User
Pass
2FA
 
 

Necris's Not So Kewl Topic (NecrisGaming) - Updated

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2140
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 11-12-2013, 00:16:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Servus tovarasi.

Dupa cum unii dintre voi stiti, timpul liber "abuziv" de mult pe care mi'l ofera facultatea de economie si faptul ca VIRGULA colegul de apartament este la inginerie si este plecat toata ziua m'au determinat sa'mi gasesc ceva cu care sa'mi umplu timpul.

Astfel, de la sine putere, am hotarat sa imi fac un canal bilingual de Gaming si sa vi'l prezint si voua, mai mult sau mai putin serioase comunitati Freakz de la care astept propuneri si reclamatii cu privire la contentul pe care il produc precum si un suport de la cei care vor aprecia efortul depus, o bomboana, un share, o maslina.

Nu am facut promovat acest canal pana acum, in afara de clubul poneilor centenari anonomi aka PZ si Twitter, pentru simplul fapt ca nu eram multumit de rezultatele pe care le'am obtinut din cauza lipsei de experienta... UNTIL NOW !

In concluzie, acum ca sunt multumit atat de audio cat si video (la seria in Romana) va las cu Doge.





Glumesc, desi ma astept la mai mult decat la , va prezint videourile in formatul pe care am decis sa il pastez de acum incolo, cu mai multe sau mai putine edituri, in functie de scopul filmarii si de flexibilitatea pe care mi'o ofera jocul respectiv si sper sa o rezolve si colegu' cu problema cu copyrightul sa pot sa ii folosesc melodiile pentru intro si outro asap.


Seria in romana: Bioshock

https://youtube.com/watch?v=jOhnchzClUg:



Seria in engleza: Assassin's Creed IV

https://youtube.com/watch?v=JKY9xyKuLzg:



>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII



Last edited by Necris on 14-01-2014, 18:45:26; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 22-12-2013, 14:55:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Primul review - kind of...

https://youtube.com/watch?v=J1E4gM0PYkI:



>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 22-12-2013, 15:34:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai putea incerca sa te focusezi pe unul pana il termini apoi sa te apuci de altul,mi se pare mult mai ok asa. Gen cum te-ai apucat de Assassin's Creed BF. Daca ai nevoie de idei in legatura cu, ce anume jocuri entertaining ai putea adauga,lasa un reply. Trebuie sa incerci sa te axezi pe ceva sa ''atraga'' privitorii, gen un storyline,combinat cu atmosfera. Racing Games deobicei nu au succes dupa 1-2 gameplay-uri,devin monotone.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 22-12-2013, 15:42:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carmageddon l-am folosit pe post de parodie si atat, seriile BS si AC4BF le continui pana le termin dar acum time is short pentru ca sarbatori si pentru ca automobile.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yix

[Psychopath]



Status: Offline
(since 17-09-2018 15:08)
Joined: 28 Jul 2013
Posts: 272, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 99.7
Votes: 10

 
Post Posted: 22-12-2013, 16:03:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai putea sa te bagi la un skyrim, mai ales cu legendary edition.O sa poti avea la episoade cateva zeci, chiar daca dureaza catre 40-60 min un episod.Parerea mea, mie mi-ar placea sa vad un skyrim.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 22-12-2013, 16:10:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Te-ai apucat de youtube acum cand se fac o gramada de modificari negative. Streaming is the way. Go twitch, become famous.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-12-2013, 16:41:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BobMarley12 wrote:
Te-ai apucat de youtube acum cand se fac o gramada de modificari negative. Streaming is the way. Go twitch, become famous.


bro avatars


on: 3jty t@r3 m@

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 22-12-2013, 23:07:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz wrote:
Ai putea incerca sa te focusezi pe unul pana il termini apoi sa te apuci de altul,mi se pare mult mai ok asa. Gen cum te-ai apucat de Assassin's Creed BF. Daca ai nevoie de idei in legatura cu, ce anume jocuri entertaining ai putea adauga,lasa un reply. Trebuie sa incerci sa te axezi pe ceva sa ''atraga'' privitorii, gen un storyline,combinat cu atmosfera. Racing Games deobicei nu au succes dupa 1-2 gameplay-uri,devin monotone.


Astept sugestii then -.

