User
Pass
2FA
 
 

PvP event proporsal / unique one
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message18388
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 28-10-2013, 13:21:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Okay,so on;

Main Rules:
-No Trolls
-No retard shit-posting
-No rep-hunt posting
-No retard images
-No brainless shits(asta il include si pe Sergykid ala)
-No flame(rs)


Un mod or gm sa se ocupe in special de cazurile mentionate mai sus,ca sa nu mai apara ''jungla'' in topic.(Warn/Ban/Delete reply,s.a.m.d.)


In mod normal din cate se observa nici seasoned tourneys nu aduc nimic in + in materie de PvP.

Singura propunere ramasa ar fii urmatoarea,sa se faca un event o data sau daca nu,de 2 ori cel mult pe AN,in care sa se poata oferii real rewards; Si cand ma refer la real rewards ma refer ori $$ ori premii materiale (gen mouse,tastaturi,gamepads,casti,etc),mby even an X-Box 360 as grand prize( no joke).Premiile materiale desigur,sa fie pe masura gen,cand se vorba de mouse/tastaturi/headphones de exemplu vor intra in categoria aceasta Razer Naga,Steelseries,etc.

Cum se vor desfasura toate astea:

1. Inainte de main tournament se va face unul ce se va desfasura in 2 respectiv 3 zile la care se pot inscrie pana in 20/30 echipe(se vor inscrie multi daca e vorba de premii reale,asa ca nu va bate vantu la tourneys cum e acum).
2. Din acele echipe primele 12-16 vor putea participa la grand tourney.
3. Doar locul 1,2 si 3 vor primii real rewards,ceilalti ( 3-8) vor primii ca premii de consolare,ceva ''decent'' ingame (Random HC item,etc,decizia gmilor aici)
4. Se va desfasura la o ora/zii accesibila incat sa fie timp sa se termine la o ora decenta,sa nu apara probleme.




==> Nu este o idee ce nu ar putea fii pusa in aplicare pentru ca totusi,se strang niste $$ cu serverul si nu reprezinta o ''mare pierdere'' toate acestea.

Eventul va fii in felul urmator:

-Streamed
-Commentated(Da,ar aduce un plus destul de mare sa fie comentat,de cineva capabil desigur)




Prevenirea problemelor:

Tentativele de Flood(DDOS),Wintrade,Minciuni banale ca a fost LAG,s.a.m.d. sa fie pedepsite cu ban permanent; Iar in legatura cu flood-ul sa fie pedepsita echipa care este favorizata de el.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pvp-ul in sine nu mai e ce a fost pe LK aici,s-a schimbat enorm,si mult la asta a daunat si sindromul de ''suferinta'', comunitatea, si oarecum si sincer -> neglijenta anumitor buguri majore.

Si sincer,nu PvP-ul e cel de s-a schimbat,ci comunitatea a schimbat totul si a dus totu in starea actuala;
Bugurile si neglijenta fata de PvP fac ca playerii sa plece,ramanand majoritatea doar cei care fac PvE.

Nu ca am ceva impotriva celor care fac PvE,insa un player care face PvP(la un nivel decent,cel putin 6/10), are un alt nivel de reactie,un alt nivel de gameplay,fata de unul care face doar PvE; totul e mai dezvoltat sa spun asa.



Insa,inainte de toate de mai sus(adica de turneu) sa se tina cont de niste chestii in special,pentru a fii totul macar la nivel decent:


Spell Queue system -> sa fie fixed
Engi+ gloves ench -> sa fie fixed
Lista asta cu bug reports( penultimul reply >click<+ multe altele -> sa fie fixed
Bugurile din categoriile ''Multiple'' -> sa fie fixed

Cam astea ar fii in mare parte,tot ce conteaza si nu este ceva chiar imposibil ( cum ar fii LoS system,cross-realm bg/arena queues etc).




Repet,degeaba se tin seasoned tourneys astea nu se rezolva nimic cu ele,tot o sa bata vantu prin queues,reward-urile in sine sunt aiurea,adica tabard+ companion la top 2 nu isi au nici cel mai mic rost,cand le poti lua de la V-shop oricand. Ar trebui adaugata sansa de a alege intre rewards gen (Heroic item X ilvl sau X ground mount).



