o sansa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uzzydk

[Lost in the Offline]



Status: Offline
(since 10-11-2016 13:14)
Joined: 15 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 83
Location: Bucuresti

Reputation: 34.1
Votes: 24

           
Post Posted: 12-10-2013, 18:24:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da ai dreptate,am tankat et acum cateva zile si dupa primul boss healer-ul zice eh dps prea mic nu treceti de sylvanas le-a mai umplut frigideru' putin si a plecat,urmand apoi sa primesc /w de la el 'de ce ramai cu noobi aia nu aveti sanse' pana la urma am luat un alt healer si am facut et fara wipe la sylvanas chiar si asa cu dps mic,nu am intampinat probleme absolut deloc.Chiar daca nu faceam sylvanas eram impacat ca am incercat,merita sa incerci cat timp nu ai parte de figuranti/vedete in party.Lumea e grabita in ziua de azi,multi intra in et si ii auzi gogogogogo hai mai repede etc,unde te grabesti frate?nu ti-ai completat inca norma de stat afk pe mount-ul tau special sau ce?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Yix

[Psychopath]



Status: Offline
(since 17-09-2018 15:08)
Joined: 28 Jul 2013
Posts: 272, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 99.7
Votes: 10

 
Post Posted: 12-10-2013, 18:40:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc pentru raspunsul sincer si foarte adevarat!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Al3xS3x

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2016 17:59)
Joined: 11 Jul 2013
Posts: 188, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 119.5
Votes: 5

Post Posted: 12-10-2013, 18:46:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Au uitat de unde au plecat, asta e problema.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uzzydk

[Lost in the Offline]



Status: Offline
(since 10-11-2016 13:14)
Joined: 15 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 83
Location: Bucuresti

Reputation: 34.1
Votes: 24

           
Post Posted: 12-10-2013, 19:20:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E si efectul de turma,daca gigel si ionel fac raiduri si cer numai ilvl mare si achievement eu de ce as fii mai prost?
Daca gigel pune la ah un mechano hog cu 180k eu de ce sa-l dau mai ieftin? Etc



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Annihilan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2019 19:12)
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 131, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 163.7
Votes: 9

 
Post Posted: 13-10-2013, 01:47:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E o adevarata problema asta, in momentul de fata ma straduiesc sa imi fac gear pentru Blood DK, sa ma apuc de PvE din nou, dar am o singura optiune, farmat de honor in prostie->convert la justice, la ET nici nu ma gandesc. Initiativa e foarte buna, si sper sa vad mai multe gesturi de acest fel, in loc sa dam apa la moara Hoardei in battlegrounds.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 13-10-2013, 10:46:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe orice server privat e lafel . Faci un char nou 1-85 in 3-4 ore , cu gold de pe main ti-ai luat full vici , iar intr-o zi intreaba te-ai facut full et. Tu crezi ca esti ca pe blizz ca de la 1-85 (respectiv pt cata) sa ai timp sa-ti inveti clasa? Pai scuza-ma cand ii vezi la ds 10n cu vici si 3-4 piese din ET si scot 9k dps ... sau hai sa nu zic ds ca ii vezi mai rar ; la BH dupa ce si-au facut fresh char cu gear de la AH si scot frumos 8-9k dps . Ti se pare normal? Si nici nu-i intereseaza rotatia sa o invete . Am zis si eu sa-mi fac dudu feral sa vad cum e . Pai cu full vici si 2-3 pve + trinkets 359 ce am gasit scoteam in bh 18k dps . De ce? M-am uitat pe un ghid la rotatie.

Concluzia : Lumea se fereste sa ia cu ilvl Blizzlike pentru ca nu stii de ce dai . Se cere per total ilvl mai mare sub pretextul ca respectivul a jucat destul pe charul lui incat sa stie ceva .


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
T_MasteR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2015 17:04)
Joined: 13 Jan 2013
Posts: 81, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 63.8
Votes: 17

 
Post Posted: 15-10-2013, 15:01:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Pe orice server privat e lafel . Faci un char nou 1-85 in 3-4 ore , cu gold de pe main ti-ai luat full vici , iar intr-o zi intreaba te-ai facut full et. Tu crezi ca esti ca pe blizz ca de la 1-85 (respectiv pt cata) sa ai timp sa-ti inveti clasa? Pai scuza-ma cand ii vezi la ds 10n cu vici si 3-4 piese din ET si scot 9k dps ... sau hai sa nu zic ds ca ii vezi mai rar ; la BH dupa ce si-au facut fresh char cu gear de la AH si scot frumos 8-9k dps . Ti se pare normal? Si nici nu-i intereseaza rotatia sa o invete . Am zis si eu sa-mi fac dudu feral sa vad cum e . Pai cu full vici si 2-3 pve + trinkets 359 ce am gasit scoteam in bh 18k dps . De ce? M-am uitat pe un ghid la rotatie.

Concluzia : Lumea se fereste sa ia cu ilvl Blizzlike pentru ca nu stii de ce dai . Se cere per total ilvl mai mare sub pretextul ca respectivul a jucat destul pe charul lui incat sa stie ceva .