Yix wrote:
Ai putea sa te bagi la un skyrim, mai ales cu legendary edition.O sa poti avea la episoade cateva zeci, chiar daca dureaza catre 40-60 min un episod.Parerea mea, mie mi-ar placea sa vad un skyrim.


Hmm este o idee dar cine naiba mai urmareste skyrim in zilele de azi, am vazut ca in Romana seriile la skyrim sunt cam asa..., that view-count tho'.

BobMarley12 wrote:
Te-ai apucat de youtube acum cand se fac o gramada de modificari negative. Streaming is the way. Go twitch, become famous.


Am vazut de la AngryJoe ce dezastru e cu content ID. M-am apucat de YT pentru a avea un motiv sa invat video and sound editing, daca scot de o shaorma pe saptamana sunt fericit dar nici pe aia nu o am de la YT nici cu 1000 views de as face / video - si, bineinteles, sa imi perfectionez engleza vorbita.

@ Nseries D4nk3 m@


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 23-12-2013, 22:28:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necris wrote:


Astept sugestii then -.




Poti sa te axezi in felul urmator:


Stealth Games:

Hitman: Absolution
Splinter Cell: Pandora Tomorrow,Double Agent,Conviction & Blacklist
Assassin's Creed 1,2,3 & 4(Black Flag)
Batman: Arkham Orgins/Asylum/City


RPG's:

Darksiders : 1,2
Haunted: The demon's Forge
Kingdoms of Amalur Reckoning
Devil may cry(3,4,5)
Mass Effect(2,3),4(cand va aparea)
Bionic Commando(Rearmed)
Max Payne 3
Kane & Lynch : Dead Men,Dog Days


Open World RPG's:

Prototype: 1,2
Spider-Man: 3, The Amazing Spider-Man,Shattered Dimensions,Web of Shadows
The Witcher : 1, 2(Assassins of Kings)
Grand Theft Auto: San Andreas,3,4,5
The Elder of Scrolls: Morrowind,Oblivion,Skyrim
Just Cause: 1,2
Dark Sector


Horror Games/RPG's/Shooters:

Dead Space 1,2,3,Down the Terror(cand va aparea)
Resident Evil 4,5,6
Outlast
S.t.a.l.k.e.r. : Shadow of Cernobyl,Clear Sky,Call of Pripyat
Metro 2033: , Last Light
F.e.a.r. (1,2,3 + expansionurile)
Amnesia: The Dark Descent
Clive Barker's Jericho
Gears of War: 1
Aliens Vs Predator: 2,3



Shooters:

Ghost Recon: Future Soldier
Far cry: 2,3
Battlefield: 3,4
Crysis: 1,2,3
BlackSite: Area 51
Prey
Halo: 1,2
Infernal



Strategy/RTS:

Command & Conquer: Tiberum Wars,Kane's Wrath,Tiberian Twilight
Dawn of War: Dark Crusade,Soulstorm /// Dawn of War 2 : Chaos Rising,Retribution
StarCraft II: Wings of Liberty,Heart of the Swarm
Titan's Quest
Supreme Commander: Forged Alliance,2



Cateva chestii de mentionat:
- No Car/Football games .(Am adaugat ce am considerat best off,genul ala 2 de jocuri sunt foarte boring)
- Daca vrei ceva pentru un storyline genial ai asa : S.t.a.l.k.e.r series,Resident Evil series, F.e.a.r. series,Dead Space series,Devil May Cry series,The Elder of Scrolls(Skyrim only),Halo,Assassin's Creed series,Spider-Man series,The Witcher.
- Astea au fost cam best games ever,depinde altii au pretentii pentru alte genuri,dar astea au fost cele mai bune din seria/genul lor.
- Ti-am subliniat/ingrosat anumite chestii,check them more than other ones.
- Succes in legatura cu channel-ul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 23-12-2013, 22:56:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+ Rep, the only true help i got from someone since i started this, you sir have my deepest respect.

Termin astea, ma bag la Skyrim Legendary ed + mods , o sa fiu suficient de capabil atunci sa fac o serie demna de jocul ala in romana.

Nu fac horrors, nu pot nici macar sa ma prefac speriat sau surprins de ceva.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 29-03-2024, 15:46:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x