Nu e topic de qq cum fac majoritatea pe forum,sau topic de cerut rewards or something; Sunt doar mai multe sugestii destul de bune,nu trebuie sa se simta nimeni butthurt din cauza topicului.

Turneul asta va stimula playerii,si cu putina reclama ar putea aduce si playeri noi sa vina sa joace la el,si etc.Se va extinde foarte ok si ar putea creea o imagine buna a serverului oarecum.

In legatura cu specificatiile din primele randuri; Casuta : Zohlomg,Nexflame,Shocker,Bacchus,Raster,Pirinush & forum mods. (Parerile persoanelor respective + rezolvarea problemelor enumerate mai sus in legatura cu topicul).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 28-10-2013, 13:26:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu pot citi tot acum, dar daca vine cineva aiurea aici imi activezi mie casuta.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 28-10-2013, 14:10:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

buna idee, da trebuie sa accepte shocker cel mai important, la faza cu flood, pot face eu un topic cum sa va protejati, daca toti ne vom uni o sa facem ceva frumos, daca o sa fie ala bala portocala, nothing will change.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BritR

[UN-UNDEFEATABLE]



Status: Offline
(since 09-02-2015 12:53)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 460, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 75
Votes: 9

 
Post Posted: 28-10-2013, 14:17:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E o idee excelenta, dar in conditiile actuale nu cred ca primesti de undeva 2000 de lei sa iei periferice asa de pomana. Desigur e fondul de donatii destul de mare, dar serverul nu e unul pvp cum e ATR sa aiba support(din cauze materiale sau sufletesti) de la Ziqo, Marm etc, asa ca nu cred ca Shockerul e dispus sa renunte la o parte importanta de profit pt a stimula pvp, daca nu a fost dispus sa renunte la titlurile donate care nu stiu daca faceau 500 de lei.
Cum spuneam, ideea e foarte buna si trezeste interesul mai multor persoane decat o face un titlu/mount, dar e nevoie si de suport material!


herad wrote:

@offtopic : mi-a zis zohlong ala pe PM ca ma voie sa scriu colorat cand vreua sa EVIDENTIEZ ceva .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lockzor

[Bitches & Bottles]



Status: Offline
(since 16-11-2018 14:58)
Joined: 10 Feb 2010
Posts: 545, Topics: 74
Location: Bucuresti

Reputation: 211
Votes: 18

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  rusebobo 
Post Posted: 28-10-2013, 14:53:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar de ce nu cei care sa inscriu sa plateasca o suma (lui shocker or alt GM) si din banii stransi sa fie premiile ?!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BritR

[UN-UNDEFEATABLE]



Status: Offline
(since 09-02-2015 12:53)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 460, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 75
Votes: 9

 
Post Posted: 28-10-2013, 15:42:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lockzor wrote:
Dar de ce nu cei care sa inscriu sa plateasca o suma (lui shocker or alt GM) si din banii stransi sa fie premiile ?!
Pt ca asa X sau Y care nu stie 3s da e stimulat de premii nu va vrea sa bage 20 de lei sau cat e ca sa ii cumpere mouse la A sau la B, intelegi?
Daca la tine in liceu sau scoala sau faculta se face competitie de alergat si primu loc ia 100 de euro din banii celor inscrisi, si ai in liceu 10 care fac atletism, nu cred ca platesti 20 de lei inscriere ca sa ia aia premiu, dar daca e gratis de bagi si tu ca poate de, 1 se impiedica, altu e asasinat, poate tragi prafuri inainte si ii depasesti etc


herad wrote:

@offtopic : mi-a zis zohlong ala pe PM ca ma voie sa scriu colorat cand vreua sa EVIDENTIEZ ceva .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bobocvlad
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-02-2014 23:06)
Joined: 21 May 2012
Posts: 123, Topics: 22
Location: Constanta

Reputation: -126.8
Votes: 16

   
Post Posted: 28-10-2013, 15:50:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o idee excelenta , sper sa se puna in practica avand in vedere ca se strang lejer 2000 lei / luna din donati .