Bine spus




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Festy69

[Stranger]



Status: Offline
(since 05-02-2020 18:14)
Joined: 17 Sep 2013
Posts: 523, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 180.9
Votes: 22

 
Post Posted: 15-10-2013, 16:23:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Pe orice server privat e lafel . Faci un char nou 1-85 in 3-4 ore , cu gold de pe main ti-ai luat full vici , iar intr-o zi intreaba te-ai facut full et. Tu crezi ca esti ca pe blizz ca de la 1-85 (respectiv pt cata) sa ai timp sa-ti inveti clasa? Pai scuza-ma cand ii vezi la ds 10n cu vici si 3-4 piese din ET si scot 9k dps ... sau hai sa nu zic ds ca ii vezi mai rar ; la BH dupa ce si-au facut fresh char cu gear de la AH si scot frumos 8-9k dps . Ti se pare normal? Si nici nu-i intereseaza rotatia sa o invete . Am zis si eu sa-mi fac dudu feral sa vad cum e . Pai cu full vici si 2-3 pve + trinkets 359 ce am gasit scoteam in bh 18k dps . De ce? M-am uitat pe un ghid la rotatie.

Concluzia : Lumea se fereste sa ia cu ilvl Blizzlike pentru ca nu stii de ce dai . Se cere per total ilvl mai mare sub pretextul ca respectivul a jucat destul pe charul lui incat sa stie ceva .


Eu ma multumeam cu 9k in bh, am avut un mag care scotea 2k dps... dar am avut si d-astia <380ilvl cu +15k... acum depinde peste cine dai.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 15-10-2013, 17:13:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se poate scoate si pe fresh char cu fresh items (vici - crafted si etc) , cum spuneam , daca iti arunci ochii pe o rotatie , stats priority si un spec scoti dps si chiar nu te injura nimeni ... dimpotriva chiar nu e greu. Btw, imi plac aia care ii vezi vai si amar fara items , reforge , spec si etc si le dai /w frumos in raid prieteneste "ma , umreaza si tu un ghid daca nu stii clasa" ... dupa te iau cu d-alea " cine ma yo? **** ****** **** ***** " si iti umple /w ca el e pro la final cu 8k dps .

**** alea le-am pus manual ca nu stiam o injuratura atat de lunga macar sa o genzurez -).


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-10-2013, 17:29:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cu un warrior 348 (full vici fara 1 trinket, celalt fiind soul's anguish si cu sorrow's end in mana), sau cu un hunter surv 366 full vici cu gun din BoT trash scot lejer 20k dps in et, dar stiu rotatia destul de bine, uitandu-ma totusi la o prioritate la rotatii..

Dar in schimb, am avut intr-un BH 4 dpsi sub 6k dps, toti avand gear macar 370.. Sunt multi care ori nu au habar ca exista ghiduri, ori se cred prea buni pt ghiduri, ori sunt prea prosti sa inteleaga ceva dintr-un ghid..

Deci decat sa risc, si eu prefer sa aleg ilvle mai mari..



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Festy69

[Stranger]



Status: Offline
(since 05-02-2020 18:14)
Joined: 17 Sep 2013
Posts: 523, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 180.9
Votes: 22

 
Post Posted: 15-10-2013, 17:37:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca iti faci un caracter 1-85 si incepi sa faci pve fara sa te uiti pe ghiduri inseamna ca ai jucat clasa respectiva, o cunosti si nu ai nevoie. Dar cand dai 2k dps in bh... da-o-n ***** mamii ei de treaba... si pe urma incerci sa-l ajuti cu un sfat te mai si injura. Dupa mine astia-s copii de 10-12 ani dependenti de metin si care nu stiu sa faca altceva decat sa injure, in loc sa gandeasc si ei ca niste... oameni.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uzzydk

[Lost in the Offline]



Status: Offline
(since 10-11-2016 13:14)
Joined: 15 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 83
Location: Bucuresti

Reputation: 34.1
Votes: 24

           
Post Posted: 15-10-2013, 17:42:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar ajuta mult daca rata de exp nu ar fii asa mare,se face level prea repede.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Festy69

[Stranger]



Status: Offline
(since 05-02-2020 18:14)
Joined: 17 Sep 2013
Posts: 523, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 180.9
Votes: 22

 
Post Posted: 15-10-2013, 17:47:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar ajuta... sau nu, ca poti sa rogi un prieten, de exemplu, sa-ti cresca un caracter si tu il iei direct 85 nestiind nimic despre clasa respectiva... deci e cam acelasi lucru. Nu ai cum sa scapi de prosti, deja au inceput sa domine Pamantul -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 15-10-2013, 18:05:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa-ti spun ceva . Si nu exagerez sau fabulez. Un tovaras 2nd wow 85 char , jucase paladin decat pana la 85 si cateva bg-uri patchul trecut si-a facut war (macros multe , mecanica mai complicata ) . Nu-l duce capul dar nici clasa nu o stie , pve ii e mai usor , pvp joaca 6-7 butoane. Eee , i-am spus rotatie , stats la war , mecanicile la spell si spellurile care nu le stia sa inteleaga clasa , full ruthless cu legs de tank (particularizez sa ziceti ca nu fabulez) si battlemaster trinket cu crit (pentru stats) scoate bh 16-17k cu 2-5 fps(la 25) , 5-10 fps (la 10) stiu exact ce pc are si cum ii merge ... ziceti si voi . Char facut de mine pentru el 85 si cumparat iteme vici . Deci mai fresh ca asta nu se poate.

Si sa stau maxim on topic : prefer sa nu merg la raiduri pe principiul blizzlike ilvl , date fiind cele mentionate anterior , fiind un server privat . Cred ca toti avem conceptia asta.
Btw mai sunt unii care zic "ce ai frate de ceri 390+ la ds 10n" ... Eu unul cer 385 cu indulgenta -1/-2 ilvl dupa gear de la caz la caz la inspect . Pana la urma daca vreau sa termin ds in 10 minute (ipotetic vorbind) pot cere si 400 ilvl min - e raidul meu si fac ce vreau cu el.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-09-2024, 05:26:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x