Haters don't really hate you, they hate themselves, because you're a reflection of what they wish to be.
Duduferalul Baws
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 28-10-2013, 16:09:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bobocvlad wrote:
o idee excelenta , sper sa se puna in practica avand in vedere ca se strang lejer 2000 lei / luna din donati .


Nu va mai dati cu parerea despre asa ceva ca nu aveti o boaba de idee, va rog.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JoefernadeZ
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-12-2013 08:51)
Joined: 28 Oct 2013
Posts: 30, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 38
Votes: 1

Post Posted: 28-10-2013, 16:31:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Turbokill1337 wrote:
buna idee, da trebuie sa accepte shocker cel mai important, la faza cu flood, pot face eu un topic cum sa va protejati, daca toti ne vom uni o sa facem ceva frumos, daca o sa fie ala bala portocala, nothing will change.


Ideea e buna in sine,dar cu spune si Turbo,Shokeru ar trb sa accepte
Nici nu stiu de unde sa incep,asa ca o sa incep chiar de cele mai mici detalii -

Probleme:
1.In primul rand playeri cu PVP:mount,tabards,titles si tot ce tine de pvp luate prin donati sau eventuri,turnee ar trb or sterse ori modificate deoarce nu-s valide din cazua bugurilor&lipsei de competitie???

-----Citez:"Azwraithz": Repet,degeaba se tin seasoned tourneys astea nu se rezolva nimic cu ele,tot o sa bata vantu prin queues,reward-urile in sine sunt aiurea,adica tabard+ companion la top 2 nu isi au nici cel mai mic rost,cand le poti lua de la V-shop oricand. Ar trebui adaugata sansa de a alege intre rewards gen (Heroic item X ilvl sau X ground mount-----

Eu nu mai joc aici dar Merciless Gladiator in sine mi sa parut o bataie de joc si o porcarie de event de 2bani,unde 3 echipe sau batut intre ele pt 3 locuri
Cn da join cand in que sunt 1-2 echipe??? te bati cu aceiasi echipa de 50ori ?
Premile sunt penibile le gasesti la donati sau vote
Freakz sunt raiffeisen bank gladiator si vodafone arena master cica titles sau ceva -

Citez:"Azwraithz":Si sincer,nu PvP-ul e cel de s-a schimbat,ci comunitatea a schimbat totul si a dus totu in starea actuala;
Majoritate care faceu PVP high au plecat avand in vedere Bugurile si Clasele gen Rogue/Mage,nimeni care se respecata nu face pvp pe un Server unde exploit Class si unsolved bugs sunt la putere lol


Citez:"Azwraithz":Turneul asta va stimula playerii,si cu putina reclama ar putea aduce si playeri noi sa vina sa joace la el,si etc.Se va extinde foarte ok si ar putea creea o imagine buna a serverului oarecum.
Orecum ar putea sa aduca playeri noi pe server sau sa stimuleze pe cei care jucau aici pe wolk sa revina "dar ca sa se intample asta ar trb sa se indeplineasca o sumedenie de conditii HARD pe care Dorel(GM) nici nu le luat pana acum in calcul.

2.Shokeru ar trb sa repare bugurile si Class Fix sunt unele clase,nu ca sunt buguite sunt dea dreptul "impracticabile"

3.Sa dea WIPE ca eu alta varianta nu vad de a redresa server-ul asta Citez:"Turbo": daca o sa fie ala bala portocala, nothing will change
Daca faceti schimbari minore si eventuri de 2bani si alte gogomari destea,nu isi au nici cel mai mic rost..pt ca nimic nu se va schimba in sine asta la pvp..crd?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kantz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-11-2013 14:55)
Joined: 07 Oct 2013
Posts: 41, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 3.9
Votes: 2

Post Posted: 28-10-2013, 17:01:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

voi vreti event pvp,turnee si pe langa asta vreti si prize palpabil, dar clasele nu sunt nici 50% scriptate correct, si nici macar toate specurile.

Azwraithz wrote:

Si sincer,nu PvP-ul e cel de s-a schimbat,ci comunitatea a schimbat totul si a dus totu in starea actuala;


Habar n-ai ce vorbesti,PvPul a schimbat comunitatea, iar comunitatea a adus starea actuala.

Blizzard a pierdut 4 milioane de jucatori spre sfarsitul Cataclysmului pentru ca era foarte nebalansat in PVP.Iar in MoP e aproape la fel, doar ca a boostat in damage si clasele care nu erau stralucite in Cataclysm.
De aia toti au devenit "mai bine PvE si lasa ca facem PVP din cand in cand"
Azwraithz wrote:


Cam astea ar fii in mare parte,tot ce conteaza si nu este ceva chiar imposibil ( cum ar fii LoS system,cross-realm bg/arena queues etc).).

Shockeru a specificat SPECIAL intr-un post ca acel cross-realm este imposibil de scriptat.



Last edited by kantz on 28-10-2013, 18:05:01; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raggamuffeen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-08-2014 00:46)
Joined: 21 Oct 2013
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 2

Post Posted: 28-10-2013, 17:40:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ideea este una grozava,AT are premii in valoare de 5000$, cred ca si noi am putea face un concurs unde sa castigi un Mouse Razer de macar 5 milioane.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 28-10-2013, 17:53:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana nu se repara bugurile acelea de la Multiple si cateva de la clase nu ai cum! PVPul era ok si nu se mai ajungea la problema asta daca erau acelea reparate.
Ideea in sine este una excelenta..dar repet..ca sa ajungi acolo trebuie reparate unele buguri foarte majore pentru a balansa putin competitia.
Una din cele mai mari greseli ? Titlurile la donatii. Eu inteleg ca iese cascaval calumea..dar era un stimul major pentru pvp.
O singura solutie este si aceea de a face un realm strict pvp..cum au cei de pe Atr. Fara titluri donate sau alte porcarii unde poti tine competitii de genul acesta!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 28-10-2013, 19:17:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu transformati topicul in alt subiect de cearta, am sters/modificat posturile, discutati doar pe subiect.

Aveam si eu de gand sa postez un topic de genul, imi surade ideea cu premii reale (accesorii de gaming [mouse-uri, tastaturi, etc]), dar vreau sa stiu daca exista interes pentru astfel de concursuri, sa nu fie doar cateva echipe care joaca, ci foarte multa lume.

Si da, prima data ar trebui reparate cateva din bugurile majore, o sa fac asta iar apoi, daca reusim sa punem cap la cap o idee buna de pvp event, o facem


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-10-2013, 19:28:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca mai exista dorinta pentru realmu PVP asta ar ajuta enorm in opinia mea, cum spunea turbo, Azwraithz si altii multi playeri ar veni sa joace aici pentru acel realm.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 28-10-2013, 19:38:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker, exista MAAAARE interes, iti garantez eu. iti dai seama ca se baga oricine cand exista premii reale, chiar daca nu au "cota mare la pariuri". Joci si castigi ceva IRL. Casti, mouse, whatever NOI. Sa vezi gloata de PVE-isti cum o sa se farmeze intre ei pentru periferice. Mult mai bine decat orice item DS 25 heroic, titlu, companion etc. Chiar ar fi frumos asa ceva. Si sa fie lunar concursul, cu posibilitatea de castig doar o singura data. Astfel se va evita situatia in care doar cativa playeri castiga ceva, iar cei care nu castiga nimic se lasa fiindca nu au sanse. Adica iesi o luna rank 1, iti iei premiul, a doua luna poti participa dar nu castigi niciun obiect, iar daca iesi rank 1, premiul de rank 1 il ia rank 2, cel de rank 2 il ia rank 3 s.a.m.d.
Si ar trebui sa se dea mai multe premii, nu doar pentru un singur team, pe sistemul "nu fac eu rank 1 dar top 3 tot fac". Acum depinde si cati bani pot fi investiti in chestia asta....


Chiar ma bucura faptul ca exista suport din partea staff-ului asupra acestei idei. GG freakz


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 28-04-2024, 23:20:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x